Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια σήμερα με έχει πιάσει κράμπα εντελώς ξαφνικά στο δεξί ποδι πάνω στο γοφο πολυ περίεργο κ δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό εντωμεταξυ περπάτούσα αλλά τώρα δεν γίνεται.το έχω ελατωσει..η κοιλια δεξιά κάποιες φορες με τραβάει κ με πονάει η συχνοουρια συνεχίζεται κ εντονος πονοκέφαλος κάποιες φορές..η όρεξη έτσι κ έτσι κάποιες φορές τρωω κάποιες όχι.η ύπνηλια κ ο πόνος στο στηθος σε λογικά πλαίσια εγκυμοσυνης χιχι αυτά κυρίως.

Καλημερα κοριτσια ...εμενα μονο ρο στηθος με ποναει πολυ ... τψρα που καθομαστε και σπιτι ...τα συμπτωματα τα νιωθουμε πιο εντονα γιατι δεν εχουμε κ αλλη ασχολια ..

Γενικες αποριες οποια γνωριζει αν κανει ναι ή  οχι επειδη εχω ακουσει διαφορα για το πρωτο τρίμηνο μιλαμε 

- ηλεκτρικη κουβερτα 

- ζεστο μπανιο

- να πινουμε πολυ νερο 

-να σκυβουμε 

- σκαλες ή ασανσερ 

- και (sex) ?

  • Μου αρέσει 2

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, InaRina είπε:

Καλημερα κοριτσια ...εμενα μονο ρο στηθος με ποναει πολυ ... τψρα που καθομαστε και σπιτι ...τα συμπτωματα τα νιωθουμε πιο εντονα γιατι δεν εχουμε κ αλλη ασχολια ..

Γενικες αποριες οποια γνωριζει αν κανει ναι ή  οχι επειδη εχω ακουσει διαφορα για το πρωτο τρίμηνο μιλαμε 

- ηλεκτρικη κουβερτα 

- ζεστο μπανιο

- να πινουμε πολυ νερο 

-να σκυβουμε 

- σκαλες ή ασανσερ 

- και (sex) ?

Καλημέρα κορίτσι μου εμένα μου είπε με αφορμή το μπάνιο που πάντα έκανα με πολύ ζεστό νερό ότι δε κάνει ειδικά στη περιοχή της μέσης κ της κοιλιάς.αρα να σου πω την αλήθεια έβγαλα κ την ηλεκτρική κουβέρτα για τον ίδιο λόγο..Ε το σκιψιμο με προσοχή εγώ το αποφεύγω.Ασανσερ λόγω μικροβίων αν μπορείς αποφεύγε το εφόσον βέβαια είναι λίγες οι σκάλες.Για το σεξ μου είπε ότι γενικά επιτρέπεται μέχρι τον 6ο μήνα αλλαια φορά τη βδομάδα ήπια κ με προφυλακτικό για αποφυγή μετάδοσης μηκυτων.Αλλα μετά που θα σιγουρευτείς ότι είναι όλα καλά.Εγω να σου πω την αλήθεια περιμένω να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο συν ότι τώρα που έχω μηκυτες εγκυμοσύνης θέλω πρώτα να περάσουν οι μέρες να φύγουν.ελπιζω να βοηθησαααα

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια σήμερα με έχει πιάσει κράμπα εντελώς ξαφνικά στο δεξί ποδι πάνω στο γοφο πολυ περίεργο κ δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό εντωμεταξυ περπάτούσα αλλά τώρα δεν γίνεται.το έχω ελατωσει..η κοιλια δεξιά κάποιες φορες με τραβάει κ με πονάει η συχνοουρια συνεχίζεται κ εντονος πονοκέφαλος κάποιες φορές..η όρεξη έτσι κ έτσι κάποιες φορές τρωω κάποιες όχι.η ύπνηλια κ ο πόνος στο στηθος σε λογικά πλαίσια εγκυμοσυνης χιχι αυτά κυρίως.

Κ εγώ Εύη έχω τραβήγματα κ πόνο στη κοιλιά.. Κ επίσης παρατήρησα ότι ίσως έχω κ συχνοουρια


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια σήμερα με έχει πιάσει κράμπα εντελώς ξαφνικά στο δεξί ποδι πάνω στο γοφο πολυ περίεργο κ δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό εντωμεταξυ περπάτούσα αλλά τώρα δεν γίνεται.το έχω ελατωσει..η κοιλια δεξιά κάποιες φορες με τραβάει κ με πονάει η συχνοουρια συνεχίζεται κ εντονος πονοκέφαλος κάποιες φορές..η όρεξη έτσι κ έτσι κάποιες φορές τρωω κάποιες όχι.η ύπνηλια κ ο πόνος στο στηθος σε λογικά πλαίσια εγκυμοσυνης χιχι αυτά κυρίως.

Καλημέρα! Κοπέλα μου δες μήπως για τις κράμπες πάρεις μαγνήσιο να μην ταλαιπωρείται,ρωτά τον γιατρό σου;-)

Just now, InaRina είπε:

Καλημερα κοριτσια ...εμενα μονο ρο στηθος με ποναει πολυ ... τψρα που καθομαστε και σπιτι ...τα συμπτωματα τα νιωθουμε πιο εντονα γιατι δεν εχουμε κ αλλη ασχολια ..

Γενικες αποριες οποια γνωριζει αν κανει ναι ή  οχι επειδη εχω ακουσει διαφορα για το πρωτο τρίμηνο μιλαμε 

- ηλεκτρικη κουβερτα 

- ζεστο μπανιο

- να πινουμε πολυ νερο 

-να σκυβουμε 

- σκαλες ή ασανσερ 

- και (sex) ?

Καλημέρα κοπέλα μου..ηλ.κουβερτα δεν γνωρίζω,ζεστό μπάνιο ναι αλλά όχι καυτό τύπου σάουνα, εννοείται να πίνεις πολύ νερό είναι τέλειο,να σκύβουμε με λυγισμένα γόνατα,σκάλες ή ασανσέρ με ο,τι βολευεσαι,αν δεν έχεις κάποιο θέμα κ θες να ασκηθεις σκάλες,στο ασανσέρ προσεκτικά με κουμπιά κτλ τώρα με τον ιό,τώρα για σεξ θεωρητικά αν δεν έχεις κάποιο θέμα επιτρέπεται αλλά χαλαρά,είναι πάνω στον γιατρό αυτό,πολλοί γιατροί λένε καλύτερα όχι το πρώτο τρίμηνο( έτσι είναι κι ο δικός μου) βέβαια με τους εμετούς δεν έχω κ όρεξη!

1 hour ago, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα μανούλες καλό Σκ να έχουμε!!Από συμπτώματα πως πατε;;;;:-P

Καλημέρα! Συμπτωματα εγώ τα ίδια...εμετοι κ όταν δεν κάνω, μια μόνιμη αναγουλα! Κατά τ αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο,είχα σε προηγούμενη εβδομάδα κ υπνηλία αλλα τώρα είμαι οκ ,ίσως βέβαια επειδή άρχισε κ ο μικρός μου να κοιμάται πάλι καλά να ξεκουράζομαι κι εγώ καλύτερα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμένα σέξ δεν με αφήνει προς το παρόν..κάτι θα ξέρουν κ αυτοί παραπάνω..εγώ να δω πως θα βγάλω το ημιμόνιμο από τα νυχια..βαφή μαλλιών μου είπε καθόλου κ μανο απλό αλλά τώρα να δω πως θα το κάνω..


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου εμένα μου είπε με αφορμή το μπάνιο που πάντα έκανα με πολύ ζεστό νερό ότι δε κάνει ειδικά στη περιοχή της μέσης κ της κοιλιάς.αρα να σου πω την αλήθεια έβγαλα κ την ηλεκτρική κουβέρτα για τον ίδιο λόγο..Ε το σκιψιμο με προσοχή εγώ το αποφεύγω.Ασανσερ λόγω μικροβίων αν μπορείς αποφεύγε το εφόσον βέβαια είναι λίγες οι σκάλες.Για το σεξ μου είπε ότι γενικά επιτρέπεται μέχρι τον 6ο μήνα αλλαια φορά τη βδομάδα ήπια κ με προφυλακτικό για αποφυγή μετάδοσης μηκυτων.Αλλα μετά που θα σιγουρευτείς ότι είναι όλα καλά.Εγω να σου πω την αλήθεια περιμένω να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο συν ότι τώρα που έχω μηκυτες εγκυμοσύνης θέλω πρώτα να περάσουν οι μέρες να φύγουν.ελπιζω να βοηθησαααα

Ναι με βοηθησες αρκετα  !!!thank you!Εμενα δεν μου είπαν τιποτα  ..απλα το μονο που ρώτησα ηταν για τη γυμναστικη επειδη εκανα εντονη ...βεβαια τωρα με την κατασταση ετσι κι αλλιωςδεν κανω , αλλα μου πε αν θες το μωρακι σου να κατσεις  φρονιμα , μονο χαλαρο περπατημα μου πε στην εγκυμοσυνη...

Just now, Evitheodorou είπε:

και εμένα σέξ δεν με αφήνει προς το παρόν..κάτι θα ξέρουν κ αυτοί παραπάνω..εγώ να δω πως θα βγάλω το ημιμόνιμο από τα νυχια..βαφή μαλλιών μου είπε καθόλου κ μανο απλό αλλά τώρα να δω πως θα το κάνω..

Το ημιμονιμο για να μην καταστραφουν τα νυχια σου καντο με λιμα απο πανω μεχρι ενα σημειο , ειναι πιο ασφαλες


oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μέχρι στιγμής έχω μονο έντονη συχνοουρία, υπνηλία κι ένα στήθος που είναι με τις μέρες του, πότε πρήζεται πολυ, πότε ξεπρηζεται! Για το σεξ ο γιατρός μου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα, με φροντίδα βεβαια. Να ρωτήσω, παίρνετε συμπληρώματα διατροφης; Εμένα μου ειπε να παίρνω ή σκετο φυλλικο για αρχή ή το pregnacare που εχει την απαιτούμενη ημερήσια ποσότητα σε φυλλικό, μαζί με αλλες βιταμίνες. Καταλήξαμε στο pregnacare liquid (σιρόπι) γιατί έχω την πετριά να μην μπορώ να καταπιώ χάπι!

  • Χαχα 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μέχρι στιγμής έχω μονο έντονη συχνοουρία, υπνηλία κι ένα στήθος που είναι με τις μέρες του, πότε πρήζεται πολυ, πότε ξεπρηζεται! Για το σεξ ο γιατρός μου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα, με φροντίδα βεβαια. Να ρωτήσω, παίρνετε συμπληρώματα διατροφης; Εμένα μου ειπε να παίρνω ή σκετο φυλλικο για αρχή ή το pregnacare που εχει την απαιτούμενη ημερήσια ποσότητα σε φυλλικό, μαζί με αλλες βιταμίνες. Καταλήξαμε στο pregnacare liquid (σιρόπι) γιατί έχω την πετριά να μην μπορώ να καταπιώ χάπι!

Χαχα κ εγώ τ φοβάμαι λίγο γτ πριν χρόνια κόντεψα ν πνιγώ.. Τώρα όμως είπα ν ξεπεράσω τ φόβο μ!!

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Evitheodorou είπε:

η να τα αφήσω και να τα κόβω σιγά σιγά με νυχοκόπτή δεν ξέρω..και περπάτημα είναι οκ όχι έντονη γυμναστικη..

Κι αυτο γινεται ετσι κι αλλιως τωρα σου εχει μακρυνει φανταζομαι δεν ακουμπαει καν στο δερμα ....

Just now, magda15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μέχρι στιγμής έχω μονο έντονη συχνοουρία, υπνηλία κι ένα στήθος που είναι με τις μέρες του, πότε πρήζεται πολυ, πότε ξεπρηζεται! Για το σεξ ο γιατρός μου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα, με φροντίδα βεβαια. Να ρωτήσω, παίρνετε συμπληρώματα διατροφης; Εμένα μου ειπε να παίρνω ή σκετο φυλλικο για αρχή ή το pregnacare που εχει την απαιτούμενη ημερήσια ποσότητα σε φυλλικό, μαζί με αλλες βιταμίνες. Καταλήξαμε στο pregnacare liquid (σιρόπι) γιατί έχω την πετριά να μην μπορώ να καταπιώ χάπι!

Κανατε εξετασεις αιματος και σας ρο ειπε ..Ή προληπτικα ? Εχω ακουσει κ γω για φυλλικο οτι πρεπει 2 μηνες πριν μηνες εγκυος , εγω παιρνω σιδηρο συγκεκριμενα φερριτινη γιατι εχω ελλειψη , οχι για την εγκυμοσυνη,το επαιρνα κ πριν ..δεν μου εδωσε κατι ακομα ..


oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς InaRina αλλά εντάξει αυτά διορθώνώντε όλα καλά να είναι με τα μωρακια μας πάνω απ όλα!!εμένα ο γιατρός μου έδωσε και φυλλικο και d3 από μόνη μου δεν πήρα κάτι magda.

μέχρι στιγμής τώρα αν χρειαστούν κ αλλες βιταμίνες κτλ βλέπουμε :)

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, magda15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ μέχρι στιγμής έχω μονο έντονη συχνοουρία, υπνηλία κι ένα στήθος που είναι με τις μέρες του, πότε πρήζεται πολυ, πότε ξεπρηζεται! Για το σεξ ο γιατρός μου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα, με φροντίδα βεβαια. Να ρωτήσω, παίρνετε συμπληρώματα διατροφης; Εμένα μου ειπε να παίρνω ή σκετο φυλλικο για αρχή ή το pregnacare που εχει την απαιτούμενη ημερήσια ποσότητα σε φυλλικό, μαζί με αλλες βιταμίνες. Καταλήξαμε στο pregnacare liquid (σιρόπι) γιατί έχω την πετριά να μην μπορώ να καταπιώ χάπι!

Φυλλικό οξύ παίρνω μόνο που έπαιρνα κ πριν την εγκυμοσύνη;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! ΙnaRina, μου ειπε φυλλικο οξυ οπωσδήποτε (χωρις εξετασεις αίματος) ή προληπτικά αυτο το pregnacare που εχει και καποιες αλλες βιταμινες. Κατεληξα στο 2ο και οταν έρθει κι η ωρα των αιματολογικων, βλεποντας και κάνοντας :)

  • Μου αρέσει 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

ακριβώς InaRina αλλά εντάξει αυτά διορθώνώντε όλα καλά να είναι με τα μωρακια μας πάνω απ όλα!!εμένα ο γιατρός μου έδωσε και φυλλικο και d3 από μόνη μου δεν πήρα κάτι magda.

μέχρι στιγμής τώρα αν χρειαστούν κ αλλες βιταμίνες κτλ βλέπουμε :)

Ναι και εμένα και μου είπε να μη παίρνω το σίδηρο που έπαιρνα πρίν


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...