Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!

Χαίρομαι που βρήκα την παρέα σας, και που είστε χαλαρές γιατί  αυτή την περίοδο της αναμονής δεν χρειαζόμαστε άγχη και η αλήθεια είναι οτι ενώ προσπαθώ να είμαι και εγώ χαλαρή χωρίς προγραμματισμούς κλπ διαβάζω διάφορα στο ίντερνετ (κακώς το ξέρω) και λέω μωρέ μπας και κάνω λάθος που πίνω καφέ?μήπως να κόψω το γυμναστηριο?αλλά μετά λέω υπερβολές όλα!!Χαλάρωσε και απόλαυσε την περίοδο αυτή, έχει και αυτή την γλύκα της!

Και γω τα ίδια ακριβως σκέφτομαι...όλοι οι γιατροί λένε ότι η άσκηση δεν επηρεάζει. Αντιθέτως ...Αν κάνεις βέβαια κάποια έντονη γυμναστική και μάθεις ότι είσαι έγκυος θα πρέπει να την χαλαρώσεις. Αλλά μέχρι τη σύλληψη είσαι οκ. Με τον καφέ και τα ποτά πιστεύω το μέτρο είναι το καλύτερο..Και γενικά δηλαδή όχι μόνο όταν θέλουμε να μείνουμε έγκυος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , EugenJen είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!

Χαίρομαι που βρήκα την παρέα σας, και που είστε χαλαρές γιατί  αυτή την περίοδο της αναμονής δεν χρειαζόμαστε άγχη και η αλήθεια είναι οτι ενώ προσπαθώ να είμαι και εγώ χαλαρή χωρίς προγραμματισμούς κλπ διαβάζω διάφορα στο ίντερνετ (κακώς το ξέρω) και λέω μωρέ μπας και κάνω λάθος που πίνω καφέ?μήπως να κόψω το γυμναστηριο?αλλά μετά λέω υπερβολές όλα!!Χαλάρωσε και απόλαυσε την περίοδο αυτή, έχει και αυτή την γλύκα της!

Εγώ όλο λέω δε θα χω άγχος κ στην αρχή του κύκλου είμαι καλά και μετά την ωορηξια με ποιανει ανυπομονησία παρά πολύ και άγχος βέβαια εγώ γυμναστήριο πάω κανονικοτατα ποτά δεν έπινα ούτε πριν όποτε κομπλέ..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...Όσο αναφορά τα λιπαντικά δεν κάνει ο γυναικολόγος λέει να χρησιμοποιούμε το ωραίο φυσικό """"σαλακι"""" μας.. Όσο αναφορά τα Χριστούγεννα θα τα περάσω με πολλές επαφές λόγο ότι έχω και ωορηξια....:):-P

  • Χαχα 2

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...Όσο αναφορά τα λιπαντικά δεν κάνει ο γυναικολόγος λέει να χρησιμοποιούμε το ωραίο φυσικό """"σαλακι"""" μας.. Όσο αναφορά τα Χριστούγεννα θα τα περάσω με πολλές επαφές λόγο ότι έχω και ωορηξια....:):-P

Και το σάλιο κάνει κακό στο σπέρμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Εγώ όλο λέω δε θα χω άγχος κ στην αρχή του κύκλου είμαι καλά και μετά την ωορηξια με ποιανει ανυπομονησία παρά πολύ και άγχος βέβαια εγώ γυμναστήριο πάω κανονικοτατα ποτά δεν έπινα ούτε πριν όποτε κομπλέ..

 

πρίν από 29 λεπτά , Elenhkon είπε:

Και γω τα ίδια ακριβως σκέφτομαι...όλοι οι γιατροί λένε ότι η άσκηση δεν επηρεάζει. Αντιθέτως ...Αν κάνεις βέβαια κάποια έντονη γυμναστική και μάθεις ότι είσαι έγκυος θα πρέπει να την χαλαρώσεις. Αλλά μέχρι τη σύλληψη είσαι οκ. Με τον καφέ και τα ποτά πιστεύω το μέτρο είναι το καλύτερο..Και γενικά δηλαδή όχι μόνο όταν θέλουμε να μείνουμε έγκυος.

Εντάξει γυμναστήριο έτσι κ αλλιώς φανατική δεν είμαι ήπια άσκηση κάνω! Αλλά το καφέ τον πρωί τον θέλω για να ανοίξω το μάτι!!! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Troia είπε:

Εννοείται ότι βλάπτει! Διάβασε στο internet να δεις!


Αυτό το ίντερνετ μας έχει καταστρέψει!!Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα και εγώ κοπέλες που έγραφαν οτι έπιασαν παιδάκι ενώ χρησιμοποιούσαν λιπαντικό , αλλά γενικά στο ίντερνετ γράφει ότι επηρεάζει το σπέρμα!δεν βγάζεις άκρη!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:


Αυτό το ίντερνετ μας έχει καταστρέψει!!Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα και εγώ κοπέλες που έγραφαν οτι έπιασαν παιδάκι ενώ χρησιμοποιούσαν λιπαντικό , αλλά γενικά στο ίντερνετ γράφει ότι επηρεάζει το σπέρμα!δεν βγάζεις άκρη!!

Η ποιότητα του σπέρματος ποικίλει από άντρα σε άντρα και από περίοδο σε περίοδο. Υπάρχουν και γυναίκες που μένουν έγκυες με τη χρήση διαφόρων μεθόδων αντισύλληψης ή απλώς σε μέρες που δεν είναι γόνιμες. Νομίζω όμως ότι εμείς μάλλον δεν υπαγόμαστε στην κατηγορία των γυναικών που μένουν εύκολα έγκυες και γι' αυτό θα πρέπει να είμαστε απόλυτες. Πέρα από το ιντερνετ, σου το λένε αυτό για το σάλιο αν πας μαζί με τον άντρα σου για σπερμοδιάγραμμα. Δεν ξέρω πόσο πιο κομψά να το γράψω, ως τώρα απέφυγα να μπω σε λεπτομέρειες, είναι όμως διασταυρωμένο και είμαι απόλυτα σίγουρη γι' αυτό. Το θέμα του σπέρματος το έχω ψάξει πολύ και με τους κατάλληλους γιατρούς που έχουν ειδίκευση σε αυτά τα θέματα. Με βεβαιότητα ισχύει!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Για πείτε ποιες είναι σε αναμονή περιόδου(να μην έρθει, να μην έρθει!!!) να στείλουμε την θετική μας ενέργεια???

όσες είστε εν αναμονή των γόνιμων μετράτε μέρες η το έχετε αφήσει στο τελείως φλου?Εγώ δεν άντεξα να σας πω την αλήθεια και πήρα τεστ ωορρηξίας όχι για να προγραμματίσω την πράξη ντε και καλά εκείνες τις μέρες έτσι αλλά να έχω μια άποψη γα τις ελπίδες που θα έχω μετά!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , EugenJen είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!Για πείτε ποιες είναι σε αναμονή περιόδου(να μην έρθει, να μην έρθει!!!) να στείλουμε την θετική μας ενέργεια???

όσες είστε εν αναμονή των γόνιμων μετράτε μέρες η το έχετε αφήσει στο τελείως φλου?Εγώ δεν άντεξα να σας πω την αλήθεια και πήρα τεστ ωορρηξίας όχι για να προγραμματίσω την πράξη ντε και καλά εκείνες τις μέρες έτσι αλλά να έχω μια άποψη γα τις ελπίδες που θα έχω μετά!!

Καλησπερααα

εγω περιμενω Παρασκευή κανονικα

ελπιζω να μην έρθει!!

εσυ σε τι φάση του κύκλου είσαι;;ποια τεστ πηρες;;να μας πεις εντυπώσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...αντε ελπίζω να έχετε χαρουλεςσε λίγες μέρες...Εγώ δεν έχω πάρει τεστ ωορρηξίας έχω μια εφαρμογή πολύ καλή στο κινητό που σημειώνω τα πάντα και μου λέει και για τις γόνιμες μέρες...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Emylia άντε Emylia μακάρι το Σουκου να μας πεις τα ευχάριστα, νομίζω και η Elenhkon περιμένει αυτές τις ημέρες!!!!Σας  στέλνω οοοοοολη μου την θετική σκέψη!

νιώθεις τίποτα ? 

εγώ είμαι στην τέταρτη ημέρα του κύκλου οπότε την άλλη εβδομάδα θα κάνω και το τεστ ωορρηξίας να σας πω!!Αγόρασα τα hometest έχουν πολλά και διάφορα είδη  τεστ !!

@Fofi29 ποια εφαρμογή έχεις ?εγώ έχω την κλασική της περιόδου που έχουμε όλες υποθέτω!! Πιο πολύ γιαυτό το πήρα το τεστ να δω βρε παιδί μου αν όντως ισχύει αυτό το 11η -15η ημέρα που μου είπε η γιατρός(έχω κύκλο σταθερό 28 ημερών)


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολόγιο μου έχω.και το τσέκαρα ότι είναι σωστό όταν είχα πάει στον γυναικολόγο έτυχε ήταν η ημέρα ωορρηξίας και το είδε και αυτός και το έλεγε και η εφαρμογή...Κορίτσια και εγώ σας εύχομαι να έχετε μωράκι.. Ανυπομονώ για τις συζητήσεις μετα που θα κάνουμε Αφού με το καλό μείνουμε έγκυες...

  • Μου αρέσει 2

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Το ημερολόγιο μου έχω.και το τσέκαρα ότι είναι σωστό όταν είχα πάει στον γυναικολόγο έτυχε ήταν η ημέρα ωορρηξίας και το είδε και αυτός και το έλεγε και η εφαρμογή...Κορίτσια και εγώ σας εύχομαι να έχετε μωράκι.. Ανυπομονώ για τις συζητήσεις μετα που θα κάνουμε Αφού με το καλό μείνουμε έγκυες...

Aυτό έχω και εγώ αλλά δεν του είχα και πολύ εμπιστοσύνη, θα κάνω  και το τεστ την άλλη εβδομάδα και θα σας πω!!

Δεν μετράει καμιά θερμοκρασίες κλπ ε??γιατί μου είπαν φίλες μου να μετράω την θερμοκρασία κάθε πρωί  αλλά δεν έχω μπει στην διαδικασία !


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...