Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Πολύ ωραία νέα, μπράβο!

Εγώ έχω τον επόμενο υπέρηχο 8/4 για να ακούσουμε καρδούλα και ΠΗΤ βάσει ΤΕΡ 15/11 που ειναι κι η ημερομηνία των δικών μου γενεθλίων!!

Φαντάζομαι θα μου δώσει κι ο γιατρός πητ 8 του μήνα.

  • Μου αρέσει 4

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KarMar84 είπε:

Εγώ μόνο ένα ραντεβού έχω κάνει προς το παρόν στο οποίο ο υπέρηχος έβγαλε 11/11 :roll:

Ελα παρεα ειμαστε κ γω μονο ενα εχω κανει .....!

Just now, magda15 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πολύ ωραία νέα, μπράβο!

Εγώ έχω τον επόμενο υπέρηχο 8/4 για να ακούσουμε καρδούλα και ΠΗΤ βάσει ΤΕΡ 15/11 που ειναι κι η ημερομηνία των δικών μου γενεθλίων!!

Φαντάζομαι θα μου δώσει κι ο γιατρός πητ 8 του μήνα.

Λες να χετε παρεα γενεθλια !!!! Κ μενα ειναι κοντα στα γενεθλια μ ,,, παντως οποια ημερομηνια ειναι ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΤΙΚΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ!!

  • Μου αρέσει 5

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria marieta είπε:

Είμαι  στην 9 εβδομάδα  κύησης μ.Εμενα μου ειπε από 11 εως 14 εβδομάδα γίνεται η εξέταση 

Εμενα με έβαλε να κάνω καμπύλη Ζαχαρού και  γλυκοζυλιωμενη έκανε καμία από εσάς κορίτσια;;

Έλα κοπέλα μου,εμένα με έβαλε γλυκοζυλιωμενη στις πρώτες εξετάσεις που έκανα γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα διαβήτη κύησης.εσενα κ καμπύλη σου έβαλε από τώρα;πώς κι έτσι;έχεις κάποιο ιστορικό;

1 hour ago, demifilol είπε:

Καλημέρα  κορίτσια μ!ειδα ότι μαζευτήκαμε πολλές !!!ευχομαι τα καλύτερα !εγω επιτέλους άκουσα καρδούλα ,ολα πηγαίνουν καλα !εδω και μέρες βγάζω ότι τρώω και πίνω !προσπαθω να γλυτωσω το νοσοκομείο κ την αφυδάτωση !στις 21 Απριλίου έχω κλείσει αυχενική !ευχομαι καλα αποτελέσματα σε όλες μας !!

Κοπέλα μου!!!! Μια από τα ίδια! Σήμερα ειδικά ξύπνησα χειρότερα από ποτέ! Έχω κάνει ήδη 4-5 εμετούς,μα απορώ τι βγάζω;! Κάνε υπομονή αυτές οι 2 εβδομάδες είναι δύσκολες ,μετά θα στρώνει σιγά σιγά! Λεμονακι στυμμενο σε νερό να πίνεις με καλαμάκι λίγο λίγο ή Σουρωτή!Εγώ 27 Απρίλη αυχενική!

Just now, Evitheodorou είπε:

πάντως ακόμα καμία μας δεν ξέρει τι είναι το μωράκι ε?είναι κ νωρις ακόμα βέβαια..πιο μετά θα λέμε αγοράκι κοριτσάκι :x

Ναι ναι! Θα κάνουμε κ πινακακι με τα ονόματα μας ,την ΠΗΤ μας κ το φύλο του μωρου:x

Just now, InaRina είπε:

Ναι ειναι νωρις ....γερο να είναι αρχικα κ οτι ειναι ,το καθενα εχει τη χαρη του ! Σας εχει δωσει ο γιατρος ημερομηνια τοκετου ? 

Καλά εννοείται αυτό! Εμένα η ΠΗΤ μου είναι 6/11 αλλά στην αυχενική θα το σιγουρέψουμε καλύτερα μιας κ λόγω θηλασμού δεν είχα κ πολύ σταθερό κυκλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

 

Κοπέλα μου!!!! Μια από τα ίδια! Σήμερα ειδικά ξύπνησα χειρότερα από ποτέ! Έχω κάνει ήδη 4-5 εμετούς,μα απορώ τι βγάζω;! Κάνε υπομονή αυτές οι 2 εβδομάδες είναι δύσκολες ,μετά θα στρώνει σιγά σιγά! Λεμονακι στυμμενο σε νερό να πίνεις με καλαμάκι λίγο λίγο ή Σουρωτή!Εγώ 27 Απρίλη αυχενική!

Μου έχει δώσει κάτι υποθετα η γιατρός ! που και που με πιάνουν !φοβαμαι να μην αφυδατωθώ!υπομονη άλλες δυο εβδομάδες ,,,ευχομαι να μας περάσει μετά !!!κοντα κοντά έχουμε τις αυχενικές!!λες να είναι κοριτσάκια και να μας παιδεύουν ;;θα φανεί ,,,γερα να είναι !!(Ευχαριστω για τις συμβουλές )

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, demifilol είπε:

Μου έχει δώσει κάτι υποθετα η γιατρός ! που και που με πιάνουν !φοβαμαι να μην αφυδατωθώ!υπομονη άλλες δυο εβδομάδες ,,,ευχομαι να μας περάσει μετά !!!κοντα κοντά έχουμε τις αυχενικές!!λες να είναι κοριτσάκια και να μας παιδεύουν ;;θα φανεί ,,,γερα να είναι !!(Ευχαριστω για τις συμβουλές )

Λες;;;;κι εσύ γιο δεν έχεις; Πάντως και στον γιο μου έτσι ήμουν μέχρι 14η εβδομαδα απλά τότε δεν μου κακοφαινοταν τόσο γιατί ήμουν ξάπλα οοολη μέρα,τώρα με τον μπόμπιρα δεν παίζει αυτό το σενάριο!!με τρέχει!χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Λες;;;;κι εσύ γιο δεν έχεις; Πάντως και στον γιο μου έτσι ήμουν μέχρι 14η εβδομαδα απλά τότε δεν μου κακοφαινοταν τόσο γιατί ήμουν ξάπλα οοολη μέρα,τώρα με τον μπόμπιρα δεν παίζει αυτό το σενάριο!!με τρέχει!χαχαχαχ

Και στις 3 προηγούμενες (που ήταν αγόρια )δεν είχα τέτοια συμπτώματα !αρα εσυ παίζει να έχεις ξανά αγοράκι !!!θα τα ξεχάσουμε ολα ,,,απολαυσε τον μικρουλι σου !!!(εγώ πάλι τον διώχνω μακριά Γτ με ταρακουνάει συνεχεια )

  • Χαχα 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina said:

Ελα παρεα ειμαστε κ γω μονο ενα εχω κανει .....!

Λες να χετε παρεα γενεθλια !!!! Κ μενα ειναι κοντα στα γενεθλια μ ,,, παντως οποια ημερομηνια ειναι ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΤΙΚΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ!!

Πλάκα θα'χει αν όντως συμπέσει η ΠΗΤ! Κι εγώ μόνο ένα έχω κάνει μέχρι στιγμής! Υπομονηηηηη!

  • Μου αρέσει 3

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Και εμεναααα ❤️ στην αυχενική διαφάνεια δε φαίνεται το φύλλο;

Νομίζω έχει να κάνει με την στάση του μωρού κ την εμπειρία του εμβρυολογου.εμας στην προηγούμενη μας είπε 99 τοις 100 αγόρι!! Το 1 τοις 100 μου λέει είναι του Θεού!χαχαχααχ! Αφού μας τα είχε μοστραρει φάτσα κάρτα!χαχααχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Νομίζω έχει να κάνει με την στάση του μωρού κ την εμπειρία του εμβρυολογου.εμας στην προηγούμενη μας είπε 99 τοις 100 αγόρι!! Το 1 τοις 100 μου λέει είναι του Θεού!χαχαχααχ! Αφού μας τα είχε μοστραρει φάτσα κάρτα!χαχααχαχα

Χαχαχ ελπίζω να του αρέσουν οι κοινωνικότητες κ να μη ντρέπεται.να μαθουμεεε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και με το καλο ολες να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια!

Δεν ξερω αν ανηκω στις μανουλες Νοεμβριου γιατι ΠΗΤ μου εδωσε 31.10 με βαση την εμβρυομεταφορα (μανουλα εξωσωματικης εγω), απλα ειδα καθως σας διαβαζα οτι ειμαστε μαζι στις εβδομαδες πανω κατω! Ειμαι 9 εβδομαδων, εχω κανει εναν υπερηχο πριν 2 βδομαδες και ο επομενος 20 Απριλιου. Μενω Γερμανια οποτε εδω αλλα συστηματα και πιο λιγοι υπερηχοι...

Εσεις κοριτσια πώς πατε απο συμπτωματα; Εγω εχω πολλες αναγουλες και ναυτια, ευτυχως εναν εμετο ως τωρα και δε μου αρεσει να τρωω τιποτα απο οτι ετρωγα τοσα χρονια...Μονο πατατες, μπιφτεκια, φρυγανιες και ντοματα αντεχω! Τρελη ποικιλια! Πού και πού και κανενα φρουτο...Η γιατρος ειπε να τρωω οτι αντεχω και μετα το πρωτο τριμηνο θα περασει ολο αυτο και μπορω να κανω μια καλυτερη διατροφη!

Χαιρομαι πολυ που ειμαι στην παρεα σας και ελπιζω να λεμε τα ομορφα νεα της εγκυμοσυνης μας εδω και να αγνοησουμε λιγο την τρελα που γινεται γυρω μας! Να δειτε σε λιγο καιρο που θα εχουμε τα μωρακια μας θα εχουμε εξασκηθει τοσο στην κλεισουρα που η  βολτα με το καροτσι θα μοιαζει τρελη εξοδος!!!!

 

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!Είμαι νέα στη παρέα σας αλλά χαίρομαι πολύ που θα ανταλλάσουμε τις απόψεις/προβληματισμούς/ανησυχίες μας από εδώ!

Ο γιατρός μου μου έδωσε ΠΗΤ 03/11 και σήμερα είμαι 9ε. Για την εξέταση της αυχενικής έχω προγραμματισμένο ραντεβού για τις 21/04. Πριν από 2 εβδομάδες ακούσαμε και καρδούλα. Από συμπτώματα μέχρι στιγμής με ταλαιπωρεί λιγάκι ένα αίσθημα κόπωσης και δυσπεψίας. Ευτυχώς δεν αντιμετώπισα ναυτίες ή εμετούς.

Θέλω να ευχηθώ σε όλες μας ψυχραιμία και να έχουμε μια τελειόμηνη κύηση!!!

  • Μου αρέσει 5

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σας κοριτσια και με το καλο ολες να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια!

Δεν ξερω αν ανηκω στις μανουλες Νοεμβριου γιατι ΠΗΤ μου εδωσε 31.10 με βαση την εμβρυομεταφορα (μανουλα εξωσωματικης εγω), απλα ειδα καθως σας διαβαζα οτι ειμαστε μαζι στις εβδομαδες πανω κατω! Ειμαι 9 εβδομαδων, εχω κανει εναν υπερηχο πριν 2 βδομαδες και ο επομενος 20 Απριλιου. Μενω Γερμανια οποτε εδω αλλα συστηματα και πιο λιγοι υπερηχοι...

Εσεις κοριτσια πώς πατε απο συμπτωματα; Εγω εχω πολλες αναγουλες και ναυτια, ευτυχως εναν εμετο ως τωρα και δε μου αρεσει να τρωω τιποτα απο οτι ετρωγα τοσα χρονια...Μονο πατατες, μπιφτεκια, φρυγανιες και ντοματα αντεχω! Τρελη ποικιλια! Πού και πού και κανενα φρουτο...Η γιατρος ειπε να τρωω οτι αντεχω και μετα το πρωτο τριμηνο θα περασει ολο αυτο και μπορω να κανω μια καλυτερη διατροφη!

Χαιρομαι πολυ που ειμαι στην παρεα σας και ελπιζω να λεμε τα ομορφα νεα της εγκυμοσυνης μας εδω και να αγνοησουμε λιγο την τρελα που γινεται γυρω μας! Να δειτε σε λιγο καιρο που θα εχουμε τα μωρακια μας θα εχουμε εξασκηθει τοσο στην κλεισουρα που η  βολτα με το καροτσι θα μοιαζει τρελη εξοδος!!!!

 

Καλώς ήρθες κοπέλα μου! Καλά έκανες κ ήρθες στην ομάδα μας..είμαστε γουρλιδες!χαχαχαχα!Γερμανία ε;οι κουμπάροι μας είναι εκεί τα τελευταία 5 χρόνια, Βερολίνο!

Από συμπτώματα εγώ εμετούς κ ανακάτεμα τα,μετράω αντίστροφα να τελειώσει αυτό το πρώτο τρίμηνο..να σιγουρευτούμε κ στην αυχενική ότι όλα είναι καλά...

Εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

Just now, VDPap είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!Είμαι νέα στη παρέα σας αλλά χαίρομαι πολύ που θα ανταλλάσουμε τις απόψεις/προβληματισμούς/ανησυχίες μας από εδώ!

Ο γιατρός μου μου έδωσε ΠΗΤ 03/11 και σήμερα είμαι 9ε. Για την εξέταση της αυχενικής έχω προγραμματισμένο ραντεβού για τις 21/04. Πριν από 2 εβδομάδες ακούσαμε και καρδούλα. Από συμπτώματα μέχρι στιγμής με ταλαιπωρεί λιγάκι ένα αίσθημα κόπωσης και δυσπεψίας. Ευτυχώς δεν αντιμετώπισα ναυτίες ή εμετούς.

Θέλω να ευχηθώ σε όλες μας ψυχραιμία και να έχουμε μια τελειόμηνη κύηση!!!

Πω πω! Πόσα κοριτσιααααα!! Φουλ μπεμπακια ο Νοέμβρης !

Καλώς ήρθες κι εσύ κοπέλα μου!! Να έχεις μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2020 at 4:46 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ ελπίζω επειδή είμαι στην επαρχία να μην είναι τόσο αυστηρά τα μέτρα για τους συνοδούς στην αυχενική :(

@Papakι στον πρώτο υπέρηχο ήμουν 5w6d και οι παλμοί ήταν 97 αλλά δεν τον προβλημάτισε τον γιατρό :)

@Evitheodorou περιμένουμε κ τα δικά σου νέα! :)

@MinakiG καλώς ήρθες! Με το καλό!

Ξέρετε γτ Μ φαίνεται περίεργο;;(χωρίς βέβαια να έχω γνώσεις επί του θέματος).Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα στις 4 Μαρτίου.ο γιατρός όταν έκανα χοριακη Μ είπε ότι η εγκυμοσύνη ήταν κάποια ηλικίας κ σήμερα π πήγα ο υπέρηχος έδειξε απόκλιση 6-7 ημερών.Αυτο γτ συμβαίνει;Είμαστε σίγουροι ότι ο υπέρηχος δείχνει τη σωστή ηλικία κύησης;


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...