Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη


linna

Recommended Posts

Just now, Τονι@ είπε:

Απλά να ξέρεις ότι το φυλλικο είναι απαραίτητο για τη σωστή ανάπτυξη του νευρικού συστηματος του εμβρύου και την αποφυγή της δισχυδους ραχης. Πρέπει να λαμβάνεται από τις πρώτες μέρες ζωής του εμβρύου (πριν καλά - καλά να έχουμε καθυστερηση). Αν δεν θες να κάνεις τεστ πάρε τουλάχιστον φυλλικο. Δεν θα σε βλάψει σε κάτι. Συμπλήρωμα είναι 

Έχω ακούσει ότι το φυλλικο κανει πολύ καλό και βοηθάει σε πολλά θα αγοράσω σε ευχαριστώ!!! Πλέων δεν μπορώ να μυρίζω φαγητά που μαζεύονται με αναγουλιαζουν λίγο σοκολάτα έφαγα και έκανα εμετό έκανα καφέ Ν ποίο και δεν μπόρεσα να τον ποιο δεν μου άρεσε γευστικά με αναγουλιαζε τον πέταξα!!!! 

Just now, vikib είπε:

Συμφωνω απόλυτα, το φολικό καλό είναι να το ξεκινάει μια γυναίκα από τις προσπαθειες

Λίνα επειδή αναφέρεις για αίμα καλό είναι να μάθεις πολύ σύντομα, τεστ, χοριακη κ ξεκούραση προληπτικα κ επικοινώνησε κ με τον γιατρο

(γειά σου τονια μου, με το καλο το μπεμπακι!) 

Δεν έχω ξανά μείνει έγκυος δεν γνωρίζω από αυτά!!  Και εγώ ακούσει και διαβάσει ότι το φυλλικο κάνει καλό σε πολλά πράγματα θα αγοράσω!! Μόνο που μυρίζω το φαγητό που μαγειρεύεται αναγουλιάζω και έχω τάση για εμετό και τρεχο τουαλέτα κ διαφορές άλλες μυρουδιές σοκολάτα έφαγα ποίο νωρίς και με ανακάτεψε και έκανα εμετό είχα κάνει καφέ να ποίο αλλά δεν μού άρεσε γευστικά μου μύρισε και με έφερε αναγούλα και το πέταξα ξεκουράζομαι αρκετά έχω γίνει πολύ αισθητή κλαίω με το παραμικρό και έχω και νεύρα σκέφτομαι να πάω 

Κορίτσια πρώτη φορά κάνω ποστ σε forom και δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ καλά και με μπερδεύει λίγο ελπίζω να απαντώ σωστά σε αυτά που μου λέτε ευχαριστώ για την βοήθεια και την άμεση απάντηση σάς 

Just now, linna είπε:

μαζεύονται

Μαγειρευονται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σόρρυ που πετάγομαι θα ήθελα να πω για τι φολικο ότι δεν ειναι απαραίτητο πάντα.ειδικα αν είσαι πάνω από τα όρια....πχ εγω δεν πήρα ποτέ. 

Αυτό όμως δεν μπορεις να το ξέρεις αν δεν το ελέγξεις. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσι, θα μπορούσε να είναι εγκυμοσύνη κ το αίμα που λες να είναι από την εμφύτευση ,επίσης ίσως φαίνονται δύσπιστα τα συμπτώματα από τόσο νωρίς αλλά σε εμένα 5 μέρες πριν τη καθυστέρηση κ ενώ το τεστ δεν έδειχνε ακόμη είχα σαν σύμπτωμα να μη μπορώ να φάω το αγαπημένο μου γλυκό..τρώω μια μπουκιά κ λέω στον άντρα μου "ιού,τι έχει?φάε να δεις είναι χάλια" κ όταν δοκίμασε κ εκείνος κ το είπε εξαιρετικό συνειδητοποιήσαμε πως κάτι δε πήγαινε καλά.. :-) βεβαια από την άλλη τα τοοοσα συμπτώματα που αναφέρεις ίσως είναι κ κάποια ίωση που μπορεί να έχει επηρεάσει κ τα γυναικολογικά σ..απορώ γτ κρατιεσαι κ δε κάνεις ένα τεστ?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linna είπε:

Έχω ακούσει ότι το φυλλικο κανει πολύ καλό και βοηθάει σε πολλά θα αγοράσω σε ευχαριστώ!!! Πλέων δεν μπορώ να μυρίζω φαγητά που μαζεύονται με αναγουλιαζουν λίγο σοκολάτα έφαγα και έκανα εμετό έκανα καφέ Ν ποίο και δεν μπόρεσα να τον ποιο δεν μου άρεσε γευστικά με αναγουλιαζε τον πέταξα!!!! 

Δεν έχω ξανά μείνει έγκυος δεν γνωρίζω από αυτά!!  Και εγώ ακούσει και διαβάσει ότι το φυλλικο κάνει καλό σε πολλά πράγματα θα αγοράσω!! Μόνο που μυρίζω το φαγητό που μαγειρεύεται αναγουλιάζω και έχω τάση για εμετό και τρεχο τουαλέτα κ διαφορές άλλες μυρουδιές σοκολάτα έφαγα ποίο νωρίς και με ανακάτεψε και έκανα εμετό είχα κάνει καφέ να ποίο αλλά δεν μού άρεσε γευστικά μου μύρισε και με έφερε αναγούλα και το πέταξα ξεκουράζομαι αρκετά έχω γίνει πολύ αισθητή κλαίω με το παραμικρό και έχω και νεύρα σκέφτομαι να πάω 

Κορίτσια πρώτη φορά κάνω ποστ σε forom και δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ καλά και με μπερδεύει λίγο ελπίζω να απαντώ σωστά σε αυτά που μου λέτε ευχαριστώ για την βοήθεια και την άμεση απάντηση σάς 

Μαγειρευονται 

Υπάρχει μεγάληπιθανότητα εγκυμοσύνης! Κι εγώ έτσι ξεκινησα! Έχεις αίμα τωρα; θα πρέπει να το κοιτάξεις γιατι θα χρειαστεις φαρμακευτική αγωγη! Μην το αφηνεις όπως εκανα κι εγω!! Στο γιατρό και να πας δε θα μπορέσει να δει κάτι ακομη! Θα σου πει να κανεις χοριακη! Πάρε άμεσα τεστ εγκυμοσυνης! Εύχομαι με το καλο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Υπάρχει μεγάληπιθανότητα εγκυμοσύνης! Κι εγώ έτσι ξεκινησα! Έχεις αίμα τωρα; θα πρέπει να το κοιτάξεις γιατι θα χρειαστεις φαρμακευτική αγωγη! Μην το αφηνεις όπως εκανα κι εγω!! Στο γιατρό και να πας δε θα μπορέσει να δει κάτι ακομη! Θα σου πει να κανεις χοριακη! Πάρε άμεσα τεστ εγκυμοσυνης! Εύχομαι με το καλο!! 

Δεν έχω αίμα καθόλου!! Το μόνο που έχω είναι πάρα πάνω υγράσια στον κόλπο και υγρά αοσμα συχνοουρία Απλά έχω όλα αυτά τα συμπτώματα που έχω γράψει και απάντηση στα κορίτσια θα περιμένω λίγο ακόμα και θα πάω στο γιατρό μου η θα κανω χοριακη!! Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου να ξέρεις ότι ο γιατρός σε αυτό το στάδιο δεν νομίζω να μπορεί να δει κάτι ακόμα και με το κολπικο υπέρηχο , αποτι κατάλαβα είσαι ενάντια στο τεστ εγκυμοσυνης (γιατί στο προτειναμε σχεδόν όλες εδώ μέσα)οπότε πανε κάνε χοριακη από μονη σου την Δευτέρα,Και στον γιατρο να πας , θα σε βάλει να κάνεις χοριακη πρώτα για να σου  επιβεβαιώσει την κυηση. 

Αφου εχεις την αντοχή να κάνεις υπομονή  καποιες μέρες, σου ευχομαι καλά αποτελέσματα.

Εμείς παντως μόνο υποθέσεις μπορουμε να κανουμε από το φόρουμ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κοριτσι μου να ξέρεις ότι ο γιατρός σε αυτό το στάδιο δεν νομίζω να μπορεί να δει κάτι ακόμα και με το κολπικο υπέρηχο , αποτι κατάλαβα είσαι ενάντια στο τεστ εγκυμοσυνης (γιατί στο προτειναμε σχεδόν όλες εδώ μέσα)οπότε πανε κάνε χοριακη από μονη σου την Δευτέρα,Και στον γιατρο να πας , θα σε βάλει να κάνεις χοριακη πρώτα για να σου  επιβεβαιώσει την κυηση. 

Αφου εχεις την αντοχή να κάνεις υπομονή  καποιες μέρες, σου ευχομαι καλά αποτελέσματα.

Εμείς παντως μόνο υποθέσεις μπορουμε να κανουμε από το φόρουμ. 

Θα αγοράσω τεστ και θα κάνω και χοριακη ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Καλησπέρα κοριτσι, θα μπορούσε να είναι εγκυμοσύνη κ το αίμα που λες να είναι από την εμφύτευση ,επίσης ίσως φαίνονται δύσπιστα τα συμπτώματα από τόσο νωρίς αλλά σε εμένα 5 μέρες πριν τη καθυστέρηση κ ενώ το τεστ δεν έδειχνε ακόμη είχα σαν σύμπτωμα να μη μπορώ να φάω το αγαπημένο μου γλυκό..τρώω μια μπουκιά κ λέω στον άντρα μου "ιού,τι έχει?φάε να δεις είναι χάλια" κ όταν δοκίμασε κ εκείνος κ το είπε εξαιρετικό συνειδητοποιήσαμε πως κάτι δε πήγαινε καλά.. :-) βεβαια από την άλλη τα τοοοσα συμπτώματα που αναφέρεις ίσως είναι κ κάποια ίωση που μπορεί να έχει επηρεάσει κ τα γυναικολογικά σ..απορώ γτ κρατιεσαι κ δε κάνεις ένα τεστ?!

Καλησπέρα θα περιμένω λίγο ακόμα και θα κάνω τεστ και χοριακη ευχαριστώ πολύ κ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linna είπε:

Έχω ακούσει ότι το φυλλικο κανει πολύ καλό και βοηθάει σε πολλά θα αγοράσω σε ευχαριστώ!!! Πλέων δεν μπορώ να μυρίζω φαγητά που μαζεύονται με αναγουλιαζουν λίγο σοκολάτα έφαγα και έκανα εμετό έκανα καφέ Ν ποίο και δεν μπόρεσα να τον ποιο δεν μου άρεσε γευστικά με αναγουλιαζε τον πέταξα!!!! 

Δεν έχω ξανά μείνει έγκυος δεν γνωρίζω από αυτά!!  Και εγώ ακούσει και διαβάσει ότι το φυλλικο κάνει καλό σε πολλά πράγματα θα αγοράσω!! Μόνο που μυρίζω το φαγητό που μαγειρεύεται αναγουλιάζω και έχω τάση για εμετό και τρεχο τουαλέτα κ διαφορές άλλες μυρουδιές σοκολάτα έφαγα ποίο νωρίς και με ανακάτεψε και έκανα εμετό είχα κάνει καφέ να ποίο αλλά δεν μού άρεσε γευστικά μου μύρισε και με έφερε αναγούλα και το πέταξα ξεκουράζομαι αρκετά έχω γίνει πολύ αισθητή κλαίω με το παραμικρό και έχω και νεύρα σκέφτομαι να πάω 

Κορίτσια πρώτη φορά κάνω ποστ σε forom και δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ καλά και με μπερδεύει λίγο ελπίζω να απαντώ σωστά σε αυτά που μου λέτε ευχαριστώ για την βοήθεια και την άμεση απάντηση σάς 

Μαγειρευονται 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να μην πάρεις κανένα φάρμακο χωρίς να στο έχει πει ο γιατρός. Να πας στον γιατρό και αν είσαι θα σου γράψει γενικές και θα σου πει αυτός τι πρέπει να κάνεις. Δεν είμαστε γιατροί ούτε για να σου χορηγούμε φάρμακα αλλά ούτε για να ξέρουμε τις ανάγκες σου. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να μην πάρεις κανένα φάρμακο χωρίς να στο έχει πει ο γιατρός. Να πας στον γιατρό και αν είσαι θα σου γράψει γενικές και θα σου πει αυτός τι πρέπει να κάνεις. Δεν είμαστε γιατροί ούτε για να σου χορηγούμε φάρμακα αλλά ούτε για να ξέρουμε τις ανάγκες σου. 

Καλησπέρα κορίτσι θα περιμένω λίγο ακόμα και θα πάω στον γιατρό μού ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να μην πάρεις κανένα φάρμακο χωρίς να στο έχει πει ο γιατρός. Να πας στον γιατρό και αν είσαι θα σου γράψει γενικές και θα σου πει αυτός τι πρέπει να κάνεις. Δεν είμαστε γιατροί ούτε για να σου χορηγούμε φάρμακα αλλά ούτε για να ξέρουμε τις ανάγκες σου. 

Ηρέμησε. Κανένας δεν της έδωσε φάρμακο. Κατ αρχήν δεν είναι φάρμακο, είναι συμπλήρωμα. Και δεύτερον εμείς απλά της επισημάναμε την σημαντικότητα του. Θα έπρεπε κι εσύ σαν έγκυος να γνωρίζεις περί τίνος πρόκειται. 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Ηρέμησε. Κανένας δεν της έδωσε φάρμακο. Κατ αρχήν δεν είναι φάρμακο, είναι συμπλήρωμα. Και δεύτερον εμείς απλά της επισημάναμε την σημαντικότητα του. Θα έπρεπε κι εσύ σαν έγκυος να γνωρίζεις περί τίνος πρόκειται. 

Μια χαρά ήρεμη είμαι. Βέβαια και γνωρίζω τι είναι πολύ καλά γιατί κι εγώ έπαιρνα. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι όλες οι έγκυες το παίρνουν γιατί εγώ έχω φίλες που δεν το έχουν πάρει ποτέ. Ούτε για καβγά ψάχνομαι ούτε τίποτα όμως γιατροί δεν είμαστε. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Άννα.Κρήτη είπε:

Μια χαρά ήρεμη είμαι. Βέβαια και γνωρίζω τι είναι πολύ καλά γιατί κι εγώ έπαιρνα. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι όλες οι έγκυες το παίρνουν γιατί εγώ έχω φίλες που δεν το έχουν πάρει ποτέ. Ούτε για καβγά ψάχνομαι ούτε τίποτα όμως γιατροί δεν είμαστε. 

Κανένας δεν έπαιξε το γιατρό. Το αν κάποια γυναίκα χρειάζεται να πάρει συμπλήρωμα ή όχι αυτό θα της το πει ο γιατρός της. Αλλά μέχρι να πάει στο γιατρό της περνάνε σημαντικες μέρες. Δεν είναι κακό να επισημάνουμε κάποια πράγματα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Κανένας δεν έπαιξε το γιατρό. Το αν κάποια γυναίκα χρειάζεται να πάρει συμπλήρωμα ή όχι αυτό θα της το πει ο γιατρός της. Αλλά μέχρι να πάει στο γιατρό της περνάνε σημαντικες μέρες. Δεν είναι κακό να επισημάνουμε κάποια πράγματα. 

Έχω ακούσει ότι για να κάνεις τεστ εγκυμοσύνης πρέπει να έχεις καθυστέρηση!! Εγώ δεν έχω!!!  Υπάρχουν τόσο πολλά ποίο έχετε να προτείνετε που να είναι καλό και πόσο κοστίζει!! Μήπως ξέρετε πόσο κοστίζει και η χοριακη ευχαριστώ!!! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...