Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη


linna

Recommended Posts

Κύκλος 28 ημέρες περίοδο 11 με 15 Ιανουάριου ελεύθερες επαφές συνέχεια και στις γονιμες 22 Ιανουάριου τεστ ωορρηξιας θετικό 12 σε όλες της γόνιμες ελεύθερη επαφή αυτόν την μηνά πριν αδιαθετησο είχα παχυρευστη βλενη με ροζ αίμα την περιμένα 8 του μηνός αλλά μου ήρθε μια μερα νωρίτερα δυο μέρες είχα ελάχιστο αίμα ρόζ κόκκινο καφέ άλλαζα Μονο δυο σερβιέτες  την τρίτη είχα μόνο καφέ το μεσημέρι και μετά καθόλου λίγο ρόζ την 4 και 5 μέρα είχα ροζ καφέ ελάχιστο έχω πόνους χαμηλά στην κοιλιά μου πρησμένο στήθος πονοκέφαλους ζαλάδες ναυτία και κάνω εμετό υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linna είπε:

Κύκλος 28 ημέρες περίοδο 11 με 15 Ιανουάριου ελεύθερες επαφές συνέχεια και στις γονιμες 22 Ιανουάριου τεστ ωορρηξιας θετικό 12 σε όλες της γόνιμες ελεύθερη επαφή αυτόν την μηνά πριν αδιαθετησο είχα παχυρευστη βλενη με ροζ αίμα την περιμένα 8 του μηνός αλλά μου ήρθε μια μερα νωρίτερα δυο μέρες είχα ελάχιστο αίμα ρόζ κόκκινο καφέ άλλαζα Μονο δυο σερβιέτες  την τρίτη είχα μόνο καφέ το μεσημέρι και μετά καθόλου λίγο ρόζ την 4 και 5 μέρα είχα ροζ καφέ ελάχιστο έχω πόνους χαμηλά στην κοιλιά μου πρησμένο στήθος πονοκέφαλους ζαλάδες ναυτία και κάνω εμετό υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης 

Καλησπερα, αφου εχεις τόσες μέρες αίμα, σαν κανονική περιοδος μου ακουγεται, γιατί δεν παίρνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης να το επιβεβαιωσεις καλου κακου ;

Link to comment
Share on other sites

Την τρίτη μέρα είχα λίγο ροζ καφέ στο σκούπισμα το μεσημέρι και την τετάρτη μέρα στο σκούπισμα μόνο και μετά τίποτα 

Όχι συνέχεια αραιά και πού 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Πόσες μέρες σου κρατάει κανονικά? Νιώθεις άρρωστη ή κάνεις απλά εμετό? 

5 με 6 μέρες!!!  Ξυπνάω με μπουκωμένη μύτη και πονοκέφαλο  νιώθω άρρωστη ατονία κουράζομαι εύκολα λαχανιάζωω νυστάζω συνέχειαα και κάποιες μυρουδιές με φέρνουν αναγούλα και τάση για εμετό 

7 ώρες πρίν, BabyGirl_A είπε:

Μου ακούγεται δύσκολο για πιθανή εγκυμοσύνη αλλά για καλό και για κακό ενα τεστακι θα πρότεινα.

Θα περιμένω λίγο ακόμα και μετά θα κανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, linna είπε:

Την τρίτη μέρα είχα λίγο ροζ καφέ στο σκούπισμα το μεσημέρι και την τετάρτη μέρα στο σκούπισμα μόνο και μετά τίποτα 

Όχι συνέχεια αραιά και πού 

Εμενα μου ακούγεται παρα πολύ πιθανή η εγκυμοσύνη. Κάνε τεστ. Θα δείξει αν είσαι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linna είπε:

5 με 6 μέρες!!!  Ξυπνάω με μπουκωμένη μύτη και πονοκέφαλο  νιώθω άρρωστη ατονία κουράζομαι εύκολα λαχανιάζωω νυστάζω συνέχειαα και κάποιες μυρουδιές με φέρνουν αναγούλα και τάση για εμετό 

Θα περιμένω λίγο ακόμα και μετά θα κανω

Τα συμπτώματα σου μοιάζουν υπερβολικά με εγκυμοσύνη. Επέτρεψε μου να σου πω ότι δεν είναι καλή ιδέα να περιμένεις άλλο για το λόγο του ότι αν είσαι έγκυος θα πρέπει να ξεκινήσεις τουλάχιστον φυλλικο οξύ άμεσα. Για τα υπόλοιπα θα σε κατευθεινει ο γιατρός σου. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linna είπε:

5 με 6 μέρες!!!  Ξυπνάω με μπουκωμένη μύτη και πονοκέφαλο  νιώθω άρρωστη ατονία κουράζομαι εύκολα λαχανιάζωω νυστάζω συνέχειαα και κάποιες μυρουδιές με φέρνουν αναγούλα και τάση για εμετό 

Θα περιμένω λίγο ακόμα και μετά θα κανω

Λινα μου νομίζω πως θα συμφωνήσω με την @Τονι@.. εννοείται πως θα κάνεις ο,τι θέλεις εσύ! Δεν το συζητώ. 

Απλά σαν συμβουλή κι εγώ ια έλεγα να το κάνεις σύντομα αν είναι το τεστ γιατί αν όντως είσαι έγκυος πρέπει να πάρεις φολικο και ίσως και utrogestan. Είχες κάτι σαν περίοδο οπότε αν είναι εγκυμοσύνη πρέπει να δεις άμεσα τι είναι αυτό με το αίμα. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Τονι@ είπε:

Τα συμπτώματα σου μοιάζουν υπερβολικά με εγκυμοσύνη. Επέτρεψε μου να σου πω ότι δεν είναι καλή ιδέα να περιμένεις άλλο για το λόγο του ότι αν είσαι έγκυος θα πρέπει να ξεκινήσεις τουλάχιστον φυλλικο οξύ άμεσα. Για τα υπόλοιπα θα σε κατευθεινει ο γιατρός σου. 

Σε ευχαριστώ πολύ θα περιμένω λίγο και θα πάω στον γιατρό μού!! 

Just now, BabyGirl_A είπε:

Λινα μου νομίζω πως θα συμφωνήσω με την @Τονι@.. εννοείται πως θα κάνεις ο,τι θέλεις εσύ! Δεν το συζητώ. 

Απλά σαν συμβουλή κι εγώ ια έλεγα να το κάνεις σύντομα αν είναι το τεστ γιατί αν όντως είσαι έγκυος πρέπει να πάρεις φολικο και ίσως και utrogestan. Είχες κάτι σαν περίοδο οπότε αν είναι εγκυμοσύνη πρέπει να δεις άμεσα τι είναι αυτό με το αίμα. 

Θα περημενω λιγο ακόμα και θα πάω στον γιατρό μού ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Εμενα μου ακούγεται παρα πολύ πιθανή η εγκυμοσύνη. Κάνε τεστ. Θα δείξει αν είσαι! 

Θα περιμένω λίγο και μετά θα πάω στην γιατρό μου ευχαριστώ πολύ 

12 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Καλησπερα, αφου εχεις τόσες μέρες αίμα, σαν κανονική περιοδος μου ακουγεται, γιατί δεν παίρνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης να το επιβεβαιωσεις καλου κακου ;

Θα  περιμένω λίγο ακόμα και μετά θα πάω στον γιατρό μού ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις ότι το φυλλικο είναι απαραίτητο για τη σωστή ανάπτυξη του νευρικού συστηματος του εμβρύου και την αποφυγή της δισχυδους ραχης. Πρέπει να λαμβάνεται από τις πρώτες μέρες ζωής του εμβρύου (πριν καλά - καλά να έχουμε καθυστερηση). Αν δεν θες να κάνεις τεστ πάρε τουλάχιστον φυλλικο. Δεν θα σε βλάψει σε κάτι. Συμπλήρωμα είναι 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Απλά να ξέρεις ότι το φυλλικο είναι απαραίτητο για τη σωστή ανάπτυξη του νευρικού συστηματος του εμβρύου και την αποφυγή της δισχυδους ραχης. Πρέπει να λαμβάνεται από τις πρώτες μέρες ζωής του εμβρύου (πριν καλά - καλά να έχουμε καθυστερηση). Αν δεν θες να κάνεις τεστ πάρε τουλάχιστον φυλλικο. Δεν θα σε βλάψει σε κάτι. Συμπλήρωμα είναι 

Συμφωνω απόλυτα, το φολικό καλό είναι να το ξεκινάει μια γυναίκα από τις προσπαθειες

Λίνα επειδή αναφέρεις για αίμα καλό είναι να μάθεις πολύ σύντομα, τεστ, χοριακη κ ξεκούραση προληπτικα κ επικοινώνησε κ με τον γιατρο

(γειά σου τονια μου, με το καλο το μπεμπακι!) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Συμφωνω απόλυτα, το φολικό καλό είναι να το ξεκινάει μια γυναίκα από τις προσπαθειες

Λίνα επειδή αναφέρεις για αίμα καλό είναι να μάθεις πολύ σύντομα, τεστ, χοριακη κ ξεκούραση προληπτικα κ επικοινώνησε κ με τον γιατρο

(γειά σου τονια μου, με το καλο το μπεμπακι!) 

Σ ευχαριστώ πολύ Βικακι μου! ❤️ 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Απλά να ξέρεις ότι το φυλλικο είναι απαραίτητο για τη σωστή ανάπτυξη του νευρικού συστηματος του εμβρύου και την αποφυγή της δισχυδους ραχης. Πρέπει να λαμβάνεται από τις πρώτες μέρες ζωής του εμβρύου (πριν καλά - καλά να έχουμε καθυστερηση). Αν δεν θες να κάνεις τεστ πάρε τουλάχιστον φυλλικο. Δεν θα σε βλάψει σε κάτι. Συμπλήρωμα είναι 

σόρρυ που πετάγομαι θα ήθελα να πω για τι φολικο ότι δεν ειναι απαραίτητο πάντα.ειδικα αν είσαι πάνω από τα όρια....πχ εγω δεν πήρα ποτέ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...