Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Ότι ειναι να γίνει θα γίνει.. Μην δίνεις σημασία στους πόνους σκέψου θετικά.. διάβαζα προχθές στο ίντερνετ ότι το τεστ εγκυμοσύνης μπορείς να το κρατήσεις για ενθύμιο του παιδιού αύριο μεθαύριο...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια!! Δεν θέλω κ εγώ να σκέφτομαι για συμπτώματα κλπ γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο. Άλλωστε είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Εγώ ωστόσο σκέφτομαι ότι δεν έχω πρήξιμο κ πόνο στο στήθος όπως συνήθως πριν τη περίοδο κ μπορεί να μου καθυστερήσει η περίοδος έτσι κ αλλιώς...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Όπως μας έρθουν κορίτσια τα πράγματα.. Εγώ νιώθω ότι θα γενναμε όλες μαζί θα δείτε....:)

Μακάρι!! Και να συζητάμε όλες μαζί καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μας για την αγωνία μας, τους προβληματισμούς και τη χαρά μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Όπως μας έρθουν κορίτσια τα πράγματα.. Εγώ νιώθω ότι θα γενναμε όλες μαζί θα δείτε....:)

Πραγματικά Μακαρι 

8 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Δεν θέλω κ εγώ να σκέφτομαι για συμπτώματα κλπ γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο. Άλλωστε είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Εγώ ωστόσο σκέφτομαι ότι δεν έχω πρήξιμο κ πόνο στο στήθος όπως συνήθως πριν τη περίοδο κ μπορεί να μου καθυστερήσει η περίοδος έτσι κ αλλιώς...

 

Ελένη Μακαρι να μην έρθει η περίοδος ποια μέρα ειπαμε περιμένεις Πέμπτη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emylia είπε:

Πραγματικά Μακαρι 

Ελένη Μακαρι να μην έρθει η περίοδος ποια μέρα ειπαμε περιμένεις Πέμπτη;

Ναι  Πεμπτη. Βέβαια νομίζω ότι όπως και να έχει επειδή δεν πονάει το στήθος μου όπως συνήθως θα καθυστερήσει έτσι κ αλλιώς η περίοδος.

Εσύ στις 13;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emylia είπε:

Ναι εμενα ελάχιστα αρχίζει το στήθος κ πονάει αλλά πολύ λίγο!!απο φίλες μου ξέρω ότι είχανε έντονο πόνο στο στήθος ακόμα και μια βδομάδα πριν.

Τι να πω δεν ξέρω...η κάθε μία έχει διαφορετικά συμπτώματα.Ακομα και η ίδια γυναίκα σε άλλη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Elenhkon είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

Πλησιάζουν Χριστούγεννα....!!!!  

Πώς θα τα περάσετε; 

ΚαλημεραΑα εμείς οικογενειακά αλλά επειδή έχουμε μαγαζί εμείς δουλεύουμε πολύ γιορτές εσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια!!!

Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες , Χθες αδιαθέτησα , εντάξει δεν είχα και πολλές ελπίδες με την πρώτη, αλλά όσο να'ναι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!

Να σας ρωτήσω , χρησιμοποιείτε στις επαφές λιπαντικό γιατί από αυτά που διαβάζω αλλού λέει ότι επηρεάζουν αρνητικά το σπέρμα και αλλού λένε κορίτσια οτι χρησιμοποιούσαν κανονικά και κατάφεραν και έπιασαν παιδάκι!!

Εύχομαι σε όσες είστε σε αναμονή το πνεύμα των Χριστουγέννων να σας φέρει το σποράκι σας!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια!!!

Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες , Χθες αδιαθέτησα , εντάξει δεν είχα και πολλές ελπίδες με την πρώτη, αλλά όσο να'ναι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!

Να σας ρωτήσω , χρησιμοποιείτε στις επαφές λιπαντικό γιατί από αυτά που διαβάζω αλλού λέει ότι επηρεάζουν αρνητικά το σπέρμα και αλλού λένε κορίτσια οτι χρησιμοποιούσαν κανονικά και κατάφεραν και έπιασαν παιδάκι!!

Εύχομαι σε όσες είστε σε αναμονή το πνεύμα των Χριστουγέννων να σας φέρει το σποράκι σας!!!!

 

Γεια σου κορίτσι μου 

ευχομαι και σε σένα να έρθει γρήγορα!!

εμεις δε χρησιμοποιούμε κάτι τετιο για να σου απαντήσω !!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια!!!

Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε και εμείς προσπάθειες , Χθες αδιαθέτησα , εντάξει δεν είχα και πολλές ελπίδες με την πρώτη, αλλά όσο να'ναι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!

Να σας ρωτήσω , χρησιμοποιείτε στις επαφές λιπαντικό γιατί από αυτά που διαβάζω αλλού λέει ότι επηρεάζουν αρνητικά το σπέρμα και αλλού λένε κορίτσια οτι χρησιμοποιούσαν κανονικά και κατάφεραν και έπιασαν παιδάκι!!

Εύχομαι σε όσες είστε σε αναμονή το πνεύμα των Χριστουγέννων να σας φέρει το σποράκι σας!!!!

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Σου εύχομαι να έρθει σύντομα το μπεμπακι σου!!

Από ότι ξέρω το λιπαντικό δεν βοηθάει στη σύλληψη ...όχι ότι το αποκλείει βέβαια...Ρώτα το γυναικολόγο σου για σίγουρα ή να βρεις κάποιο πιο φυσικό αν ρωτήσεις σε φαρμακείο.

Just now, Emylia είπε:

ΚαλημεραΑα εμείς οικογενειακά αλλά επειδή έχουμε μαγαζί εμείς δουλεύουμε πολύ γιορτές εσεις;;

Α κατάλαβα!! Υπομονή εύχομαι με τη δουλειά και να ξεκουραστείτε κιόλας όσο μπορείτε ! Και εμείς οικογενειακά και με φίλους!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Emylia είπε:

Γεια σου κορίτσι μου 

ευχομαι και σε σένα να έρθει γρήγορα!!

εμεις δε χρησιμοποιούμε κάτι τετιο για να σου απαντήσω !!

 

 

Just now, Elenhkon είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Σου εύχομαι να έρθει σύντομα το μπεμπακι σου!!

Από ότι ξέρω το λιπαντικό δεν βοηθάει στη σύλληψη ...όχι ότι το αποκλείει βέβαια...Ρώτα το γυναικολόγο σου για σίγουρα ή να βρεις κάποιο πιο φυσικό αν ρωτήσεις σε φαρμακείο.

Α κατάλαβα!! Υπομονή εύχομαι με τη δουλειά και να ξεκουραστείτε κιόλας όσο μπορείτε ! Και εμείς οικογενειακά και με φίλους!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!

Χαίρομαι που βρήκα την παρέα σας, και που είστε χαλαρές γιατί  αυτή την περίοδο της αναμονής δεν χρειαζόμαστε άγχη και η αλήθεια είναι οτι ενώ προσπαθώ να είμαι και εγώ χαλαρή χωρίς προγραμματισμούς κλπ διαβάζω διάφορα στο ίντερνετ (κακώς το ξέρω) και λέω μωρέ μπας και κάνω λάθος που πίνω καφέ?μήπως να κόψω το γυμναστηριο?αλλά μετά λέω υπερβολές όλα!!Χαλάρωσε και απόλαυσε την περίοδο αυτή, έχει και αυτή την γλύκα της!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...