Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Αχ κοριτσια καλησπερα!!!! Κλςιω ολη μεραααα.... Πηγα σημερα πρωι μ3 τηβ προυποθεση στη δουλεια να δουμε τι μετρα θα παρθουν και να τους πω οτι ειμαι εγκυος για να προφυλασσομαι..... Να σας πω οτι ολο το πρωι μιλουσα με συναδελφους οι οποιοι αντιστοιχα φοβοντουσαν με την ολη κατασταση και ηθελαν να μεινουν σπιτια τους. Καθως δεν έπαιρνε κανεις την αποφαση να μιλησει, πηρα το θαρρος να μιλησω και οντας πιο παλια εκει μεσα εχω πιο πολυ θαρρος... Πηγα με ολο το θαρρος και χαρα για να ανακοινωσω και την εγκυμοσυνη αλλα και να ρωτησω τι θα κανουμε γενικα οι υπαλληλοι.... Ξεκινησα πρωτα με το 2 μερος και άκουσα οτι δεν μ αρεσει η δουλεια μου και οτι ειμαι η μονη που θελω να φυγω και γτ αυτο το ξεσπασμα και οτι ειμαι κ αχαριστη..... Αυτα.... Καθοτι ειμαι κ σε ευαισθητη κατασταση με επιασαν τα κλαμματα αφου βγηκα τρεχοντας απο το γραφείο τους και δεβ ειπα τπτ για εγκυμοσύνη.... Το αποτελεσμα ηταν να λειψουν μισοι απο τους συναδέλφους αυριο και μεθαυριο και τις επομενες 2 μερες οι υπολοιποι(μεσα σε αυτο το γκρουπ κ εγω). Ο αντρας μου εξαλλος πιο πολυ με εμενα...... Αλλα ρε κοριτσια δεν μ εβγαινε απο τα νευρα μ να πω για την εγκυμοσυνη μου..... Δεν ηθελα να το πω καο να εχω νευρα η να κλαιω..... Αχ τι θα κανω???? 

Ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!!! Περιμενουμε νεα σου!!!! 

Κ εγω το ιδιο σκεφτομαι... Θα τον παρω τηλεφωνο την Δευτέρα στις 23 για να το επιβεβαιώσω. Εχω ραντεβου στις 24.

Βρε κοριτσακι μου χωρίς να θέλω να σε πιέσω ειδικά μετα το σκηνικό που περιγράφεις πρέπει να πας να τους το πεις ώστε να καταλάβουν ότι η ανησυχία σου είχε βάση κ δεν ήταν για να γλιτώσεις την δουλειά...επίσης αν δεν κάνω λάθος ,βγήκε κ υπουργική απόφαση που εμάς τις έγκυες μας καθιστά στις ευπαθείς ομάδες που θα πρέπει να είμαστε στο σπίτι!!!

Υπομονή γλυκα μου κορίτσια θα περάσει κ αυτό, τα μπεμπακια μας θα βγουν αγωνιστές από τις κοιλίτσες μας!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

πρίν από 41 λεπτά , Mariamaraki είπε:

@Renezέχεις δίκιο ας βγουν τα αποτελέσματα τις αυχενικής πολύ καλά και ας κάνουμε υπέρηχο σε 2 μήνες μετά χαχα!!! 

 

Τώρα θα το κάνω με το tickeraki σε ευχαριστώ πάρα πολυυ

Μετά το επεξεργασία προφίλ δεν πας στο about me. Γράφει πάνω πάνω settings areas και πας εκεί που λέει "υπογραφή" εκεί κάνεις copy paste το sticker εν τέλη.. κάπως το κατάφερα κ εγώ.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μετά το επεξεργασία προφίλ δεν πας στο about me. Γράφει πάνω πάνω settings areas και πας εκεί που λέει "υπογραφή" εκεί κάνεις copy paste το sticker εν τέλη.. κάπως το κατάφερα κ εγώ.. :-)

Τώρα μάλιστα μπήκε!!!!! Γιουπιιι!!! Να σαι καλά ευχαριστω ❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Ελπίζω να είστε καλά όλες κ με χαμόγελο! Εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό γιατί ειχΑ πάλι υγρά καφέ τις προηγούμενες μέρες κ πηγα να κάνουμε ένα υπέρηχο! Τα μπουμπουκακια είναι ξ τα 2 μια χαρά μας χαιρετούσαν κιολας! Τα υγρά μου είπε ότι είναι από τον τράχηλο κ θα πάρω και κολπική προγεστερονη, δεν υπάρχουν αποκολλήσεις κ δεν επηρεάζονται τα μωρά.

  • Μου αρέσει 5

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Ελπίζω να είστε καλά όλες κ με χαμόγελο! Εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό γιατί ειχΑ πάλι υγρά καφέ τις προηγούμενες μέρες κ πηγα να κάνουμε ένα υπέρηχο! Τα μπουμπουκακια είναι ξ τα 2 μια χαρά μας χαιρετούσαν κιολας! Τα υγρά μου είπε ότι είναι από τον τράχηλο κ θα πάρω και κολπική προγεστερονη, δεν υπάρχουν αποκολλήσεις κ δεν επηρεάζονται τα μωρά.

Μπράβο σου κορίτσι μου!! Είσαι η μόνη δίδυμομανουλα μας κ σε θέλουμε δυνατή!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Κορίτσια χθες μου έστειλε η γιατρός τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω, να δω πως θα καταφέρω να μείνω νηστική , να μην κάνω εμετό κ να πάω κ στο διαγνωστικό χωρίς να έχει κόσμο!

Ερώτηση εσας στις εξετάσεις σας είχαν γράψει κ κυστική ίνωση;;γτ δεν μου έγραψε αλλα άλλες κοπέλες μου λένε είχαν κάνει


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!! Είσαι η μόνη δίδυμομανουλα μας κ σε θέλουμε δυνατή!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Κορίτσια χθες μου έστειλε η γιατρός τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω, να δω πως θα καταφέρω να μείνω νηστική , να μην κάνω εμετό κ να πάω κ στο διαγνωστικό χωρίς να έχει κόσμο!

Ερώτηση εσας στις εξετάσεις σας είχαν γράψει κ κυστική ίνωση;;γτ δεν μου έγραψε αλλα άλλες κοπέλες μου λένε είχαν κάνει

Δυνατή είμαι αλλά όταν βλέπω υγρά καφέ κ κόκκινα τρομάζω παρα πολύ! Στο διαγνωστικό κέντρο που έκανα εγώ την anti xa τη Δευτέρα δεν είχε καθόλου κόσμο! Κυστικη ίνωση Δε μου έχει πει να κάνω, δ ξέρω μήπως την κάνουν αργότερα;;;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δυνατή είμαι αλλά όταν βλέπω υγρά καφέ κ κόκκινα τρομάζω παρα πολύ! Στο διαγνωστικό κέντρο που έκανα εγώ την anti xa τη Δευτέρα δεν είχε καθόλου κόσμο! Κυστικη ίνωση Δε μου έχει πει να κάνω, δ ξέρω μήπως την κάνουν αργότερα;;;

Έχουμε πει με τον άντρα μου να σηκωθούμε στις 6 να πάμε πρωί πρωί να μην πετύχω κανέναν!! Οχι μόνο για τον ιό αλλά κ για την αναμονή γτ με τους εμετούς εγω δεν είμαι να περιμένω πολύ! Η γιατρός μου είπε να μην πηγαίνω πουθενά σκέψου κ για τις εξετάσεις που την ρώτησα μου είπε με μάσκα κ γάντια...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Έχουμε πει με τον άντρα μου να σηκωθούμε στις 6 να πάμε πρωί πρωί να μην πετύχω κανέναν!! Οχι μόνο για τον ιό αλλά κ για την αναμονή γτ με τους εμετούς εγω δεν είμαι να περιμένω πολύ! Η γιατρός μου είπε να μην πηγαίνω πουθενά σκέψου κ για τις εξετάσεις που την ρώτησα μου είπε με μάσκα κ γάντια...

Δε σου έχει δώσει τίποτα για τους εμετούς; Όπου να ναι τελειώνει το τρίμηνο. Εμένα μου είπε ότι στην αυχενική θα μετρήσουμε κ τον τράχηλο αν είναι κοντός θα χρειαστεί περιδεση γιατί είναι δίδυμη κύηση. Τρόμαξα να πω την αλήθεια και με ότι γίνεται στα νοσοκομεία πια 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε σου έχει δώσει τίποτα για τους εμετούς; Όπου να ναι τελειώνει το τρίμηνο. Εμένα μου είπε ότι στην αυχενική θα μετρήσουμε κ τον τράχηλο αν είναι κοντός θα χρειαστεί περιδεση γιατί είναι δίδυμη κύηση. Τρόμαξα να πω την αλήθεια και με ότι γίνεται στα νοσοκομεία πια 

Μου έχει δώσει κάτι χάπια τα οποία βέβαια μου είπε να μην τα κάνω καραμέλες αλλά να σου πω την αλήθεια έχω σταματήσει να τα παίρνω γιατί δεν κάνουν τίποτα!

Κ εμένα μου το είπε για την μέτρηση τραχήλου στην αυχενική , βέβαια εμένα δεν μου είπε για περίδεση , σε ποιο νοσοκομείο ειναι ο γιατρός σου;;εμένα στο Ρέα που είναι η δικιά μου ,μου είπε ότι πλέον παίρνουν πάρα πολλά μέτρα σκέψου ότι ακύρωσαν όλα τα χειρουργεια που δεν είναι επείγοντα για να προφυλαχθουν.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Μου έχει δώσει κάτι χάπια τα οποία βέβαια μου είπε να μην τα κάνω καραμέλες αλλά να σου πω την αλήθεια έχω σταματήσει να τα παίρνω γιατί δεν κάνουν τίποτα!

Κ εμένα μου το είπε για την μέτρηση τραχήλου στην αυχενική , βέβαια εμένα δεν μου είπε για περίδεση , σε ποιο νοσοκομείο ειναι ο γιατρός σου;;εμένα στο Ρέα που είναι η δικιά μου ,μου είπε ότι πλέον παίρνουν πάρα πολλά μέτρα σκέψου ότι ακύρωσαν όλα τα χειρουργεια που δεν είναι επείγοντα για να προφυλαχθουν.

Στην Πάτρα είμαι εγώ και έχει αρκετά κρούσματα! Εύχομαι να περάσει γρήγορα όλο αυτό! Άντε να πάτε για αυχενική να μου πείτε έχω αγωνία; Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα, στο ενα ιδιωτικό που ρώτησα για διδυμα μου είπαν 140€


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Στην Πάτρα είμαι εγώ και έχει αρκετά κρούσματα! Εύχομαι να περάσει γρήγορα όλο αυτό! Άντε να πάτε για αυχενική να μου πείτε έχω αγωνία; Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα, στο ενα ιδιωτικό που ρώτησα για διδυμα μου είπαν 140€

Ωχ όντως εσείς έχετε πολλά κρούσματα..αλλά μην ανησυχείς θέλω να πιστεύω ότι ειδικά στις περιπτώσεις εγκυμοσύνης θα είναι προσεκτικοί..το άλλο Σάββατο έχω την αυχενική κ να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα τιμή αλλά νομίζω πάνω κάτω στα 150 κυμαίνεται..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!! Είσαι η μόνη δίδυμομανουλα μας κ σε θέλουμε δυνατή!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Κορίτσια χθες μου έστειλε η γιατρός τις εξετάσεις που πρέπει να κάνω, να δω πως θα καταφέρω να μείνω νηστική , να μην κάνω εμετό κ να πάω κ στο διαγνωστικό χωρίς να έχει κόσμο!

Ερώτηση εσας στις εξετάσεις σας είχαν γράψει κ κυστική ίνωση;;γτ δεν μου έγραψε αλλα άλλες κοπέλες μου λένε είχαν κάνει

Καλησπέρα κορίτσι μου! Κυστική ινωση μου είπε να κάνω..και θα το κάνω την ίδια μέρα με την Αυχενική, pap-a , κυστικη ινωση..

Τώρα δεν ξέρω γενικά πως το κάνουν..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Επίσης πόσους παλμούς έχουν τα μωρά σας; Εμένα το ένα 172 κ το άλλο 166; Πολλά μου φάνηκαν 

Σορυ που μπαίνω σφήνα στην συζήτηση αλλά σας παρακολουθώ μιας κ είμαι στις μανουλες Νοεμβρίου ,ίσως κ Οκτωβρίου αν πάω νωρίτερα.εχω και ένα αγοράκι 7 μηνών,πάντα στους υπερήχους σε αυτούς τους μήνες είχε από 170 κ πάνω κ γεννήθηκε υγιέστατος! Να ξέρεις μετράει κι αν εκείνη την στιγμή είναι κ λίγο αγχωμενη η μαμά κ ανεβάζει σφυγμούς κ η ιδια:x όλα καλά θα ειναι:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...