Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Eval είπε:

Η αλήθεια είναι ότι διαφορά βλέπω στα ρούχα μου εγώ. Τα καλτσον πχ με στενεύουν απίστευτα και με " στεναχωρούν" από παντελόνια φοράω κάτι πολύ φαρδιά που έχω... Λίγη κοιλίτσα είχα και πριν άρα ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά. Πάντως έχω αρχίσει να φοράω xl βρακάκια πλέον ενώ πριν φορούσα small και medium. Όσο για τα κιλά... Δεν τολμώ να ανέβω στη ζυγαριά. 

Και για τον εμετό που με ρωτήσατε αν έφαγα κάτι βαρύ. Το πρωι όχι, δεν έφαγα τίποτα, αλλά να σας πω την αμαρτία μου μετά από τόσο καιρό είπα να φάω ενα hamburger από έξω εχθές το βράδυ! Ίσως αυτό να φταίει... Θα δείξει...

Αν ο εμετός σου ήταν πρωινός κ είχες φάει βαρύ βραδινό είναι γιατί το στομάχακι σου έβγαλε πολλά υγρά για να χωνέψει το βραδινό κ απλά τα έκανες εμετό..εγώ τον πρωινό τον έχω κάθε μέρα στο πρόγραμμα!!

 

13 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Δεν κάνει νομίζω μέχρι να κλείσεις τον τρίτο μήνα! Ειδικά πχ το bio oil! Εγώ με διδυμα πάντως και σε ελαιόλαδο να κάνω μπάνιο θα κάνω ραγάδες σίγουρα! 

Βασικά έχω βρει ένα το αναπλασις που είναι φυτικό υποτίθεται κ έχει κ καλές κριτικές, δεν έχω ρωτήσει την γιατρό βέβαια αλλά ειδικά για το στήθος νομίζω πρέπει κάτι να ξεκινήσω από την άλλη άλλες κοπέλες λένε κ απλό baby oil τι να πω;;σίγουρα παίζει ρόλο κ το δέρμα που έχει η κάθε μία μας...

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

On 10/3/2020 at 1:16 ΜΜ, Irinoula86 είπε:

Τι να πω ρε κοριτσι???? Τον ρωτησα ποσο ειναι κ μ λεει 10 εκ. Ναι ενταξει εσυ δεν μπορουσες να κανεις αλλιως!!!! Με αυτα που εχεις τα συμπτωματα..... Καλα εκανες!!!! Εγω ειμαι σε σκεψεις ακομα!!!!δεν ξερω τι να κανω..... 

Μήπως εννοουσε χιλιοστά 10? Δλδ 1 εκατοστό..?

Κορίτσια μου τι κάνετε? Χάνομαι λίγο λόγω δουλειάς αλλά από σήμερα μέσα λόγω του ιού.. εσείς πως το έχετε πάρει το θέμα με τον κορονοιο? 

On 10/3/2020 at 11:17 ΜΜ, Jasmine@ είπε:

Εντάξει μωρε απλά θεωρώ ότι τα λένε έτσι για να αποφύγουνε τις υπερβολές! Αν φάμε κ μια φορά την εβδομάδα μακαρόνια δε θα γίνει κ κάτι!ολα με μέτρο!

Ρε κορίτσια όλα αυτά που λέτε για το φαγητό κ τις απαγορεύσεις γιατί σας τις επέβαλαν? Εννοώ έχετε πχ δύσκολη εγκυμοσύνη? Ζάχαρο? Πολλά κιλά? 

Ρωτάω γιατί εμένα το μόνο που μου είπε είναι να μη τρωω βλακειουλες(γλυκά,delivery,τηγανιτές, αναψυκτικά) κ αυτό γιατι ο,τι τρώμε πρέπει να είναι θρεπτικό για το μπεμπουλι μας κ μου απαγόρευσε το συκώτι κ τα ωμά θαλασσινά..τίποτε άλλο..και ακούω όλα αυτά που σας απαγορεύουν κ λέω τι πάει λάθος?!

Μακαρόνια ,ρύζι,αλεύρι κτλ κανονικά απαλό να προσέχω να μη πάρω πάνω από 12-15 κιλα max.. 

Υγ: ειμαι 28 ετών,πρώτη εγκυμοσύνη, υγιής, 1.65υψος και 59 κιλά όταν έμεινα έγκυος..τώρα είμαι 10w 1d στα 61.5 κιλά..

On 12/3/2020 at 11:16 ΜΜ, Jasmine@ είπε:

Όπως το είπες, κάθε εξέταση άγχος για την επόμενη! Ακόμα πονάκια έχω εγώ, ευτυχώς δεν είδα κόκκινο αίμα πάλι, ελπίζω να ήταν μόνο αυτό. Φοβάμαι να πηγαίνω στην τουαλέτα δε ξέρω τι θα δω...

Καλησπέρα κορίτσι!! Εύχομαι να πάνε οοοολα τέλεια στην εγκυμοσύνη σου !! 

Φαντάζομαι πως εφόσον σε καθησυχασε ο γιατρός σου κ φροντίζεις να ξεκουράζεσαι δε θα είναι κάτι ανησυχιτικο.. είπαμε,όλες εδώ θα έχουμε τελειωμηνες υγιής εγκυμοσύνες!! :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Πως είστε σήμερα? Εγώ έχω κάτι λιγουριτσες από χθες αλλά προσπαθώ να κρατιέμαι... Επίσης περιμένω να περάσουν οι μέρες για την αυχενικη διαφάνεια και δεν περνάνε με τιποτααααααα!!!! Αγχώνομαι αν πάνε όλα καλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 20 λεπτά , Renez είπε:

Μήπως εννοουσε χιλιοστά 10? Δλδ 1 εκατοστό..?

Κορίτσια μου τι κάνετε? Χάνομαι λίγο λόγω δουλειάς αλλά από σήμερα μέσα λόγω του ιού.. εσείς πως το έχετε πάρει το θέμα με τον κορονοιο? 

Ρε κορίτσια όλα αυτά που λέτε για το φαγητό κ τις απαγορεύσεις γιατί σας τις επέβαλαν? Εννοώ έχετε πχ δύσκολη εγκυμοσύνη? Ζάχαρο? Πολλά κιλά? 

Ρωτάω γιατί εμένα το μόνο που μου είπε είναι να μη τρωω βλακειουλες(γλυκά,delivery,τηγανιτές, αναψυκτικά) κ αυτό γιατι ο,τι τρώμε πρέπει να είναι θρεπτικό για το μπεμπουλι μας κ μου απαγόρευσε το συκώτι κ τα ωμά θαλασσινά..τίποτε άλλο..και ακούω όλα αυτά που σας απαγορεύουν κ λέω τι πάει λάθος?!

Μακαρόνια ,ρύζι,αλεύρι κτλ κανονικά απαλό να προσέχω να μη πάρω πάνω από 12-15 κιλα max.. 

Υγ: ειμαι 28 ετών,πρώτη εγκυμοσύνη, υγιής, 1.65υψος και 59 κιλά όταν έμεινα έγκυος..τώρα είμαι 10w 1d στα 61.5 κιλά..

Καλησπέρα κορίτσι!! Εύχομαι να πάνε οοοολα τέλεια στην εγκυμοσύνη σου !! 

Φαντάζομαι πως εφόσον σε καθησυχασε ο γιατρός σου κ φροντίζεις να ξεκουράζεσαι δε θα είναι κάτι ανησυχιτικο.. είπαμε,όλες εδώ θα έχουμε τελειωμηνες υγιής εγκυμοσύνες!! :-)

 

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Πως είστε σήμερα? Εγώ έχω κάτι λιγουριτσες από χθες αλλά προσπαθώ να κρατιέμαι... Επίσης περιμένω να περάσουν οι μέρες για την αυχενικη διαφάνεια και δεν περνάνε με τιποτααααααα!!!! Αγχώνομαι αν πάνε όλα καλά...

Καλησπέρα! Renez εμένα ο γιατρός μου φοβάται λόγω θυρεοειδή, θρομβοφιλις και είναι δίδυμη κύηση άραείναι έτσι κ αλλιώς υψηλού κινδύνου για διαφορά πχ διαβήτη. 
εγω είμαι αρκετά φοβισμένη με τον κορονοιο επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι το έχουν πάρει πολύ αψήφιστα! Οι επόμενες εβδομάδες θα είναι δύσκολες...

Mariamaraki λιγουριτσες καθόλου! Έχετε κ εσείς σιελόρροια κ αϋπνίες;;; Κάθε μέρα ξυπνάω 4-5 το πρωί! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

 

Καλησπέρα! Renez εμένα ο γιατρός μου φοβάται λόγω θυρεοειδή, θρομβοφιλις και είναι δίδυμη κύηση άραείναι έτσι κ αλλιώς υψηλού κινδύνου για διαφορά πχ διαβήτη. 
εγω είμαι αρκετά φοβισμένη με τον κορονοιο επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι το έχουν πάρει πολύ αψήφιστα! Οι επόμενες εβδομάδες θα είναι δύσκολες...

Mariamaraki λιγουριτσες καθόλου! Έχετε κ εσείς σιελόρροια κ αϋπνίες;;; Κάθε μέρα ξυπνάω 4-5 το πρωί! 

Πφφφφ αυτό με φοβίζει κ εμένα ότι το έχουν πάρει αψηφιστα οι πιο πολύ..να δω τώρα που μέρα με τη μέρα φτάσαμε τα 228 κρούσματα κ 3 θανάτους..τι να πω..προσοχή κορίτσια μου!!

Χμμμ αϋπνίες είχα φουλ 5-7η περίπου εβδομάδα μετά ανοίξαμε το μαγαζί μας κ λόγω της 12ωρης δουλειάς γυρναγα σπίτι κ τεζαρα αμέσως!! Όσο για σιελόρροια εγώ ευτυχώς δεν εχω μεν αλλά έχω εμπειρία από τη φίλη μου η οποία είναι τώρα στον 7ο το έχει από τον 3ο μήνα ως τώρα κ έχει καταλήξει να έχει "ειδικό" φτυσοποτηρο όπως το λέει μαζί της χαχαχα ασεεε 

πρίν από 36 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Πως είστε σήμερα? Εγώ έχω κάτι λιγουριτσες από χθες αλλά προσπαθώ να κρατιέμαι... Επίσης περιμένω να περάσουν οι μέρες για την αυχενικη διαφάνεια και δεν περνάνε με τιποτααααααα!!!! Αγχώνομαι αν πάνε όλα καλά...

Λιγουριτσες δεν πολύ έχω..βέβαια μέσα σ' αυτό το πρώτο 3 μηνο κατάφερα να πάρω 2.5 κιλά :-/ βεβαια οι πιο πολλες γνωστές μου που το έχουν ζήσει μου λένε ότι είχαν πάρει 3-4 κιλά μέχρι 4ο μήνα μετά 4ο-6ο περίπου 2-3 και 4-5 7ο-9ο μήνα.. 

Εσείς από κιλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Πφφφφ αυτό με φοβίζει κ εμένα ότι το έχουν πάρει αψηφιστα οι πιο πολύ..να δω τώρα που μέρα με τη μέρα φτάσαμε τα 228 κρούσματα κ 3 θανάτους..τι να πω..προσοχή κορίτσια μου!!

Χμμμ αϋπνίες είχα φουλ 5-7η περίπου εβδομάδα μετά ανοίξαμε το μαγαζί μας κ λόγω της 12ωρης δουλειάς γυρναγα σπίτι κ τεζαρα αμέσως!! Όσο για σιελόρροια εγώ ευτυχώς δεν εχω μεν αλλά έχω εμπειρία από τη φίλη μου η οποία είναι τώρα στον 7ο το έχει από τον 3ο μήνα ως τώρα κ έχει καταλήξει να έχει "ειδικό" φτυσοποτηρο όπως το λέει μαζί της χαχαχα ασεεε 

Λιγουριτσες δεν πολύ έχω..βέβαια μέσα σ' αυτό το πρώτο 3 μηνο κατάφερα να πάρω 2.5 κιλά :-/ βεβαια οι πιο πολλες γνωστές μου που το έχουν ζήσει μου λένε ότι είχαν πάρει 3-4 κιλά μέχρι 4ο μήνα μετά 4ο-6ο περίπου 2-3 και 4-5 7ο-9ο μήνα.. 

Εσείς από κιλά?

Να πω την αλήθεια έχω χάσει ένα κιλό με τόσα που μου έχει κόψει, δεν πεινάω κ ιδιαίτερα, όρεξη για γλυκά έχω ενώ πριν δεν έτρωγα καθόλου αλλά απαγορεύονται όποτε μένω με την όρεξη!Αλλά όπως είπαμε κ χθες τα παντελόνια δεν κουμπώνουν!!! Δε το είχα σκεφτεί να έχω ένα φτυσοποτηρο.... χαχαχχαχαχα

θυμησε μου σε ποια εβδομάδα είσαι;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Να πω την αλήθεια έχω χάσει ένα κιλό με τόσα που μου έχει κόψει, δεν πεινάω κ ιδιαίτερα, όρεξη για γλυκά έχω ενώ πριν δεν έτρωγα καθόλου αλλά απαγορεύονται όποτε μένω με την όρεξη!Αλλά όπως είπαμε κ χθες τα παντελόνια δεν κουμπώνουν!!! Δε το είχα σκεφτεί να έχω ένα φτυσοποτηρο.... χαχαχχαχαχα

θυμησε μου σε ποια εβδομάδα είσαι;

10w 2d διανύω την 11η δλδ..εσύ? 

Αγάπη κ εμένα από το πρώτο μήνα μπορώ να σ πω ότι με στένευαν τα παντελόνια,βέβαια τα πιο πολλά μου ήταν ήδη κολλητά οπότε δεν ήθελα κ να με πιέζουν κ έχω τσακίσει τα κολάν προς το παρόν :-)

Αμεε.. φτυσοποτηρο λοιπόν!! Πχ ένα πλαστικο με καπάκι από τα jumbo τύπου ;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

10w 2d διανύω την 11η δλδ..εσύ? 

Αγάπη κ εμένα από το πρώτο μήνα μπορώ να σ πω ότι με στένευαν τα παντελόνια,βέβαια τα πιο πολλά μου ήταν ήδη κολλητά οπότε δεν ήθελα κ να με πιέζουν κ έχω τσακίσει τα κολάν προς το παρόν :-)

Αμεε.. φτυσοποτηρο λοιπόν!! Πχ ένα πλαστικο με καπάκι από τα jumbo τύπου ;-)

9w 3d μια εβδομάδα διαφορά έχουμε.Μιλάμε για πολύ σάλιο όχι αστεία.... το πρωί συνοδεύονται κ με εμετό! Που θα πάει θα περάσει.... έλεγα να πάρω κολάν εγκυμοσύνης αλλά σκέφτομαι ότι το καλοκαίρι που θα είμαι σα μπαλόνι θα σκάσω με τα κολάν δλδ τζάμπα θα τα πάρω! Έχω δει ένα παντελόνι υφασμάτινο αλλά ήθελα να το δοκιμάσω... μετά τον πόλεμο τώρα! Προς το παρόν πυτζαμα!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

9w 3d μια εβδομάδα διαφορά έχουμε.Μιλάμε για πολύ σάλιο όχι αστεία.... το πρωί συνοδεύονται κ με εμετό! Που θα πάει θα περάσει.... έλεγα να πάρω κολάν εγκυμοσύνης αλλά σκέφτομαι ότι το καλοκαίρι που θα είμαι σα μπαλόνι θα σκάσω με τα κολάν δλδ τζάμπα θα τα πάρω! Έχω δει ένα παντελόνι υφασμάτινο αλλά ήθελα να το δοκιμάσω... μετά τον πόλεμο τώρα! Προς το παρόν πυτζαμα!

Ακριβώς!! Κάτσε να βγουμε όλοι καλά πρώτα ο Θεός από όλο αυτό το γιουσουρουμ κ θα πάρουμε ότι χρειαστεί!! 

Τουλάχιστον μας πιάνει καλοκαίρι όταν θα εχουμε φουσκωμένες κοιλιτσες κ θα βολευομαστε άνετα με φορεματακια!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω αρχίσει να μην την παλεύω μέσα στο σπίτι! Το ίδιο κ το παιδάκι μου... Ούτε κουνιες, ούτε τπτ! Μερικές φορές κουράζομαι γιατί είναι κ πολυλογου και της δίνω να βλέπει παιδικά στο γιουτιουμπ μπας κ ηρεμησει λίγο το σπίτι. Νιώθω λίγες τύψεις για αυτό αλλά θα περάσουν οι μέρες και θα επιστρέψουμε στα κανονικά μας. 

Στη χτεσινή μου επίσκεψη στο γιατρό μου είπε πως ο κορονοιος δεν περνάει στο έμβρυο. Κατα τ αλλά ειμαι 10 εβδομάδων και το σπορακι είναι 3 εκατοστά!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουράγιο ρε κορίτσια... γενικως εγώ είμαι σπιτογατα κ επειδή είχα αίμα έτσι κ αλλιώς ήμουν κλεισμένη σπίτι. Τώρα φαντάζομαι αν έχετε κ μικρά παιδιά δύσκολα να τα κρατήσεις μέσα κάνει κ πολύ ωραίες μερες. Υπομονή θα πω κ ότι είναι για καλό όλων μας.

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Απο τη μια ειμαστε σπιτι 3 μερες τωρα κλεισμενοι για να σταματησουμε τη μεταδοτικοτητα του ιου κ απο την αλλη αυριο παμε κανονικα στην δουλεια μας σαν να μην συμβαινει τπτ... Στο γραφειο εγω ειμαι ακομα με 10 ατομα μαζι συν καμια 50αρια που δουλευουν στο εργοστάσιο οι οποιοι θα περασουν ο καθενας απο μια φορα απο το γραφειο για να χαιρετησουν το μεσημερι που φευγουν τουλαχιστον.... Ο αντρας μ μ ειπε αυριο να παω να τους το πω για να μην ξαναπαω και να δουλευω απο το σπιτι... Μπορω να το κανω αν και θα μ παιρνει περισσοτερη ωρα η κάθε δουλεια..... Δεν ξερω τι να κανω?? Φοβαμαι για το μπεμπακι πολυ αλλα αυτοι δεν θα το καταλαβουν.... Ειμαι σιγουρη.... Αλλα ειναι δυνατον να προστατευομαι μονο το σκ και τις αλλες μερες σαν να μην συμβαινει τπτ..... Τι να κανω? :(((((

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Απο τη μια ειμαστε σπιτι 3 μερες τωρα κλεισμενοι για να σταματησουμε τη μεταδοτικοτητα του ιου κ απο την αλλη αυριο παμε κανονικα στην δουλεια μας σαν να μην συμβαινει τπτ... Στο γραφειο εγω ειμαι ακομα με 10 ατομα μαζι συν καμια 50αρια που δουλευουν στο εργοστάσιο οι οποιοι θα περασουν ο καθενας απο μια φορα απο το γραφειο για να χαιρετησουν το μεσημερι που φευγουν τουλαχιστον.... Ο αντρας μ μ ειπε αυριο να παω να τους το πω για να μην ξαναπαω και να δουλευω απο το σπιτι... Μπορω να το κανω αν και θα μ παιρνει περισσοτερη ωρα η κάθε δουλεια..... Δεν ξερω τι να κανω?? Φοβαμαι για το μπεμπακι πολυ αλλα αυτοι δεν θα το καταλαβουν.... Ειμαι σιγουρη.... Αλλα ειναι δυνατον να προστατευομαι μονο το σκ και τις αλλες μερες σαν να μην συμβαινει τπτ..... Τι να κανω? :(((((

Να κάτσεις σπίτι σου κορίτσι μου και να μη σε νοιαζει αν θα σε καταλάβουν η όχι. Διάβαζα στο Λονδίνο γεννήθηκε μωρό το οποίο ήταν θετικό στον κορονοιο. Πάνω από όλα η υγεία η δικιά σου κ του παιδιού.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτό το άγχος έχω γιατί ο άντρας μου είναι σε μια δουλειά με πολλά άτομα συν τους εξωτερικούς συνεργάτες που μπαινοβγαίνουν. Πιστεύω πως θα κλείσουν πολλες εταιρίες έστω για λιγο. Τι να πουν κ αυτοί που δουλεύουν σε σούπερ μάρκετ; Δεν χάνεις κ κάτι να τους το προτεινεις να δουλέψεις απ' το σπίτι.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ακομη δεν τους εχω πει ουτε καν για την εγκυμοσυνη... Ελεγα να τους το πω την επομςνη εβδομαδα μετα την αυχενικη. Αλλα τωρα θα σκασουν πολλες "βομβες" μαζεμενες.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...