Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Η αβάσταχτη αναμονή μετά την έμβρυο μεταφορά...


Recommended Posts

Το ξέρω... ένα τεράστιο ποσοστό εδώ μέσα το έχετε περάσει... αλλά εγώ κατέληξα να γίνω από τη κοπέλα που “εσυ καλή μου δεν έχεις μεγάλο θέμα κ φυσιολογικά πιάνεις αλλά έλα μια φορά να τελειώνεις» στη κοπέλα που η περίπτωση της τελικά ήταν πολύ δύσκολη.

η ποιότητα των ωαρίων φτωχή. Στις ωοληψιες   Πέρναγα τα μαρτυρία του Ταντάλου μιας κ κάθε φορά οι ωοθήκες μου λούφαζαν πίσω γαλαρία κ ο γιατρός με διέλυε για να μου πάρει 2 ωαρια κ αυτά χαλασμένα...

τελοσπαντων. Τη Τετάρτη εβαλα 1 κατεψυγμένη βλαστοκύστη κ άλλη μια φρέσκια... 

απο εκείνη την ημέρα κάθε μέρα τους μιλάω κ τους εξηγώ πως πρέπει να παλέψουν γιατί η ζωή είναι αγώνας ! :-)

Σύμπτωμα μηδέν. Ημέρα 3η σήμερα. Λες να έχουν ήδη φύγει από τη μήτρα κ εγώ να μιλάω μόνη μου;;;

Νήστεψα, έφαγα κ το μήλο της Αγίας Ειρήνης.

Οποια δεν είχε σύμπτωμα κ ήταν τελικά έγκυος, η οτιδηποτε παρηγορητικό έχετε  στείλτε μου!

 

ευχαριστω κ ευχομαι εσάς να σας πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσακι μου δεν εχω κανει εμβρυομεταφορα ακόμα...και λεω ακομα γιατι ειχα δυο συνεχόμενες ατυχίες μεσα σε εξι μηνες αυτο το χρονο με φυσιολογική συληψη αλλα ποτε κανεις δεν ξέρει πότε απο το κορίτσι που δεν εχει ιδιαίτερο πρόβλημα καταλήξει στην λυση της εξωσωματικής ..σοφες κουβέντες πραγματικά ..το μήνυμα σου με συγκλόνισε. Το μόνο που μπορώ να σου δωσω ειναι ολη μου την θετική ενεργία να πανε ολα υπέροχα....σε λίγες μέρες ευχομαι να μάθω τα ευχάριστα νέα σου και μην ξεχνας καπου εκει πάνω είναι το δικο μας μωρακι και περιμένει την κατάλληλη ώρα να ερθει.εσενα μπορεί να ειναι ήδη στο δρομο και στο εύχομαι ΟΛΌΨΥΧΑ!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα! μην αγχώνεσαι με τα συμπτώματα ακόμα και αν έχεις πχ πρηξιμο κτλ θα είναι από τα φάρμακα.  Προσπάθησε να μεινεις ήρεμη και...υπομονή! δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αυτήν τη στιγμη!καλή  επιτυχία! !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Εγω κοριτσακι μου δεν εχω κανει εμβρυομεταφορα ακόμα...και λεω ακομα γιατι ειχα δυο συνεχόμενες ατυχίες μεσα σε εξι μηνες αυτο το χρονο με φυσιολογική συληψη αλλα ποτε κανεις δεν ξέρει πότε απο το κορίτσι που δεν εχει ιδιαίτερο πρόβλημα καταλήξει στην λυση της εξωσωματικής ..σοφες κουβέντες πραγματικά ..το μήνυμα σου με συγκλόνισε. Το μόνο που μπορώ να σου δωσω ειναι ολη μου την θετική ενεργία να πανε ολα υπέροχα....σε λίγες μέρες ευχομαι να μάθω τα ευχάριστα νέα σου και μην ξεχνας καπου εκει πάνω είναι το δικο μας μωρακι και περιμένει την κατάλληλη ώρα να ερθει.εσενα μπορεί να ειναι ήδη στο δρομο και στο εύχομαι ΟΛΌΨΥΧΑ!!!!!!

ευχαριστώ πολύ Βάσω μου....ευχομαι να πανε ολα καλα με σενα κ πανω απ'ολα, η μεγαλύτερη ευχή μου για σενα, είναι ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ....επιπονη προσπαθεια απο οπου κ αν το δεις....εχω περασει πολλα και εχω αλλαξει σαν ανθρωπος....ολα αλλάζουν στη ζωή σου....νιωθεις λίγη. κ δεν ειναι λίγες οι φορές που λες, τελος. αυτη η χαρά δεν θα ερθει ποτε σε μενα....

θελει απιστευτη δυναμή ψυχης. αλλα ότι αποθέματα κ αν εχεις, ερχεται μια στιγμή που βλέπεις τα όρια σου κ εκει η τα πηδας. η βουλιάζεις στη κατάθλιψη...Λες οτι πει ο Θεος...μα οταν ερχεται η ωρα της αποτυχίας κ ανοιγεις τη τηλεόραση κ βλέπεις πως αλλη μια μάνα πεταξε το μωρό της στα σκουπίδια, λες, Ποιος είναι άραγε ο Θεός? ποια είναι τα πλάνα του....κ μπαίνει μεσα σε ενα φαύλο κύκλο αμφιβολιών, θυμού και πόνου....πόση αισιοδοξία κ πόσο κουράγιο να σου μείνει μετα απο ολα αυτα? απο που να αντλήσεις δύναμη κ ποια είναι η ωρα που πρέπει να δώσεις τέλος στις προσπάθειες, γιατι αν ειναι να κάνεις παιδι λες, θές να το μεγαλώσεις εσύ κ οχι οι συγγενείς, γιατι με ολο αυτό το χημείο που σε μπουκώνουν και γίνεσαι σα γεμιστή γαλοπούλα τα Χριστούγεννα, να είσαι σίγουρη οτι ο καρκίνος παραμονεύει κ ας σου λενε όλοι οι εμπορο-γυναικολόγοι, δεν υπάρχει περίπτωση....Είναι το σώμα σου. Κ η υγεία σου. κ αυτό πρεπει να εχει σημασία πανω απόλα, γιατί τιποτα απο ολα αυτα δεν θα εχει νόημα αν δεις τα ραδίκια ανάποδα....

 

με αγαπή πολύ, Θεε μου, δώσε παιδιά σε όλες τις γυναικες που παλεύουν.

Αμην.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , crida είπε:

Το ξέρω... ένα τεράστιο ποσοστό εδώ μέσα το έχετε περάσει... αλλά εγώ κατέληξα να γίνω από τη κοπέλα που “εσυ καλή μου δεν έχεις μεγάλο θέμα κ φυσιολογικά πιάνεις αλλά έλα μια φορά να τελειώνεις» στη κοπέλα που η περίπτωση της τελικά ήταν πολύ δύσκολη.

η ποιότητα των ωαρίων φτωχή. Στις ωοληψιες   Πέρναγα τα μαρτυρία του Ταντάλου μιας κ κάθε φορά οι ωοθήκες μου λούφαζαν πίσω γαλαρία κ ο γιατρός με διέλυε για να μου πάρει 2 ωαρια κ αυτά χαλασμένα...

τελοσπαντων. Τη Τετάρτη εβαλα 1 κατεψυγμένη βλαστοκύστη κ άλλη μια φρέσκια... 

απο εκείνη την ημέρα κάθε μέρα τους μιλάω κ τους εξηγώ πως πρέπει να παλέψουν γιατί η ζωή είναι αγώνας ! :-)

Σύμπτωμα μηδέν. Ημέρα 3η σήμερα. Λες να έχουν ήδη φύγει από τη μήτρα κ εγώ να μιλάω μόνη μου;;;

Νήστεψα, έφαγα κ το μήλο της Αγίας Ειρήνης.

Οποια δεν είχε σύμπτωμα κ ήταν τελικά έγκυος, η οτιδηποτε παρηγορητικό έχετε  στείλτε μου!

 

ευχαριστω κ ευχομαι εσάς να σας πάνε όλα καλά!!!

Καταρχάς είσαι στην Τέταρτη μέρα...στις βλαστοκυστες μέτρα η μέρα εμβριομεταφορας....λογικά σου είπαν σε 9 μέρες χοριακη..με βλαστοκυστες η εμφύτευση γίνεται την ίδια ή την επόμενη μέρα..άντε εξαιρετικά σπάνια την τρίτη..άρα ναι ο,τι ήταν να γίνει έγινε....ωστόσο συμπτώματα μπορεί κ να μην έχεις...Πραγματικά πίστεψε με είσαι εύκολη περίπτωση..υπάρχουν πολλές που πέρασαν χειρότερα που εύχομαι να μη φτάσεις.Εγω είχα 5 θετικές διαφορετικές χοριακες...έχω ένα παιδάκι .Συμπτώματα σε άλλες είχα σε άλλες τίποτα..στην κόρη μου τίποτα απολύτως..κάτι υπνηλιες κτλ που ακούς είναι από την προγεστερόνη..συμπτώματα εμφανίζονται πολύ μετά..το μόνο καθαρό σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση κ η χοριακη..άντε κ το ροζ αίμα που μπορεί να δεις 6-8 μέρα..εγώ δύο φορές το είδα μόνο...οπότε..θετική σκέψη...ναι δεν ξέρεις το γίνεται εκεί μέσα..ωστόσο μέχρι να το εξακριβώσεις είσαι έγκυος κ η ψυχολογία είναι το παν

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί στο το λέμε για τον καρκίνο...δεν υπάρχει καμία έρευνα κ μιλάω ως ομάδα υψηλού κινδύνου όταν κάνεις προσπάθειες μέσα στο φυσιολογικό πλαίσιο.Εκανα 6 εμβριομεταφορες εάν ο θεός αποφασίσει να με πάρει θα με πάρει κ χωρίς τα φάρμακα....δε θα τα βάλω μαζί του..Έχω φίλη που έφυγε από πνευμονία άτυπη μετά από 6 προσπάθειες κ δίδυμα 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Επίσης ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί στο το λέμε για τον καρκίνο...δεν υπάρχει καμία έρευνα κ μιλάω ως ομάδα υψηλού κινδύνου όταν κάνεις προσπάθειες μέσα στο φυσιολογικό πλαίσιο.Εκανα 6 εμβριομεταφορες εάν ο θεός αποφασίσει να με πάρει θα με πάρει κ χωρίς τα φάρμακα....δε θα τα βάλω μαζί του..Έχω φίλη που έφυγε από πνευμονία άτυπη μετά από 6 προσπάθειες κ δίδυμα 

φυσικά κ προσέχω τι λέω φίλη μου. Αλλά καλό είναι να προσέχουμε. Τωρα οποιος θέλει το ακούει. Οποια δε θέλει ας κανει 30 εξωσωματικές οτι αισθάνεται ο καθένας. Εγω απλά προσέχω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, crida είπε:

φυσικά κ προσέχω τι λέω φίλη μου. Αλλά καλό είναι να προσέχουμε. Τωρα οποιος θέλει το ακούει. Οποια δε θέλει ας κανει 30 εξωσωματικές οτι αισθάνεται ο καθένας. Εγω απλά προσέχω.

Οι 30 δεν είναι φυσιολογικό νούμερο...υπάρχει όριο από το κράτος στις 4 διεγέρσεις...για μένα αυτό ήταν το όριο...κ υπάρχουν κ οι φυσικοί....απλά το αναφερα γιατί το έψαξα πάρα πολύ με γιατρούς εκτός εξωσωματικης..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Οι 30 δεν είναι φυσιολογικό νούμερο...υπάρχει όριο από το κράτος στις 4 διεγέρσεις...για μένα αυτό ήταν το όριο...κ υπάρχουν κ οι φυσικοί....απλά το αναφερα γιατί το έψαξα πάρα πολύ με γιατρούς εκτός εξωσωματικης..

Οι 30 είναι υπαρκτές δυστυχώς....2 φίλες μου έκαναν 28 ωοληψίες για να πετύχουν 1 εμβρυομεταφόρα. κάποια άλλη 13.... εξωσωματική θεωρείται η ωοληψία, γιατι αυτή προυποθέτει τη βαριά θεραπευτική αγωγή. Εξωσωματική δε λέμε οταν φτάνουμε στην εμβρυομεταφορά....Αυτή ηταν η ενημερωση που είχα δια στόματος Κου Παράσχου ο οποίος οταν με ρωτησε ποσες εξωσωματικες ειχα κανει και του είπα 1, μου λεει, μα εδω βλέπω 4 ωοληψιες.

Ναι του λεω αλλα αυτές δεν κατέληξαν στην εμβρυομεταφορα οπότε δεν είναι εξωσωματική....Εκεί μου εξήγησε οτι εχω κάνει 5 εξωσωματικές στο σύνολο. 1 με πρωτόκολο (φάρμακα) κ 4 με φυσικό κύκλο....

εγω λοιπόν απευθύνομαι για την επικυνδινότητα της εξωσωματικής με φάρμακα.... 

Just now, Mighty είπε:

@crida καλέ!!! λίγο θετική σκέψη δεν βλάπτει. η θετικότητα αλλάζει την πραγματικότητα! :)

χααχαχαχχαααχα!!!! οχι εχω εχω!!!! εδω εχω βρει κ ονόματα τι μου λες εσυ!!!!! :)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, crida είπε:

ευχαριστώ πολύ Βάσω μου....ευχομαι να πανε ολα καλα με σενα κ πανω απ'ολα, η μεγαλύτερη ευχή μου για σενα, είναι ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ....επιπονη προσπαθεια απο οπου κ αν το δεις....εχω περασει πολλα και εχω αλλαξει σαν ανθρωπος....ολα αλλάζουν στη ζωή σου....νιωθεις λίγη. κ δεν ειναι λίγες οι φορές που λες, τελος. αυτη η χαρά δεν θα ερθει ποτε σε μενα....

θελει απιστευτη δυναμή ψυχης. αλλα ότι αποθέματα κ αν εχεις, ερχεται μια στιγμή που βλέπεις τα όρια σου κ εκει η τα πηδας. η βουλιάζεις στη κατάθλιψη...Λες οτι πει ο Θεος...μα οταν ερχεται η ωρα της αποτυχίας κ ανοιγεις τη τηλεόραση κ βλέπεις πως αλλη μια μάνα πεταξε το μωρό της στα σκουπίδια, λες, Ποιος είναι άραγε ο Θεός? ποια είναι τα πλάνα του....κ μπαίνει μεσα σε ενα φαύλο κύκλο αμφιβολιών, θυμού και πόνου....πόση αισιοδοξία κ πόσο κουράγιο να σου μείνει μετα απο ολα αυτα? απο που να αντλήσεις δύναμη κ ποια είναι η ωρα που πρέπει να δώσεις τέλος στις προσπάθειες, γιατι αν ειναι να κάνεις παιδι λες, θές να το μεγαλώσεις εσύ κ οχι οι συγγενείς, γιατι με ολο αυτό το χημείο που σε μπουκώνουν και γίνεσαι σα γεμιστή γαλοπούλα τα Χριστούγεννα, να είσαι σίγουρη οτι ο καρκίνος παραμονεύει κ ας σου λενε όλοι οι εμπορο-γυναικολόγοι, δεν υπάρχει περίπτωση....Είναι το σώμα σου. Κ η υγεία σου. κ αυτό πρεπει να εχει σημασία πανω απόλα, γιατί τιποτα απο ολα αυτα δεν θα εχει νόημα αν δεις τα ραδίκια ανάποδα....

 

με αγαπή πολύ, Θεε μου, δώσε παιδιά σε όλες τις γυναικες που παλεύουν.

Αμην.

Ειναι πολύ νωρίς για να νιώσεις συμπτωματα μπορεί να μην νιώσεις και τίποτα μπορεί και να νιώσεις..θέλει υπομονή και αισιοδοξία.ναι να τους μιλας ναι να το πιστεύεις ότι είναι εκεί μέσα τα σποράκια σου 

Θα περάσουν οι μέρες..Δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση να σκέφτεσαι τι μπορεί να κάνουν τα φάρμακα..Γενικά ο,τι γίνεται με μέτρο δεν πιστεύω ότι έχει συνέπειες..αν γινονται υπερβολες δεν ξερω

ναι κάποιες από εμάς κάναμε εξωσωματικη πήραμε φάρμακα..Εγώ θα σου πω ότι ημουν περίπτωση που εμενα πανεύκολα έγκυος..Τελικά όμως κατέφυγα στην εξωσωματικη με προεμφυτευτικο γιατί τα εμβρυα μου με φυσική συλληψη δεν ήταν υγιή.. τα εχανα .

Έτσι πήρα όλα τα φάρμακα κλπ κλπ.και είναι δύσκολο να το χωνέψεις ότι η λύση είναι η εξωσωματικη οταν μένεις πανεύκολα έγκυος..Τώρα περιμενω τα διδυμακια μου..ελπίζω να πάνε όλα καλά..Όμως ότι και να γινει πάντα σκέφτομαι πόσο έχει βοηθήσει  η εξωσωματικη τόσα ζευγάρια να αποκτήσουν παιδιά ,υγιή παιδιά και πως τόσες και τόσες γυναίκες που πήραν τα φάρμακα είναι υγιείς.

Για αυτό θετική σκέψη, δεν θα πάθεις τίποτα και σου εύχομαι μια μεγάλη θετική χοριακη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Nansy29 είπε:

Ειναι πολύ νωρίς για να νιώσεις συμπτωματα μπορεί να μην νιώσεις και τίποτα μπορεί και να νιώσεις..θέλει υπομονή και αισιοδοξία.ναι να τους μιλας ναι να το πιστεύεις ότι είναι εκεί μέσα τα σποράκια σου 

Θα περάσουν οι μέρες..Δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση να σκέφτεσαι τι μπορεί να κάνουν τα φάρμακα..Γενικά ο,τι γίνεται με μέτρο δεν πιστεύω ότι έχει συνέπειες..αν γινονται υπερβολες δεν ξερω

ναι κάποιες από εμάς κάναμε εξωσωματικη πήραμε φάρμακα..Εγώ θα σου πω ότι ημουν περίπτωση που εμενα πανεύκολα έγκυος..Τελικά όμως κατέφυγα στην εξωσωματικη με προεμφυτευτικο γιατί τα εμβρυα μου με φυσική συλληψη δεν ήταν υγιή.. τα εχανα .

Έτσι πήρα όλα τα φάρμακα κλπ κλπ.και είναι δύσκολο να το χωνέψεις ότι η λύση είναι η εξωσωματικη οταν μένεις πανεύκολα έγκυος..Τώρα περιμενω τα διδυμακια μου..ελπίζω να πάνε όλα καλά..Όμως ότι και να γινει πάντα σκέφτομαι πόσο έχει βοηθήσει  η εξωσωματικη τόσα ζευγάρια να αποκτήσουν παιδιά ,υγιή παιδιά και πως τόσες και τόσες γυναίκες που πήραν τα φάρμακα είναι υγιείς.

Για αυτό θετική σκέψη, δεν θα πάθεις τίποτα και σου εύχομαι μια μεγάλη θετική χοριακη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.

 

Βάσω μου περιμένεις διδυμακιαααααα!!! Μπραβοοοοο!!! Ποτέ με το καλό γεννάς;;; 
εχω πολύ έντονη την αίσθηση ότι είμαι έγκυος φίλη μου κ τίποτα αρνητικό δε σκέφτομαι... εβδομάδα θετικής ενέργειας διανυω.

ευχομαι τα καλύτερα μόνο για σένα κ τα μωρά σου που έρχονται!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , crida είπε:

Βάσω μου περιμένεις διδυμακιαααααα!!! Μπραβοοοοο!!! Ποτέ με το καλό γεννάς;;; 
εχω πολύ έντονη την αίσθηση ότι είμαι έγκυος φίλη μου κ τίποτα αρνητικό δε σκέφτομαι... εβδομάδα θετικής ενέργειας διανυω.

ευχομαι τα καλύτερα μόνο για σένα κ τα μωρά σου που έρχονται!!!

Ειναι πολύ νωρίς ακόμα..Είμαι 12η εβδομάδα ειμαι πριν την αυχενική οπότε κρατάω αρκετές επιφυλάξεις αλλά ελπίζω..

Έτσι μπράβο θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2019 at 8:54 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Ειναι πολύ νωρίς ακόμα..Είμαι 12η εβδομάδα ειμαι πριν την αυχενική οπότε κρατάω αρκετές επιφυλάξεις αλλά ελπίζω..

Έτσι μπράβο θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε τέλεια!!!

Ολα καλά να σου πάνε εύχομαι και κατα τον Ιούνιο να τα έχεις στην αγκαλιά σου φίλη μου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2019 at 3:54 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Ειναι πολύ νωρίς για να νιώσεις συμπτωματα μπορεί να μην νιώσεις και τίποτα μπορεί και να νιώσεις..θέλει υπομονή και αισιοδοξία.ναι να τους μιλας ναι να το πιστεύεις ότι είναι εκεί μέσα τα σποράκια σου 

Θα περάσουν οι μέρες..Δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση να σκέφτεσαι τι μπορεί να κάνουν τα φάρμακα..Γενικά ο,τι γίνεται με μέτρο δεν πιστεύω ότι έχει συνέπειες..αν γινονται υπερβολες δεν ξερω

ναι κάποιες από εμάς κάναμε εξωσωματικη πήραμε φάρμακα..Εγώ θα σου πω ότι ημουν περίπτωση που εμενα πανεύκολα έγκυος..Τελικά όμως κατέφυγα στην εξωσωματικη με προεμφυτευτικο γιατί τα εμβρυα μου με φυσική συλληψη δεν ήταν υγιή.. τα εχανα .

Έτσι πήρα όλα τα φάρμακα κλπ κλπ.και είναι δύσκολο να το χωνέψεις ότι η λύση είναι η εξωσωματικη οταν μένεις πανεύκολα έγκυος..Τώρα περιμενω τα διδυμακια μου..ελπίζω να πάνε όλα καλά..Όμως ότι και να γινει πάντα σκέφτομαι πόσο έχει βοηθήσει  η εξωσωματικη τόσα ζευγάρια να αποκτήσουν παιδιά ,υγιή παιδιά και πως τόσες και τόσες γυναίκες που πήραν τα φάρμακα είναι υγιείς.

Για αυτό θετική σκέψη, δεν θα πάθεις τίποτα και σου εύχομαι μια μεγάλη θετική χοριακη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.

 

ευχαριστω παρα πολύ!

ειμαι πλεον 2 μερες πριν τη χοριακη....εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσνης και μου βγηκε αρνητικο αλλα....αποφασισα να μη με παρει απο κατω...ο Θεός είναι μεγάλος λέω μεσα μου...

μπορεις να μου πεις τι ειναι το προεμφυτευτικο????

 

Ευχομαι σύντομα τα μωρα σου στην αγκαλιά σου Υγιέστατα και καλότυχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...