Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Εμένα οι γόνιμες είναι την επόμενη εβδομάδα, Τετάρτη -Παρασκευή πρέπει να δώσω πόνο :-P 

αυτό τον μήνα που περίμενα να δω αν θα μου έρθει άργησε μια μέρα αλλά 2 μέρες πριν είχα παααρα πολύ πόνο στην κοιλίτσα + ημικρανίες που έχω πάντα , οπότε ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει !

@Elenhkon  αυτο που είπε η Emylia , όσο δεν έρχεται καλό είναι. Τίποτα απ' ότι νιώθεις δεν δείχνει το αντίθετο!

 

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Εμένα οι γόνιμες είναι την επόμενη εβδομάδα, Τετάρτη -Παρασκευή πρέπει να δώσω πόνο :-P 

αυτό τον μήνα που περίμενα να δω αν θα μου έρθει άργησε μια μέρα αλλά 2 μέρες πριν είχα παααρα πολύ πόνο στην κοιλίτσα + ημικρανίες που έχω πάντα , οπότε ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει !

@Elenhkon  αυτο που είπε η Emylia , όσο δεν έρχεται καλό είναι. Τίποτα απ' ότι νιώθεις δεν δείχνει το αντίθετο!

 

Και έχω έχω ημικρανίες με ναυτία και εμετό ενίοτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι θα έρθει γιατί ψάχνω σοκολάτα 

πρίν από 50 λεπτά , EugenJen είπε:

Εμένα οι γόνιμες είναι την επόμενη εβδομάδα, Τετάρτη -Παρασκευή πρέπει να δώσω πόνο :-P 

αυτό τον μήνα που περίμενα να δω αν θα μου έρθει άργησε μια μέρα αλλά 2 μέρες πριν είχα παααρα πολύ πόνο στην κοιλίτσα + ημικρανίες που έχω πάντα , οπότε ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει !

@Elenhkon  αυτο που είπε η Emylia , όσο δεν έρχεται καλό είναι. Τίποτα απ' ότι νιώθεις δεν δείχνει το αντίθετο!

 

Ποτε θα ξεκινησεις τα τεστακια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Εγώ κατάλαβα ότι θα έρθει γιατί ψάχνω σοκολάτα 

Ποτε θα ξεκινησεις τα τεστακια;

Πείτε μου κ εσείς τι πιστεύετε...ωορρηξία βάσει ημερολογίου έχω την Παρασκευή αλλά λέω κ αν τύχει να έχω νωρίτερα??οπότε λέω να κάνω ένα Δευτέρα πρωί..η λέτε είναι πολύ νωρίς;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πείτε μου κ εσείς τι πιστεύετε...ωορρηξία βάσει ημερολογίου έχω την Παρασκευή αλλά λέω κ αν τύχει να έχω νωρίτερα??οπότε λέω να κάνω ένα Δευτέρα πρωί..η λέτε είναι πολύ νωρίς;;

Όχι εγώ έχω διαβάσει ότι το ξεκινάς νωρίτερα νομίζω από τη δέκατη μέρα του κύκλου 

ποια πηρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emylia είπε:

Όχι εγώ έχω διαβάσει ότι το ξεκινάς νωρίτερα νομίζω από τη δέκατη μέρα του κύκλου 

ποια πηρες;

Ναι κ οι οδηγίες λένε την 11η ημέρα οπότε ε Δευτέρα θα ξεκινήσω να δω πως θα πάει.πρωτη φορά είναι ας το δούμε πως θα πάει!

Πώς πας εσύ;;;αντεεεε τελειώνει η μέρα κ ξεκινάει η καθυστέρηση???

Τα home test πήρα! Να δούμε τι θα δούμε...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Ωραία αντε να μας πεις εντυπώσεις!!

εγω τελικά το Σάββατο περιμενω που είδα την εφαρμογή αντε άλλη μια μέρα.

Καλημέρα!! Τι κάνετε  κορίτσια;; Εγώ έκανα   τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό. Έκανα αυτά που είναι σε ταινίες τα one step. Δεν ξέρω τι να πω. Ειμαι στη 33η μέρα του κυκλου. Συνήθως μεχρι 31η, 32η έρχεται. Μάλλον από το άγχος μου έκανα το κύκλο μου άνω κάτω...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Καλημέρα!! Τι κάνετε  κορίτσια;; Εγώ έκανα   τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό. Έκανα αυτά που είναι σε ταινίες τα one step. Δεν ξέρω τι να πω. Ειμαι στη 33η μέρα του κυκλου. Συνήθως μεχρι 31η, 32η έρχεται. Μάλλον από το άγχος μου έκανα το κύκλο μου άνω κάτω...τι να πω...

Καλημέρααα

ναι περίμενε λίγο ακόμη!!ασε αυτό το άγχος,,και γω στρεσαρομαι πολύ σε καταλαβαίνω!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emylia είπε:

Καλημέρααα

ναι περίμενε λίγο ακόμη!!ασε αυτό το άγχος,,και γω στρεσαρομαι πολύ σε καταλαβαίνω!!

Το θέμα είναι ότι εγώ μια ζωή αγχωμένη ειμαι για όλα! Ακόμα και για απλά καθημερινά πράγματα..... Υπομονή θα κάνω μέχρι να μου έρθει...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σε ολες....ειμαι μανουλα εξωσωματικης....παρ' ολ αυτα διαβαζω ολες τις αναρτησεις στο forum..

αποβαλλετε ολο το αγχος που εχετε και απολαυστε τις στιγμες με τον συντροφο/συζυγο σας...μην το κανετε μονο για να αποκτησετε παιδακι....μην μετρατε θερμοκρασιες και μερες σαν να μην υπαρχει αυριο..γινεται ψυχοφθορο και σας παει πιο πισω απ το να σας πηγαινει μπροστα!!

ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να αποκτησετε συντομα αυτο το ονειρακι που επιθυμειτε...ευχομαι ολες να γινετε συντομα μανουλες γιατι θα ζησετε πολυ ομορφες στιγμες..:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

κοριτσια καλημερα σε ολες....ειμαι μανουλα εξωσωματικης....παρ' ολ αυτα διαβαζω ολες τις αναρτησεις στο forum..

αποβαλλετε ολο το αγχος που εχετε και απολαυστε τις στιγμες με τον συντροφο/συζυγο σας...μην το κανετε μονο για να αποκτησετε παιδακι....μην μετρατε θερμοκρασιες και μερες σαν να μην υπαρχει αυριο..γινεται ψυχοφθορο και σας παει πιο πισω απ το να σας πηγαινει μπροστα!!

ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να αποκτησετε συντομα αυτο το ονειρακι που επιθυμειτε...ευχομαι ολες να γινετε συντομα μανουλες γιατι θα ζησετε πολυ ομορφες στιγμες..:wub:

Έχεις δικό κορίτσι μου... Συγχαρητήρια για τη δύναμη σου! Πολλές φορές γινόμαστε υπερβολικες...προσπαθώ να μην το σκέφτομαι όσο μπορώ..και να απολαμβάνω τις στιγμές με τον άντρα μου απλά όταν ερχονται οι μέρες κοντά στην περίοδο αρχίζει να σε τρώει!Σου εύχομαι ότι καλύτερο και να χαίρεσαι το/τα παιδάκια σου!! Όλες οι γυναίκες μπορουμε και θα τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ!!!

εχω ενα αγορακι και τωρα προσπαθω για το δευτερο!!εγω ειχα 10 μερες καθυστερηση τωρα και εφαγα τα μουστακια μου...ελεγα μηπως εγινε το θαυμα αλλα δεν!!!

οσο το κυνηγατε τοσο δεν ερχεται....

να εχετε μια καλη διατροφη,να κανετε γυμναστικη (το ξερω πολυ καλα αυτο το κομματι απο μεσα), βοηθαει παααααρα πολυ και για την εγκυμοσυνη αλλα και για τη συλληψη.

Να εχετε καλη ψυχολογια και το μπεμπακι θα ερθει συντομα!!!

Υ.Γ. αμα χρειαστειτε το οτιδηποτε ειμαι εδω!!αλλωστε ολες τον ιδιο σκοπο εχουμε......

  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...