Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ακριβώς αυτό! Το έθεσες υπέροχα!

Εντάξει δεν είπε να μην με βλέπει ούτε με εσώρουχα αν τύχει,αφού κ το καλοκαίρι με μαγιό θα είμαστε αλλά με υπάρχει ένα όριο ώστε να μάθει κ εκείνος πως τελείως γυμνούς μας βλέπει οποίος εμείς θέλουμε κ οπότε θέλουμε.

Ρε κορίτσια σας έχει πεθάνει κ εσάς η μέση σας ή μόνο η δική μου διαλύεται αργά κ σταθερά??

 

Εμένα με έχει πεθάνει η πλάτη μου... Αν δεν είχα αυτό το πρόβλημα θα ήμουν σούπερ! Έχω πολλές αντοχές και όρεξη αλλά η πλάτη μου πολλές φορές δεν συνεργάζεται κ υποφέρω! 

Όσο για το γυμνό, στην κόρη ακόμα και σήμερα είμαι εντελώς χύμα, ο μπαμπάς της όχι μόνο με το βρακί αν θα τον δει. Με τον γιο σιγουρα θα είναι διαφορετικά τα πράγματα! Δεν θα είμαι τόσο χύμα!

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Μεση οκ... Πλατη αυχένας στα όρια.. Τενοντιτιδα στους αντίχειρες στα κόκκινα.. 

Χθες ξεκίνησα γυμναστική μπάς και στηλωθω γιατί έχω γίνει κουρ@@@δ@..

Όσο για το γυμνό δεν εχω προβληματίστει ακομα αλλά είμαι συντήρητικη με μέτρο, ολα.. Δε μου αρέσουν και τα φιλιά στο στομα με τα παιδιά εμενα μου προκαλει αποστροφή η εικονα(ζητώ συγγνώμη απο τις μανουλες που το κανετε) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nina13 ως πρώτη φορά μαμά που πήγε το παιδάκι της στο παίδων όταν ήταν 40 ημερών σου λέω κουράγιο και υπομονή! Είμαστε πολύ πιο δυνατές απ όσο νομίζουμε κάποιες φορές! Μόνο σφιχτές αγκαλιές θέλουν και αγάπη! Θα περάσει!! Περαστικά σας! 

  • Μου αρέσει 3

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Εμένα με έχει πεθάνει η πλάτη μου... Αν δεν είχα αυτό το πρόβλημα θα ήμουν σούπερ! Έχω πολλές αντοχές και όρεξη αλλά η πλάτη μου πολλές φορές δεν συνεργάζεται κ υποφέρω! 

Όσο για το γυμνό, στην κόρη ακόμα και σήμερα είμαι εντελώς χύμα, ο μπαμπάς της όχι μόνο με το βρακί αν θα τον δει. Με τον γιο σιγουρα θα είναι διαφορετικά τα πράγματα! Δεν θα είμαι τόσο χύμα!

Ε ναι με το ίδιο φύλλο είναι αλλιώς καλέ..εγώ μέχρι κ τώρα στο γάμο μου πχ που ντύθηκα στης μάνας μου το σπίτι μαζί ήμασταν στο δωμάτιο εννοείται..!!

Για αυτό ρωτησα επειδή είναι άλλο φύλλο..

3 ώρες πρίν, Marti είπε:

Μεση οκ... Πλατη αυχένας στα όρια.. Τενοντιτιδα στους αντίχειρες στα κόκκινα.. 

Χθες ξεκίνησα γυμναστική μπάς και στηλωθω γιατί έχω γίνει κουρ@@@δ@..

Όσο για το γυμνό δεν εχω προβληματίστει ακομα αλλά είμαι συντήρητικη με μέτρο, ολα.. Δε μου αρέσουν και τα φιλιά στο στομα με τα παιδιά εμενα μου προκαλει αποστροφή η εικονα(ζητώ συγγνώμη απο τις μανουλες που το κανετε) 

Χμμμμ δε το έχω κάνει στον μπεμπουλη μου αυτό ,έχει τις μαγουλιθρες που τιμάω με πάθος!!! Άσε που θα ζήλευε ο άντρας Μου:mrgreen:

Αλλά να δω έτσι γονείς με μωράκια οκ μου φαίνεται γλυκουλικο αλλά με κάτι μεγάλα παιδάκια που το βλέπω τύπου "αμερικανια" όχι δε Μ αρέσει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ωμοπλάτη διαλυμένη ! Μέση όταν σκύβω λίγο στη μπανιέρα κ μετα να τη ντυσω!

Όσο για το τσιτσιδι κι εγώ ακόμα χύμα είμαι! Με εσώρουχα δλδ με βλέπει κ στην τουαλέτα έρχεται καμμία φορά! Εγω προσπαθώ να τον αποφεύγω αλλά μερικές φορές μ κανει έφοδο!Όταν έρθει η ώρα για συζητήσεις φαίνεται!  Θέλω να είναι εξοικοιωμενα με τα 2 φύλα, χωρίς ταμπού! Δν μου αρέσει όμως το χύμα όσο μεγαλώνουν τα παιδιά κ να κυκλοφορούμε ξεβρακωτοι ούτε τα φιλιά στο στόμα αν και ομολογώ ότι το εχω κάνει!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα η μέση μου κορίτσια ήταν πολύ χειρότερα. Με βόλτες, περπατημα και χάσιμο κιλών έχει αρχίσει να καλυτερεύει. Έχω εδώ και ένα μήνα μεγάλο πρόβλημα με τα μαλλιά όμως!! Μου πέφτουν τούφες ολόκληρες! Αν δεν τα μαζέψω πέφτουν τρίχες παντού και τις τραβάει και η μικρή.

Εγώ τη φιλάω στο στόμα συνέχεια! Τρελαίνομαι!!! Και σε αυτή αρέσει! Βέβαια μόνο εγώ το κάνω ο πατέρας της δε θέλει. Ε εντάξει δε θα το κάνω για πολύ.. όσον αφορά το τσιτσίδι ούτε που μου έχει περάσει από το μυαλο ακόμα.


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christinα είπε:

Ωμοπλάτη διαλυμένη ! Μέση όταν σκύβω λίγο στη μπανιέρα κ μετα να τη ντυσω!

Όσο για το τσιτσιδι κι εγώ ακόμα χύμα είμαι! Με εσώρουχα δλδ με βλέπει κ στην τουαλέτα έρχεται καμμία φορά! Εγω προσπαθώ να τον αποφεύγω αλλά μερικές φορές μ κανει έφοδο!Όταν έρθει η ώρα για συζητήσεις φαίνεται!  Θέλω να είναι εξοικοιωμενα με τα 2 φύλα, χωρίς ταμπού! Δν μου αρέσει όμως το χύμα όσο μεγαλώνουν τα παιδιά κ να κυκλοφορούμε ξεβρακωτοι ούτε τα φιλιά στο στόμα αν και ομολογώ ότι το εχω κάνει!

Ποιος μπορεί να τους αντισταθεί έστω κ μια φορά θα υποκύψουμε στα ζουμεροχειλακια τους οι μάνες!!

Just now, Vivi8 είπε:

Εμενα η μέση μου κορίτσια ήταν πολύ χειρότερα. Με βόλτες, περπατημα και χάσιμο κιλών έχει αρχίσει να καλυτερεύει. Έχω εδώ και ένα μήνα μεγάλο πρόβλημα με τα μαλλιά όμως!! Μου πέφτουν τούφες ολόκληρες! Αν δεν τα μαζέψω πέφτουν τρίχες παντού και τις τραβάει και η μικρή.

Εγώ τη φιλάω στο στόμα συνέχεια! Τρελαίνομαι!!! Και σε αυτή αρέσει! Βέβαια μόνο εγώ το κάνω ο πατέρας της δε θέλει. Ε εντάξει δε θα το κάνω για πολύ.. όσον αφορά το τσιτσίδι ούτε που μου έχει περάσει από το μυαλο ακόμα.

Ε όσες έχετε είπαμε κοριτσάκια δεν είναι θεμα το τσιτσιδι μωρέ.. ούτε καν!!

Κάνε εξετάσεις φίλη να δεις αν σου λείπει κάτι..σίγουρα το σίδηρο θα σε βοηθήσει με το μαλλί!!

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Marti said:

Μεση οκ... Πλατη αυχένας στα όρια.. Τενοντιτιδα στους αντίχειρες στα κόκκινα.. 

Χθες ξεκίνησα γυμναστική μπάς και στηλωθω γιατί έχω γίνει κουρ@@@δ@..

Όσο για το γυμνό δεν εχω προβληματίστει ακομα αλλά είμαι συντήρητικη με μέτρο, ολα.. Δε μου αρέσουν και τα φιλιά στο στομα με τα παιδιά εμενα μου προκαλει αποστροφή η εικονα(ζητώ συγγνώμη απο τις μανουλες που το κανετε) 

Εμένα κορίτσια ευτυχώς η μέση μου και το ισχύο είναι μια χαρά από τη γέννα και μετά. Έχω κάνα πιασιματάκι που και που πλάτη και αυχένα, αλλά ήπια πράγματα, οπότε δεν παραπονιέμαι. Για το γυμνό δεν έχω προβληματιστεί ακόμα ούτε εγώ, επειδή είναι τόσο μικρός ο μπέμπης που ούτε καταλαβαίνει ούτε καν βλέπει πολύ καλά ακόμα. Καλά, ειδικά το στήθος το έχει συνδέσει στο μυαλό του με την τροφή του (όπως του λέω κι εγώ όταν πάω να τον θηλάσω "έρχεται το μπιμπερό σου") :P. Αλλά επειδή κι εγώ είμαι σχετικά συντηρητική με αυτό το θέμα, από ένα σημείο και μετά δε θέλω να με βλέπει γυμνή (με τα εσώρουχα ας πούμε εντάξει)... ίσως από το χρόνο και μετά... θα δούμε.

Τα φιλιά στο στόμα με τα παιδιά και μένα δε μου αρέσουν σαν εικόνα, και οι Αμερικάνοι το συνηθίζουν πολύ. Θυμάμαι και κάτι φίλοι μας εδώ φιλούσανε την κόρη τους στο στόμα (νομίζω το έχουν κοψει τώρα) και το κοριτσάκι κάθε φορά που μας έβλεπε και σκύβαμε να την αγκαλιάσουμε/φιλήσουμε πήγαινε να μας φιλήσει κι εμάς στο στόμα, που είναι φυσιολογικό γιατί έτσι είχε συνηθίσει. Άλλοι Αμερικάνοι φίλοι μου το κάνουν ακόμα και με τα παιδιά τους και με τους γονείς τους, τους φιλάνε όλους στο στόμα, κι εγώ προσωπικά δεν το καταλαβαίνω... τί να πω, οι απόψεις διύστανται και σ'αυτό.

 

4 hours ago, Vivi8 said:

Εμενα η μέση μου κορίτσια ήταν πολύ χειρότερα. Με βόλτες, περπατημα και χάσιμο κιλών έχει αρχίσει να καλυτερεύει. Έχω εδώ και ένα μήνα μεγάλο πρόβλημα με τα μαλλιά όμως!! Μου πέφτουν τούφες ολόκληρες! Αν δεν τα μαζέψω πέφτουν τρίχες παντού και τις τραβάει και η μικρή.

Εγώ τη φιλάω στο στόμα συνέχεια! Τρελαίνομαι!!! Και σε αυτή αρέσει! Βέβαια μόνο εγώ το κάνω ο πατέρας της δε θέλει. Ε εντάξει δε θα το κάνω για πολύ.. όσον αφορά το τσιτσίδι ούτε που μου έχει περάσει από το μυαλο ακόμα.

Αυτό με τα μαλλιά είναι ορμονικό και φυσιολογικό. Από όσο ξέρω, οι περισσότερες γυναίκες εμφανίζουν τριχόπτωση στο διάστημα 3-9 μήνες μετά τη γέννα, άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο. Απλά σκέψου να τσεκάρεις τον θυρεοειδή σου, γιατί αν έχεις πολύ έντονη τριχόπτωση μπορεί να οφείλεται σε υπερθυρεοειδισμό (το είχε η αδερφή μου μετά την πρώτη εγκυμοσύνη της και είχε χάσει απότομα πολύ βάρος και πολλά μαλλιά επίσης)!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μέση δεν με πονάει ευτυχώς. Μονο λίγο στα σημεία που έγινε η επισκηρίδιος. Εγώ πάλι έχω θέμα με τα πόδια μου και με τον ποπό από τις τόσες ώρες που κάθομαι και θηλάζω.... Μουδιάζουν και με καίνε! Προσπαθώ να αλλάζω στάσεις αλλά δεν βοηθάει κ πολύ!

 @Eva137 Χαχαα εγώ της λέω ότι έρχεται η μπριζολίτσα σου!!! 

Γι'αυτό είπα και πάρα πάνω ότι από κάποια φάση και μετά πρέπει να σταματάνε αυτά, περισσότερο για να προστατέψουμε τα παιδιά μας -- και να μην το θεωρούν κάτι φυσιολογικό (να τους βλέπουν έτσι) όπως το κοριτσακι που λες με το φιλί. Τώρα τόσο μικρά που είναι τα δικά μας σίγουρα δεν μας νοιάζει ακόμη. 

@Vivi8 Φυσιολογικό είναι κ εγώ έτσι ξέρω. Εμένα με είχε προειδοποιήσει και η γιατρός να μην φρικαρω αν γίνει. Αλλά το θυμόμουν κ από την αδελφή μου, που το είχε υπερβολικά έντονα. Είναι λόγο των ορμονών. Εννιά μήνες δεν γινόταν ο σωστός κύκλος, δεν χάναμε όσες τρίχες πρέπει. Οπότε τώρα γίνεται μαζεμένο. 

Πάντως σίδηρο, θυροειδή κτλπ είναι καλό ολες μας να τα ελέγξουμε μετά την εγκυμοσύνη. Για να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται ο οργανισμός μας. 

Επίσης είμαστε πάνω στο άλμα 15-19 και τα έχω παίξει. Δεν κοιμάται με τίποτα το βράδυ, θέλει συνεχώς να είναι στο στήθος (από τις 9 το βράδυ το έβγαλε για να κοιμηθεί χωρίς αυτό στις 4). Δεν κάθεται ξανφικα ούτε στο γυμναστήριο της, ούτε ριλάξ τίποτα, θέλει μόνο πάνω μου να είναι συνεχώς. Έτσι θα πάει ως το τέλος;; Τώρα είμαστε στην 16η. Ποια εβδομάδα είναι η κορύφωση ξέρετε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , elenioz είπε:

Και εμένα η μέση δεν με πονάει ευτυχώς. Μονο λίγο στα σημεία που έγινε η επισκηρίδιος. Εγώ πάλι έχω θέμα με τα πόδια μου και με τον ποπό από τις τόσες ώρες που κάθομαι και θηλάζω.... Μουδιάζουν και με καίνε! Προσπαθώ να αλλάζω στάσεις αλλά δεν βοηθάει κ πολύ!

 @Eva137 Χαχαα εγώ της λέω ότι έρχεται η μπριζολίτσα σου!!! 

Γι'αυτό είπα και πάρα πάνω ότι από κάποια φάση και μετά πρέπει να σταματάνε αυτά, περισσότερο για να προστατέψουμε τα παιδιά μας -- και να μην το θεωρούν κάτι φυσιολογικό (να τους βλέπουν έτσι) όπως το κοριτσακι που λες με το φιλί. Τώρα τόσο μικρά που είναι τα δικά μας σίγουρα δεν μας νοιάζει ακόμη. 

@Vivi8 Φυσιολογικό είναι κ εγώ έτσι ξέρω. Εμένα με είχε προειδοποιήσει και η γιατρός να μην φρικαρω αν γίνει. Αλλά το θυμόμουν κ από την αδελφή μου, που το είχε υπερβολικά έντονα. Είναι λόγο των ορμονών. Εννιά μήνες δεν γινόταν ο σωστός κύκλος, δεν χάναμε όσες τρίχες πρέπει. Οπότε τώρα γίνεται μαζεμένο. 

Πάντως σίδηρο, θυροειδή κτλπ είναι καλό ολες μας να τα ελέγξουμε μετά την εγκυμοσύνη. Για να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται ο οργανισμός μας. 

Επίσης είμαστε πάνω στο άλμα 15-19 και τα έχω παίξει. Δεν κοιμάται με τίποτα το βράδυ, θέλει συνεχώς να είναι στο στήθος (από τις 9 το βράδυ το έβγαλε για να κοιμηθεί χωρίς αυτό στις 4). Δεν κάθεται ξανφικα ούτε στο γυμναστήριο της, ούτε ριλάξ τίποτα, θέλει μόνο πάνω μου να είναι συνεχώς. Έτσι θα πάει ως το τέλος;; Τώρα είμαστε στην 16η. Ποια εβδομάδα είναι η κορύφωση ξέρετε; 

17η!!! Σε κάθε παιδάκι όμως μπορεί για διαφέρει..

Εγώ ξεκίνησα απόχη από γαλακτοκομικά κ δεν ξέρω τι να φάω!:lol: ούτε γάλα,ούτε τυριά,ούτε σοκολάτες,τίποτα!!

Έχει τρομερή ανησυχία και δυσφορία ο μικρός κ θέλουμε να καλύψουμε κι αυτό το ενδεχόμενο.. θα κάνουμε κ κάποιες εξετάσεις κ θα δούμε.. 

Έχει λίγες μέρες που βελτιώθηκε λιγάκι κ ας πούμε κοιμάται κι ενα 3 ωρο(πριν κάτι δεκάλεπτα με το ζόρι) συνολικά μέσα στη μέρα κ καλύτερα το βραδυ. 

  • Λυπημένη/-ος 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , elenioz είπε:

Και εμένα η μέση δεν με πονάει ευτυχώς. Μονο λίγο στα σημεία που έγινε η επισκηρίδιος. Εγώ πάλι έχω θέμα με τα πόδια μου και με τον ποπό από τις τόσες ώρες που κάθομαι και θηλάζω.... Μουδιάζουν και με καίνε! Προσπαθώ να αλλάζω στάσεις αλλά δεν βοηθάει κ πολύ!

 @Eva137 Χαχαα εγώ της λέω ότι έρχεται η μπριζολίτσα σου!!! 

Γι'αυτό είπα και πάρα πάνω ότι από κάποια φάση και μετά πρέπει να σταματάνε αυτά, περισσότερο για να προστατέψουμε τα παιδιά μας -- και να μην το θεωρούν κάτι φυσιολογικό (να τους βλέπουν έτσι) όπως το κοριτσακι που λες με το φιλί. Τώρα τόσο μικρά που είναι τα δικά μας σίγουρα δεν μας νοιάζει ακόμη. 

@Vivi8 Φυσιολογικό είναι κ εγώ έτσι ξέρω. Εμένα με είχε προειδοποιήσει και η γιατρός να μην φρικαρω αν γίνει. Αλλά το θυμόμουν κ από την αδελφή μου, που το είχε υπερβολικά έντονα. Είναι λόγο των ορμονών. Εννιά μήνες δεν γινόταν ο σωστός κύκλος, δεν χάναμε όσες τρίχες πρέπει. Οπότε τώρα γίνεται μαζεμένο. 

Πάντως σίδηρο, θυροειδή κτλπ είναι καλό ολες μας να τα ελέγξουμε μετά την εγκυμοσύνη. Για να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται ο οργανισμός μας. 

Επίσης είμαστε πάνω στο άλμα 15-19 και τα έχω παίξει. Δεν κοιμάται με τίποτα το βράδυ, θέλει συνεχώς να είναι στο στήθος (από τις 9 το βράδυ το έβγαλε για να κοιμηθεί χωρίς αυτό στις 4). Δεν κάθεται ξανφικα ούτε στο γυμναστήριο της, ούτε ριλάξ τίποτα, θέλει μόνο πάνω μου να είναι συνεχώς. Έτσι θα πάει ως το τέλος;; Τώρα είμαστε στην 16η. Ποια εβδομάδα είναι η κορύφωση ξέρετε; 

Καλημέρα!!!

Η 17η είναι η κορύφωση! Εμείς σήμερα μπήκαμε στην 17 και είμαι επί ποδός για το τι θα τραβήξω πάλι! Θυμάμαιστην κόρη μου αυτό το αλμα ήταν το χειρότερο ειδικά η 17 εβδ μας είχε γονατίσει... Ξυπνούσε τη νύχτα κ ήθελε να γυρίσει μπρουμυτα κ ανάσκελα και δεν μπορούσε καλά...

Μέχρι στιγμής σε αυτόν δεν έχω δει κάτι περίεργο. Τα βράδια του ακόμα είναι λίγο άστατα αλλά γενικά κοιμάται! Πριν 3 μέρες γύρισε και από μπρούμυτα ανάσκελα. Ας μας πουν τα υπόλοιπα κορίτσια που πέρασαν πρόσφατα την 17η αν δυσκολεύτηκαν...

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

17η!!! Σε κάθε παιδάκι όμως μπορεί για διαφέρει..

Εγώ ξεκίνησα απόχη από γαλακτοκομικά κ δεν ξέρω τι να φάω!:lol: ούτε γάλα,ούτε τυριά,ούτε σοκολάτες,τίποτα!!

Έχει τρομερή ανησυχία και δυσφορία ο μικρός κ θέλουμε να καλύψουμε κι αυτό το ενδεχόμενο.. θα κάνουμε κ κάποιες εξετάσεις κ θα δούμε.. 

Έχει λίγες μέρες που βελτιώθηκε λιγάκι κ ας πούμε κοιμάται κι ενα 3 ωρο(πριν κάτι δεκάλεπτα με το ζόρι) συνολικά μέσα στη μέρα κ καλύτερα το βραδυ. 

Welcome to the club!! Τα εχω κόψει εδω και ενα δίμηνο περίπου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Είναι λες και έχουν τελειώσει οι επιλογές :P δοκιμασε vegan τυριά. Εγω αυτά τρώω όταν θέλω να φάω κανενα τοστ η καμια σαλάτα. Δεν είναι σαν το κλασσικό τυράκι αλλα τ να κάνουμε. Αν σ αρεσει κ το γαλα μπορείς να δοκιμάσεις καρύδας, αμυγδάλου κλπ ^^

Εμείς κοριτσια δοκιμάσαμε να σταματήσουμε το νεξιουμ, το φαρμακο που έπαιρνε για παλινδρομηση, γιατι πήγαινε παρα πολυ καλα και άρχισαν παλι τα γλέντια οποτε παμε παλι για άλλον ένα μήνα :( Ελπιζω να ωριμάσει το πεπτικό της μπεμπας μου επιτέλους και να το κόψουμε. 

  • Μου αρέσει 3

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elinita είπε:

Welcome to the club!! Τα εχω κόψει εδω και ενα δίμηνο περίπου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Είναι λες και έχουν τελειώσει οι επιλογές :P δοκιμασε vegan τυριά. Εγω αυτά τρώω όταν θέλω να φάω κανενα τοστ η καμια σαλάτα. Δεν είναι σαν το κλασσικό τυράκι αλλα τ να κάνουμε. Αν σ αρεσει κ το γαλα μπορείς να δοκιμάσεις καρύδας, αμυγδάλου κλπ ^^

Εμείς κοριτσια δοκιμάσαμε να σταματήσουμε το νεξιουμ, το φαρμακο που έπαιρνε για παλινδρομηση, γιατι πήγαινε παρα πολυ καλα και άρχισαν παλι τα γλέντια οποτε παμε παλι για άλλον ένα μήνα :( Ελπιζω να ωριμάσει το πεπτικό της μπεμπας μου επιτέλους και να το κόψουμε. 

Καρύδας δεν μου αρέσει,αμυγδάλου που μου αρέσει,φοβάμαι μη προκαλέσει άλλη αλλεργία,όπως έχει ο μπαμπάς του.. πήρα ένα βρώμης κι ότι γίνει:lol:

Δεν μπορώ χωρίς τυρί κ γάλα.....

Πως σας έγινε η διάγνωση? Κ τι εξετάσεις κάνατε?

Ότι χρειαστεί το κορίτσι σου.. υπομονή


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Καρύδας δεν μου αρέσει,αμυγδάλου που μου αρέσει,φοβάμαι μη προκαλέσει άλλη αλλεργία,όπως έχει ο μπαμπάς του.. πήρα ένα βρώμης κι ότι γίνει:lol:

Δεν μπορώ χωρίς τυρί κ γάλα.....

Πως σας έγινε η διάγνωση? Κ τι εξετάσεις κάνατε?

Ότι χρειαστεί το κορίτσι σου.. υπομονή

Δεν κάναμε εξετάσεις να σου πω την αλήθεια. Αλλα έχει παλινδρόμηση και το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι να κάνεις είναι να κόψεις τα γαλακτοκομικά. Οχι ότι είδα τεράστια διαφορά, αλλά λέω να το κρατήσω μέχρι το 6μηνο για σιγουριά. Από όσο ξέρω εξετάσεις για αλλεργία σε τόσο μικρά δεν δείχνουν κατι.


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου.. Νομίζω ότι παμε λιγοβκαλυτερα σήμερα.. Σας ευχαριστω όλες για τις ευχές και την θετική ενέργεια και για την συμπαράσταση.. Γενικά ένα μεγάλο ευχαριστώ.. Ελπίζω να παμε καλυτερα... 

  • Μου αρέσει 8

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...