Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Η αβάσταχτη αναμονή μετά την έμβρυο μεταφορά...


Recommended Posts

Just now, crida είπε:

ευχαριστω παρα πολύ!

ειμαι πλεον 2 μερες πριν τη χοριακη....εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσνης και μου βγηκε αρνητικο αλλα....αποφασισα να μη με παρει απο κατω...ο Θεός είναι μεγάλος λέω μεσα μου...

μπορεις να μου πεις τι ειναι το προεμφυτευτικο????

 

Ευχομαι σύντομα τα μωρα σου στην αγκαλιά σου Υγιέστατα και καλότυχα!!!

Εύχομαι να είναι λάθος το τεστ και η χοριακη σου να είναι θετική!θα περιμένουμε τα νέα σου !! Ο προεμφυτευτικος είναι ο έλεγχος των χρωμοσωματων των εμβρύων πριν την εμβρυομεταφορα για να βάλουν μόνο τα υγιή μέσα...σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια!και σε σενα εύχομαι ένα θετικοτατο αποτέλεσμα μεθαύριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Εύχομαι να είναι λάθος το τεστ και η χοριακη σου να είναι θετική!θα περιμένουμε τα νέα σου !! Ο προεμφυτευτικος είναι ο έλεγχος των χρωμοσωματων των εμβρύων πριν την εμβρυομεταφορα για να βάλουν μόνο τα υγιή μέσα...σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια!και σε σενα εύχομαι ένα θετικοτατο αποτέλεσμα μεθαύριο!

Μόλις διαπίστωσα κ καφέ κηλίδες στο εσώρουχό μου....κ με εχουν πιάσει πόνοι περιόδου κ κομμάρες ακριβώς οπως τη περίοδο......:confused:

Link to comment
Share on other sites

Just now, crida είπε:

Μόλις διαπίστωσα κ καφέ κηλίδες στο εσώρουχό μου....κ με εχουν πιάσει πόνοι περιόδου κ κομμάρες ακριβώς οπως τη περίοδο......:confused:

Καλα αυτο δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακο..Είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης αυτά..λιγη υπομονή και θα μάθεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, crida είπε:

Μόλις διαπίστωσα κ καφέ κηλίδες στο εσώρουχό μου....κ με εχουν πιάσει πόνοι περιόδου κ κομμάρες ακριβώς οπως τη περίοδο......:confused:

κι εγώ είχα καφε υγρά  2-3 μέρες πριν την  χοριακή  και ειχα 396 χοριακη. Μου είχαν πει ότι αν δεν εξελιχθεί  σε αιμα κόκκινο  είναι θετικό  σημάδι.  Σου εύχομαι  το καλύτερο! !

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

κι εγώ είχα καφε υγρά  2-3 μέρες πριν την  χοριακή  και ειχα 396 χοριακη. Μου είχαν πει ότι αν δεν εξελιχθεί  σε αιμα κόκκινο  είναι θετικό  σημάδι.  Σου εύχομαι  το καλύτερο! !

Ειχες και πονους περιόδου ταυτόχρονα φίλη μου????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, crida είπε:

Μόλις διαπίστωσα κ καφέ κηλίδες στο εσώρουχό μου....κ με εχουν πιάσει πόνοι περιόδου κ κομμάρες ακριβώς οπως τη περίοδο......:confused:

Και εγώ είχα καφέ υγρά 2-3 μέρες πριν την χοριακή και στις δύο ετ μου και τελικά ήταν θετικές οι χοριακές.

Επίσης, οι πόνοι περιόδου είναι και σημάδι εμφύτευσης και σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Καλή τύχη σου εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ γω είχα καφέ πριν την χοριακη...μην ανχωνεσαι κ πιστεύω ότι όλα θα είναι συπερ...με το καλο να έχεις ένα νούμερο απολαυστικό....

Δηλαδή ταρζανιτσα αυτό με το καφέ ισχύει τελικά??? Θύμησες μου σε παρακαλώ στις προηγούμενες προσπαθειες είχες?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, crida είπε:

Ειχες και πονους περιόδου ταυτόχρονα φίλη μου????

όχι δεν είχα πόνους αλλά ξεπρηστηκα  τελείως και πίστευα  ότι θα μου ερθει περιοδος.  Βέβαια εγώ δεν είχα καθόλου πόνους  περιόδου μέχρι τώρα στην εγκυμοσύνη  μου όπως άλλες κοπέλες,  δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.  Ακούω πάντως ότι   πολλές έχουν . 

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2019 at 2:50 ΜΜ, island1 είπε:

Οι 30 δεν είναι φυσιολογικό νούμερο...υπάρχει όριο από το κράτος στις 4 διεγέρσεις...για μένα αυτό ήταν το όριο...κ υπάρχουν κ οι φυσικοί....απλά το αναφερα γιατί το έψαξα πάρα πολύ με γιατρούς εκτός εξωσωματικης..

συγνωμη που πεταγομαι οι 4 διεγερσεις ειναι το έτος ;η συνολικά;

κ μετά πρέπει να ακολουθησει ωοληψια για να θεωρειται εξωσωματική;διοτι εγω εκανα 900 μοναδες πιουρεγκον στη 3η μου σπερματεγχυση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ssisi2019 είπε:

συγνωμη που πεταγομαι οι 4 διεγερσεις ειναι το έτος ;η συνολικά;

κ μετά πρέπει να ακολουθησει ωοληψια για να θεωρειται εξωσωματική;διοτι εγω εκανα 900 μοναδες πιουρεγκον στη 3η μου σπερματεγχυση..

Η σπερματεγχυση δεν είναι εξωσωματική

Στην εξωσωματική έχεις δικαίωμα να περάσεις επιτροπή 2 φορές...η κάθε φορά σου εγκρίνει φάρμακα για δύο ολοκληρωμένους κύκλους εξωσωματικής.αυτο σημαίνει πρακτικά ότι έχεις φάρμακα για 4 προσπάθειες με φάρμακα δωρεάν( διότι μπορεί κάποια να κάνει φυσικούς κύκλους δηλαδή χωρίς φάρμακα κ να κάνει περισσότερους...Σε κάποιον κύκλο μπορεί να προκύψουν κ 2 κ 3 εμβριομεταφορες από εμβρια κατάψυξης.Το 30 λοιπόν δεν είναι φυσιολογικό εάν μιλάμε για κύκλους με φάρμακα...υπάρχει όμως κοπέλα ςδω πχ που μπορεί να έχει κάνει φυσικούς...άρα να έχει 30 κ περισσότερες ωοληψιες...δεν είναι το ίδιο...όπως κ να έχει εγώ τα φάρμακα της εξωσωματικής δεν τα φοβήθηκα.( Λειτούργησα σε λογικά πλαίσια κ συμβουλεύτηκα κ ογκολόγους λόγω του οικογενειακού ιστορικού μας)

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχω ανησυχήσει διότι αυτή τη στιγμή είμαι ήδη στην 3η μου διέγερση.Όπως είπα πήρα 900 μοναδες πιουρεγκον, τον Απρίλιο του 2019, δλδη εφαγα τη διεγερση για να κάνω σπερματέγχυση (ήταν πολυ αισιοδοξος ο γιατρος τοτε).

Ακολούθησε  τέλη Αυγούστου η 2η διέγερση με 1350 μονάδες συνολικά πιουρεγκόν και 450 μονάδες μενοπουρ και κατέληξα με 2 έμβρυα,ειχα πολλά ανώριμα ωάρια. Τα εβαλα και πήρα μηδέν.

Τώρα είμαι στη 3η  διέγερση με 150 μονάδες πιουρεγκον και 75άρι μενοπουρ .Έχω περάσει 2 φορες επιτροπή η πρωτη για τη σπερματέγχυση και δευτερη για την εξωσωματικη. ΜΟυ είχαν περισσέψει φάρμακα και κάνω τώρα τη 3η διέγερση.

Αναρωτιέμαι πόσες διέγέρσεις μπορώ να κάνω;Σαφώς το 30 είναι πολύ μεγάλο νούμερο εάν μιλάμε για φάρμακα

Για τους φυσικούς ξέρω ότι δεν υπάρχει περιορισμός διότι είναι χωρίς φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ssisi2019 είπε:

συγνωμη που πεταγομαι οι 4 διεγερσεις ειναι το έτος ;η συνολικά;

κ μετά πρέπει να ακολουθησει ωοληψια για να θεωρειται εξωσωματική;διοτι εγω εκανα 900 μοναδες πιουρεγκον στη 3η μου σπερματεγχυση..

1 διέγερση ανά τετράμηνο είναι 

άρα 3 σύνολο το χρόνο....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...