Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Κορίτσια έχω αρχίσει να μην την παλεύω μέσα στο σπίτι! Το ίδιο κ το παιδάκι μου... Ούτε κουνιες, ούτε τπτ! Μερικές φορές κουράζομαι γιατί είναι κ πολυλογου και της δίνω να βλέπει παιδικά στο γιουτιουμπ μπας κ ηρεμησει λίγο το σπίτι. Νιώθω λίγες τύψεις για αυτό αλλά θα περάσουν οι μέρες και θα επιστρέψουμε στα κανονικά μας. 

Στη χτεσινή μου επίσκεψη στο γιατρό μου είπε πως ο κορονοιος δεν περνάει στο έμβρυο. Κατα τ αλλά ειμαι 10 εβδομάδων και το σπορακι είναι 3 εκατοστά!

Αγαπημενη δε θέλω να σε φοβισω αλλά λάθος σου είπε ο γιατρός σου κ πολύ κακως για τη παραπληροφόρηση..

Επειδή έχω γιατρούς στην οικογένεια κ μάλιστα του κλάδου για τον ιό,η μόνη αλήθεια είναι πως είναι τόσο καινούριος ώστε να μην είναι βέβαιοι για τίποτα που αφορούν τον ιό. Δλδ δεν έχουν γίνει τα απαραίτητα τεστ κ πειράματα ώστε να καταλήξουν αν περνάει στο έμβρυο ή όχι ,ούτε αν οι έγκυες θεωρουμαστε στις ευπαθείς ομάδες ή όχι. Στη γιουχαν ένα μωρό ενώ γεννήθηκε υγιές εμφάνισε τη δεύτερη εβδομάδα κορονοιο τον οποίο προφανώς είχε κολλήσει από τη μητέρα του.. οπότε ακόμη κ αν δε κολλάει μέσα μας το έμβρυο,πρέπει να προσέχουμε να μη κολλήσει αφού γεννηθεί..

Αυτά τα λέω πραγματικά για τη σωστή ενημέρωση όλων μας χωρίς να θέλω να πανικοβαλλω καμία αλλά χωρίς να παραπληροφορουμαστε κιόλας!! Προφανώς ήθελε να σε καθυσηχασει ο γιατρός σου..

Να προσέχουμε όλες πολύ και για εμάς κ για τους γονείς κ τους παππούδες μας. Θα περάσει ο καιρός..

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Απο τη μια ειμαστε σπιτι 3 μερες τωρα κλεισμενοι για να σταματησουμε τη μεταδοτικοτητα του ιου κ απο την αλλη αυριο παμε κανονικα στην δουλεια μας σαν να μην συμβαινει τπτ... Στο γραφειο εγω ειμαι ακομα με 10 ατομα μαζι συν καμια 50αρια που δουλευουν στο εργοστάσιο οι οποιοι θα περασουν ο καθενας απο μια φορα απο το γραφειο για να χαιρετησουν το μεσημερι που φευγουν τουλαχιστον.... Ο αντρας μ μ ειπε αυριο να παω να τους το πω για να μην ξαναπαω και να δουλευω απο το σπιτι... Μπορω να το κανω αν και θα μ παιρνει περισσοτερη ωρα η κάθε δουλεια..... Δεν ξερω τι να κανω?? Φοβαμαι για το μπεμπακι πολυ αλλα αυτοι δεν θα το καταλαβουν.... Ειμαι σιγουρη.... Αλλα ειναι δυνατον να προστατευομαι μονο το σκ και τις αλλες μερες σαν να μην συμβαινει τπτ..... Τι να κανω? :(((((

Να τους το πεις κοπέλα μου..κάτι ξέρει ο άντρας σου.. μη διακυνδινευεις το νινι σου κ εσένα για κανένα κ τπτ. Στη τελική τι να το πεις τώρα τι σε ένα μήνα που θα φανεί η κοιλίτσα.. κ οφείλουν να το καταλάβουν ..

Επεξεργάστηκαν by Renez
  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Σ' ευχαριστώ Renez για την πληροφόρηση! Κ σε μια φίλη μου που είναι κ αυτή σε αρχή εγκυμοσύνης το ίδιο της είπε κ ο δικός της πως δεν μεταδίδεται στην κοιλιά! Γιατρός δεν είμαι κ ούτε κ έχω κάποιον στον κύκλο μου κ όπου κ να πας ο καθένας θα σου πει κ τα δικά του!  Εδώ για το απλό "να βάψω τα μαλλιά μου ή οχι", υπάρχουν απόψεις που διίστανται... Σίγουρο είναι πως πρέπει να προσέχουμε για όλα όπως κ για τον ιό της γρίπης h1n1 αλλά και για τον κυτταρομεγαλοϊο που έχει αποδειχτεί πως ίσως προκαλεσουν αποβολές κ πρόωρο τοκετό. 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω κορίτσια !! Καλημέρα! Είχα μια μέρα να μπω στο forum μας και τώρα το πρωί που μπήκα ψυχοπλακωμα !!!! Όλα καλά θα πανε και με τον κορονοιο και με όλα ! Αρκεί να μένουμε σπίτι και να ακολουθούμε τους τρόπους υγιεινής. Όσες για αυτές που δουλεύουν, δυστυχώς όπως ήρθαν τα πράγματα νομίζω είναι καλύτερα να αφήσετε τη δουλειά για λίγο κι ας πουνε ο,τι θέλουν ή ας δουλεύετε από το σπίτι. Προέχει η υγεία η δικιά σας κ του μωρού σας. Από δουλειές .... Μέχρι να πεθάνουμε θ δουλεύουμε ! ( Πολυ μακάβριο ακούστηκε αυτό :rolleyes:)

Υγεία κορίτσια , σαν την υγεία δεν έχει! Και καλό είναι να προσέχουν πολύ κ οι άνδρες μας που κάνουν εξωτερικές δουλειές.. Αλλά τι να πω, είναι κ θέμα τύχης θεωρώ. Ν μην σου τύχει.... 

Την Τετάρτη έχω αυχενική ! Την προσευχή σας να είναι όλα καλά !!! :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια να κάτσουμε στα σπίτια μας! Λυπάμαι που το λέω αλλά έρχονται πολύ δύσκολες μερες κ δεν πρέπει να το διακινδυνεύουμε δε θέλω να ακούω βλακείες για το τι θα πουν στη δουλειά! Πάνω από όλα η υγεία.

@Eval καλή επιτυχία εύχομαι να πάρεις θετικά αποτελέσματα! Περιμένουμε με αγωνια!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Evalόλα θα πάνε τέλεια!!!!!!! Έχεις την θετική μας ενέργεια και σκέψη..θα μας πείς νεακια...

Εμένα αργεί λιγάκι ακόμα ...26 του μηνα! 

Κορίτσια μια ερώτηση να μου πείτε την γνώμη σας ..λογικά τα ραντεβού μας για την αυχενικη διαφάνεια θα γίνουν κανονικά ? Παντα μιλω για ιδιωτικο γιατρο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariamaraki είπε:

@Evalόλα θα πάνε τέλεια!!!!!!! Έχεις την θετική μας ενέργεια και σκέψη..θα μας πείς νεακια...

Εμένα αργεί λιγάκι ακόμα ...26 του μηνα! 

Κορίτσια μια ερώτηση να μου πείτε την γνώμη σας ..λογικά τα ραντεβού μας για την αυχενικη διαφάνεια θα γίνουν κανονικά ? Παντα μιλω για ιδιωτικο γιατρο.

ολα καvοvικα θα γιvουv απλα ρωτα ισως δεv επιτραπει vα ερθει αλλος αvθρωπος μαζι σου ισως χρειαστει vα εχεις γαvτια .

Link to comment
Share on other sites

Eval ολα καλά θα πάνε! Περιμένουμε νέα! Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;

Mariamaraki κ εγώ το σκέφτομαι που έχω αυχενική 27 του μήνα. Μέχρι τότε σίγουρα θα υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας! Ας ελπίσουμε να μην υπάρξει θέμα με τα ιατρεία... Εμένα μου είπε να πάω μόνο με ένα ενήλικο άτομο σύνοδο.

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει λοιπόν κορίτσια....Έτσι κι αλλιώς δεν μας παίρνει και για ακύρωση...

 

Κάτι ασχετο... Έχω φτιάξει tickeraki αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να το βάλω..γνωρίζει καμία? 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια καλησπερα!!!! Κλςιω ολη μεραααα.... Πηγα σημερα πρωι μ3 τηβ προυποθεση στη δουλεια να δουμε τι μετρα θα παρθουν και να τους πω οτι ειμαι εγκυος για να προφυλασσομαι..... Να σας πω οτι ολο το πρωι μιλουσα με συναδελφους οι οποιοι αντιστοιχα φοβοντουσαν με την ολη κατασταση και ηθελαν να μεινουν σπιτια τους. Καθως δεν έπαιρνε κανεις την αποφαση να μιλησει, πηρα το θαρρος να μιλησω και οντας πιο παλια εκει μεσα εχω πιο πολυ θαρρος... Πηγα με ολο το θαρρος και χαρα για να ανακοινωσω και την εγκυμοσυνη αλλα και να ρωτησω τι θα κανουμε γενικα οι υπαλληλοι.... Ξεκινησα πρωτα με το 2 μερος και άκουσα οτι δεν μ αρεσει η δουλεια μου και οτι ειμαι η μονη που θελω να φυγω και γτ αυτο το ξεσπασμα και οτι ειμαι κ αχαριστη..... Αυτα.... Καθοτι ειμαι κ σε ευαισθητη κατασταση με επιασαν τα κλαμματα αφου βγηκα τρεχοντας απο το γραφείο τους και δεβ ειπα τπτ για εγκυμοσύνη.... Το αποτελεσμα ηταν να λειψουν μισοι απο τους συναδέλφους αυριο και μεθαυριο και τις επομενες 2 μερες οι υπολοιποι(μεσα σε αυτο το γκρουπ κ εγω). Ο αντρας μου εξαλλος πιο πολυ με εμενα...... Αλλα ρε κοριτσια δεν μ εβγαινε απο τα νευρα μ να πω για την εγκυμοσυνη μου..... Δεν ηθελα να το πω καο να εχω νευρα η να κλαιω..... Αχ τι θα κανω???? 

7 ώρες πρίν, Eval είπε:

Πω πω πω κορίτσια !! Καλημέρα! Είχα μια μέρα να μπω στο forum μας και τώρα το πρωί που μπήκα ψυχοπλακωμα !!!! Όλα καλά θα πανε και με τον κορονοιο και με όλα ! Αρκεί να μένουμε σπίτι και να ακολουθούμε τους τρόπους υγιεινής. Όσες για αυτές που δουλεύουν, δυστυχώς όπως ήρθαν τα πράγματα νομίζω είναι καλύτερα να αφήσετε τη δουλειά για λίγο κι ας πουνε ο,τι θέλουν ή ας δουλεύετε από το σπίτι. Προέχει η υγεία η δικιά σας κ του μωρού σας. Από δουλειές .... Μέχρι να πεθάνουμε θ δουλεύουμε ! ( Πολυ μακάβριο ακούστηκε αυτό :rolleyes:)

Υγεία κορίτσια , σαν την υγεία δεν έχει! Και καλό είναι να προσέχουν πολύ κ οι άνδρες μας που κάνουν εξωτερικές δουλειές.. Αλλά τι να πω, είναι κ θέμα τύχης θεωρώ. Ν μην σου τύχει.... 

Την Τετάρτη έχω αυχενική ! Την προσευχή σας να είναι όλα καλά !!! :x

Ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!!! Περιμενουμε νεα σου!!!! 

2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

@Evalόλα θα πάνε τέλεια!!!!!!! Έχεις την θετική μας ενέργεια και σκέψη..θα μας πείς νεακια...

Εμένα αργεί λιγάκι ακόμα ...26 του μηνα! 

Κορίτσια μια ερώτηση να μου πείτε την γνώμη σας ..λογικά τα ραντεβού μας για την αυχενικη διαφάνεια θα γίνουν κανονικά ? Παντα μιλω για ιδιωτικο γιατρο.

Κ εγω το ιδιο σκεφτομαι... Θα τον παρω τηλεφωνο την Δευτέρα στις 23 για να το επιβεβαιώσω. Εχω ραντεβου στις 24.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης κοριτσια εχετε ρωτησει για κοστος αυχενικής???? Εγω δεν ρωτησα αλλα θελω να εχω μια ιδεα. Οταν θα παρω να επιβεβαιώσω το ραντεβου θα ρωτησω και για το κόστος, αλλα μηπως ξερει καποια απο εσας για ν εχω μοα ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Irinoula μην στεναχωριέσαι... Στις πιο πολλές δουλειές δεν τους νοιάζει αν είσαι έγκυος ή ο,τι άλλο πρόβλημα έχεις. Τους νοιάζει να είσαι στρατιωτακι που ποτέ δεν παθαίνει τπτ και δεν ζητάει χάρες. Όλα να πάνε καλά με το μωρο να σε ενδιαφέρει, καλή διάθεση κ υπομονη! Αλλά έστω σε ένα άτομο ας πούμε τον διευθυντή σου θα επρεπε να το πεις για να σε προσέχει λίγο παρά πάνω, κ αυτοί θέλουν να ξερουν! 

Όσο για την αυχενική στο πρώτο μου παιδί είχα δώσει 120€.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Eval ολα καλά θα πάνε! Περιμένουμε νέα! Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;

Mariamaraki κ εγώ το σκέφτομαι που έχω αυχενική 27 του μήνα. Μέχρι τότε σίγουρα θα υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας! Ας ελπίσουμε να μην υπάρξει θέμα με τα ιατρεία... Εμένα μου είπε να πάω μόνο με ένα ενήλικο άτομο σύνοδο.

Σ ευχαριστω πολύ Μαριάνα !!!

Έκλεισα την 12η εβδομάδα !

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Αχ κοριτσια καλησπερα!!!! Κλςιω ολη μεραααα.... Πηγα σημερα πρωι μ3 τηβ προυποθεση στη δουλεια να δουμε τι μετρα θα παρθουν και να τους πω οτι ειμαι εγκυος για να προφυλασσομαι..... Να σας πω οτι ολο το πρωι μιλουσα με συναδελφους οι οποιοι αντιστοιχα φοβοντουσαν με την ολη κατασταση και ηθελαν να μεινουν σπιτια τους. Καθως δεν έπαιρνε κανεις την αποφαση να μιλησει, πηρα το θαρρος να μιλησω και οντας πιο παλια εκει μεσα εχω πιο πολυ θαρρος... Πηγα με ολο το θαρρος και χαρα για να ανακοινωσω και την εγκυμοσυνη αλλα και να ρωτησω τι θα κανουμε γενικα οι υπαλληλοι.... Ξεκινησα πρωτα με το 2 μερος και άκουσα οτι δεν μ αρεσει η δουλεια μου και οτι ειμαι η μονη που θελω να φυγω και γτ αυτο το ξεσπασμα και οτι ειμαι κ αχαριστη..... Αυτα.... Καθοτι ειμαι κ σε ευαισθητη κατασταση με επιασαν τα κλαμματα αφου βγηκα τρεχοντας απο το γραφείο τους και δεβ ειπα τπτ για εγκυμοσύνη.... Το αποτελεσμα ηταν να λειψουν μισοι απο τους συναδέλφους αυριο και μεθαυριο και τις επομενες 2 μερες οι υπολοιποι(μεσα σε αυτο το γκρουπ κ εγω). Ο αντρας μου εξαλλος πιο πολυ με εμενα...... Αλλα ρε κοριτσια δεν μ εβγαινε απο τα νευρα μ να πω για την εγκυμοσυνη μου..... Δεν ηθελα να το πω καο να εχω νευρα η να κλαιω..... Αχ τι θα κανω???? 

Ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!!! Περιμενουμε νεα σου!!!! 

Κ εγω το ιδιο σκεφτομαι... Θα τον παρω τηλεφωνο την Δευτέρα στις 23 για να το επιβεβαιώσω. Εχω ραντεβου στις 24.

Κορίτσι μου γλυκό μην στεναχωριέσαι!! Θα πρέπει να είσαι πιο σκληρή μόνο και μονο για το μωράκι σου... ο καθε ενας κοιταει τον εαυτό του...να πας να το πεις εννοείται για να είναι προσεκτικοί...

6 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Επισης κοριτσια εχετε ρωτησει για κοστος αυχενικής???? Εγω δεν ρωτησα αλλα θελω να εχω μια ιδεα. Οταν θα παρω να επιβεβαιώσω το ραντεβου θα ρωτησω και για το κόστος, αλλα μηπως ξερει καποια απο εσας για ν εχω μοα ιδέα? 

100 ευρώ! Αλλά κυμαίνονται οι τιμές ανάλογα... 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

@Evalόλα θα πάνε τέλεια!!!!!!! Έχεις την θετική μας ενέργεια και σκέψη..θα μας πείς νεακια...

Εμένα αργεί λιγάκι ακόμα ...26 του μηνα! 

Κορίτσια μια ερώτηση να μου πείτε την γνώμη σας ..λογικά τα ραντεβού μας για την αυχενικη διαφάνεια θα γίνουν κανονικά ? Παντα μιλω για ιδιωτικο γιατρο.

Κ εγώ είχα την ίδια απορία κ μίλησα χθες με τον γιατρό που θα μου κάνει την αυχενική(έχω τη Δευτέρα 23/3) κ μου είπε πως δε πρόκειται να ακυρωθούν γτ θεωρούνται "έκτακτες" εξετάσεις λόγω του ότι κοιτούν τα σύνδρομα κτλ.. αν ακυρωθεί κάτι σε καθολική απαγόρευση κυκλοφορίας θα είναι τα αναμενόμενα ραντεβού υπερήχων με τους γιατρούς μας..

Μωρέ ας πάμε στις αυχενικες να μας πουν ότι είναι υγιέστατα τα μπεμπέ μας κ όπως όλα προχωράνε καλέ κ πάω κ σε 2 μήνες μετά για υπέρηχο!! 

Όσο για τιμές κ εγώ ξέρω από 100-150€ μάξιμουμ..

17 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Αχ κοριτσια καλησπερα!!!! Κλςιω ολη μεραααα.... Πηγα σημερα πρωι μ3 τηβ προυποθεση στη δουλεια να δουμε τι μετρα θα παρθουν και να τους πω οτι ειμαι εγκυος για να προφυλασσομαι..... Να σας πω οτι ολο το πρωι μιλουσα με συναδελφους οι οποιοι αντιστοιχα φοβοντουσαν με την ολη κατασταση και ηθελαν να μεινουν σπιτια τους. Καθως δεν έπαιρνε κανεις την αποφαση να μιλησει, πηρα το θαρρος να μιλησω και οντας πιο παλια εκει μεσα εχω πιο πολυ θαρρος... Πηγα με ολο το θαρρος και χαρα για να ανακοινωσω και την εγκυμοσυνη αλλα και να ρωτησω τι θα κανουμε γενικα οι υπαλληλοι.... Ξεκινησα πρωτα με το 2 μερος και άκουσα οτι δεν μ αρεσει η δουλεια μου και οτι ειμαι η μονη που θελω να φυγω και γτ αυτο το ξεσπασμα και οτι ειμαι κ αχαριστη..... Αυτα.... Καθοτι ειμαι κ σε ευαισθητη κατασταση με επιασαν τα κλαμματα αφου βγηκα τρεχοντας απο το γραφείο τους και δεβ ειπα τπτ για εγκυμοσύνη.... Το αποτελεσμα ηταν να λειψουν μισοι απο τους συναδέλφους αυριο και μεθαυριο και τις επομενες 2 μερες οι υπολοιποι(μεσα σε αυτο το γκρουπ κ εγω). Ο αντρας μου εξαλλος πιο πολυ με εμενα...... Αλλα ρε κοριτσια δεν μ εβγαινε απο τα νευρα μ να πω για την εγκυμοσυνη μου..... Δεν ηθελα να το πω καο να εχω νευρα η να κλαιω..... Αχ τι θα κανω???? 

Ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου!!! Περιμενουμε νεα σου!!!! 

Κ εγω το ιδιο σκεφτομαι... Θα τον παρω τηλεφωνο την Δευτέρα στις 23 για να το επιβεβαιώσω. Εχω ραντεβου στις 24.

Νταξ... Τι να πω?! Απαράδεκτοι!! 

Τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται? Ρωτάω γτ την έχετε "γλυτώσει " κ δε σας έχουν κλείσει ήδη κ εσάς να ξεμπερδευεις!!

Πάντως όταν ανακτήσεις τη ψυχραιμία σου να τους μιλήσεις για την εγκυμοσύνη αγάπη μου γτ αν κρίνω από τη συμπεριφορά του αν το καθυστερήσεις κι άλλο θα στην πουν μετά ότι άργησες να τους ενημερώσεις κ ότι δεν ενδιαφέρεσαι για τη δουλειά κτλ..

20 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Θα δείξει λοιπόν κορίτσια....Έτσι κι αλλιώς δεν μας παίρνει και για ακύρωση...

 

Κάτι ασχετο... Έχω φτιάξει tickeraki αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να το βάλω..γνωρίζει καμία? 

Πηγαίνεις στο προφίλ,ρυθμίσεις λογαριασμού, επεξεργασία προφίλ κ μετά λέει "about me" από κάτω έχει σε ροζ κουτάκι να προσθέσεις σύνδεσμο url μετατρέπεις κ το sticker σου από την σελίδα του σε url και το κάνεις εκεί copy paste.. είναι λίγο μπέρδεμα όπως στο λέω αλλά θα το κάνεις :-)

Link to comment
Share on other sites

@Renezέχεις δίκιο ας βγουν τα αποτελέσματα τις αυχενικής πολύ καλά και ας κάνουμε υπέρηχο σε 2 μήνες μετά χαχα!!! 

 

Τώρα θα το κάνω με το tickeraki σε ευχαριστώ πάρα πολυυ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...