Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 31 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

      Καλα έκανες και τις ακύρωσες και πρόλαβες εγκαίρως ! Δεν φταις από το άγχος σου προσπαθείς το καλύτερο!

      1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Πολύ ευχάριστα νέα !!! Μακάρι να καταφέρει να πάρει μεγαλύτερη άδεια η έστω αυτές Τίς μέρες που θα καθίσει να ξεκουραστεί ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Πονάκια χαμηλά έχω κ εγώ, είναι λογικό γτ ανοίγει η μήτρα.. Ειδικά σε εμάς που είναι κ 2! Όσο για τα γλυκά, παραδόξως δεν τα επιζητώ αν κ μεγάλη γλυκατζου!  Ευτυχώς που σταμάτησες τη δουλειά, να είσαι ξεκούραστη κ χαλαρή στο σπίτι! Για περίδεση δεν μου έχει αναφέρει κάτι... Είπε κ εσένα; Ελπίζω να μην χρειαστεί...

Καλώς σας βρήκα!!! :) κ σε εσένα εύχομαι να έχεις μια πολύ όμορφη εγκυμοσύνη κ με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου όταν έρθει η ώρα!!

Τα καφέ υγρά που έχω είναι από τον τράχηλο και τώρα στην αυχενική θα μετρηθεί το μήκος, αν είναι κοντός θα χρειαστεί περιδεση μου είπε κ στις περισσότερες δίδυμες κυήσεις γίνεται! Από την ώρα που το άκουσα δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω γιατί γίνεται όλο αυτό με τον κορονοιο κ δε θέλω να πάω σε νοσοκομείο.... εύχομαι να μη χρειαστεί Βέβαια! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Αχ κορίτσι μου γλυκό υπομονή τι άλλο να κάνεις!!! Δύσκολες καταστάσεις αλλά και όμορφες!!! Θα περάσει το τρίμηνο και θα είμαστε καλύτερα!

Καλώς ήρθες και εσύ διδυμομανουλα!!!! Με το καλό και όλα θα πάνε τέλεια! Πες μας νεακια!!!

Εγώ κάποιες φορές ενώ το στομάχι μου είναι χαλια με πιάνει και πεινα μεγάαααλη ξαφνικά ...τρωω κάτι μικρό και μετα είμαι ακόμα πιο χάλια!!  Είναι απερίγραπτο χαχαχαχ!

Καλώς σας βρήκα!!! Πραγματικα είναι απερίγραπτο.. μέχρι το μεσημέρι αναγουλα φουλ, μετά τρώω μεσημεριανό κανονικοτατη ποσότητα κ μετά από λίγο νιώθω το στομάχι μου άδειο!! Δεν με σώζει τίποτα σας λέω... χαχαχα

Just now, Jasmine@ είπε:

Τα καφέ υγρά που έχω είναι από τον τράχηλο και τώρα στην αυχενική θα μετρηθεί το μήκος, αν είναι κοντός θα χρειαστεί περιδεση μου είπε κ στις περισσότερες δίδυμες κυήσεις γίνεται! Από την ώρα που το άκουσα δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω γιατί γίνεται όλο αυτό με τον κορονοιο κ δε θέλω να πάω σε νοσοκομείο.... εύχομαι να μη χρειαστεί Βέβαια! 

Κοίτα να δεις που ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό σήμερα για την περίδεση... Εύχομαι κ εγώ να μην χρειαστεί κ να πάνε όλα καλά! Μην το σκέφτεσαι από τώρα κ αγχώνεσαι..

Πήγα λοιπόν στο ραντεβού μου κ ευτυχώς είναι όλα μια χαρά! Τα έβγαλε ακριβώς στην ηλικία της κυησης.. Ακούσαμε κ τις καρδούλες που χτυπούσαν πολυυυ δυνατά, 180 κ 184 παλμούς το λεπτό! Έκλεισα αυχενική για 13 Απριλίου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Καλώς σας βρήκα!!! Πραγματικα είναι απερίγραπτο.. μέχρι το μεσημέρι αναγουλα φουλ, μετά τρώω μεσημεριανό κανονικοτατη ποσότητα κ μετά από λίγο νιώθω το στομάχι μου άδειο!! Δεν με σώζει τίποτα σας λέω... χαχαχα

Κοίτα να δεις που ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό σήμερα για την περίδεση... Εύχομαι κ εγώ να μην χρειαστεί κ να πάνε όλα καλά! Μην το σκέφτεσαι από τώρα κ αγχώνεσαι..

Πήγα λοιπόν στο ραντεβού μου κ ευτυχώς είναι όλα μια χαρά! Τα έβγαλε ακριβώς στην ηλικία της κυησης.. Ακούσαμε κ τις καρδούλες που χτυπούσαν πολυυυ δυνατά, 180 κ 184 παλμούς το λεπτό! Έκλεισα αυχενική για 13 Απριλίου!

Ήταν ίδια μέρα τα έμβρυα όταν έκανες έμβρυο μεταφορά ε; Εμένα είναι φυς σύλληψη κ έχουν 4 μερες διαφορά, μπορεί να είναι κ από διαφορετική μέρα επαφής!!! Απίστευτο μου φαίνεται! Μην αγχώνεσαι έτσι κ αλλιώς στην αυχενική σου λένε για περιδεση. Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά να πάνε. Μην αγχώνεσαι μετά θα μεγαλώσει τόσο πολύ η κοιλιά κ δε θα μπορούμε να φάμε κ όταν γεννήσουμε μας περιμένει τρέξιμο πολύ, θα τα χάσουμε τα κιλά!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Ναι εννοείται θα ρωτήσω!! Σήμερα ξύπνησα πολύ άσχημα, με εμετούς στους οποίους είχα κ αίμα, περιττό να σας πω πόσο τρομοκρατήθηκα ,ευτυχώς η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ είναι κάποιο αγγειακι που έσπασε από την πίεση, ταυτόχρονα εδώ κ 4 μέρες έχω πολύ βήχα, το οποίο είναι ένα αλλεργικό θέμα που με πιάνει κάθε χρόνο αλλά δεν μπορώ να πάρω τις εισπνοες μου γιατί έχουν κορτιζόνη κ απλά κάνω υπομονή τρώω καραμέλες κ σήμερα δοκίμασα κ επιθέματα από βραστό κρεμμύδι που βοηθάνε λένε στο αναπνευστικό κ μυρίζω σαν στιφάδο!! :mrgreen:

Επιθέματα από βραστό κρεμμύδι? Fuck ρε Ευγενακι μουυυυ τι ζεις?!?! :-p

8 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια!! Είπα να μπω κ εγώ στην  όμορφη παρέα σας.. Είμαι έγκυος σε διδυμακια μετα από εξωσωματική! Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 χρόνων, πάλι με εξωσωματική! Σήμερα είμαι 8 εβδομάδων κ 5 ημερών κ έχω ΠΗΤ 24 Οκτωβρίου! Βέβαια, με δίδυμα θα γεννήσω σίγουρα αρκετά νωρίτερα..  Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να τα δούμε κ ανυπομονώ!!

Με το καλό κοπελα μου,να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!! Έχεις ακούσει καρδούλες? Τι όμορφο τα δίδυμα :-) εχουμε κ άλλη μια μανούλα εδώ με διδυμακια :-)

6 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Πώς είμαι... Χμ... Εγώ πολλή αναγουλα, ζαλάδα κ κόπωση γενικά.. Αλλά ταυτόχρονα έχω τρελή πείνα κορίτσια!!! Το έχει καμία σας;; Στο γιο μου το πάθαινα λιγο αλλά αρκετά αργότερα.. τώρα άρχισε πριν καν πάρω θετική χοριακη!! Εν τω μεταξύ ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός, δεν είναι από αυτούς που απαγορεύουν τα διάφορα όπως άλλοι, με αφήνει να τρώω ο,τι θέλω απλά να προσέχω τα γνωστά (λαχανικά καλά πλυμένα, κρέατα καλά μαγειρεμένα κτλ) κ έχω πάρει ήδη μισό με ένα κιλό!! Είχα κ 2 βαρβατες αιμορραγίες στις 5,5 κ 6 εβδομάδες κ ήμουν ξάπλα κ τώρα παλι μεγάλη προσοχή σε όλα.. έχω κ τον μικρό όλη μέρα σπίτι κ καταλαβαίνετε...

Εσύ πως είσαι;; Κ εγώ στο σπίτι συνέχεια, μόνο καμιά βόλτα στο τετράγωνο αν θα βγάλω τον μικρό.. Είμαστε κ στο πρώτο τρίμηνο κ ο ιός είναι άγνωστος όπως κ οι συνέπειες του...

Εγώ φίλη το είχα πολύ αυτό ειδικά τις πρώτες εβδομάδες!! Κ πείνα κ λιγούρα για ότι σαβουρα είχα να φάω από το δημοτικό( kinder bueno,πατατάκια κτλ) από την 8η ευτυχώς σταμάτησαν αφού είχα ήδη πάρει 2 -2.5 κιλά περίπου (βάλε κ το πρήξιμο το μισό κιλό το παίζω)!! Βέβαια κ από φίλες μου κ άλλες πήραν 3-4 στο πρώτο τρίμηνο στο δεύτερο 2-3 και φόρτωσαν 5-6 στο τελευταίο οποτε καλά είμαστε..!!ας το ευχαριστηθουμε τέλος πάντων!! :-)

σκεψου κ κορίτσια σαν την Ευγενια μας τι τραβανε με τις αναγουλες κτλ..πφφφ..

Είναι κ εμένα ελαστικός ο γιατρός Μ γτ δόξα το Θεό δεν έχω θέματα υγείας είμαι κ σχετικά μικρή κ κανονική σε κιλά κ μου είπε ότι σε εσένα περίπου..με προσοχή λαχανικα,όχι συκώτι κ ωμό αυγό και όχι πολλά γλυκά..

Διάβαζα πριν που λέγατε για τις εξετάσεις κτλ εμένα μόνο στις αρχές μου είχε πει να κάνω γενική αίματος,ούρων,βιοχημική εξέταση,ανοσολογική, θυροειδή,βιταμίνης Β12 και D και κάτι αίματος για ερυθρά κ τέτοια νοσήματα.. προς το παρόν δε Μ έχει πει κάτι άλλο εκτός της αυχενικής που έχω τη Δευτέρα.. εσάς τι σας έχουν πει να κάνετε..?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Επιθέματα από βραστό κρεμμύδι? Fuck ρε Ευγενακι μουυυυ τι ζεις?!?! :-p

Με το καλό κοπελα μου,να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!! Έχεις ακούσει καρδούλες? Τι όμορφο τα δίδυμα :-) εχουμε κ άλλη μια μανούλα εδώ με διδυμακια :-)

Εγώ φίλη το είχα πολύ αυτό ειδικά τις πρώτες εβδομάδες!! Κ πείνα κ λιγούρα για ότι σαβουρα είχα να φάω από το δημοτικό( kinder bueno,πατατάκια κτλ) από την 8η ευτυχώς σταμάτησαν αφού είχα ήδη πάρει 2 -2.5 κιλά περίπου (βάλε κ το πρήξιμο το μισό κιλό το παίζω)!! Βέβαια κ από φίλες μου κ άλλες πήραν 3-4 στο πρώτο τρίμηνο στο δεύτερο 2-3 και φόρτωσαν 5-6 στο τελευταίο οποτε καλά είμαστε..!!ας το ευχαριστηθουμε τέλος πάντων!! :-)

σκεψου κ κορίτσια σαν την Ευγενια μας τι τραβανε με τις αναγουλες κτλ..πφφφ..

Είναι κ εμένα ελαστικός ο γιατρός Μ γτ δόξα το Θεό δεν έχω θέματα υγείας είμαι κ σχετικά μικρή κ κανονική σε κιλά κ μου είπε ότι σε εσένα περίπου..με προσοχή λαχανικα,όχι συκώτι κ ωμό αυγό και όχι πολλά γλυκά..

Διάβαζα πριν που λέγατε για τις εξετάσεις κτλ εμένα μόνο στις αρχές μου είχε πει να κάνω γενική αίματος,ούρων,βιοχημική εξέταση,ανοσολογική, θυροειδή,βιταμίνης Β12 και D και κάτι αίματος για ερυθρά κ τέτοια νοσήματα.. προς το παρόν δε Μ έχει πει κάτι άλλο εκτός της αυχενικής που έχω τη Δευτέρα.. εσάς τι σας έχουν πει να κάνετε..?

Άστα να πανε!! Τι να κάνω;;έχω αρχίσει και ψάχνω μαντζουνια των γιαγιάδων αφού η γιατρός είναι κάθετη για τις εισπνοές μου, μόνο αν νιώσω δυσκολία στην αναπνοή!!

Ούτε εσένα σου έχει γράψει κυστική ίνωση;;εγώ σήμερα κατάφερα κ έκανα τις αιματολογικές για ζάχαρο, στίγμα κλπ κλπ την άλλη εβδομάδα έχω την αυχενική στην οποία νομίζω μου ειχε πει ότι θα μετρήσουν κ τον τράχηλο για να δουν αν υπάρχει θέμα πρόωρου τοκετού αυτά καταλαβα τουλάχιστον!!

Η βιοχημικη που λες τι είναι;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Άστα να πανε!! Τι να κάνω;;έχω αρχίσει και ψάχνω μαντζουνια των γιαγιάδων αφού η γιατρός είναι κάθετη για τις εισπνοές μου, μόνο αν νιώσω δυσκολία στην αναπνοή!!

Ούτε εσένα σου έχει γράψει κυστική ίνωση;;εγώ σήμερα κατάφερα κ έκανα τις αιματολογικές για ζάχαρο, στίγμα κλπ κλπ την άλλη εβδομάδα έχω την αυχενική στην οποία νομίζω μου ειχε πει ότι θα μετρήσουν κ τον τράχηλο για να δουν αν υπάρχει θέμα πρόωρου τοκετού αυτά καταλαβα τουλάχιστον!!

Η βιοχημικη που λες τι είναι;;;

Λέει μέτρηση ουρίας,φερετινης και αιμοσφαιρίνης.. τι αν σου πω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Επιθέματα από βραστό κρεμμύδι? Fuck ρε Ευγενακι μουυυυ τι ζεις?!?! :-p

Με το καλό κοπελα μου,να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!! Έχεις ακούσει καρδούλες? Τι όμορφο τα δίδυμα :-) εχουμε κ άλλη μια μανούλα εδώ με διδυμακια :-)

Εγώ φίλη το είχα πολύ αυτό ειδικά τις πρώτες εβδομάδες!! Κ πείνα κ λιγούρα για ότι σαβουρα είχα να φάω από το δημοτικό( kinder bueno,πατατάκια κτλ) από την 8η ευτυχώς σταμάτησαν αφού είχα ήδη πάρει 2 -2.5 κιλά περίπου (βάλε κ το πρήξιμο το μισό κιλό το παίζω)!! Βέβαια κ από φίλες μου κ άλλες πήραν 3-4 στο πρώτο τρίμηνο στο δεύτερο 2-3 και φόρτωσαν 5-6 στο τελευταίο οποτε καλά είμαστε..!!ας το ευχαριστηθουμε τέλος πάντων!! :-)

σκεψου κ κορίτσια σαν την Ευγενια μας τι τραβανε με τις αναγουλες κτλ..πφφφ..

Είναι κ εμένα ελαστικός ο γιατρός Μ γτ δόξα το Θεό δεν έχω θέματα υγείας είμαι κ σχετικά μικρή κ κανονική σε κιλά κ μου είπε ότι σε εσένα περίπου..με προσοχή λαχανικα,όχι συκώτι κ ωμό αυγό και όχι πολλά γλυκά..

Διάβαζα πριν που λέγατε για τις εξετάσεις κτλ εμένα μόνο στις αρχές μου είχε πει να κάνω γενική αίματος,ούρων,βιοχημική εξέταση,ανοσολογική, θυροειδή,βιταμίνης Β12 και D και κάτι αίματος για ερυθρά κ τέτοια νοσήματα.. προς το παρόν δε Μ έχει πει κάτι άλλο εκτός της αυχενικής που έχω τη Δευτέρα.. εσάς τι σας έχουν πει να κάνετε..?

Καλημέρουδιαααα!!!! Οι δεύτερες εξετάσεις μου γράφουν πάλι αιματολογικές ουρά και καλλιέργεια κολπικου υγρού... τις οποίες θα τις κάνω αυριο

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Ήταν ίδια μέρα τα έμβρυα όταν έκανες έμβρυο μεταφορά ε; Εμένα είναι φυς σύλληψη κ έχουν 4 μερες διαφορά, μπορεί να είναι κ από διαφορετική μέρα επαφής!!! Απίστευτο μου φαίνεται! Μην αγχώνεσαι έτσι κ αλλιώς στην αυχενική σου λένε για περιδεση. Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά να πάνε. Μην αγχώνεσαι μετά θα μεγαλώσει τόσο πολύ η κοιλιά κ δε θα μπορούμε να φάμε κ όταν γεννήσουμε μας περιμένει τρέξιμο πολύ, θα τα χάσουμε τα κιλά!

Απίστευτο το ότι μπορεί να είναι από διαφορετικη ημέρα επαφής!!! Τι σου είναι η φύση ε;! Εμένα ναι, ήταν ίδιας ημέρας.. πάντως γενικά συμβαίνει τα διδυμακια να είναι το ενα μεγαλύτερο από το άλλο κ είναι λογικό! Όσο για τα κιλά, πράγματι με τέτοια κοιλιά που θα κάνουμε δεν νομίζω να υπάρχει πολύς χώρος για φαγητό!!

12 ώρες πρίν, Renez είπε:

Επιθέματα από βραστό κρεμμύδι? Fuck ρε Ευγενακι μουυυυ τι ζεις?!?! :-p

Με το καλό κοπελα μου,να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!! Έχεις ακούσει καρδούλες? Τι όμορφο τα δίδυμα :-) εχουμε κ άλλη μια μανούλα εδώ με διδυμακια :-)

Εγώ φίλη το είχα πολύ αυτό ειδικά τις πρώτες εβδομάδες!! Κ πείνα κ λιγούρα για ότι σαβουρα είχα να φάω από το δημοτικό( kinder bueno,πατατάκια κτλ) από την 8η ευτυχώς σταμάτησαν αφού είχα ήδη πάρει 2 -2.5 κιλά περίπου (βάλε κ το πρήξιμο το μισό κιλό το παίζω)!! Βέβαια κ από φίλες μου κ άλλες πήραν 3-4 στο πρώτο τρίμηνο στο δεύτερο 2-3 και φόρτωσαν 5-6 στο τελευταίο οποτε καλά είμαστε..!!ας το ευχαριστηθουμε τέλος πάντων!! :-)

σκεψου κ κορίτσια σαν την Ευγενια μας τι τραβανε με τις αναγουλες κτλ..πφφφ..

Είναι κ εμένα ελαστικός ο γιατρός Μ γτ δόξα το Θεό δεν έχω θέματα υγείας είμαι κ σχετικά μικρή κ κανονική σε κιλά κ μου είπε ότι σε εσένα περίπου..με προσοχή λαχανικα,όχι συκώτι κ ωμό αυγό και όχι πολλά γλυκά..

Διάβαζα πριν που λέγατε για τις εξετάσεις κτλ εμένα μόνο στις αρχές μου είχε πει να κάνω γενική αίματος,ούρων,βιοχημική εξέταση,ανοσολογική, θυροειδή,βιταμίνης Β12 και D και κάτι αίματος για ερυθρά κ τέτοια νοσήματα.. προς το παρόν δε Μ έχει πει κάτι άλλο εκτός της αυχενικής που έχω τη Δευτέρα.. εσάς τι σας έχουν πει να κάνετε..?

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Κ εσύ με το καλό το μικρακι σου!! Ναι, έχουμε ακούσει καρδουλες!!   

Όσο για τα κιλά, έχεις δίκιο μωρέ... Ευτυχώς τουλάχιστον μπορούμε να τρώμε κανονικά.. Εγώ στον γιο μου στο πρώτο τρίμηνο είχα πάρει μισό, κ μετά ανέβαιναν φυσιολογικά, Δλδ 1-1,5 το μήνα. Σύνολο είχα πάρει 11. Τώρα βέβαια με βλέπω να ξεφεύγω αλλά χαλάλι!

Όσο για τις εξετάσεις, στην αρχή μου έγραψε το κατεβατο κ τώρα κάθε μήνα από όσο θυμάμαι κάνεις τον βασικό έλεγχο.. κ εγώ τωρα μετά την αυχενική θα κάνω πάλι..

1 hour ago, EugenJen είπε:

Άστα να πανε!! Τι να κάνω;;έχω αρχίσει και ψάχνω μαντζουνια των γιαγιάδων αφού η γιατρός είναι κάθετη για τις εισπνοές μου, μόνο αν νιώσω δυσκολία στην αναπνοή!!

Ούτε εσένα σου έχει γράψει κυστική ίνωση;;εγώ σήμερα κατάφερα κ έκανα τις αιματολογικές για ζάχαρο, στίγμα κλπ κλπ την άλλη εβδομάδα έχω την αυχενική στην οποία νομίζω μου ειχε πει ότι θα μετρήσουν κ τον τράχηλο για να δουν αν υπάρχει θέμα πρόωρου τοκετού αυτά καταλαβα τουλάχιστον!!

Η βιοχημικη που λες τι είναι;;;

Εγώ για κυστικη ινωση είχα κανει στον γιο μου όταν μάθαμε για την εγκυμοσυνη..κανονικά πρέπει να την κανουμε στον προγεννητικό έλεγχο, είναι βασική εξέταση όπως για το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας.. Συζήτησε το με τον γιατρό σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Πως είστε; Εγώ σήμερα νιώθω πολύ έγκυος(χαχαχαχα)σα να φαίνεται ξαφνικά κοιλιά η ένα πρήξιμο από το στομάχι κ κάτω δε μπορώ να το εξηγήσω! 
Θα τον ρωτήσω κ εγώ για κυστικη ίνωση στην επόμενη επίσκεψη... μέχρι στιγμής τις βασικές έχω κάνει και κάθε μήνα γενικές φερριτινη σάκχαρο προγεστερονη αντί xa ούρων κλπ! Μόλις έφτιαξα ticker! Δεν έβρισκα άλλο τρόπο να βάλω διδυμα!

  • Μου αρέσει 5

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πως είστε; Εγώ σήμερα νιώθω πολύ έγκυος(χαχαχαχα)σα να φαίνεται ξαφνικά κοιλιά η ένα πρήξιμο από το στομάχι κ κάτω δε μπορώ να το εξηγήσω! 
Θα τον ρωτήσω κ εγώ για κυστικη ίνωση στην επόμενη επίσκεψη... μέχρι στιγμής τις βασικές έχω κάνει και κάθε μήνα γενικές φερριτινη σάκχαρο προγεστερονη αντί xa ούρων κλπ! Μόλις έφτιαξα ticker! Δεν έβρισκα άλλο τρόπο να βάλω διδυμα!

Η μέση ,πλάτη σε πονάει καθόλου;;τις τελευταίες 4 μέρες το χω ρίξει στην αϋπνία δεν βολευομαι πουθενα , πονάω ζήτημα αν κοιμάμαι 4 ώρες!

Θέλω κ εγώ tickerakiiii αλλά δεν έχω την υπομονή να ασχοληθω..θα δω μήπως προσπαθήσω το σουκου που θα μαι πιο χαλαρή


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Η μέση ,πλάτη σε πονάει καθόλου;;τις τελευταίες 4 μέρες το χω ρίξει στην αϋπνία δεν βολευομαι πουθενα , πονάω ζήτημα αν κοιμάμαι 4 ώρες!

Θέλω κ εγώ tickerakiiii αλλά δεν έχω την υπομονή να ασχοληθω..θα δω μήπως προσπαθήσω το σουκου που θα μαι πιο χαλαρή

μέση κ πλάτη παρα πολύ!μπυ είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι περίπου στη 10 εβδομάδα μεγαλώνει η μήτρα κ χτυπάει στο οσφυϊκο οστό ώστε να μπορέσει να περάσει από πάνω του κ ότι θα είχα πόνους στη μέση! Δε ξέρω ποσό κατανοητό ήταν με την περιγραφή μου! Νομίζω ότι η πλάτη με πονάει επειδή δε μπορώ να έχω ίσιο σώμα! Όσον αφορά το ticker είναι 5 λεπτά υπόθεση, περισσότερο χρόνο μου πήρε να αποφασίσω σχέδιο.... 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

μέση κ πλάτη παρα πολύ!μπυ είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι περίπου στη 10 εβδομάδα μεγαλώνει η μήτρα κ χτυπάει στο οσφυϊκο οστό ώστε να μπορέσει να περάσει από πάνω του κ ότι θα είχα πόνους στη μέση! Δε ξέρω ποσό κατανοητό ήταν με την περιγραφή μου! Νομίζω ότι η πλάτη με πονάει επειδή δε μπορώ να έχω ίσιο σώμα! Όσον αφορά το ticker είναι 5 λεπτά υπόθεση, περισσότερο χρόνο μου πήρε να αποφασίσω σχέδιο.... 

Αχ μήπως σου είναι εύκολο να πεις την διαδικασία για το ticker;;:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχ μήπως σου είναι εύκολο να πεις την διαδικασία για το ticker;;:-P

Κανείς αναζήτησή lilypie.com, φτιάχνεις ticker σύμφωνα με οδηγίες, πατάς save, επιλέγεις το πεδίο forum, επιλέγεις bbcode και αποθήκευεις ένα σύνδεσμο που έχει από κάτω! Έπειτα έρχεσαι εδώ στο προφίλ σου στις ρυθμίσεις κάπου λέει υπογραφή το κανείς επικόλληση αποθήκευση and that’s it! Good luck

Μια ερώτηση: κάνει κάποια άλλη κοπέλα ενέσεις ηπαρινης;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

μέση κ πλάτη παρα πολύ!μπυ είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι περίπου στη 10 εβδομάδα μεγαλώνει η μήτρα κ χτυπάει στο οσφυϊκο οστό ώστε να μπορέσει να περάσει από πάνω του κ ότι θα είχα πόνους στη μέση! Δε ξέρω ποσό κατανοητό ήταν με την περιγραφή μου! Νομίζω ότι η πλάτη με πονάει επειδή δε μπορώ να έχω ίσιο σώμα! Όσον αφορά το ticker είναι 5 λεπτά υπόθεση, περισσότερο χρόνο μου πήρε να αποφασίσω σχέδιο.... 

Αχ αυτό ακριβώς δεν μπορώ να ισιωσω το σώμα μου, χθες έβαζα μαξιλάρι δεξιά αριστερά κάτω από την μέση, που να μεγαλώσει κ η κοιλιά μας δλδ πόσο θα πονάμε τότε;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αχ αυτό ακριβώς δεν μπορώ να ισιωσω το σώμα μου, χθες έβαζα μαξιλάρι δεξιά αριστερά κάτω από την μέση, που να μεγαλώσει κ η κοιλιά μας δλδ πόσο θα πονάμε τότε;;

Και από ότι ξέρω δεν κάνει κ να τεντωνόμαστε γιατί δεν αιματωνεται το έμβρυο. Κ εγώ στο κρεβάτι δε βολεύομαι με τίποτα, αστα να πάνε. Μετά θα κάνουμε καμπούρα.... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...