Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Σορυ που μπαίνω σφήνα στην συζήτηση αλλά σας παρακολουθώ μιας κ είμαι στις μανουλες Νοεμβρίου ,ίσως κ Οκτωβρίου αν πάω νωρίτερα.εχω και ένα αγοράκι 7 μηνών,πάντα στους υπερήχους σε αυτούς τους μήνες είχε από 170 κ πάνω κ γεννήθηκε υγιέστατος! Να ξέρεις μετράει κι αν εκείνη την στιγμή είναι κ λίγο αγχωμενη η μαμά κ ανεβάζει σφυγμούς κ η ιδια:x όλα καλά θα ειναι:wink:

Με το καλό ❤❤❤❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

9 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Κυστική ινωση μου είπε να κάνω..και θα το κάνω την ίδια μέρα με την Αυχενική, pap-a , κυστικη ινωση..

Τώρα δεν ξέρω γενικά πως το κάνουν..

Ααααα οκ οπότε μήπως κ εμένα το έχει μαζί με την αυχενική γιατί τώρα είναι απλές αιματολογικές αυτές που μου έστειλε για ζάχαρο, στίγμα , κλπ κλπ

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Και σε σας κορίτσια μου!καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες να εχουμε:-P

Καλώς ήρθες!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Κάτσε εδώ μαζί μας και εγώ μάλλον στο Σεπτέμβριο ανήκω αλλά έμεινα εδώ....

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλώς ήρθες!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Κάτσε εδώ μαζί μας και εγώ μάλλον στο Σεπτέμβριο ανήκω αλλά έμεινα εδώ....

Αύριο θα είμαι 7 εβδομάδων,αρχή ακομα..και πριν 4 μέρες άκουσα καρδουλα:-D 6 Νοεμβρίου μου έδωσε ΠΗΤ αλλά στην προηγούμενη μου λόγω διαβήτη κύησης μπήκα νωρίτερα οπότε μάλλον και σε αυτήν δύσκολα να το γλυτωσω:?

Θα συνεχίσω στις Νοεμβρίου αλλά θα μπαίνω κ σε σας μιας που από την αρχή σας παρακολουθω:x

Εσύ διδυμακια ε;;τέλεια,θα γεμίσει το σπίτι κατευθειαν:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Ααααα οκ οπότε μήπως κ εμένα το έχει μαζί με την αυχενική γιατί τώρα είναι απλές αιματολογικές αυτές που μου έστειλε για ζάχαρο, στίγμα , κλπ κλπ

Πολύ πιθανό!!!! Σε περίπτωση που δεν πει κάτι να τον ρωτήσεις όταν πας!!! Πως είσαι σήμερα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Πολύ πιθανό!!!! Σε περίπτωση που δεν πει κάτι να τον ρωτήσεις όταν πας!!! Πως είσαι σήμερα? 

Ναι εννοείται θα ρωτήσω!! Σήμερα ξύπνησα πολύ άσχημα, με εμετούς στους οποίους είχα κ αίμα, περιττό να σας πω πόσο τρομοκρατήθηκα ,ευτυχώς η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ είναι κάποιο αγγειακι που έσπασε από την πίεση, ταυτόχρονα εδώ κ 4 μέρες έχω πολύ βήχα, το οποίο είναι ένα αλλεργικό θέμα που με πιάνει κάθε χρόνο αλλά δεν μπορώ να πάρω τις εισπνοες μου γιατί έχουν κορτιζόνη κ απλά κάνω υπομονή τρώω καραμέλες κ σήμερα δοκίμασα κ επιθέματα από βραστό κρεμμύδι που βοηθάνε λένε στο αναπνευστικό κ μυρίζω σαν στιφάδο!! :mrgreen:

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια!! Είπα να μπω κ εγώ στην  όμορφη παρέα σας.. Είμαι έγκυος σε διδυμακια μετα από εξωσωματική! Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 χρόνων, πάλι με εξωσωματική! Σήμερα είμαι 8 εβδομάδων κ 5 ημερών κ έχω ΠΗΤ 24 Οκτωβρίου! Βέβαια, με δίδυμα θα γεννήσω σίγουρα αρκετά νωρίτερα..  Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να τα δούμε κ ανυπομονώ!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια!! Είπα να μπω κ εγώ στην  όμορφη παρέα σας.. Είμαι έγκυος σε διδυμακια μετα από εξωσωματική! Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 χρόνων, πάλι με εξωσωματική! Σήμερα είμαι 8 εβδομάδων κ 5 ημερών κ έχω ΠΗΤ 24 Οκτωβρίου! Βέβαια, με δίδυμα θα γεννήσω σίγουρα αρκετά νωρίτερα..  Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να τα δούμε κ ανυπομονώ!!

Αχ τι ωραία έλα κ εσυ στην παρέα να γίνουμε 2 με διδυμα! Εγώ πητ 14 Οκτωβρίου αλλά κ εγώ για νωρίτερα πάω! Πως είσαι;;;;

Καλημέρα σε ολες μολις έκλεισα για αυχενική 8/04 στη 13η εβδομάδα! Η εμβρυολογος μου είπε να μην βγαίνω καν από το σπίτι κ όπου πηγαίνω με μασκα! Πφφφφ με άγχωσε 

Just now, MumMaria είπε:

Αύριο θα είμαι 7 εβδομάδων,αρχή ακομα..και πριν 4 μέρες άκουσα καρδουλα:-D 6 Νοεμβρίου μου έδωσε ΠΗΤ αλλά στην προηγούμενη μου λόγω διαβήτη κύησης μπήκα νωρίτερα οπότε μάλλον και σε αυτήν δύσκολα να το γλυτωσω:?

Θα συνεχίσω στις Νοεμβρίου αλλά θα μπαίνω κ σε σας μιας που από την αρχή σας παρακολουθω:x

Εσύ διδυμακια ε;;τέλεια,θα γεμίσει το σπίτι κατευθειαν:x

Να μπαίνεις να μας βλέπεις να μας λες τα νέα σου! Θα παραγεμίσει το σπιτι!!! Έχεις κ σε αυτή διαβητη;;; Εμένα μου τα έκοψε όλα λόγω δίδυμης όποτε σε καταλαβαίνω!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ τι ωραία έλα κ εσυ στην παρέα να γίνουμε 2 με διδυμα! Εγώ πητ 14 Οκτωβρίου αλλά κ εγώ για νωρίτερα πάω! Πως είσαι;;;;

Καλημέρα σε ολες μολις έκλεισα για αυχενική 8/04 στη 13η εβδομάδα! Η εμβρυολογος μου είπε να μην βγαίνω καν από το σπίτι κ όπου πηγαίνω με μασκα! Πφφφφ με άγχωσε 

Να μπαίνεις να μας βλέπεις να μας λες τα νέα σου! Θα παραγεμίσει το σπιτι!!! Έχεις κ σε αυτή διαβητη;;; Εμένα μου τα έκοψε όλα λόγω δίδυμης όποτε σε καταλαβαίνω!

Όχι δεν έχω,αλλά ο γιατρός μου είπε αφού είχα στην προηγούμενη υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κάνω,οπότε προσέχω..καλά κ στην προηγούμενη μην φανταστείς,8 κιλά πήρα κ ήμουν κ πετσί κ κόκαλο. .αλλά μας ετυχε,δεν πειράζει

Εννοείται θα μπαίνω,άντε κοριτσάκια μου καλές αυχενικες τώρα σε όλες σας!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ τι ωραία έλα κ εσυ στην παρέα να γίνουμε 2 με διδυμα! Εγώ πητ 14 Οκτωβρίου αλλά κ εγώ για νωρίτερα πάω! Πως είσαι;;;;

Καλημέρα σε ολες μολις έκλεισα για αυχενική 8/04 στη 13η εβδομάδα! Η εμβρυολογος μου είπε να μην βγαίνω καν από το σπίτι κ όπου πηγαίνω με μασκα! Πφφφφ με άγχωσε 

Να μπαίνεις να μας βλέπεις να μας λες τα νέα σου! Θα παραγεμίσει το σπιτι!!! Έχεις κ σε αυτή διαβητη;;; Εμένα μου τα έκοψε όλα λόγω δίδυμης όποτε σε καταλαβαίνω!

Πώς είμαι... Χμ... Εγώ πολλή αναγουλα, ζαλάδα κ κόπωση γενικά.. Αλλά ταυτόχρονα έχω τρελή πείνα κορίτσια!!! Το έχει καμία σας;; Στο γιο μου το πάθαινα λιγο αλλά αρκετά αργότερα.. τώρα άρχισε πριν καν πάρω θετική χοριακη!! Εν τω μεταξύ ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός, δεν είναι από αυτούς που απαγορεύουν τα διάφορα όπως άλλοι, με αφήνει να τρώω ο,τι θέλω απλά να προσέχω τα γνωστά (λαχανικά καλά πλυμένα, κρέατα καλά μαγειρεμένα κτλ) κ έχω πάρει ήδη μισό με ένα κιλό!! Είχα κ 2 βαρβατες αιμορραγίες στις 5,5 κ 6 εβδομάδες κ ήμουν ξάπλα κ τώρα παλι μεγάλη προσοχή σε όλα.. έχω κ τον μικρό όλη μέρα σπίτι κ καταλαβαίνετε...

Εσύ πως είσαι;; Κ εγώ στο σπίτι συνέχεια, μόνο καμιά βόλτα στο τετράγωνο αν θα βγάλω τον μικρό.. Είμαστε κ στο πρώτο τρίμηνο κ ο ιός είναι άγνωστος όπως κ οι συνέπειες του...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Πώς είμαι... Χμ... Εγώ πολλή αναγουλα, ζαλάδα κ κόπωση γενικά.. Αλλά ταυτόχρονα έχω τρελή πείνα κορίτσια!!! Το έχει καμία σας;; Στο γιο μου το πάθαινα λιγο αλλά αρκετά αργότερα.. τώρα άρχισε πριν καν πάρω θετική χοριακη!! Εν τω μεταξύ ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός, δεν είναι από αυτούς που απαγορεύουν τα διάφορα όπως άλλοι, με αφήνει να τρώω ο,τι θέλω απλά να προσέχω τα γνωστά (λαχανικά καλά πλυμένα, κρέατα καλά μαγειρεμένα κτλ) κ έχω πάρει ήδη μισό με ένα κιλό!! Είχα κ 2 βαρβατες αιμορραγίες στις 5,5 κ 6 εβδομάδες κ ήμουν ξάπλα κ τώρα παλι μεγάλη προσοχή σε όλα.. έχω κ τον μικρό όλη μέρα σπίτι κ καταλαβαίνετε...

Εσύ πως είσαι;; Κ εγώ στο σπίτι συνέχεια, μόνο καμιά βόλτα στο τετράγωνο αν θα βγάλω τον μικρό.. Είμαστε κ στο πρώτο τρίμηνο κ ο ιός είναι άγνωστος όπως κ οι συνέπειες του...

Όχι πείνα δεν έχω Το ανάποδο μπορώ να σου πω λιγότερο τρώω.αλλααα έχω μια ανεξήγητη όρεξη για γλυκά τα οποία δεν τα έτρωγα προ εγκυμοσύνης και ο γιατροσ Πολύ αυστηρός δε με αφήνει να φάω τίποτα!!!! Από συμπτώματα αναγούλες κάθε πρωί και κάποιες φορές εμετό , σιελόρροια τρομερή κ πονάκια χαμηλ. Εγώ είχα αιμορραγία την προηγούμενη εβδομάδα αλλά γενικως έχω συνέχεια καφέ υγρά. Ξάπλα τη βγάζω κ εγώ με προσοχή σε όλα , ευτυχώς δεν πηγαίνω δουλειά με έχουν κατατάξει σε ευπαθείς ομάδες. Σου είπαν τίποτα για περιδεση; 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια!! Είπα να μπω κ εγώ στην  όμορφη παρέα σας.. Είμαι έγκυος σε διδυμακια μετα από εξωσωματική! Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 χρόνων, πάλι με εξωσωματική! Σήμερα είμαι 8 εβδομάδων κ 5 ημερών κ έχω ΠΗΤ 24 Οκτωβρίου! Βέβαια, με δίδυμα θα γεννήσω σίγουρα αρκετά νωρίτερα..  Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να τα δούμε κ ανυπομονώ!!

Καλώς όρισες δεύτερη δίδυμο μανούλα να έχει παρέα κ η Jasmime!!όλα καλά να σου πάνε!! Με το καλό να υποδεχθεις τα μικρακια σου!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Όχι πείνα δεν έχω Το ανάποδο μπορώ να σου πω λιγότερο τρώω.αλλααα έχω μια ανεξήγητη όρεξη για γλυκά τα οποία δεν τα έτρωγα προ εγκυμοσύνης και ο γιατροσ Πολύ αυστηρός δε με αφήνει να φάω τίποτα!!!! Από συμπτώματα αναγούλες κάθε πρωί και κάποιες φορές εμετό , σιελόρροια τρομερή κ πονάκια χαμηλ. Εγώ είχα αιμορραγία την προηγούμενη εβδομάδα αλλά γενικως έχω συνέχεια καφέ υγρά. Ξάπλα τη βγάζω κ εγώ με προσοχή σε όλα , ευτυχώς δεν πηγαίνω δουλειά με έχουν κατατάξει σε ευπαθείς ομάδες. Σου είπαν τίποτα για περιδεση; 

Πονάκια χαμηλά έχω κ εγώ, είναι λογικό γτ ανοίγει η μήτρα.. Ειδικά σε εμάς που είναι κ 2! Όσο για τα γλυκά, παραδόξως δεν τα επιζητώ αν κ μεγάλη γλυκατζου!  Ευτυχώς που σταμάτησες τη δουλειά, να είσαι ξεκούραστη κ χαλαρή στο σπίτι! Για περίδεση δεν μου έχει αναφέρει κάτι... Είπε κ εσένα; Ελπίζω να μην χρειαστεί...

Just now, EugenJen είπε:

Καλώς όρισες δεύτερη δίδυμο μανούλα να έχει παρέα κ η Jasmime!!όλα καλά να σου πάνε!! Με το καλό να υποδεχθεις τα μικρακια σου!

Καλώς σας βρήκα!!! :) κ σε εσένα εύχομαι να έχεις μια πολύ όμορφη εγκυμοσύνη κ με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου όταν έρθει η ώρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Ναι εννοείται θα ρωτήσω!! Σήμερα ξύπνησα πολύ άσχημα, με εμετούς στους οποίους είχα κ αίμα, περιττό να σας πω πόσο τρομοκρατήθηκα ,ευτυχώς η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ είναι κάποιο αγγειακι που έσπασε από την πίεση, ταυτόχρονα εδώ κ 4 μέρες έχω πολύ βήχα, το οποίο είναι ένα αλλεργικό θέμα που με πιάνει κάθε χρόνο αλλά δεν μπορώ να πάρω τις εισπνοες μου γιατί έχουν κορτιζόνη κ απλά κάνω υπομονή τρώω καραμέλες κ σήμερα δοκίμασα κ επιθέματα από βραστό κρεμμύδι που βοηθάνε λένε στο αναπνευστικό κ μυρίζω σαν στιφάδο!! :mrgreen:

Αχ κορίτσι μου γλυκό υπομονή τι άλλο να κάνεις!!! Δύσκολες καταστάσεις αλλά και όμορφες!!! Θα περάσει το τρίμηνο και θα είμαστε καλύτερα!

2 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια!! Είπα να μπω κ εγώ στην  όμορφη παρέα σας.. Είμαι έγκυος σε διδυμακια μετα από εξωσωματική! Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 χρόνων, πάλι με εξωσωματική! Σήμερα είμαι 8 εβδομάδων κ 5 ημερών κ έχω ΠΗΤ 24 Οκτωβρίου! Βέβαια, με δίδυμα θα γεννήσω σίγουρα αρκετά νωρίτερα..  Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να τα δούμε κ ανυπομονώ!!

Καλώς ήρθες και εσύ διδυμομανουλα!!!! Με το καλό και όλα θα πάνε τέλεια! Πες μας νεακια!!!

1 hour ago, Hope89 είπε:

Πώς είμαι... Χμ... Εγώ πολλή αναγουλα, ζαλάδα κ κόπωση γενικά.. Αλλά ταυτόχρονα έχω τρελή πείνα κορίτσια!!! Το έχει καμία σας;; Στο γιο μου το πάθαινα λιγο αλλά αρκετά αργότερα.. τώρα άρχισε πριν καν πάρω θετική χοριακη!! Εν τω μεταξύ ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός, δεν είναι από αυτούς που απαγορεύουν τα διάφορα όπως άλλοι, με αφήνει να τρώω ο,τι θέλω απλά να προσέχω τα γνωστά (λαχανικά καλά πλυμένα, κρέατα καλά μαγειρεμένα κτλ) κ έχω πάρει ήδη μισό με ένα κιλό!! Είχα κ 2 βαρβατες αιμορραγίες στις 5,5 κ 6 εβδομάδες κ ήμουν ξάπλα κ τώρα παλι μεγάλη προσοχή σε όλα.. έχω κ τον μικρό όλη μέρα σπίτι κ καταλαβαίνετε...

Εσύ πως είσαι;; Κ εγώ στο σπίτι συνέχεια, μόνο καμιά βόλτα στο τετράγωνο αν θα βγάλω τον μικρό.. Είμαστε κ στο πρώτο τρίμηνο κ ο ιός είναι άγνωστος όπως κ οι συνέπειες του...

Εγώ κάποιες φορές ενώ το στομάχι μου είναι χαλια με πιάνει και πεινα μεγάαααλη ξαφνικά ...τρωω κάτι μικρό και μετα είμαι ακόμα πιο χάλια!!  Είναι απερίγραπτο χαχαχαχ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...