Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, ΑnnaT είπε:

Χαχαχ! Κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει! Κι εγώ θέλω να το επιβεβαιώνω συνέχεια! Μακάρι να μπορούσα να κανω υπέρηχο καθε μέρα!

Εγώ εχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες. Εσύ?

 

Κορίτσια,  μήπως ξέρετε να μου απαντήσετε? Είναι 2 μέρες τώρα που δυσκολεύομαι να φάω,  αναγουλιαζω, αλλά όλες τις ώρες,  όχι μόνο το πρωί.  Δεν έχω κανει εμετό ακόμα.

Αυτό θεωρείται φυσιολογικό?

Φυσιολογικοτατο κορίτσι μου! Κι εγώ έτσι ήμουν στον γιο μου,όλες τις ώρες αναγουλα κ στο ενδιάμεσο έριχνα και τους εμετούς μου!:sad:και τώρα έτσι είμαι! Κάνε υπομονή,ανεβαίνει μια ορμόνη αρκετά αυτές τις εβδομάδες για αυτό(δεν θυμάμαι όνομα) όλα καλά είναι κ να εύχεσαι να μην στο γυρίσει κ σε εμετους:-P 

Just now, KarMar84 είπε:

@MumMaria έχω υψηλή ομοκυστεΐνη κ ρυθμίζεται με το φυλλικό οξύ :)

@Gogo1994 καλά αποτελέσματα αύριο, όλα καλά θα είναι :)

@ΑnnaT φυσιολογικό θα το θεωρούσα νομίζω...

Κι εγώ αυτό με την ομοκυστεινη έχω αλλά ετεροζυγια ή κάτι τέτοιο τέλος παντων:P

Just now, ΑnnaT είπε:

Χαχαχ! Κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει! Κι εγώ θέλω να το επιβεβαιώνω συνέχεια! Μακάρι να μπορούσα να κανω υπέρηχο καθε μέρα!

Εγώ εχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες. Εσύ?

 

Κορίτσια,  μήπως ξέρετε να μου απαντήσετε? Είναι 2 μέρες τώρα που δυσκολεύομαι να φάω,  αναγουλιαζω, αλλά όλες τις ώρες,  όχι μόνο το πρωί.  Δεν έχω κανει εμετό ακόμα.

Αυτό θεωρείται φυσιολογικό?

Έλα,το βρήκα!:-DΑνθρώπινη χοριακη γονιδοτροπινη λέγεται αυτή η ορμόνη και παράγεται στο σώμα της εγκύου και φτάνει στο pick της 8-10 η εβδομάδα.αυτη η απότομη αύξηση φέρνει σε κάποιες γυναίκες αναγουλες και εμετούς ..είναι η ορμόνη που μετράει η β- χοριακη που κανουμε;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Είναι περίπλοκο με μας..Μην το ψάχνετε κορίτσια...Στεναχωρήθηκα κ αγχωθηκα αλλά στη δουλεια δυστυχώς πηγαινω...μπορει όχι κάθε μέρα αλλά πηγαίνω ....Το θέμα ήταν να μη βγω από το σπιτι...Παιδευτηκα πάρα πολύ μέχρι να μείνω έγκυος βρε κοριτσια..δε θέλω να το διακινδυνεψω για ΤΙΠΟΤΑ και για ΚΑΝΕΝΑΝ!!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλα!!Δυναμη και πίστη και θα σου πάνε όλα τέλεια ❤️❤️

On 22/3/2020 at 3:17 ΜΜ, ΕΛΕΝΗ ΠΑΡΟΣ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε??Να καλωσορίσω τα νέα μέλη μας καταρχάς,και να πω Χρόνια Πολλά με Υγεία,της σταυροπροσκυνησεως σήμερα,μεγάλη γιορτή της ορθοδοξίας,να μας φυλάει ο τίμιος σταυρός!!

Έπειτα να ρωτήσω,έχει κάποια σοβαρό πρόβλημα με την μέση της??Εύχομαι όχι,απλά ρωτάω γιατί εγώ έχω,και τώρα με την εγκυμοσύνη απο τότε που είχα καθυστέρηση μέχρι σήμερα με έχει τρελάνει σε πιάσιμο και πόνο!Υπάρχει άραγε κάτι που επιτρέπεται να περνούμε για να σταθούμε χωρίς πρόβλημα για το μωρό?Βέβαια σε δέκα μέρες που θα ξαναπάω στο γιατρό θα ρωτήσω,έλεγα μήπως ξέρει κάποιο κορίτσι??

Καλησπέρα σου εύχομαι να σου  πάνε όλα καλα!!Εγω έχω θέμα με το ισχιακο νευρο στο δεξί μου πόδι και μου δεν μου έδωσε κανένα φάρμακο δεν επιτρέπεται μου ειπε..

 

Κορίτσι καλησπέρα σας εγω σήμερα πήρα όλες τς εξετάσεις μου και είναι ΟΛΕΣ τέλειες Φλκ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΑnnaT είπε:

Χαχαχ! Κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει! Κι εγώ θέλω να το επιβεβαιώνω συνέχεια! Μακάρι να μπορούσα να κανω υπέρηχο καθε μέρα!

Εγώ εχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες. Εσύ?

 

Κορίτσια,  μήπως ξέρετε να μου απαντήσετε? Είναι 2 μέρες τώρα που δυσκολεύομαι να φάω,  αναγουλιαζω, αλλά όλες τις ώρες,  όχι μόνο το πρωί.  Δεν έχω κανει εμετό ακόμα.

Αυτό θεωρείται φυσιολογικό?

Κ εγώ έτσι είμαι κορίτσι εδώ κ δύο εβδομάδες έχω αναγούλες όλη τ μέρα σχεδόν χωρίς ν κάνω εμετο

Κορίτσια μ να σας ρωτήσω κατι,έχει καμία πονακια π ν διαρκούν λίγο κυρίως χαμηλα;;;είχα πολλές μέρες ν νιώσω κ χτες εμφανίστηκε τ καφε π είδε ο γιατρός τ Πέμπτη κ τώρα τ πρωί είχα λίγο σαν πονακια γ λίγο κ εφυγαν:?


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Κ εγώ έτσι είμαι κορίτσι εδώ κ δύο εβδομάδες έχω αναγούλες όλη τ μέρα σχεδόν χωρίς ν κάνω εμετο

Κορίτσια μ να σας ρωτήσω κατι,έχει καμία πονακια π ν διαρκούν λίγο κυρίως χαμηλα;;;είχα πολλές μέρες ν νιώσω κ χτες εμφανίστηκε τ καφε π είδε ο γιατρός τ Πέμπτη κ τώρα τ πρωί είχα λίγο σαν πονακια γ λίγο κ εφυγαν:?

Το καφέ είναι πολύ συνηθισμένο πάντως κ υποδηλώνει παλιό αίμα,ξεκουράσου κ πάρε κ ένα τηλεφωνακι τον γιατρό σου,μπορεί να σου δώσει προγεστερόνη για κάποιες μέρες,μην ανησυχεις:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Το καφέ είναι πολύ συνηθισμένο πάντως κ υποδηλώνει παλιό αίμα,ξεκουράσου κ πάρε κ ένα τηλεφωνακι τον γιατρό σου,μπορεί να σου δώσει προγεστερόνη για κάποιες μέρες,μην ανησυχεις:wink:

Ναι μ έδωσε τ Πέμπτη π μ είδε και είδε ότι είχα λίγο αίμα μέσα, απλά τ πονακια είναι λογικό ν υπάρχουν ακομα;Που κ που


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναι μ έδωσε τ Πέμπτη π μ είδε και είδε ότι είχα λίγο αίμα μέσα, απλά τ πονακια είναι λογικό ν υπάρχουν ακομα;Που κ που

Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό ,με την προγεστερονη και ξεκουραση σε λίγες μέρες θα είσαι πολύ καλύτερα !!!

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναι μ έδωσε τ Πέμπτη π μ είδε και είδε ότι είχα λίγο αίμα μέσα, απλά τ πονακια είναι λογικό ν υπάρχουν ακομα;Που κ που

Μεγαλώνει η μήτρα μας,σκέψου πονακια μπορεί να έχεις μέχρι το τέλος.αν δεν πονάς πολύ,μην αγχωνεσαι:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Despoina Mar said:

Ναι μ έδωσε τ Πέμπτη π μ είδε και είδε ότι είχα λίγο αίμα μέσα, απλά τ πονακια είναι λογικό ν υπάρχουν ακομα;Που κ που

Είχα κι εγώ ελαφριά πονακια χαμηλα και ρώτησα το γιατρό μου. Μου ειπε ότι οφείλονται στην αύξηση του μεγέθους της μήτρας και ότι ειναι φυσιολογικά. Τωρα για το καφε που είδες, δε γνωρίζω. Το έχω ξανακούσει από αλλες γυναικες κι έχω την αίσθηση πως δςν είναι κάτι ανησυχητικό.  Στη θέση σου θα τηλεφωνούσα στο γιατρό για να μου φύγει η ιδέα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.Ολα μια χαρά άκουσα πεντακάθαρα τη καρδιά.έκανα καλλιέργεια υγρού κάποιες έξτρα εξετάσεις κ τώρα περιμένω.

Μου είπε ότι βλέπει ότι θα κατέβουν κάποια καφέ υγρά και έχει να κάνει με τα πονακια πριν πάρω τα utrogestan αλλά δεν θα είναι κάτι κακό.Ευτυχως που μου το είπε γιατί θα ανησυχούσα αν κ πάλι φοβάμαι όταν τα δω.

 

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.Ολα μια χαρά άκουσα πεντακάθαρα τη καρδιά.έκανα καλλιέργεια υγρού κάποιες έξτρα εξετάσεις κ τώρα περιμένω.

Μου είπε ότι βλέπει ότι θα κατέβουν κάποια καφέ υγρά και έχει να κάνει με τα πονακια πριν πάρω τα utrogestan αλλά δεν θα είναι κάτι κακό.Ευτυχως που μου το είπε γιατί θα ανησυχούσα αν κ πάλι φοβάμαι όταν τα δω.

 

Τέλεια κοπέλα μου! Τι χαρά! Μπραβο στο μπεμπακι!:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Τέλεια κοπέλα μου! Τι χαρά! Μπραβο στο μπεμπακι!:x

Ευχαριστωω πολύ πολύ ❣️

Να σας ρωτήσω κορίτσια έλεγχο για θρομβοφιλια είχατε κάνει; Και τον γενικό έλεγχο για το dna; Γιατί εγώ λέω να τα κάνω ενώ δεν έχουμε βαρύ ιστορικό για σιγουριά


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Ευχαριστωω πολύ πολύ ❣️

Να σας ρωτήσω κορίτσια έλεγχο για θρομβοφιλια είχατε κάνει; Και τον γενικό έλεγχο για το dna; Γιατί εγώ λέω να τα κάνω ενώ δεν έχουμε βαρύ ιστορικό για σιγουριά

Για θρομβοφιλια είχα κάνει μετά τις δύο παλινδρομες που έψαχνα τα πάντα,αλλά δεν είχα τελικά.ο έλεγχος για το dna τι εξέταση είναι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gogo1994 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.Ολα μια χαρά άκουσα πεντακάθαρα τη καρδιά.έκανα καλλιέργεια υγρού κάποιες έξτρα εξετάσεις κ τώρα περιμένω.

Μου είπε ότι βλέπει ότι θα κατέβουν κάποια καφέ υγρά και έχει να κάνει με τα πονακια πριν πάρω τα utrogestan αλλά δεν θα είναι κάτι κακό.Ευτυχως που μου το είπε γιατί θα ανησυχούσα αν κ πάλι φοβάμαι όταν τα δω.

 

Κ εγώ ακριβώς τ ίδιο..είχε δει πριν είχα αίμα τ Πέμπτη κ μ λέει θ σ κατέβει.. Κ χτες εμφανίστηκε.. Πόσο utrogestan παιρνεις;;;κ από την ώρα π παίρνεις ξαναενιωσες κάποια ενοχληση;;


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Κ εγώ ακριβώς τ ίδιο..είχε δει πριν είχα αίμα τ Πέμπτη κ μ λέει θ σ κατέβει.. Κ χτες εμφανίστηκε.. Πόσο utrogestan παιρνεις;;;κ από την ώρα π παίρνεις ξαναενιωσες κάποια ενοχληση;;

Αρχικά 3 την ημέρα έπαιρνα και τώρα 4.Ναι έχω λιγότερες ενοχλήσεις μπροστά σχεδόν καθόλου κ λίγο πισω στη μέση που σχετίζεται κ αυτό.Και ήταν καφέ υγρό κορίτσι μου ε; Όχι αίμα αίμα;


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Αρχικά 3 την ημέρα έπαιρνα και τώρα 4.Ναι έχω λιγότερες ενοχλήσεις μπροστά σχεδόν καθόλου κ λίγο πισω στη μέση που σχετίζεται κ αυτό.Και ήταν καφέ υγρό κορίτσι μου ε; Όχι αίμα αίμα;

Ναι σαν υγρό σκούρο τ είδα!!Εμένα μ έδωσε μόνο ένα των 200 ν παιρνω:?βέβαια θ πάω τ άλλη βδομάδα ν μ δει αν εφυγε κ είναι όλα καλά κ θ παρατηρήσω αν έχω ακόμα πονακια..είναι κ αυτά π μεγαλώνει η μήτρα κ δεν μπορώ ν τ ξεχωρισω


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...