Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Katerinakiiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας είχε προτείνει ο γυναικολογος σας κάποιες βιταμίνες πριν ξεκινήσετε προσπάθειες για εγκυμοσύνη; διάβασα ότι η χορήγηση φυλλικου και βιταμινουχων σκευάσματατων  ένα τρίμηνο πριν βοηθάει πολύ στην αύξηση της γονιμότητας. 

Συνήθως δινουν φολικο, βοηθάει. Πόσο μάλλον αν έχεις έλλειψη ...αλλά υπάρχει άφθονο και στα πράσινα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerinakiiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας είχε προτείνει ο γυναικολογος σας κάποιες βιταμίνες πριν ξεκινήσετε προσπάθειες για εγκυμοσύνη; διάβασα ότι η χορήγηση φυλλικου και βιταμινουχων σκευάσματατων  ένα τρίμηνο πριν βοηθάει πολύ στην αύξηση της γονιμότητας. 

Το φυλικο δεν αυξανει τη γονιμοτητα αλλα βοηθαει στη νευρικη αναπτυξη του εμβρυου κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Πολυ σημαντικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinakiiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας είχε προτείνει ο γυναικολογος σας κάποιες βιταμίνες πριν ξεκινήσετε προσπάθειες για εγκυμοσύνη; διάβασα ότι η χορήγηση φυλλικου και βιταμινουχων σκευάσματατων  ένα τρίμηνο πριν βοηθάει πολύ στην αύξηση της γονιμότητας. 

Η δική μου γιατρός μου έδωσε το folidex και μου είπε ότι βοηθάνε στην ποιότητα των ωαρίων.

Elenh όπως καταλαβαίνεις όλες το μυαλό μας το έχουμε σε εσένα!!!:)


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Emylia πως το παίρνεις;; Κάθε μέρα με άδειο στομάχι;;

 

Just now, EugenJen είπε:

Emylia πως το παίρνεις;; Κάθε μέρα με άδειο στομάχι;;

Όχι εγώ το παίρνω κάθε μέρα όποτε θυμηθώ χαχα λες να πειράζει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Κ μενα folidex μ χει δώσει 

 

Just now, Emylia είπε:

 

Όχι εγώ το παίρνω κάθε μέρα όποτε θυμηθώ χαχα λες να πειράζει;

Μωρε με μπέρδεψε ο φαρμακοποιός κ μου είπε 2 ώρες διάστημα από το φαγητό , εν τω μεταξύ εγώ κάθε 3 ώρες κάνω μικρά γεύματα κ τώρα το πίνω στο ενδιάμεσο ,υποθέτω για να το απορροφήσει καλύτερα ο οργανισμός


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

 

Μωρε με μπέρδεψε ο φαρμακοποιός κ μου είπε 2 ώρες διάστημα από το φαγητό , εν τω μεταξύ εγώ κάθε 3 ώρες κάνω μικρά γεύματα κ τώρα το πίνω στο ενδιάμεσο ,υποθέτω για να το απορροφήσει καλύτερα ο οργανισμός

Και γω κάθε 3 ώρες τρώω 

παντως εγώ το χω στο κομοδίνο κ συνήθως πριν κοιμηθώ το πίνω αλλά άλλες μέρες μπορεί κ μεσημέρι δε το διευκρίνισα Ποτε αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Emylia το χω βάλει κ υπενθύμιση στο κινητό κ το πίνω ανάμεσα στο πρωινό κ το δεκατιανο ,για να μην στο διευκρίνισαν μήπως δεν παίζει κ πολύ ρόλο;;θα κάνω μια ερώτηση όταν θα πάω να πάρω το επόμενο κουτί


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Ναι κ γω το ίδιο σ δούμε τι θα μας πουν

Συγνωμη που πεταγομαι στο θεμα σας αλλα σαν μαμα που εχω μεινει 4 φορες εγκυος(ενα παιδακι εχω και σε 5 μηνες ερχεται το δευτερο) εχω παρει πολυ φυλλικο οξυ στη ζωη μου.Καλο ειναι να το ξεκινησετε πριν μεινετε εγκυες και δεν εχει σημασια ποτε θα το παιρνετε(πριν η μετα το φαγητο και δεν επηρεαζεται απο αλλα φαρμακα).

Ευχομαι συντομα ολες εγκυουλες ...:)

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Συγνωμη που πεταγομαι στο θεμα σας αλλα σαν μαμα που εχω μεινει 4 φορες εγκυος(ενα παιδακι εχω και σε 5 μηνες ερχεται το δευτερο) εχω παρει πολυ φυλλικο οξυ στη ζωη μου.Καλο ειναι να το ξεκινησετε πριν μεινετε εγκυες και δεν εχει σημασια ποτε θα το παιρνετε(πριν η μετα το φαγητο και δεν επηρεαζεται απο αλλα φαρμακα).

Ευχομαι συντομα ολες εγκυουλες ...:)

Δεν πεταγεσαι καθόλου!! Ίσα ίσα μας βοηθάς με την εμπειρία σου!! Ευχαριστούμε πολύ!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα έκανα το πρώτο τεστ ωορρηξίας πιο πολύ για να δω την διαδικασία, προφανώς ήταν αρνητικό οι οδηγίες λένε να το ξεκινήσω από αύριο(11η ημέρα)!

Τι κάνετε εσείς;;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Χθες σχολασα πολύ αργά και δεν πρόλαβα να πάω για χοριακη και ούτε τεστ πήρα! Μόλις έκανε β-χοριακή μπας και ηρεμήσω! Και να μην είμαι τουλάχιστον να αποκλείσω το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...