Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

1 hour ago, vals είπε:

σ ευχαριστω πολυ!!!

εχω ενα αγορακι και τωρα προσπαθω για το δευτερο!!εγω ειχα 10 μερες καθυστερηση τωρα και εφαγα τα μουστακια μου...ελεγα μηπως εγινε το θαυμα αλλα δεν!!!

οσο το κυνηγατε τοσο δεν ερχεται....

να εχετε μια καλη διατροφη,να κανετε γυμναστικη (το ξερω πολυ καλα αυτο το κομματι απο μεσα), βοηθαει παααααρα πολυ και για την εγκυμοσυνη αλλα και για τη συλληψη.

Να εχετε καλη ψυχολογια και το μπεμπακι θα ερθει συντομα!!!

Υ.Γ. αμα χρειαστειτε το οτιδηποτε ειμαι εδω!!αλλωστε ολες τον ιδιο σκοπο εχουμε......

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι σου !! Σε ευχαριστούμε πολύ για τη βοήθεια!θα σε χρειαστούμε σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, vals είπε:

σ ευχαριστω πολυ!!!

εχω ενα αγορακι και τωρα προσπαθω για το δευτερο!!εγω ειχα 10 μερες καθυστερηση τωρα και εφαγα τα μουστακια μου...ελεγα μηπως εγινε το θαυμα αλλα δεν!!!

οσο το κυνηγατε τοσο δεν ερχεται....

να εχετε μια καλη διατροφη,να κανετε γυμναστικη (το ξερω πολυ καλα αυτο το κομματι απο μεσα), βοηθαει παααααρα πολυ και για την εγκυμοσυνη αλλα και για τη συλληψη.

Να εχετε καλη ψυχολογια και το μπεμπακι θα ερθει συντομα!!!

Υ.Γ. αμα χρειαστειτε το οτιδηποτε ειμαι εδω!!αλλωστε ολες τον ιδιο σκοπο εχουμε......

Ποσό γλυκιά σου ευχομαι κ γω σύντομα το δεύτερο μωράκι!!οπως τα λες είναι αυτό το άγχος μας πάει πίσω μου το είπε κ ο γιατρός μου!!εγω λέω είμαι χαλαρή κ μόλις περάσει η μια βδομάδα μετά την ωορηξια με πιάνει εμμονή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ....

απλως περναω την ιδια αγωνια με σας αλλα απο διαφορετικη σκοπια...εχοντας ηδη ενα παιδακι και ζωντας ηδη αυτη την εμπειρια να σας πω πως ειναι μαγικη!!!με τα καλα της και με τα κακα της....

κρατηστε τριτους εξω απ το παιχνιδι...μην σας επηρεαζει τιποτα...εσεις και οι αντρες σας..(δεν ξερω πως ακουστηκε αυτο..χαχαχαχ ελπιζω η καθε μια να εχει απο εναν).

η προσπαθεια ειναι δικη σας..ο κοσμος ειναι κακος...ακομα και οι φιλοι καμια φορα....

να ειστε καλα...και προχωρηστε γερα με τσαμπουκα!!!καντε κ εναν προγεννητικο ελεγχο να ειστε καλυμμενες οτι  ολα ειναι οκ στη θεση τους και βουρ!!!:P

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πόνο χαμηλά σαν να μου ήρθε περίοδος. Πάω τουαλέτα και τίποτα. Δεν μου έχει ξανασυμβεί..Όταν νιώθω έτσι έρχεται αμέσως ...Γενικά νιώθω περίεργα. Λέτε να μην έκανα ωορρηξια κ να έχω καμία κύστη; Χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!! Σας έχασα σήμερα!! 

@vals Σε ευχαριστούμε πολύ για τα γλυκά σου λόγια, έχεις απόλυτο δικιο κ εγώ προσπαθώ να είναι χαλαρή ε εντάξει όταν πλησιάζει η ημερομηνία της περιόδου δεν μπορώ να το αποφύγω κ μόνο αυτό σκέφτομαι!!

@Elenhkon έχουμε πει θετική σκέψη!! Κ εγώ είμαι αγχωδης τύπος , κυρίως γιατί θέλω όλα τα ελέγχω κ να περνανε από εμένα, προφανώς αυτό δεν γίνεται! Κυρίως στο θέμα μας ! Περίοδο δεν έχεις , πονακι έχεις αλλά δεν ξέρουμε γιατί το έχεις οποτε....η ελπίδα υπάρχει!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Κορίτσια εγώ μόλις μπήκα σπίτι από τ πρωί πω πω κομμάτια είμαι!!εσεις τι κάνετε;;

ελενακι κανα νέο;;κύστη δεν είναι καλε εγώ είχα κύστη πρόσφατα κ ποναγα παααρα πολύ κ η περίοδος μου ήρθε στην ώρα της αλλά ήταν λίγη γιατί δεν είχα κάνει ωορηξια!!

αν είχες θα ποναγες παααρα πολύ καμία σχέση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Γεια σας Κορίτσια εγώ μόλις μπήκα σπίτι από τ πρωί πω πω κομμάτια είμαι!!εσεις τι κάνετε;;

ελενακι κανα νέο;;κύστη δεν είναι καλε εγώ είχα κύστη πρόσφατα κ ποναγα παααρα πολύ κ η περίοδος μου ήρθε στην ώρα της αλλά ήταν λίγη γιατί δεν είχα κάνει ωορηξια!!

αν είχες θα ποναγες παααρα πολύ καμία σχέση 

Γεια σας κορίτσια!! Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση! Τίποτα ακόμα....Μπορεί απλά να είναι μια από τις σπάνιες φορές που θα κάνω μεγάλο κύκλο..

Να σας πω μερικά πράματα που σκέφτομαι...Μέχρι την 20η μερα εκανα τεστ ωορρηξίας ( με βάση τον κύκλο μου κάπου σε αυτές τις μερες κάνω ωορρηξία) ήταν αρνητικά όμως.. Που σημαίνει ή ότι ήταν λάθος ή ότι έκανα αργότερα ωορρηξία οπότε γι'αυτό καθυστερεί η περίοδος και σε περίπτωση εγκυμοσύνης μπορει και να μην φαίνεται ακόμα ή δεν έκανα ωορρηξία ή κάτι άλλο....;

Περίπλοκα σκέφτομαι το ξέρω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Βρε κορίτσια δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό ότι δεν κάνουμε κάθε μήνα ωορρηξία.. Γιατί συμβαίνει Αυτό,?

Κ εγώ να σου πω την αλήθεια δεν το ξέρω γίνεται να μην ωορρηξία;;

Πάντως Εlenh εγώ πριν κάτι μήνες έκανα χειρουργειο στην ωοθήκη γιατί είχα κύστη.Οταν λοιπόν η με έπιανε πόνος πριν το χειρουργείο από την κύστη δεν μπορείς να φανταστείς τι πόνο είχα...οπότε ούτε εγώ νομίζω να είναι κάτι τέτοιο!! 

Τώρα για το τεστ μήπως ειχες νωρίτερα ωορρηξία;;έχεις κύκλο 31 ημέρες μήπως λέω εγώ τώρα είχες την 16 ημέρα;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως Ελένη μπορεί να έκανες αργότερα!!

λοιπον να σας πω γιατί δεν έκανα ωορηξια..,

εγώ τον Αύγουστο που πήγα και διακοπές ειπαμε να κάνουμε ελεύθερα κ γενικά να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ έτσι είχα κ νόμιζα γόνιμες στις διακοπές κ το εκμεταλλευτήκαμε..

γυρνώντας από τις διακοπές είχα κλείσει  ραντεβού με το γιατρό να του πω ότι ξεκίνησα Προσπάθειες να κάνω τεστ παπ κτλ 

και στον υπέρυχο μου βρίσκει τη κύστη 4,5 εκατοστά κ μου είπε ότι εξαιτίας της κύστης δεν έκανα ωορηξια μάλλον!!

Κ μετά από δυο μέρες ήρθε η περίοδος ελάχιστη !!

ο γιατρός μου δωσε αντισυλληπτικά δυο μήνες για να φύγει η κύστη και έτσι έφυγε!!οποτε ξεκινήσαμε τώρα προσπάθειες του Αυγούστου ήταν άκυρη!!

η κύστη βγάζει ορμόνες κ εμποδίζει την ωορηξια 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Όντως Ελένη μπορεί να έκανες αργότερα!!

λοιπον να σας πω γιατί δεν έκανα ωορηξια..,

εγώ τον Αύγουστο που πήγα και διακοπές ειπαμε να κάνουμε ελεύθερα κ γενικά να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ έτσι είχα κ νόμιζα γόνιμες στις διακοπές κ το εκμεταλλευτήκαμε..

γυρνώντας από τις διακοπές είχα κλείσει  ραντεβού με το γιατρό να του πω ότι ξεκίνησα Προσπάθειες να κάνω τεστ παπ κτλ 

και στον υπέρυχο μου βρίσκει τη κύστη 4,5 εκατοστά κ μου είπε ότι εξαιτίας της κύστης δεν έκανα ωορηξια μάλλον!!

Κ μετά από δυο μέρες ήρθε η περίοδος ελάχιστη !!

ο γιατρός μου δωσε αντισυλληπτικά δυο μήνες για να φύγει η κύστη και έτσι έφυγε!!οποτε ξεκινήσαμε τώρα προσπάθειες του Αυγούστου ήταν άκυρη!!

η κύστη βγάζει ορμόνες κ εμποδίζει την ωορηξια 

Καλημέρα!!! Όλα καλά λοιπόν τώρα!! Ελπίζω να είναι ο τυχερός σου μήνας...! Σήμερα δεν περιμένεις;

8 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Όντως Ελένη μπορεί να έκανες αργότερα!!

λοιπον να σας πω γιατί δεν έκανα ωορηξια..,

εγώ τον Αύγουστο που πήγα και διακοπές ειπαμε να κάνουμε ελεύθερα κ γενικά να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ έτσι είχα κ νόμιζα γόνιμες στις διακοπές κ το εκμεταλλευτήκαμε..

γυρνώντας από τις διακοπές είχα κλείσει  ραντεβού με το γιατρό να του πω ότι ξεκίνησα Προσπάθειες να κάνω τεστ παπ κτλ 

και στον υπέρυχο μου βρίσκει τη κύστη 4,5 εκατοστά κ μου είπε ότι εξαιτίας της κύστης δεν έκανα ωορηξια μάλλον!!

Κ μετά από δυο μέρες ήρθε η περίοδος ελάχιστη !!

ο γιατρός μου δωσε αντισυλληπτικά δυο μήνες για να φύγει η κύστη και έτσι έφυγε!!οποτε ξεκινήσαμε τώρα προσπάθειες του Αυγούστου ήταν άκυρη!!

η κύστη βγάζει ορμόνες κ εμποδίζει την ωορηξια 

Στη ουσία το ωοθυλάκιο που μεγάλωνε αντί να σπάσει κ να  γίνει ωορρηξια δεν έσπασε κ απλά μεγάλωσε κ έγινε κύστη...

Μπορεί κ σε μένα αυτό να έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κορίτσια. Έχει χρησιμοποιήσει κάποια τα τεστ ωορρηξίας ή εγκυμοσύνης τα one step που είναι σε ταινία; 

Της εγκυμοσύνης σε σχέση με της ωορρηξίας μέχρι το σημείο που γράφει max  ήταν κάπως διογκωμένα (όπως όταν το βάζεις στα ούρα) ..Λέτε να φταίει η υγρασία; Ή έτσι είναι; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κ εγώ να σου πω την αλήθεια δεν το ξέρω γίνεται να μην ωορρηξία;;

Πάντως Εlenh εγώ πριν κάτι μήνες έκανα χειρουργειο στην ωοθήκη γιατί είχα κύστη.Οταν λοιπόν η με έπιανε πόνος πριν το χειρουργείο από την κύστη δεν μπορείς να φανταστείς τι πόνο είχα...οπότε ούτε εγώ νομίζω να είναι κάτι τέτοιο!! 

Τώρα για το τεστ μήπως ειχες νωρίτερα ωορρηξία;;έχεις κύκλο 31 ημέρες μήπως λέω εγώ τώρα είχες την 16 ημέρα;;

Το φυσιολογικό είναι να έχεις ωορρηξία σε κάθε μηνα. Για διάφορους λόγους όμως όπως π.χ. το άγχος, οι ορμόνες, πολυκυστικες ωοθήκες κ.λπ. να μην γίνει.

Για να γίνει η ωορρηξία ένα ωοθυλάκιο αρχίζει να ωριμάζει και όταν φτάσει στα κατάλληλα εκατοστά σπάει και βγαίνει το ωάριο...Αν δεν σπάσει όμως και μεγαλώσει κι άλλο γίνεται κύστη... Η κύστη μπορεί να μην είναι τόσο μεγάλη ώστε να θέλει χειρουργείο. Μπορεί απλά να απορροφηθεί μόνη της μετά από την επόμενη περίοδο .

Ελπίζω να τα λέω καλά.

10 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κ εγώ να σου πω την αλήθεια δεν το ξέρω γίνεται να μην ωορρηξία;;

Πάντως Εlenh εγώ πριν κάτι μήνες έκανα χειρουργειο στην ωοθήκη γιατί είχα κύστη.Οταν λοιπόν η με έπιανε πόνος πριν το χειρουργείο από την κύστη δεν μπορείς να φανταστείς τι πόνο είχα...οπότε ούτε εγώ νομίζω να είναι κάτι τέτοιο!! 

Τώρα για το τεστ μήπως ειχες νωρίτερα ωορρηξία;;έχεις κύκλο 31 ημέρες μήπως λέω εγώ τώρα είχες την 16 ημέρα;;

Τα τεστ ωορρηξίας τα ξεκίνησα πολύ νωρίς στο κύκλο μου και τα χρησιμοποίησα μέχρι την 20η μέρα. Οπότε, ή επειδή αυτή η ορμόνη  όπως λένε μπορεί να μείνει στα ούρα μόνο 10 ώρες περίπου δεν πέτυχα τη κατάλληλη ώρα ή έκανα αργότερα ωορρηξία ή καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Το φυσιολογικό είναι να έχεις ωορρηξία σε κάθε μηνα. Για διάφορους λόγους όμως όπως π.χ. το άγχος, οι ορμόνες, πολυκυστικες ωοθήκες κ.λπ. να μην γίνει.

Για να γίνει η ωορρηξία ένα ωοθυλάκιο αρχίζει να ωριμάζει και όταν φτάσει στα κατάλληλα εκατοστά σπάει και βγαίνει το ωάριο...Αν δεν σπάσει όμως και μεγαλώσει κι άλλο γίνεται κύστη... Η κύστη μπορεί να μην είναι τόσο μεγάλη ώστε να θέλει χειρουργείο. Μπορεί απλά να απορροφηθεί μόνη της μετά από την επόμενη περίοδο .

Ελπίζω να τα λέω καλά.

Τα τεστ ωορρηξίας τα ξεκίνησα πολύ νωρίς στο κύκλο μου και τα χρησιμοποίησα μέχρι την 20η μέρα. Οπότε, ή επειδή αυτή η ορμόνη  όπως λένε μπορεί να μείνει στα ούρα μόνο 10 ώρες περίπου δεν πέτυχα τη κατάλληλη ώρα ή έκανα αργότερα ωορρηξία ή καθόλου.

Δεν είναι κύστη βρε θα ποναγες μάλλον έκανες αργότερα ωορηξια Γιαυτο δε στο βγάλε το τεστ ωορηξιας

Εγώ περιμενω σήμερα κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...