Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, magda15 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Καινούρια κι εγώ! Τώρα είμαι 6 εβδομάδων και 2  ημερών, τον πρώτο υπέρηχο τον κάναμε 5w+1. Μου είπε ο γιατρός πως ήταν πολύ νωρίς για να δούμε έμβρυο/καρδούλα, οπότε το μόνο που είδαμε ήταν ο σάκος, ο λεκιθικός ασκός, εμβρυικά στοιχεία και απέκλεισε το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης. Κλείσαμε το επόμενο ραντεβού για 8/4 για να ακούσουμε καρδούλα. Εμένα κάπως μου φαινεται πολύ μακρινό και του το είπα αλλά επέμενε, οπότε στην αναμονή... Διαβάζω οτι είναι σημαντικό ν ακούσεις καρδούλα γιατί μειώνει τις πιθανότητες να πάει κατι στραβά! Οπότε μέχρι τότε, μάλλον θα σκάσω :roll:    Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Καλώς ήρθες κορίτσι  όλα με το καλό!!:)

Just now, Athanasia3 είπε:

Καλησπέρα δε ξέρω αν μπήκα στο σωστό chatroom εγώ σήμερα εκανα τεστ και βγήκε θετικο... Το επόμενο βήμα είναι να κάνω χοριακη? Η γυναικολόγο κατευθείαν? 

Γεια σ κορίτσι μ εγώ σ έγραψα στη άλλη ομάδα!!Καλό θ ήταν ν κανεις μια χοριακη ν ξέρεις π βρίσκεσαι κ μετά ν μιλήσεις μ τ γιατρό σ!!περιμένουμε νέα σ:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, magda15 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Καινούρια κι εγώ! Τώρα είμαι 6 εβδομάδων και 2  ημερών, τον πρώτο υπέρηχο τον κάναμε 5w+1. Μου είπε ο γιατρός πως ήταν πολύ νωρίς για να δούμε έμβρυο/καρδούλα, οπότε το μόνο που είδαμε ήταν ο σάκος, ο λεκιθικός ασκός, εμβρυικά στοιχεία και απέκλεισε το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης. Κλείσαμε το επόμενο ραντεβού για 8/4 για να ακούσουμε καρδούλα. Εμένα κάπως μου φαινεται πολύ μακρινό και του το είπα αλλά επέμενε, οπότε στην αναμονή... Διαβάζω οτι είναι σημαντικό ν ακούσεις καρδούλα γιατί μειώνει τις πιθανότητες να πάει κατι στραβά! Οπότε μέχρι τότε, μάλλον θα σκάσω :roll:    Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Κορίτσι μου με το καλό.Ναι και εγώ σε εκείνη τη βδομάδα μόνο το σάκο είδαμε.Τοτε που σου έκλεισε θα την ακούσεις ξεκάθαρα τη καρδούλα οππτε καλύτερα τότε.Καλη αρχή 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2020 at 6:38 ΠΜ, Despoina Mar είπε:

 

καλημέρα κορίτσια καλωσηρθατε οι καινούργιες κοπέλες!!!

εγώ πήρα απαντήσεις από κάποιες εξετάσεις και δεν ξέρω να τις διαβάσω όλες αλλά οκ ο γιατρός μου μου είπε να ξαναρυθμισω θυροειδη η tsh μου βγήκε 4.66 και η ft4 1.18 και θα πάρω 150 από 137.και η d-3(25-OH)μου βγήκε 10.98 αλλά περνώ και φυλλικο και d3 τώρα θα με ξαναδεί 30 ΜΆΡΤΗ ο γιατρός και βλέπουμε..

  • Μου αρέσει 3

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια καλωσηρθατε οι καινούργιες κοπέλες!!!

εγώ πήρα απαντήσεις από κάποιες εξετάσεις και δεν ξέρω να τις διαβάσω όλες αλλά οκ ο γιατρός μου μου είπε να ξαναρυθμισω θυροειδη η tsh μου βγήκε 4.66 και η ft4 1.18 και θα πάρω 150 από 137.και η d-3(25-OH)μου βγήκε 10.98 αλλά περνώ και φυλλικο και d3 τώρα θα με ξαναδεί 30 ΜΆΡΤΗ ο γιατρός και βλέπουμε..

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω από τις τιμές που λες αλλά λογικά για να μην ανησυχει ο γιατρός,όλα καλά!:-P την Δευτέρα δλδ εξέταση ε;τελειααααα

Καλημέρα κορίτσια μου! Γύρισα πριν λίγο από τον γιατρό!μεγαλώσαμε κ η καρδούλα μας χτυπάει 171 χτύπους το λεπτό!! Όλα τέλεια μου είπε! :xΚ να πάρω τηλ από τώρα να κλείσω για αυχενική γιατί επικρατεί ένας χαμουλης:-?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω από τις τιμές που λες αλλά λογικά για να μην ανησυχει ο γιατρός,όλα καλά!:-P την Δευτέρα δλδ εξέταση ε;τελειααααα

ναι για να δούμε θέλω να είναι όλα καλά..

Just now, MumMaria είπε:

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω από τις τιμές που λες αλλά λογικά για να μην ανησυχει ο γιατρός,όλα καλά!:-P την Δευτέρα δλδ εξέταση ε;τελειααααα

Καλημέρα κορίτσια μου! Γύρισα πριν λίγο από τον γιατρό!μεγαλώσαμε κ η καρδούλα μας χτυπάει 171 χτύπους το λεπτό!! Όλα τέλεια μου είπε! :xΚ να πάρω τηλ από τώρα να κλείσω για αυχενική γιατί επικρατεί ένας χαμουλης:-?

τέλεια νεά εσύ!!!ωχ τόσο καλα η αυχενίκη γίνεται σε συγκεκριμένη εβδομάδα?


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια καλωσηρθατε οι καινούργιες κοπέλες!!!

εγώ πήρα απαντήσεις από κάποιες εξετάσεις και δεν ξέρω να τις διαβάσω όλες αλλά οκ ο γιατρός μου μου είπε να ξαναρυθμισω θυροειδη η tsh μου βγήκε 4.66 και η ft4 1.18 και θα πάρω 150 από 137.και η d-3(25-OH)μου βγήκε 10.98 αλλά περνώ και φυλλικο και d3 τώρα θα με ξαναδεί 30 ΜΆΡΤΗ ο γιατρός και βλέπουμε..

Καλημέρα κορίτσι μ έχω tsh είχα 2.17 δεν μ έδωσε κάτι κ d3 είχα 13 νομίζω κ μ έδωσε ένα συμπλήρωμα.. Εγώ πάλι έχω καφε τώρα απ τ αίμα π είδε στ υπέρηχο στην αρχή είχα ελάχιστο κ σμρ αυξήθηκε μίλησα μαζί τ αλλά μ είπε ότι προφανώς κατέβηκε όλο μαζί.. Τ Πέμπτη έχω ραντεβου

Just now, MumMaria είπε:

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω από τις τιμές που λες αλλά λογικά για να μην ανησυχει ο γιατρός,όλα καλά!:-P την Δευτέρα δλδ εξέταση ε;τελειααααα

Καλημέρα κορίτσια μου! Γύρισα πριν λίγο από τον γιατρό!μεγαλώσαμε κ η καρδούλα μας χτυπάει 171 χτύπους το λεπτό!! Όλα τέλεια μου είπε! :xΚ να πάρω τηλ από τώρα να κλείσω για αυχενική γιατί επικρατεί ένας χαμουλης:-?

Τι όμορφα νέα!!Μήπως είναι κοριτσακι;;;.. Εγώ πάλι έχω καφε τώρα απ τ αίμα π είδε στ υπέρηχο στην αρχή είχα ελάχιστο κ σμρ αυξήθηκε μίλησα μαζί τ αλλά μ είπε ότι προφανώς κατέβηκε όλο μαζί.. Τ Πέμπτη έχω ραντεβου


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

ναι για να δούμε θέλω να είναι όλα καλά..

τέλεια νεά εσύ!!!ωχ τόσο καλα η αυχενίκη γίνεται σε συγκεκριμένη εβδομάδα?

Από 11η μέχρι 13η νομίζω ! Στον γιο μου την έκανα την 12 η! Τότε μου κλείσανε ραντεβού.

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ έχω tsh είχα 2.17 δεν μ έδωσε κάτι κ d3 είχα 13 νομίζω κ μ έδωσε ένα συμπλήρωμα.. Εγώ πάλι έχω καφε τώρα απ τ αίμα π είδε στ υπέρηχο στην αρχή είχα ελάχιστο κ σμρ αυξήθηκε μίλησα μαζί τ αλλά μ είπε ότι προφανώς κατέβηκε όλο μαζί.. Τ Πέμπτη έχω ραντεβου

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου,ευτυχώς στο είχε πει ο γιατρός! Ξεκούραση τώρα..άντε κοντεύει κ η πέμπτη! Θα έχουμε πολλούς υπερήχους απ' ότι θυμάμαι από βδομαδα:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ έχω tsh είχα 2.17 δεν μ έδωσε κάτι κ d3 είχα 13 νομίζω κ μ έδωσε ένα συμπλήρωμα.. Εγώ πάλι έχω καφε τώρα απ τ αίμα π είδε στ υπέρηχο στην αρχή είχα ελάχιστο κ σμρ αυξήθηκε μίλησα μαζί τ αλλά μ είπε ότι προφανώς κατέβηκε όλο μαζί.. Τ Πέμπτη έχω ραντεβου

Τι όμορφα νέα!!Μήπως είναι κοριτσακι;;;.. Εγώ πάλι έχω καφε τώρα απ τ αίμα π είδε στ υπέρηχο στην αρχή είχα ελάχιστο κ σμρ αυξήθηκε μίλησα μαζί τ αλλά μ είπε ότι προφανώς κατέβηκε όλο μαζί.. Τ Πέμπτη έχω ραντεβου

Κοριτσάκι λες ε;λένε κ καλά ότι τα κορίτσια έχουν πιο αυξημένους παλμούς αλλά τώρα είδα του γιου μου στην ίδια εβδομάδα κ είχε 174 οπότε δεν νομίζω να ισχύει! χαχαχα! Γερό να είναι, μόνο αυτό μετράει:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Κοριτσάκι λες ε;λένε κ καλά ότι τα κορίτσια έχουν πιο αυξημένους παλμούς αλλά τώρα είδα του γιου μου στην ίδια εβδομάδα κ είχε 174 οπότε δεν νομίζω να ισχύει! χαχαχα! Γερό να είναι, μόνο αυτό μετράει:D

Ναι κ εγώ αυτό ξέρω!! Ααα τους ιδιους;;;χμμμ μπορεί όμως!!! Σε ποια βδομαδα εισαι;;; κ γενικά κ οι υπόλοιπες πόσο ειστε;;; να οργανωθούμε λίγο χαχα


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μπράβο σε όλα τα μπεμπακια μας για τα νέα αυτά.Εγω σήμερα νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη και έχω και αναγουλες που μέχρι τώρα δε με είχε πιάσει.Σε 10 μέρες έχω ξανά υπέρηχο.Περιμενω να κατέβει κ σε εμένα το καφέ αλλά τίποτα ακόμα.Εκλεισα και εγώ αυχενική για 30 Απριλίου.Και σήμερα η το πολύ τη Δευτέρα περιμένω κ την εξέταση από το κολπικό υγρό να βγεί.Και έχω αγωνία

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναι κ εγώ αυτό ξέρω!! Ααα τους ιδιους;;;χμμμ μπορεί όμως!!! Σε ποια βδομαδα εισαι;;; κ γενικά κ οι υπόλοιπες πόσο ειστε;;; να οργανωθούμε λίγο χαχα

Σήμερα είμαι 8η εβδομάδα ακριβως:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου μπράβο σε όλα τα μπεμπακια μας για τα νέα αυτά.Εγω σήμερα νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη και έχω και αναγουλες που μέχρι τώρα δε με είχε πιάσει.Σε 10 μέρες έχω ξανά υπέρηχο.Περιμενω να κατέβει κ σε εμένα το καφέ αλλά τίποτα ακόμα.Εκλεισα και εγώ αυχενική για 30 Απριλίου.Και σήμερα η το πολύ τη Δευτέρα περιμένω κ την εξέταση από το κολπικό υγρό να βγεί.Και έχω αγωνία

Ωχ ναι ε;σε χτυπησαν κι εσένα οι αναγουλες ε;υπομονή τώρα..μπορεί το καφέ να απορροφηθει κ από τον οργανισμό σου κ να μην το δεις ποτέ,να ξες..έκλεισες αυχενική ε;κι εγώ την Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο.εσυ πόσο είσαι τώρα;

Just now, Gogo1994 είπε:

Σήμερα μπήκα 9η 

Οκ τώρα το ειδα;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...