Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Η μέση ,πλάτη σε πονάει καθόλου;;τις τελευταίες 4 μέρες το χω ρίξει στην αϋπνία δεν βολευομαι πουθενα , πονάω ζήτημα αν κοιμάμαι 4 ώρες!

Θέλω κ εγώ tickerakiiii αλλά δεν έχω την υπομονή να ασχοληθω..θα δω μήπως προσπαθήσω το σουκου που θα μαι πιο χαλαρή

Αυτο με τη μεση απο χθες κ εγω εχω λιγο προβληματακι!!!!!! Ενω μεχρι τωρα δεν ειχα...... Επισης..... Δεν μπορω να βολευτω στο κρεβατι μου με τιποτα..... Κ οταν βολευτω κ κοιμηθω.... Τοτε πολλλααααα ονειρααααα..... Κοριτσια μεχρι τωρα δεν εβλεπα ονειρα η εβλεπα σπανια....... Τι ειναι αυτο παλι??? Χιχι

Επισης κοριτσια εγω δεν εχω κανει αλλες εξετασεις εκτος απο την πρωτη φορα.... Την τριτη εχω την αυχενικη κ ισως μ πει να κανω παλι..... Αλλα μονο μια φορα εχω κανει μεχρι τωρα? Κυστικη Ινώση δεν εχω κανει σιγουρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

14 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Κανείς αναζήτησή lilypie.com, φτιάχνεις ticker σύμφωνα με οδηγίες, πατάς save, επιλέγεις το πεδίο forum, επιλέγεις bbcode και αποθήκευεις ένα σύνδεσμο που έχει από κάτω! Έπειτα έρχεσαι εδώ στο προφίλ σου στις ρυθμίσεις κάπου λέει υπογραφή το κανείς επικόλληση αποθήκευση and that’s it! Good luck

Μια ερώτηση: κάνει κάποια άλλη κοπέλα ενέσεις ηπαρινης;

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Ενέσεις ηπαρινης έκανα εγώ αλλά τις σταμάτησα μετά τις αιμορραγίες.. εγώ βέβαια τι; Έπαιρνα προληπτικα, όπως πολλές γυναίκες στην εξωσωματική.. κάνεις κ εσύ;

13 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Αυτο με τη μεση απο χθες κ εγω εχω λιγο προβληματακι!!!!!! Ενω μεχρι τωρα δεν ειχα...... Επισης..... Δεν μπορω να βολευτω στο κρεβατι μου με τιποτα..... Κ οταν βολευτω κ κοιμηθω.... Τοτε πολλλααααα ονειρααααα..... Κοριτσια μεχρι τωρα δεν εβλεπα ονειρα η εβλεπα σπανια....... Τι ειναι αυτο παλι??? Χιχι

Επισης κοριτσια εγω δεν εχω κανει αλλες εξετασεις εκτος απο την πρωτη φορα.... Την τριτη εχω την αυχενικη κ ισως μ πει να κανω παλι..... Αλλα μονο μια φορα εχω κανει μεχρι τωρα? Κυστικη Ινώση δεν εχω κανει σιγουρα. 

Κορίτσια μου το θέμα ύπνος είναι πολύ πονεμένο.. εγώ έχω κ τον γιο μου που τη βγάζει σχεδόν όλο το βράδυ στο κρεβάτι μας! Εκεί να δειτε ξεβολεμα .. Εν τω μεταξύ, ξυπναω κάθε βράδυ για τουαλέτα κ μένω 2 ώρες τουλάχιστον ξύπνια... Όσο για τα όνειρα irinoula, βλέπεις νορμάλ όνειρα;; Γτ εγώ τις τελευταίες μέρες όλο εφιάλτες βλέπω... 

Α! Δοκιμάστε κ μαξιλάρια αν δεν το έχετε κάνει ήδη... Υπάρχουν κ ειδικά εγκυμοσύνης.. αλλιώς ένα μικρό ανάμεσα στα πόδια βοηθάει πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Αυτο με τη μεση απο χθες κ εγω εχω λιγο προβληματακι!!!!!! Ενω μεχρι τωρα δεν ειχα...... Επισης..... Δεν μπορω να βολευτω στο κρεβατι μου με τιποτα..... Κ οταν βολευτω κ κοιμηθω.... Τοτε πολλλααααα ονειρααααα..... Κοριτσια μεχρι τωρα δεν εβλεπα ονειρα η εβλεπα σπανια....... Τι ειναι αυτο παλι??? Χιχι

Επισης κοριτσια εγω δεν εχω κανει αλλες εξετασεις εκτος απο την πρωτη φορα.... Την τριτη εχω την αυχενικη κ ισως μ πει να κανω παλι..... Αλλα μονο μια φορα εχω κανει μεχρι τωρα? Κυστικη Ινώση δεν εχω κανει σιγουρα. 

Εγώ χθες κοιμήθηκα σε αλλο δωμάτιο , γιατί μέσα στην μιζέρια μου που δεν μπορούσα να βολευτω πουθενά με ενοχλούσε κ η παραμικρή κίνηση που έκανε ο άντρας μου ο δόλιος οπότε πήρα τα μαξιλαράκια μου κ έφυγα..χαχαχα

Κ εμένα οι προχθεσινές ήταν οι πρώτες που έκανα κ το άλλο Σάββατο έχω την αυχενική,γενικά βλέπω διάφορες στους γιατρούς μου έστειλε κ η κουνιάδα - συνυφαδα τι στο καλό είναι τις δικές της κ είχε κάνει κυστική ίνωση κ είχε κ καλλιέργεια κολπικού υγρού που επίσης δεν είχα εγώ.

 

Just now, Hope89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Ενέσεις ηπαρινης έκανα εγώ αλλά τις σταμάτησα μετά τις αιμορραγίες.. εγώ βέβαια τι; Έπαιρνα προληπτικα, όπως πολλές γυναίκες στην εξωσωματική.. κάνεις κ εσύ;

Κορίτσια μου το θέμα ύπνος είναι πολύ πονεμένο.. εγώ έχω κ τον γιο μου που τη βγάζει σχεδόν όλο το βράδυ στο κρεβάτι μας! Εκεί να δειτε ξεβολεμα .. Εν τω μεταξύ, ξυπναω κάθε βράδυ για τουαλέτα κ μένω 2 ώρες τουλάχιστον ξύπνια... Όσο για τα όνειρα irinoula, βλέπεις νορμάλ όνειρα;; Γτ εγώ τις τελευταίες μέρες όλο εφιάλτες βλέπω... 

Α! Δοκιμάστε κ μαξιλάρια αν δεν το έχετε κάνει ήδη... Υπάρχουν κ ειδικά εγκυμοσύνης.. αλλιώς ένα μικρό ανάμεσα στα πόδια βοηθάει πολύ!

Πωπω εγώ ούτε τον άντρα μου δεν άντεξα κ άλλαξα κρεβάτι που να έιχα κ πιτσιρίκι!! Κουράγιο καλή μου!!

Κ εγώ κορίτσια πολύ έντονα όνειρα αλλά όχι εφιάλτες !!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Ενέσεις ηπαρινης έκανα εγώ αλλά τις σταμάτησα μετά τις αιμορραγίες.. εγώ βέβαια τι; Έπαιρνα προληπτικα, όπως πολλές γυναίκες στην εξωσωματική.. κάνεις κ εσύ;

Κορίτσια μου το θέμα ύπνος είναι πολύ πονεμένο.. εγώ έχω κ τον γιο μου που τη βγάζει σχεδόν όλο το βράδυ στο κρεβάτι μας! Εκεί να δειτε ξεβολεμα .. Εν τω μεταξύ, ξυπναω κάθε βράδυ για τουαλέτα κ μένω 2 ώρες τουλάχιστον ξύπνια... Όσο για τα όνειρα irinoula, βλέπεις νορμάλ όνειρα;; Γτ εγώ τις τελευταίες μέρες όλο εφιάλτες βλέπω... 

Α! Δοκιμάστε κ μαξιλάρια αν δεν το έχετε κάνει ήδη... Υπάρχουν κ ειδικά εγκυμοσύνης.. αλλιώς ένα μικρό ανάμεσα στα πόδια βοηθάει πολύ!

Καλημέρα!!! Κανω ενέσεις από την πρώτη επίσκεψη στο γιατρό. Μετά την παλινδεομη που είχα πριν 2 χρόνια έκανα γενετικό έλεγχο θρομβοφιλιας κ βρέθηκαν 2 παράγοντες. Όποτε συνεχίσω μέχρι κ τέλους κ 2 μήνες μετά τη γεννά. Ρεεεεε κάθε βράδυ ξυπνάω 4 για τουαλέτα κ θα κοιμηθώ περίπου στις 6.30 πάλι.

εφιαλτες φουλ! Πάντα έβλεπα όνειρα αλλά τον τελευταίο μήνα το έχω τερματίσει. Τα έχω δει αυτά τα μαξιλάρια εγκυμοσύνης αλλά ήθελα να τα δω από κοντά, δύσκολο τώρα είναι όλα κλειστά. Υπομονή...

 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!! Είναι η πρώτη μου φορά ως μέλλουσα μαμά και ο γιατρός μου είπε πιθανή ημερομηνία 9/10. Την άλλη Δευτέρα έχω την αυχενική και έχω λίγο άγχος. Πόσο ωραίο είναι που γράφετε όλες και υπάρχει μια τέτοια επικοινωνία <3

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maraki30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!! Είναι η πρώτη μου φορά ως μέλλουσα μαμά και ο γιατρός μου είπε πιθανή ημερομηνία 9/10. Την άλλη Δευτέρα έχω την αυχενική και έχω λίγο άγχος. Πόσο ωραίο είναι που γράφετε όλες και υπάρχει μια τέτοια επικοινωνία <3

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Είναι πολύ παρήγορο κ εμψυχωτικό να συζητάς αυτά που σε απασχολούν με ανθρώπους που είστε στην ίδια κατάσταση! Όλα καλά θα πάνε στην αυχενική, μην αγχώνεσαι! Θα είσαι κ η πρώτη που θα κάνει κ θα μας τα πεις όλα...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Με το καλό τα μωράκια σας 

11η εβδομαδα σήμερα, σε δύο εβδομάδες θα κάνω την αυχενική στο Ιασω. 

Χτες εμένα μου είπε και πως 90% έχω κοριτσάκι ❤️

Ημερομηνία τοκετού :10/10

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας απασχολεί το θέμα με τον κορωνοιο στην περίπτωση μας; Μένουμε μέσα στα σπίτια μας, αλλά η επίσκεψη στο σούπερ μάρκετ μια-δυο φορές την βδομάδα είναι αναγκαία πιστεύω. Το μοιράζομαι μαζί σας καθώς είναι είναι μια σκέψη που με αγχωνει. Εσείς πως το σκέφτεστε; Τι μέτρα παίρνετε όταν θα χρειάζεται να βγειτε, ώστε να είστε ασφαλείς; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efi@ είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Με το καλό τα μωράκια σας 

11η εβδομαδα σήμερα, σε δύο εβδομάδες θα κάνω την αυχενική στο Ιασω. 

Χτες εμένα μου είπε και πως 90% έχω κοριτσάκι ❤️

Ημερομηνία τοκετού :10/10

 

 

Just now, Maraki30 είπε:

Κορίτσια, σας απασχολεί το θέμα με τον κορωνοιο στην περίπτωση μας; Μένουμε μέσα στα σπίτια μας, αλλά η επίσκεψη στο σούπερ μάρκετ μια-δυο φορές την βδομάδα είναι αναγκαία πιστεύω. Το μοιράζομαι μαζί σας καθώς είναι είναι μια σκέψη που με αγχωνει. Εσείς πως το σκέφτεστε; Τι μέτρα παίρνετε όταν θα χρειάζεται να βγειτε, ώστε να είστε ασφαλείς; 

Καλώς ήρθατε καινούργιες εγκυουλες!! Με το καλό τα μπεμπακια σας!! 

Μαράκι μου εγώ δεν βγαίνω καθόλου, ο εργοδότης μου με αφήνει κ δουλεύω στον υπολογιστή από το σπίτι , σούπερ μάρκετ το έχει αναλάβει ο σύζυγος, βγήκα χθες για να κάνω τις εξετάσεις με μάσκα κ εννοειται μόλις γύρισα έκανα ολικη απολύμανση.. φοβάμαι πολύ γιατί ακόμα δεν έχουμε κλείσει το επικίνδυνο πρώτο τρίμηνο και δεν ξέρω αν κολλήσουμε κατά πόσο θα επηρεάσει το έμβρυο το οποίο τώρα αναπτύσει τα όργανα του.

Βέβαια εγώ επειδή κάνω κ πολλούς εμετούς είμαι γενικά ψιλό κουρέλι οπότε δεν με ενοχλεί κ το ότι δεν βγαίνω..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε κορίτσια!!!!! Με το καλό τα μωράκια σας!! Εγω σήμερα βγήκα με μάσκα γάντια για να κάνω τις εξετάσεις μου... Και μετά πραγματικά απολύμανση ολόκληρη.. Τι να κάνουμε όσο μπορούμε προσέχουμε!!! Εγω για Αυχενική πάω την Πέμπτη και έχω και εγώ άγχος...βέβαια κάθε φορά θα έχουμε άγχος για κάτι άλλο... Αλλά ας περνάει ένα ένα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

Ενέσεις ηπαρινης έκανα εγώ αλλά τις σταμάτησα μετά τις αιμορραγίες.. εγώ βέβαια τι; Έπαιρνα προληπτικα, όπως πολλές γυναίκες στην εξωσωματική.. κάνεις κ εσύ;

Κορίτσια μου το θέμα ύπνος είναι πολύ πονεμένο.. εγώ έχω κ τον γιο μου που τη βγάζει σχεδόν όλο το βράδυ στο κρεβάτι μας! Εκεί να δειτε ξεβολεμα .. Εν τω μεταξύ, ξυπναω κάθε βράδυ για τουαλέτα κ μένω 2 ώρες τουλάχιστον ξύπνια... Όσο για τα όνειρα irinoula, βλέπεις νορμάλ όνειρα;; Γτ εγώ τις τελευταίες μέρες όλο εφιάλτες βλέπω... 

Α! Δοκιμάστε κ μαξιλάρια αν δεν το έχετε κάνει ήδη... Υπάρχουν κ ειδικά εγκυμοσύνης.. αλλιώς ένα μικρό ανάμεσα στα πόδια βοηθάει πολύ!

Καθε βραδυ κ εγω για τουαλετα ξυπναω γυρω στις 2.30 και μετα παλι 6.30 οπου κ μενω ξυπνια γτ πλησιαζει η ωρα για να σηκωθω για δουλεια!τα ονειρα μου εφιαλτες κ εμενα..... Γτ να συμβαινει αυτο? Λες να ειναι απλα τυχαιο???? 

2 ώρες πρίν, Maraki30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!! Είναι η πρώτη μου φορά ως μέλλουσα μαμά και ο γιατρός μου είπε πιθανή ημερομηνία 9/10. Την άλλη Δευτέρα έχω την αυχενική και έχω λίγο άγχος. Πόσο ωραίο είναι που γράφετε όλες και υπάρχει μια τέτοια επικοινωνία <3

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!! Ειμαστε πολλες οκτωβριουυυ!!!!!εγινε χαμος τον Ιανουαριο!!!! Χιχι..... Να σου πανε ολα καλα οπως και σε ολες μας!!!!! 

πρίν από 49 λεπτά , Efi@ είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Με το καλό τα μωράκια σας 

11η εβδομαδα σήμερα, σε δύο εβδομάδες θα κάνω την αυχενική στο Ιασω. 

Χτες εμένα μου είπε και πως 90% έχω κοριτσάκι ❤️

Ημερομηνία τοκετού :10/10

 

Καλως την και με το καλο και σε σενα!!! Να σου πανε ολα καλα!!!!!πρέπει να εισαι η πρωτη π λεει για το φυλλο.... Εγω τριτη εχω αυχενικη μ ειπε οτι ισως δουμε φυλλο τότε!!! 

πρίν από 34 λεπτά , Maraki30 είπε:

Κορίτσια, σας απασχολεί το θέμα με τον κορωνοιο στην περίπτωση μας; Μένουμε μέσα στα σπίτια μας, αλλά η επίσκεψη στο σούπερ μάρκετ μια-δυο φορές την βδομάδα είναι αναγκαία πιστεύω. Το μοιράζομαι μαζί σας καθώς είναι είναι μια σκέψη που με αγχωνει. Εσείς πως το σκέφτεστε; Τι μέτρα παίρνετε όταν θα χρειάζεται να βγειτε, ώστε να είστε ασφαλείς; 

Εγω συνεχιζω να πηγαινω δουλειά με μασκα αντισηπτικά dettol και ολα τα απαραιτητα.... Φυσικα παω 2-3φορες υην εβδομαδα πλεον γτ δουλευουμε μισοι μισοι... Μια ο ενας μια ο αλλος..... Σουπερ και αλλα διαφορα παει ο αντρας μου..... Την τριτη σκεφτομαι οτι εχω γοατρο και δεν ξερω εκει πως θα παω.... Θα παρω την δευτετα πρώτα απ ολα να δω οτι οντως θα γινει το ραντεβου κ μετα βλεπουμε.... Ελπιζω να μην ακυρωθει.... 

Κοριτσια εσεις τα αποτελεσματα αυχενικης και παπει θα τα παρετε αμεσως??? Εμενα μ ειπε οτι θα τα παρω περιπου σε μια εβδομαδα. Και τις εξετασεις αυτες θα τις κανω στο ιατρειο του οπου θα υπαρχει γενετιστης για να μου τις κανει? Εσεις στο ιατρειο η σε νοσοκομειο? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Irinoula86 είπε:

Καθε βραδυ κ εγω για τουαλετα ξυπναω γυρω στις 2.30 και μετα παλι 6.30 οπου κ μενω ξυπνια γτ πλησιαζει η ωρα για να σηκωθω για δουλεια!τα ονειρα μου εφιαλτες κ εμενα..... Γτ να συμβαινει αυτο? Λες να ειναι απλα τυχαιο???? 

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!! Ειμαστε πολλες οκτωβριουυυ!!!!!εγινε χαμος τον Ιανουαριο!!!! Χιχι..... Να σου πανε ολα καλα οπως και σε ολες μας!!!!! 

Καλως την και με το καλο και σε σενα!!! Να σου πανε ολα καλα!!!!!πρέπει να εισαι η πρωτη π λεει για το φυλλο.... Εγω τριτη εχω αυχενικη μ ειπε οτι ισως δουμε φυλλο τότε!!! 

Εγω συνεχιζω να πηγαινω δουλειά με μασκα αντισηπτικά dettol και ολα τα απαραιτητα.... Φυσικα παω 2-3φορες υην εβδομαδα πλεον γτ δουλευουμε μισοι μισοι... Μια ο ενας μια ο αλλος..... Σουπερ και αλλα διαφορα παει ο αντρας μου..... Την τριτη σκεφτομαι οτι εχω γοατρο και δεν ξερω εκει πως θα παω.... Θα παρω την δευτετα πρώτα απ ολα να δω οτι οντως θα γινει το ραντεβου κ μετα βλεπουμε.... Ελπιζω να μην ακυρωθει.... 

Κοριτσια εσεις τα αποτελεσματα αυχενικης και παπει θα τα παρετε αμεσως??? Εμενα μ ειπε οτι θα τα παρω περιπου σε μια εβδομαδα. Και τις εξετασεις αυτες θα τις κανω στο ιατρειο του οπου θα υπαρχει γενετιστης για να μου τις κανει? Εσεις στο ιατρειο η σε νοσοκομειο? 

Την αυχενική θα την κάνω σε εμβρυολογο που με έστειλε η γιατρός, τα αποτελέσματα της αυχενικής θα τα πάρω αμέσως αλλά κάτι άλλες εξετάσεις που θα κάνω δεν θυμάμαι πως τις είπε θα τις στείλει με mail στην γιατρό μου για να μην ξαναπήγαινω εκεί.

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την αυχενική θα την κάνω σε εμβρυολογο μου είπε ότι θα με πάρει περίπου 1,5 ώρα, δεν τη ρώτησα ποτέ θα πάρω τα αποτελέσματα να πω την αλήθεια... καλώς ήρθαν κ τα καινούργια κορίτσια! Όσον αφορά τον κορονοιο είναι αλήθεια ότι φοβάμαι αρκετά γιατί είπαν ότι το πιο επικίνδυνο για μια έγκυο είναι να το κολλήσει όσο διανύει το πρώτο τρίμηνο. Τη Δευτέρα πρέπει να πάω να κάνω εξετάσεις κ το σκέφτομαι παρα πολύ!

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maraki30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!! Είναι η πρώτη μου φορά ως μέλλουσα μαμά και ο γιατρός μου είπε πιθανή ημερομηνία 9/10. Την άλλη Δευτέρα έχω την αυχενική και έχω λίγο άγχος. Πόσο ωραίο είναι που γράφετε όλες και υπάρχει μια τέτοια επικοινωνία <3

Καλώς ηρθες κοπέλα μου!! Κ εμένα 9/10.μου είχε πει τελική αλλά μου είπε το πιο πιθανό να γεννήσω 26/9-3/10.

Εγώ έχω τη Δευτέρα την αυχενική μου κ εμένα με έχει στείλει σε εμβρυολογο ο γιατρός μου..ξέρω πως θα πάρω αμέσως τα αποτελέσματα αλλά τίποτε άλλο..και ανυπομονώ!!

Όσο για εξετάσεις εκτός από τις πρώτες που ήταν βεβαια κάμποσες ούτε εμένα μου έχει πει να κάνω άλλες κ είμαι 11w 1d οπότε δε ξέρω..ίσως μου πει μετά τα αποτελέσματα της αυχενικής..

Θα σας πω περισσότερες λεπτομέρειες τη Δευτέρα αφού μάλλον είμαι η πρώτη που θα πάω ε?! Wish me luck..

Τελος,όσο αφορά τον ιό προσέχω κ εγώ κ ο άντρας Μ πολύ κ ακόμη πηγαίνουμε στη δουλειά καθώς είναι δική μας επιχειρήση και είναι αναγκαίο κακό..αφού ώρες ώρες εύχομαι να μας κλείσουν κ εμάς αφού ούτε τα έξοδα μας δε βγαίνουν πλέον ρε κορίτσια..πάντως πιστεύω πολύ στον οργανισμό μου ,στην υγεία Μ ως τώρα κ τη διατροφή μου κ πιστεύω πως θα είμαι δυνατή σε αυτή τη κατάσταση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...