Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Εμένα με τρομάζει αυτό το άγνωστο που λέτε. Που δεν ξέρουμε τα συμπτώματα κ το ποσο μπορεί να βλάψει εμάς ή το παιδί μας αν σε περίπτωση , Θεός φυλάξει, το κολλήσουμε. Και εννοείται η έλλειψη ανοσίας που έχει όλος ο πληθυσμός είναι η αιτία που πιστεύω ο ιός θα συνεχίζει να εξαπλώνεται με γρήγορους ρυθμούς.. θα καταφέρουμε άραγε να το αποφύγουμε τους επόμενους έξι- εφτά μήνες; Ακόμη κ εμβόλιο να βρεθεί δε νομίζω να μας επιτρέψουν λόγω εγκυμοσύνης να το κάνουμε!!! Τι να πω κορίτσια! Ο Θεός βοηθός. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Ισχύει αυτό με το χυμό πορτοκαλιού; Επειδή δουλεύω σε σχολείο από Σεπτεμβριο ήμουν συνέχεια άρρωστη φέτος! Συνέχεια με μυξα κ βήχα! Έπαθα και αμυγδαλίτιδα... Επειδή έχουμε κτήμα με πορτοκάλια και δεν έχουμε τι να τα κάνουμε, κάθε μέρα στιβω εδώ και 3-4 μήνες απο ένα χυμό και δεν έχω ξαναπάθει τίποτα!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ισχύει αυτό με το χυμό πορτοκαλιού; Επειδή δουλεύω σε σχολείο από Σεπτεμβριο ήμουν συνέχεια άρρωστη φέτος! Συνέχεια με μυξα κ βήχα! Έπαθα και αμυγδαλίτιδα... Επειδή έχουμε κτήμα με πορτοκάλια και δεν έχουμε τι να τα κάνουμε, κάθε μέρα στιβω εδώ και 3-4 μήνες απο ένα χυμό και δεν έχω ξαναπάθει τίποτα!

κ εγω ακριβως τα ίδια! δεν ξέρω αν ισχύει.... αλλά και σε εμένα δουλεύει!πίνω κάθε μέρα και δεν έχω ξαναπαθει τίποτα! νομίζω ότι με τριγυρίζει αλλά το σώζω.Keep going με χυμούς πορτοκάλι!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι! Παρομοίως. Ένα ποτήρι φυσικό χυμό κάθε μέρα , για βραδινό ένα μηλαρακι κι όταν νιώθω ότι τα λαιμα μου αρχίζουν και με γαργαλανε κατευθείαν ζεστό τσαγακι με ένα κουτάλι σούπας μέλι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Κορίτσια δεν είμαι καλά, ξύπνησα όπως κάθε βράδυ στις 4 να πάω τουαλέτα κ είχα αίμα κ πόνους. Πήρα buscopan δεν μου περνούσαν οι κράμπες με τίποτα μέχρι τις 7. Μίλησα με το γιατρό κ μου είπε να μην κουράζομαι καθόλου,να αυξήσω τα trofocard, ανα 8 ωρεσ buscopan και αν συνεχίσει να τον ενημερώσω. Φοβάμαι πολύ...

9 ώρες πρίν, Eval είπε:

Κορίτσια ... Να ανοίξω νέο θέμα;

Μόνο εγώ φοβάμαι για τον Κορωνοιο;

Για την ακρίβεια με τόσα που ακούω , συγνώμη για την έκφραση, έχω χεστει πάνω μου!! Το πρωί βγάλανε στις ειδήσεις απαγορευτικό στις εγκύους να μην βγαίνουν από τα σπίτια τους. Να σας πω την αλήθεια αν δεν ήμουν έγκυος δεν θα αγχωνομουν καθόλου αλλά τώρα μ εχουν πιάσει οι μικροανασφαλειες μου!! Όχι τίποτα άλλο , πλέον έχουμε ευθύνη για τα μωρακια μας !!!

Όσον αφορά τον κορονοιο έχω βάλει αναρρωτική από τη δουλειά γιατί είμαι σε εξυπηρέτηση πελατών με αποτέλεσμα τη μέρα να περνάνε πάνω από 500 άτομα, ήταν αρκετά κ τα κρούσματα στην αχαια, όποτε αφού είχα περιθώριο δεν το διακινδύνεψα.πηγα την Τρίτη μετά από καθαρά Δευτέρα ο κόσμος κολλούσε πάνω μας κ έβηχε, ασυνείδητοι μέχρι εκεί που δεν πάει. 

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια δεν είμαι καλά, ξύπνησα όπως κάθε βράδυ στις 4 να πάω τουαλέτα κ είχα αίμα κ πόνους. Πήρα buscopan δεν μου περνούσαν οι κράμπες με τίποτα μέχρι τις 7. Μίλησα με το γιατρό κ μου είπε να μην κουράζομαι καθόλου,να αυξήσω τα trofocard, ανα 8 ωρεσ buscopan και αν συνεχίσει να τον ενημερώσω. Φοβάμαι πολύ... 

Όσον αφορά τον κορονοιο έχω βάλει αναρρωτική από τη δουλειά γιατί είμαι σε εξυπηρέτηση πελατών με αποτέλεσμα τη μέρα να περνάνε πάνω από 500 άτομα, ήταν αρκετά κ τα κρούσματα στην αχαια, όποτε αφού είχα περιθώριο δεν το διακινδύνεψα.πηγα την Τρίτη μετά από καθαρά Δευτέρα ο κόσμος κολλούσε πάνω μας κ έβηχε, ασυνείδητοι μέχρι εκεί που δεν πάει.  

Κορίτσι μου μην φοβάσαι.... όλα θα πάνε καλά! κάνε ακριβώς ότι σου πει ο γιατρός σου!

κυρίως ξεκούραση φαντάζομαι! στα καλά καθούμενα το αίμα? πως έγινε?Μην φοβάσαιιιι.......... καλά έκανες και έβαλες την άδεια εννοείται.....συνέχισε με άδεια!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια δεν είμαι καλά, ξύπνησα όπως κάθε βράδυ στις 4 να πάω τουαλέτα κ είχα αίμα κ πόνους. Πήρα buscopan δεν μου περνούσαν οι κράμπες με τίποτα μέχρι τις 7. Μίλησα με το γιατρό κ μου είπε να μην κουράζομαι καθόλου,να αυξήσω τα trofocard, ανα 8 ωρεσ buscopan και αν συνεχίσει να τον ενημερώσω. Φοβάμαι πολύ...

Όσον αφορά τον κορονοιο έχω βάλει αναρρωτική από τη δουλειά γιατί είμαι σε εξυπηρέτηση πελατών με αποτέλεσμα τη μέρα να περνάνε πάνω από 500 άτομα, ήταν αρκετά κ τα κρούσματα στην αχαια, όποτε αφού είχα περιθώριο δεν το διακινδύνεψα.πηγα την Τρίτη μετά από καθαρά Δευτέρα ο κόσμος κολλούσε πάνω μας κ έβηχε, ασυνείδητοι μέχρι εκεί που δεν πάει. 

Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς !! Θα μιλάς με τον γιατρό σου και όλα καλά!

Έχω και εγώ άδεια γιατί είχα δει λίγο αιματακι .. Αλλά γυρίζω την άλλη Παρασκευή! Και δουλεύω σε μαγαζί με παιδικά ρούχα και έχω αγχωθεί ..εύχομαι τουλάχιστον ο κόσμος να μην βγαινει για ψώνια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Έτσι ξαφνικά είδα αίμα Λες κ είχα περίοδο κ είχα πόνους.... δε ξέρω είναι κ 2 κ φοβάμαι πολύ! Δε μπορώ να ηρεμήσω είναι η αλήθεια. Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη.

Σταμάτησε τώρα το αίμα κορίτσι μου? Εμείς εδώ είμαστε και όσο μπορούμε να βοηθήσουμε ψυχολογικά θα το κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Έτσι ξαφνικά είδα αίμα Λες κ είχα περίοδο κ είχα πόνους.... δε ξέρω είναι κ 2 κ φοβάμαι πολύ! Δε μπορώ να ηρεμήσω είναι η αλήθεια. Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη.

Θα στο πω αυτό μήπως πάρεις δύναμη και κουράγιο. Μια γνωστή μου έκανε 13 παιδιά. Στην αρχή που είχε τρία παιδάκια έμεινε έγκυος στο 4ο , η μαμά της είχε πεθάνει νέα και δεν είχε κανεναν να την βοηθήσει. Ξαφνικά είδε αίμα σαν της περιόδου, πολύ. Και αυτό κράτησε ασταμάτητα για 3 μερες. Πήγε στο γιατρό να δει τι συμβαίνει και ο γιατρός την είπε ότι μωρό κρέμεται από μια κλωστή. Παρ όλα αυτά δεν μπορούσε να παρατήσει τα άλλα τρία παιδιά της και να μείνει ξάπλα. Συνέχισε κανονικά τη ζωή της .. Το μωρό αυτό γεννήθηκε υγιέστατο χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Να είσαι ήρεμη. Ο πανικος δεν βοηθάει. Ο οργανισμός σου κάνει τα πάντα για να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μείνε ξάπλα. Συγνώμη που θα το πω αλλά ακόμη και την τουαλέτα αν μπορείς να την αποφύγεις καλό θα ήταν. Έτσι κι η μαμά μου. Σε όλες τις εγκυμοσύνες ξάπλα. Κι όμως όλα πήγαν μια χαρά. Όλα καλά θα πάνε και σ εσένα , φτάνει να είσαι ήρεμη γιατί τα μωρά σου πλέον σε καταλαβαίνουν και να μείνεις τελείως ξάπλα τουλάχιστον μέχρι να σε δει ο γιατρός σου ξανά. Αισιοδοξία και πίστη!!!!! Αν σε απασχολεί οτιδήποτε άλλο μοιρασου σου το μαζί μας!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Σταμάτησε τώρα το αίμα κορίτσι μου? Εμείς εδώ είμαστε και όσο μπορούμε να βοηθήσουμε ψυχολογικά θα το κάνουμε!

 

Just now, Eval είπε:

Θα στο πω αυτό μήπως πάρεις δύναμη και κουράγιο. Μια γνωστή μου έκανε 13 παιδιά. Στην αρχή που είχε τρία παιδάκια έμεινε έγκυος στο 4ο , η μαμά της είχε πεθάνει νέα και δεν είχε κανεναν να την βοηθήσει. Ξαφνικά είδε αίμα σαν της περιόδου, πολύ. Και αυτό κράτησε ασταμάτητα για 3 μερες. Πήγε στο γιατρό να δει τι συμβαίνει και ο γιατρός την είπε ότι μωρό κρέμεται από μια κλωστή. Παρ όλα αυτά δεν μπορούσε να παρατήσει τα άλλα τρία παιδιά της και να μείνει ξάπλα. Συνέχισε κανονικά τη ζωή της .. Το μωρό αυτό γεννήθηκε υγιέστατο χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Να είσαι ήρεμη. Ο πανικος δεν βοηθάει. Ο οργανισμός σου κάνει τα πάντα για να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μείνε ξάπλα. Συγνώμη που θα το πω αλλά ακόμη και την τουαλέτα αν μπορείς να την αποφύγεις καλό θα ήταν. Έτσι κι η μαμά μου. Σε όλες τις εγκυμοσύνες ξάπλα. Κι όμως όλα πήγαν μια χαρά. Όλα καλά θα πάνε και σ εσένα , φτάνει να είσαι ήρεμη γιατί τα μωρά σου πλέον σε καταλαβαίνουν και να μείνεις τελείως ξάπλα τουλάχιστον μέχρι να σε δει ο γιατρός σου ξανά. Αισιοδοξία και πίστη!!!!! Αν σε απασχολεί οτιδήποτε άλλο μοιρασου σου το μαζί μας!!! ;-)

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Όχι ευτυχώς δεν έχω αίμα τώρα, λίγο καφέ όταν σκουπίζομαι. Ηρέμησα αφού δε βλέπω κ αίμα σίγουρα! Δεν κάνω δουλειές δεν κάνω τίποτα από την προηγούμενη φορά που είχα δει καφέ υγρά στην 6η εβδομάδα τα κάνει όλα ο άντρας μου. Μόνο μαγείρεμα έκανα αλλά κ την κατσαρόλα αυτός τη σήκωνε για να καταλάβετε. Ποτέ σταματάνε τα άγχη στην εγκυμοσύνη αραγε;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Jasmine@ είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Όχι ευτυχώς δεν έχω αίμα τώρα, λίγο καφέ όταν σκουπίζομαι. Ηρέμησα αφού δε βλέπω κ αίμα σίγουρα! Δεν κάνω δουλειές δεν κάνω τίποτα από την προηγούμενη φορά που είχα δει καφέ υγρά στην 6η εβδομάδα τα κάνει όλα ο άντρας μου. Μόνο μαγείρεμα έκανα αλλά κ την κατσαρόλα αυτός τη σήκωνε για να καταλάβετε. Ποτέ σταματάνε τα άγχη στην εγκυμοσύνη αραγε;

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε θετική σκέψη και ξεκούραση πάνω από όλα!! Ποιες δουλειές σπιτιού;;τίποτα ,τα απολύτως απαραίτητα για να μην πιάσουμε αράχνες κάνω! Ξεκουράσου όσο μπορεις!!

 

Όσο για τον ιό κορίτσια το θέμα με εμάς είναι ότι είμαστε στην αρχή της εγκυμοσύνης , τώρα δημιουργούνται τα όργανα στα Μωράκια μας κ δυστυχώς αυτό δεν ξέρουμε πως μπορεί να τα επηρεάσει, εμένα ευτυχώς σήμερα το αφεντικό μου μου είπε να ξεκινήσω να δουλεύω από το σπίτι λίγες μέρες γιατί όλοι οι πελάτες έρχονται σε έμενα κ δεν κρατάνε κ μια απόσταση , δίπλα μου ακριβώς έλεος δηλαδή!!εγώ γενικά κ λόγω εμετών δεν βγαίνω οπότε είμαι σπίτι δουλειά τώρα θα είμαι μόνο σπίτι!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε θετική σκέψη και ξεκούραση πάνω από όλα!! Ποιες δουλειές σπιτιού;;τίποτα ,τα απολύτως απαραίτητα για να μην πιάσουμε αράχνες κάνω! Ξεκουράσου όσο μπορεις!!

 

Όσο για τον ιό κορίτσια το θέμα με εμάς είναι ότι είμαστε στην αρχή της εγκυμοσύνης , τώρα δημιουργούνται τα όργανα στα Μωράκια μας κ δυστυχώς αυτό δεν ξέρουμε πως μπορεί να τα επηρεάσει, εμένα ευτυχώς σήμερα το αφεντικό μου μου είπε να ξεκινήσω να δουλεύω από το σπίτι λίγες μέρες γιατί όλοι οι πελάτες έρχονται σε έμενα κ δεν κρατάνε κ μια απόσταση , δίπλα μου ακριβώς έλεος δηλαδή!!εγώ γενικά κ λόγω εμετών δεν βγαίνω οπότε είμαι σπίτι δουλειά τώρα θα είμαι μόνο σπίτι!!

Πω πω τι καλό εργοδότη έχεις!!!!! Ώρα να ξεκουραστείς τώρα και πιο πολύ να προστατευτείτε!!! ❤❤

1 hour ago, Jasmine@ είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Όχι ευτυχώς δεν έχω αίμα τώρα, λίγο καφέ όταν σκουπίζομαι. Ηρέμησα αφού δε βλέπω κ αίμα σίγουρα! Δεν κάνω δουλειές δεν κάνω τίποτα από την προηγούμενη φορά που είχα δει καφέ υγρά στην 6η εβδομάδα τα κάνει όλα ο άντρας μου. Μόνο μαγείρεμα έκανα αλλά κ την κατσαρόλα αυτός τη σήκωνε για να καταλάβετε. Ποτέ σταματάνε τα άγχη στην εγκυμοσύνη αραγε;

Ολα καλα ειναι!! Νομίζω το άγχος δεν θα σταματήσει ποτέ!!!! Χαχαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...