Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Papakι είπε:

Για μαλλιά και νύχια σου είπε κάτι;

Μ ειπε δεν έχει αποδειχθεί ότι περνάνε στ έμβρυο ούτε τ νύχια ούτε η βαφή.. απλά όσες ξέρω τα κάνουν στ 3ο μήνα κ μετααα

Just now, demifilol είπε:

Καλημέρα !μην αγχώνεσαι τόσο ολα καλα θα πανε !η αδερφή μ είχε Χασιμότο κ το κατάλαβα παρα πολύ αργά και ευτυχως ολα πήγαν καλα !περιμενε και θα δεις την άλλη εβδομάδα και ολα θα είναι καλα !

Γεια σας κορίτσια !!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας !μαλλον Θα είμαι μανούλα Οκτωβρίου αν κ έχω πητ 4/11 αλλα σας παρακολουθώ κ εσάς !ειμαι 7 εβδ και 2 ημερών ,έχω πολλές αναγούλες όλη μέρα αλλα υπομονη σε όλες μας !!δεν έχω ακούσει καρδούλα ,περιμενουμε την άλλη εβδομάδα μαζί με τις εξετάσεις !

Καλημέρα κορίτσι!!όλα με τ καλό κ μένα μ είπε Νοέμβρη αλλά θ μ δωσει ημερομηνια την αλλη φορα π θ ειναι πιο ξεκαθαρο γτ ειχα καθυστερημενη συλληψη

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Μ ειπε δεν έχει αποδειχθεί ότι περνάνε στ έμβρυο ούτε τ νύχια ούτε η βαφή.. απλά όσες ξέρω τα κάνουν στ 3ο μήνα κ μετααα

Καλημέρα κορίτσι!!όλα με τ καλό κ μένα μ είπε Νοέμβρη αλλά θ μ δωσει ημερομηνια την αλλη φορα π θ ειναι πιο ξεκαθαρο γτ ειχα καθυστερημενη συλληψη

Αυτό με τη καθυστερημένη σύλληψη σε μπερδεύει πολύ πάντως !δεν πειράζει ,ολα καλα θα είναι ,οποία ημερομηνία γεννήσεις


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Αυτό με τη καθυστερημένη σύλληψη σε μπερδεύει πολύ πάντως !δεν πειράζει ,ολα καλα θα είναι ,οποία ημερομηνία γεννήσεις

Ναι με βάση τη τελευταια περίοδο είμαι 9 εβδομάδων αλλά με τ κυημα είμαι σχεδόν 7...Την υγεία μας ν έχουμε κ όλα τ αλλά τ βρισκουμε

Αα κορίτσια να σας ρωτήσω κατι;είχε καμία ωχρο σωματείο π την ενοχλουσε;;Είναι σαν κύστη στ ωοθήκη κ τ μωρό τρέφεται από εκεί μέχρι ν γίνει ο πλακουντας

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Papakι είπε:

Για μαλλιά και νύχια σου είπε κάτι;

Νύχια μου είχε πει οκ από την αρχή γιατί τα νύχια είναι νεκρά κύτταρα,δεν περνάει κάτι από κει,για μαλλιά μετά το τρίμηνο..εγώ βαμμένη ξανθιά,μετά το γύρισα απλά στις ανταύγειες κ τώρα το ίδιο θα κάνω με το που μπω στον τεταρτο:wink: κατά τ αλλά,καλό πλύσιμο σαλάτες,με ξυδακι καλύτερα,όχι τόνο σολωμό σκουμπρί κ γενικά όχι κονσέρβες.

1 hour ago, demifilol είπε:

Καλημέρα !μην αγχώνεσαι τόσο ολα καλα θα πανε !η αδερφή μ είχε Χασιμότο κ το κατάλαβα παρα πολύ αργά και ευτυχως ολα πήγαν καλα !περιμενε και θα δεις την άλλη εβδομάδα και ολα θα είναι καλα !

Γεια σας κορίτσια !!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας !μαλλον Θα είμαι μανούλα Οκτωβρίου αν κ έχω πητ 4/11 αλλα σας παρακολουθώ κ εσάς !ειμαι 7 εβδ και 2 ημερών ,έχω πολλές αναγούλες όλη μέρα αλλα υπομονη σε όλες μας !!δεν έχω ακούσει καρδούλα ,περιμενουμε την άλλη εβδομάδα μαζί με τις εξετάσεις !

Καλώς ήρθες κι εσύ!!:-D κι εγώ μάλλον για Οκτώβρη θα πάω αλλά κανονικά μου δώσανε 6/11 ! Όλα καλά να μας πάνε και να ακούσεις κ την καρδούλα συντομα:xπρωτη εγκυμοσύνη;;

1 ώρα πρίν, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια εμένα στα κιλά μου είπε το πρώτο τρίμηνο 2 το δεύτερο τρίμηνο 4 και το τρίτο τρίμηνο 6.από φαγητά έκανε κάποιες συστάσεις τι όχι κτλ..εμένα αυτό που με ανχωνει είναι ο θυροειδης που δεν έχω κάνει εξέταση ακόμα έχω χασιμοτο περνώ και χαπι υψηλότερη δόση μου ειπε η ενδοκρινολογος τηλεφωνικά ενημέρωσα κ τον γυναικολογο δεν ξέρω ακόμα αν πίνω το σωστό χαπι κ τις αίματος θα τις κάνω την άλλη βδομάδα αλλά αν έχω αργήσει?

Δεν θα έχεις αργήσει βρε..ούτως ή άλλως παίρνεις χάπι,οκ..άλλες δεν παίρνουν καν γιατί αργούμε να ανακαλύψουν τη εγκυμοσύνη τους!!θετικές σκέψεις ευακι:xοοοολα καλα

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναι με βάση τη τελευταια περίοδο είμαι 9 εβδομάδων αλλά με τ κυημα είμαι σχεδόν 7...Την υγεία μας ν έχουμε κ όλα τ αλλά τ βρισκουμε

Αα κορίτσια να σας ρωτήσω κατι;είχε καμία ωχρο σωματείο π την ενοχλουσε;;Είναι σαν κύστη στ ωοθήκη κ τ μωρό τρέφεται από εκεί μέχρι ν γίνει ο πλακουντας

Όχι εμένα αν εξαιρέσεις τους εμετούς,δεν με ενοχλεί κάτι άλλο εδώ:sad: αλλά από φίλη θυμάμαι που μου είχε πει για πονακια από ωχρό σωμάτιο.λογικα όσο περνάει ο καιρός,θα δημιουργείται ο πλακούντας κ αυτό θα εξαφανιστει:-P υπομονή..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

 

Καλώς ήρθες κι εσύ!!:-D κι εγώ μάλλον για Οκτώβρη θα πάω αλλά κανονικά μου δώσανε 6/11 ! Όλα καλά να μας πάνε και να ακούσεις κ την καρδούλα συντομα:xπρωτη εγκυμοσύνη;;

 

Καλως σας βρήκα !δυο μέρες διαφορά δλδ έχουμε πητ !ευχομαι την άλλη εβδομάδα να πάω για να ακούσουμε καρδιά !εχω ήδη έναν γιο 6χρ και άλλες δυο αποβολές β τριμηνου !αρα μπορώ να απαντήσω ότι είναι η τεταρτη μου κυηση !(έμπειρη πλέον ,,,αλλα αυτές τις αναγούλες δεν τις μπορώ ))εσένα πρώτη κυηση ;


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Νύχια μου είχε πει οκ από την αρχή γιατί τα νύχια είναι νεκρά κύτταρα,δεν περνάει κάτι από κει,για μαλλιά μετά το τρίμηνο..εγώ βαμμένη ξανθιά,μετά το γύρισα απλά στις ανταύγειες κ τώρα το ίδιο θα κάνω με το που μπω στον τεταρτο:wink: κατά τ αλλά,καλό πλύσιμο σαλάτες,με ξυδακι καλύτερα,όχι τόνο σολωμό σκουμπρί κ γενικά όχι κονσέρβες.

Καλώς ήρθες κι εσύ!!:-D κι εγώ μάλλον για Οκτώβρη θα πάω αλλά κανονικά μου δώσανε 6/11 ! Όλα καλά να μας πάνε και να ακούσεις κ την καρδούλα συντομα:xπρωτη εγκυμοσύνη;;

Δεν θα έχεις αργήσει βρε..ούτως ή άλλως παίρνεις χάπι,οκ..άλλες δεν παίρνουν καν γιατί αργούμε να ανακαλύψουν τη εγκυμοσύνη τους!!θετικές σκέψεις ευακι:xοοοολα καλα

Όχι εμένα αν εξαιρέσεις τους εμετούς,δεν με ενοχλεί κάτι άλλο εδώ:sad: αλλά από φίλη θυμάμαι που μου είχε πει για πονακια από ωχρό σωμάτιο.λογικα όσο περνάει ο καιρός,θα δημιουργείται ο πλακούντας κ αυτό θα εξαφανιστει:-P υπομονή..

Και εμένα ημερομηνία 6/11 μου έχει δώσει.Κοριτσια μου μακάρι να περνάμε το κάθε βήμα σιγά σιγά κ όλα καλά

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Καλως σας βρήκα !δυο μέρες διαφορά δλδ έχουμε πητ !ευχομαι την άλλη εβδομάδα να πάω για να ακούσουμε καρδιά !εχω ήδη έναν γιο 6χρ και άλλες δυο αποβολές β τριμηνου !αρα μπορώ να απαντήσω ότι είναι η τεταρτη μου κυηση !(έμπειρη πλέον ,,,αλλα αυτές τις αναγούλες δεν τις μπορώ ))εσένα πρώτη κυηση ;

2 παλινδρομες κυήσεις στην 8 η εβδομάδα άνευ αιτίας,μετά έκανα τον γιο μου που είναι 7 μηνών κ τώρα 7 εβδομαδων:-D..να σου ζήσει το αγόρι σου:x μάθατε αν υπήρχε λόγος για τις αποτυχημένες κυήσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

2 παλινδρομες κυήσεις στην 8 η εβδομάδα άνευ αιτίας,μετά έκανα τον γιο μου που είναι 7 μηνών κ τώρα 7 εβδομαδων:-D..να σου ζήσει το αγόρι σου:x μάθατε αν υπήρχε λόγος για τις αποτυχημένες κυήσεις;

Αρα έμπειρου λα και εσυ !να χαίρεσαι τον γιοκα σου !!το ωραίο είναι ότι από εδώ κ περα θα σε ξετρελάνει ο μικρός !!!(ελπιζω να σε αφήσουν οι ορμόνες σου )έχω ανεπάρκεια τραχήλου ,θα πάω για περιδεση σε έναν μήνα!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Αρα έμπειρου λα και εσυ !να χαίρεσαι τον γιοκα σου !!το ωραίο είναι ότι από εδώ κ περα θα σε ξετρελάνει ο μικρός !!!(ελπιζω να σε αφήσουν οι ορμόνες σου )έχω ανεπάρκεια τραχήλου ,θα πάω για περιδεση σε έναν μήνα!

Καλά θα κάνεις, για να είσαι και ήσυχη δηλαδη:-D από δω και πέρα όλα καλά..

Ήδη με έχει ξετρελανει! Είναι ξεκάθαρα ο έρωτας της ζωής μου! Τον κοιτάω και δεν το πιστευω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Ναι με βάση τη τελευταια περίοδο είμαι 9 εβδομάδων αλλά με τ κυημα είμαι σχεδόν 7...Την υγεία μας ν έχουμε κ όλα τ αλλά τ βρισκουμε

Αα κορίτσια να σας ρωτήσω κατι;είχε καμία ωχρο σωματείο π την ενοχλουσε;;Είναι σαν κύστη στ ωοθήκη κ τ μωρό τρέφεται από εκεί μέχρι ν γίνει ο πλακουντας

Καλησπέρα κορίτσια!!

Δέσποινα εγώ είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αλλά δεν με ενοχλούσε σε κάτι, έφυγε μόνο του στην πορεία της εγκυμοσύνης :)

@Evitheodorou και εμένα με αγχωνει ο θυρεοειδής κ πήγα σήμερα έκανα όλες τις εξετάσεις για να ηρεμήσω...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλά θα κάνεις, για να είσαι και ήσυχη δηλαδη:-D από δω και πέρα όλα καλά..

Ήδη με έχει ξετρελανει! Είναι ξεκάθαρα ο έρωτας της ζωής μου! Τον κοιτάω και δεν το πιστευω

Ολα καλα θα πανε σε όλες !σου δίνει δύναμη να προχωρήσεις και αυτό είναι το σημαντικό !εμενα με έχει τρελάνει βέβαια (πλάκα κάνω)υπομονη σε όλες μας !

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,ήθελα να σας ρωτήσω κάτι..εσείς βγαίνετε καθόλου έξω για να πάρετε αέρα;δεν ξέρω βέβαια κ που μένετε αλλά εμείς εδώ έχουμε ανοιχτωσια κ πρασιά κ ο μικρός ειδικά από το μεσημέρι κ μετά έχει γκρίνια,τον είχα μάθει κι εγώ στην βόλτα κάθε μέρα από τότε που γεννήθηκε κ τώρα του κακοφαινεται.τον βγάζω βέβαια μπαλκόνι αλλά πάλι με στραβοκοιταει:? θεωρείτε είναι επίφοβο να τον βγάλω κάνα μισαωρακι μέρα παρά μέρα ώρες που δεν έχει κόσμο;εσείς τι κάνετε;θα θελα να μου πει και η KarMar αλλά και οι υπόλοιπες μανουλες και μη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...