Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!Για πείτε ποιες είναι σε αναμονή περιόδου(να μην έρθει, να μην έρθει!!!) να στείλουμε την θετική μας ενέργεια???

όσες είστε εν αναμονή των γόνιμων μετράτε μέρες η το έχετε αφήσει στο τελείως φλου?Εγώ δεν άντεξα να σας πω την αλήθεια και πήρα τεστ ωορρηξίας όχι για να προγραμματίσω την πράξη ντε και καλά εκείνες τις μέρες έτσι αλλά να έχω μια άποψη γα τις ελπίδες που θα έχω μετά!!

Καλησπέρα σε όλες!! Εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο να μην έρθει!!!

Σχετικά με τις γόνιμες εγώ έχω μια εφαρμογή που βέβαια δεν πιστεύω ότι είναι και αξιόπιστη. Ειχα πάρει και τεστ. Αυτές τις ταινίες αλλά δεν την πέτυχα τη μέρα  να σου πω την αλήθεια .

2 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

@Emylia άντε Emylia μακάρι το Σουκου να μας πεις τα ευχάριστα, νομίζω και η Elenhkon περιμένει αυτές τις ημέρες!!!!Σας  στέλνω οοοοοολη μου την θετική σκέψη!

νιώθεις τίποτα ? 

εγώ είμαι στην τέταρτη ημέρα του κύκλου οπότε την άλλη εβδομάδα θα κάνω και το τεστ ωορρηξίας να σας πω!!Αγόρασα τα hometest έχουν πολλά και διάφορα είδη  τεστ !!

@Fofi29 ποια εφαρμογή έχεις ?εγώ έχω την κλασική της περιόδου που έχουμε όλες υποθέτω!! Πιο πολύ γιαυτό το πήρα το τεστ να δω βρε παιδί μου αν όντως ισχύει αυτό το 11η -15η ημέρα που μου είπε η γιατρός(έχω κύκλο σταθερό 28 ημερών)

Και γω τα ίδια τεστ πήρα αλλά τα χρησιμοποιησα μάλλον κάπως νωρίς για να είμαι σίγουρη και δεν την πέτυχα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχικά κορίτσια δεν μπαίνω στην διαδικασία ακόμη τουλάχιστον να μετράω θερμοκρασία και να πάρω τεστ ωορρηξίας.. αν δω ότι σε 2 3 μήνες δεν έχω μείνει έγκυος ίσως και να τα πάρω.. θα ακολουθήσω αυτό που μου είπε ο γιατρός """βαρεστε"" όσο και οπότε θέλετε...χαχαχα...Πώς είναι αυτά τα τεστ που λέτε?πως λειτουργούν??δεν τα έχω πάρει ποτέ.. 

  • Χαχα 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenhkon  Άντε παρεϊτσα είστε οι δυο σας με την Emylia , να μας πείτε ευχάριστα!!!Και τον άλλο μήνα εγώ με την Fofi, τι ωραία που τα κανονίζω!!! :D

@Fofi29 Είναι σαν τέστ εγκυμοσύνης τα οποία τα κάνεις τις ημέρες που ημερολογιακά θεωρείς ότι είναι γόνιμες και σου δείχνουν εαν όντως είσαι κοντά στην ωορρηξια!

καλό το "βαρέστε¨" όποτε θέλετε δε λέω , αλλά θα ήθελα λίγο να ξέρω και εάν τις ημέρες που "βάρεσα" ήταν καλή μέρα ή ήταν τζούφιο χαχα απλά για να ξέρω τις πιθανότητες.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο βέβαια είναι να έχεις ανά μέρα επαφές αν είναι εφικτό για να είσαι σίγουρη ...Γιατί σε κάθε κύκλο μπορεί να μην γίνεται η ωορρηξία την ίδια μέρα. Αυτά μεταβάλλονται όσο να ναι ...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κ μενα ο γιατρός μου είπε να αφήσω την φύση να δουλέψει και να μην μετράω τίποτα,εγώ βέβαια τη νιώθω την ωορηξια

εγω νιώθω πολύ αρνητικά νιώθω ότι δεν είμαι δε νιώθω κάτι διαφορετικά λίγο το στήθος όπως όταν περιμένουμε περίοδο κ λίγα πονάκια περιόδου ως συνήθως ούτε υπνηλίες ούτε τίποτα διαφορετικό!!

γενικα είμαι αρνητική και ξέρω ότι είναι κακο αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια μου κ μενα ο γιατρός μου είπε να αφήσω την φύση να δουλέψει και να μην μετράω τίποτα,εγώ βέβαια τη νιώθω την ωορηξια

εγω νιώθω πολύ αρνητικά νιώθω ότι δεν είμαι δε νιώθω κάτι διαφορετικά λίγο το στήθος όπως όταν περιμένουμε περίοδο κ λίγα πονάκια περιόδου ως συνήθως ούτε υπνηλίες ούτε τίποτα διαφορετικό!!

γενικα είμαι αρνητική και ξέρω ότι είναι κακο αυτό 

Συμφωνώ ..γιατί αν χρησιμοποιείς τα τεστ είσαι συνέχεια στη τσίτα και αγχώνεσαι περισσότερο ....άσε που ποτέ δεν ξέρεις κατά πόσο είναι και ακριβής..Το καλύτερο είναι ο υπέρηχος και το πιο αξιόπιστο . Από εκεί και πέρα είναι και τι θέλει και πως νιώθει η κάθε γυναίκα.

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια μου κ μενα ο γιατρός μου είπε να αφήσω την φύση να δουλέψει και να μην μετράω τίποτα,εγώ βέβαια τη νιώθω την ωορηξια

εγω νιώθω πολύ αρνητικά νιώθω ότι δεν είμαι δε νιώθω κάτι διαφορετικά λίγο το στήθος όπως όταν περιμένουμε περίοδο κ λίγα πονάκια περιόδου ως συνήθως ούτε υπνηλίες ούτε τίποτα διαφορετικό!!

γενικα είμαι αρνητική και ξέρω ότι είναι κακο αυτό 

Μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν σύντομα! Εμένα ούτε το στήθος μου πονάει μόνο κάτι πονακια χαμηλά που δεν ξέρω τι είναι...μπορεί να έρχεται η περίοδος ή να είναι το έντερο...βγάλε άκρη....

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια μου κ μενα ο γιατρός μου είπε να αφήσω την φύση να δουλέψει και να μην μετράω τίποτα,εγώ βέβαια τη νιώθω την ωορηξια

εγω νιώθω πολύ αρνητικά νιώθω ότι δεν είμαι δε νιώθω κάτι διαφορετικά λίγο το στήθος όπως όταν περιμένουμε περίοδο κ λίγα πονάκια περιόδου ως συνήθως ούτε υπνηλίες ούτε τίποτα διαφορετικό!!

γενικα είμαι αρνητική και ξέρω ότι είναι κακο αυτό 

Επίσης μην περιμένεις σύμπτωμα τόσο νωρίς ....κάποιες δεν έχουν καθόλου και πόσο μάλλον τόσο νωρίς. Οι γιατροί λένε ότι στις περισσότερες γυναίκες τα συμπτώματα ξεκινούν 4-8 εβδομάδων .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γιατρός είπε εννοείται χαλαρά , απλά τις μέρες που είναι γόνιμες να κάνω μια προσπάθεια παραπάνω!!

Καλό το μέρα παρά μέρα που λές Elenh αλλά με τις δουλειές και τα ωράρια που έχουμε σε εμένα είναι ανέφικτο!!Ε δεν θα το κάνω και υποχρέωση, γιαυτό θέλω να ξέρω αν τις μέρες που έχουμε κέφι και διάθεση και ώρα είναι γόνιμες...θα δείξει βέβαια γιατί αν δω ότι με αγχώνει όπως λες , θα το αφήσω και εγώ τελείως φλου!

Emylia μου μην είσαι αρνητική , να σκέφτεσαι θετικά ακόμα και αν δεν υπάρχουν ενδείξεις, επίσης αφού όλες πάμε για το πρώτο παιδάκι(αν έχω καταλάβει σωστά) που ξέρουμε ποιες είναι οι ενδείξεις ??το κάθε σώμα αντιδρά διαφορετικά!!εμένα ο άντρας μου ακόμα και τώρα που αδιαθέτησα μου λέει "μα πως αδιαθέτησες αφού είσαι έγκυος!!"" αυτό θα πεί θετική σκέψη χιχιχι!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εμένα η γιατρός είπε εννοείται χαλαρά , απλά τις μέρες που είναι γόνιμες να κάνω μια προσπάθεια παραπάνω!!

Καλό το μέρα παρά μέρα που λές Elenh αλλά με τις δουλειές και τα ωράρια που έχουμε σε εμένα είναι ανέφικτο!!Ε δεν θα το κάνω και υποχρέωση, γιαυτό θέλω να ξέρω αν τις μέρες που έχουμε κέφι και διάθεση και ώρα είναι γόνιμες...θα δείξει βέβαια γιατί αν δω ότι με αγχώνει όπως λες , θα το αφήσω και εγώ τελείως φλου!

Emylia μου μην είσαι αρνητική , να σκέφτεσαι θετικά ακόμα και αν δεν υπάρχουν ενδείξεις, επίσης αφού όλες πάμε για το πρώτο παιδάκι(αν έχω καταλάβει σωστά) που ξέρουμε ποιες είναι οι ενδείξεις ??το κάθε σώμα αντιδρά διαφορετικά!!εμένα ο άντρας μου ακόμα και τώρα που αδιαθέτησα μου λέει "μα πως αδιαθέτησες αφού είσαι έγκυος!!"" αυτό θα πεί θετική σκέψη χιχιχι!

Χαχαχα!! Αυτοί οι άντρες σαν μικρά παιδια!!

Σου λέει τζάμπα η προφύλαξη τόσο καιρό!! 

Δεν παίζει! τόσες επαφές θα έμεινες!! Πρέπει να τους εξηγούμε λίγο κάποια πράγματα γιατί νομίζουν ότι με μια επαφή έγινε το θαύμα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα και μενα θετικός είναι και ο γιατρός μου πολύ θετικός παρόλο που έχω μόνο μια λειτουργική σάλπιγγα ο γιατρός μου είπε ότι δε θα έχω πρόβλημα απλά μπορώ μόνο τους μισους μήνες κ πήρα κ δεύτερη γνώμη και μου είπε το ιδιο!!

οποτε ίσως να είναι πιο δύσκολο για μενα 

Αυτο το μήνα είχα από την καλή μεριά ωορηξια τον προηγούμενο που ήταν και η πρώτη προσπάθεια ήταν από την κακή όποτε ουσιαστικά ίσως αυτός ο μήνας να μετράει Σα πρώτη φορά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αφήστε τα τεστ και τα συμπτώματα.. ας ορμαμε εμείς που πάνω κάτω ξέρουμε ότι μετά την περίοδο έρχονται σιγά σιγά και οι γόνιμες μέρες και ας ευχαριστήσουμε τις ελεύθερες επαφές γιατί αυτό το ""τράβηγμα προς τα πίσω τόσα χρόνια ήταν μαρτυριο.. χαχαχα.. Και οπότε μας έρθει το μωράκι η τα μωρά καλοδεχούμενα...Γιατί εμένα ο άντρας μου λέει δίδυμα έχει σκοπό να μου κάνει.. χαχαχα

  • Χαχα 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Emylia

Μην το σκέφτεσαι καθόλου ότι θα είναι πιο δύσκολο για εσένα!! Η ψυχολογία παίζει πααααααρα πολύ σημαντικό ρόλο , τώρα μπορεί να πω κ κοτσάνα αλλά είναι στάνταρ ότι πάνε εναλλάξ ;;; Αποκλείεται να έχεις δύο συνεχόμενους μήνες ωορρηξία από την καλή??

@Fofi29 μου το λέει κ η πεθερα μου ότι θέλει δίδυμα κ της λέω να προσέχει τι εύχεται γιατί θα της τα πηγαίνω πακετακι !

Just now, Elenhkon είπε:

Χαχαχα!! Αυτοί οι άντρες σαν μικρά παιδια!!

Σου λέει τζάμπα η προφύλαξη τόσο καιρό!! 

Δεν παίζει! τόσες επαφές θα έμεινες!! Πρέπει να τους εξηγούμε λίγο κάποια πράγματα γιατί νομίζουν ότι με μια επαφή έγινε το θαύμα!

Μεταξύ μας νομιζω έχουν κ λίγο ψηλά την αυτοπεποίθηση ότι οι δικοί τους κολυμβητές είναι πρωταθλητές κ πιάνουν με την πρώτη!!

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Emylia

Μην το σκέφτεσαι καθόλου ότι θα είναι πιο δύσκολο για εσένα!! Η ψυχολογία παίζει πααααααρα πολύ σημαντικό ρόλο , τώρα μπορεί να πω κ κοτσάνα αλλά είναι στάνταρ ότι πάνε εναλλάξ ;;; Αποκλείεται να έχεις δύο συνεχόμενους μήνες ωορρηξία από την καλή??

@Fofi29 μου το λέει κ η πεθερα μου ότι θέλει δίδυμα κ της λέω να προσέχει τι εύχεται γιατί θα της τα πηγαίνω πακετακι !

Μεταξύ μας νομιζω έχουν κ λίγο ψηλά την αυτοπεποίθηση ότι οι δικοί τους κολυμβητές είναι πρωταθλητές κ πιάνουν με την πρώτη!!

Όχι δεν αποκλείεται μπορεί να συμβεί και αυτό 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Xaxa νομίζω όλοι οι άντρες το έχουν.. εσένα θέλει δίδυμα και εμένα το όνομα χωρίς καμμία βοήθεια...:angry:

Αχ άστο το θέμα βοήθεια γιατί θα αγχωθω χωρίς να είμαι έγκυος!!είναι ο λόγος που δεν ξεκινήσαμε κατευθείαν  προσπάθειες γιατί δεν θα έχουμε βοήθεια!! Τουλάχιστον είναι όνομα της προκοπής η την λένε Αφροξυλανθη???

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι είμαι ανένδοτη δεν πρόκειται να το δώσω το όνομα της διότι δεν υπάρχει η κακία της και η ζήλια της..Όσο αναφορά την βοήθεια και εγώ συμβιβάστηκε με αυτό να Ναι καλά οι νταντάδες...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...