Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Papakι είπε:

10 Απριλίου;;;Σε ποιο μήνα είσαι εσύ;την αυχενική διαφάνεια δεν την κάνουμε στον τρίτο-τεταρτο μήνα;

Καλημέρα χαχα..ξεκίνησαν οι αϋπνίες...Κ εγώ έτσι ξέρω 12 με 14 εβδομάδα γινεται;;; εγώ θ ξαναπάω τ Πέμπτη γτ αιματακιβπ είχα ν μ ξαναδει

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Papakι είπε:

10 Απριλίου;;;Σε ποιο μήνα είσαι εσύ;την αυχενική διαφάνεια δεν την κάνουμε στον τρίτο-τεταρτο μήνα;

Καλημέρα! Την αυχενική την κάνουμε από 11η μέχρι 14η εβδομαδα:-P

6 ώρες πρίν, Maria marieta είπε:

Να ηρεμήσεις  και όλα θα πάνε καλα!!Εγω νομίζω ακόμη ότι ακούω και βλέπω στο μόνιτορ ένα λευκο πραγματακι να αναβοσβήνει...

Έχει κάνει καμία κοπέλα την αυχενική διαφάνεια;;Εμενα με έβαλα να την κάνω 10 Απριλίου 

Καλημέρα! Εγώ παίρνω τηλ από το πρωί στον εμβρυολογο αλλά δεν το σηκώσει.θα δοκιμάσω κ προς το μεσημέρι.λογικα τέλη Απρίλη θα με βαλει;-)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...μόλις γύρισα από το γιατρό..ένα είναι τελικά το εμβρυακι μας!Είναι μέσα στη μήτρα αλλά μάλλον έγινε αργά η εμφύτευση κ δείχνει ότι ειμαι λιγότερων ημερών έγκυος απ'οτι πιστεύαμε κ δεν καταφέραμε να ακούσουμε την καρδούλα έτσι όπως θέλαμε,δλδ 120 χτυπους το λεπτό..θα ξαναπάμε την επόμενη εβδομάδα προς το τέλος για να ξανακουσουμε το μωράκι μας...Και μάντεψτε...Δεν Μ έφυγε το άγχος...Δεν τα καταλαβαίνω όλα αυτά βρε κορίτσια κ αγχώνομαι..Έχει καμία άλλη ανάλογη εμπειρία;

  • Μου αρέσει 4

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Λοιπόν...μόλις γύρισα από το γιατρό..ένα είναι τελικά το εμβρυακι μας!Είναι μέσα στη μήτρα αλλά μάλλον έγινε αργά η εμφύτευση κ δείχνει ότι ειμαι λιγότερων ημερών έγκυος απ'οτι πιστεύαμε κ δεν καταφέραμε να ακούσουμε την καρδούλα έτσι όπως θέλαμε,δλδ 120 χτυπους το λεπτό..θα ξαναπάμε την επόμενη εβδομάδα προς το τέλος για να ξανακουσουμε το μωράκι μας...Και μάντεψτε...Δεν Μ έφυγε το άγχος...Δεν τα καταλαβαίνω όλα αυτά βρε κορίτσια κ αγχώνομαι..Έχει καμία άλλη ανάλογη εμπειρία;

Μην ανχωνεσαι απλως εισαι λιγοτερο εβδομαδων..εγω επαθα το αντιθετο οταν πηγα νομιζα οτι είμαι 5 εβδομάδων κ τελικά ημουν 6 κ 4...θ πας την άλλη φορά κ θ ακούσεις κανονικά...Κ εμένα τόσο ήταν 120 χτύποι τ πρώτη φορά π ακουσα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Μην ανχωνεσαι απλως εισαι λιγοτερο εβδομαδων..εγω επαθα το αντιθετο οταν πηγα νομιζα οτι είμαι 5 εβδομάδων κ τελικά ημουν 6 κ 4...θ πας την άλλη φορά κ θ ακούσεις κανονικά...Κ εμένα τόσο ήταν 120 χτύποι τ πρώτη φορά π ακουσα

Πόσο εβδομάδων ήσουν όταν άκουσες 120 χτύπους εσύ;


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Μ ειπε 6 κ 4!!!

Τώρα που θ πάω θ μ δώσει κ πητ γ είναι πιο σίγουρος 

Κι εγώ υποτίθεται σήμερα ήμουν με τα λεγόμενα του γιατρού 6w κ 3d αλλά στον υπέρηχο έβγαλε ότι ειμαι 5w κ 4d,οπότε ο γιατρός είπε ότι είναι λογικό να μην ακούμε τους επιθυμητούς παλμούς (120 δλδ).Βλέπω το σύζυγό λ στεναχωρήθηκε κ στεναχωριέμαι κι εγώ..Πάλι στην αναμονή μέχρι 9 του μήνα.Φοβαμαι μήπως είδε κάτι ο γιατρός κ δε μας το λέει .


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Κι εγώ υποτίθεται σήμερα ήμουν με τα λεγόμενα του γιατρού 6w κ 3d αλλά στον υπέρηχο έβγαλε ότι ειμαι 5w κ 4d,οπότε ο γιατρός είπε ότι είναι λογικό να μην ακούμε τους επιθυμητούς παλμούς (120 δλδ).Βλέπω το σύζυγό λ στεναχωρήθηκε κ στεναχωριέμαι κι εγώ..Πάλι στην αναμονή μέχρι 9 του μήνα.Φοβαμαι μήπως είδε κάτι ο γιατρός κ δε μας το λέει .

Παπάκι μου μην στεναχωριέσαι!!είδες το σπορακι σου σήμερα! Αν τον γιατρό τον ανησυχούσε κάτι,πιστεύω θα σε προετοίμαζε κάπως,είναι πολύ συχνό τις πρώτες εβδομάδες να έχεις αποκλίσεις στις μέρες.εγω σκέψου είχα 119 χτύπους στις 6+3 εβδ κ μας είχε πει ο γιατρός ότι αν ερχόμουν την προηγούμενη μέρα,παίζει να μην ακούγαμε τίποτα.αρα είναι λογικό στις 5+4 εβδ να μην την ακούσετε! Γλυκιά μου κι εσύ κι ο άντρας σου προσπαθειστε να είστε χαρούμενοι κ να σκέφτεστε αισιόδοξα..τώρα ξεκινάει το ταξίδι σας:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Παπάκι μου μην στεναχωριέσαι!!είδες το σπορακι σου σήμερα! Αν τον γιατρό τον ανησυχούσε κάτι,πιστεύω θα σε προετοίμαζε κάπως,είναι πολύ συχνό τις πρώτες εβδομάδες να έχεις αποκλίσεις στις μέρες.εγω σκέψου είχα 119 χτύπους στις 6+3 εβδ κ μας είχε πει ο γιατρός ότι αν ερχόμουν την προηγούμενη μέρα,παίζει να μην ακούγαμε τίποτα.αρα είναι λογικό στις 5+4 εβδ να μην την ακούσετε! Γλυκιά μου κι εσύ κι ο άντρας σου προσπαθειστε να είστε χαρούμενοι κ να σκέφτεστε αισιόδοξα..τώρα ξεκινάει το ταξίδι σας:x

Η αλήθεια είναι ότι Μ εδωσε και σαν δωράκι ένα κουτί με διάφορα πράγματα εγκυμοσύνης για καλή αρχή!!!Τι να πω;;;θέλω να γίνω μανούλα τοοοσο πολύ...Μετράω αντίστροφα για τις 9 του μήνα τώρα ..Σε Ευχαριστώ για τη στήριξη!!!

  • Μου αρέσει 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Κι εγώ υποτίθεται σήμερα ήμουν με τα λεγόμενα του γιατρού 6w κ 3d αλλά στον υπέρηχο έβγαλε ότι ειμαι 5w κ 4d,οπότε ο γιατρός είπε ότι είναι λογικό να μην ακούμε τους επιθυμητούς παλμούς (120 δλδ).Βλέπω το σύζυγό λ στεναχωρήθηκε κ στεναχωριέμαι κι εγώ..Πάλι στην αναμονή μέχρι 9 του μήνα.Φοβαμαι μήπως είδε κάτι ο γιατρός κ δε μας το λέει .

Κατάλαβα κοπέλα μ αλλά μην στεναχωριέσαι είναι επειδή ησουν πιο λίγο κ όντως την mummaria  είδες τι την είπε ο γιατρός; γ μια μέρα μπορεί ν μην άκουγαν τπτ..Κ εγώ π είδα αίμα έσκασα 2 βδομάδες ν περιμένω μέχρι ν έρθει τωρα αυτή η εβδομάδα.. όλα θ πάνε καλά!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papakι είπε:

Η αλήθεια είναι ότι Μ εδωσε και σαν δωράκι ένα κουτί με διάφορα πράγματα εγκυμοσύνης για καλή αρχή!!!Τι να πω;;;θέλω να γίνω μανούλα τοοοσο πολύ...Μετράω αντίστροφα για τις 9 του μήνα τώρα ..Σε Ευχαριστώ για τη στήριξη!!!

Θα δεις όλα καλά θα είναι βρε! Την άλλη βδομάδα θα ακούσεις ένα γρήγορο χτύπο καρδιάς,δεν θα το ξεχάσεις ποτέ:x να σκέφτεσαι αυτό το παιδάκι ήρθε για να μείνει!!!

Just now, Despoina Mar είπε:

Κατάλαβα κοπέλα μ αλλά μην στεναχωριέσαι είναι επειδή ησουν πιο λίγο κ όντως την mummaria  είδες τι την είπε ο γιατρός; γ μια μέρα μπορεί ν μην άκουγαν τπτ..Κ εγώ π είδα αίμα έσκασα 2 βδομάδες ν περιμένω μέχρι ν έρθει τωρα αυτή η εβδομάδα.. όλα θ πάνε καλά!!

Τι άγχος κι εσύ βρε κοπέλα μου με το αίμα ε;;αυτό κι αν είναι συνηθισμένο!! Άντε κοντεύει η πέμπτη!!:-D όλα καλά θα είναι!! Είναι γουρλιδικη η ομάδα μας!!

Κορίτσια μου έκλεισα αυχενική για 27 Απρίλη τελικά! Μου είπαν ότι δεν επιτρέπουν συνοδούς,ούτε καν στην αίθουσα αναμονής.απο την στιγμή που το είπα στον άντρα μου δεν μιλιέται! Σας είπαν κι εσάς το ιδιο σε όσες κλείσανε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Κι εγώ υποτίθεται σήμερα ήμουν με τα λεγόμενα του γιατρού 6w κ 3d αλλά στον υπέρηχο έβγαλε ότι ειμαι 5w κ 4d,οπότε ο γιατρός είπε ότι είναι λογικό να μην ακούμε τους επιθυμητούς παλμούς (120 δλδ).Βλέπω το σύζυγό λ στεναχωρήθηκε κ στεναχωριέμαι κι εγώ..Πάλι στην αναμονή μέχρι 9 του μήνα.Φοβαμαι μήπως είδε κάτι ο γιατρός κ δε μας το λέει .

Κορίτσι μου εμένα 6 βδομαδων ίσα που ακούστηκε από τη γιατρό μου γιατί εγώ δεν άκουγα τίποτα.μετα από 10 μέρες ακούστηκε πολύ ξεκάθαρα.οποτε καμμία ανησυχία.επισης όταν τη ρώτησα πόσοι είναι οι παλμοί μου είπε δε μετράω παλμούς εγώ βλέπω το συγχρονισμό που χτυπάει.οποτε μην ανησυχείς καθόλου.ξεεουν οι γιατροί.εγω κορίτσια μου σε 7 μέρες πάλι έχω ραντεβού να δούμε την εξέλιξη και 30 Απριλίου αυχενική διαφάνεια.τοτε θα κλείνω τις 12 βδομαδες

Just now, MumMaria είπε:

Θα δεις όλα καλά θα είναι βρε! Την άλλη βδομάδα θα ακούσεις ένα γρήγορο χτύπο καρδιάς,δεν θα το ξεχάσεις ποτέ:x να σκέφτεσαι αυτό το παιδάκι ήρθε για να μείνει!!!

Τι άγχος κι εσύ βρε κοπέλα μου με το αίμα ε;;αυτό κι αν είναι συνηθισμένο!! Άντε κοντεύει η πέμπτη!!:-D όλα καλά θα είναι!! Είναι γουρλιδικη η ομάδα μας!!

Κορίτσια μου έκλεισα αυχενική για 27 Απρίλη τελικά! Μου είπαν ότι δεν επιτρέπουν συνοδούς,ούτε καν στην αίθουσα αναμονής.απο την στιγμή που το είπα στον άντρα μου δεν μιλιέται! Σας είπαν κι εσάς το ιδιο σε όσες κλείσανε;;

Στη γυναικολόγο Μ ναι δεν επιτρέπεται πια.στο εργαστήριο για την αυχενική δε Μ είπαν κάτι αλλά λογικά το ίδιο ισχύει

  • Λυπημένη/-ος 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ ελπίζω επειδή είμαι στην επαρχία να μην είναι τόσο αυστηρά τα μέτρα για τους συνοδούς στην αυχενική :(

@Papakι στον πρώτο υπέρηχο ήμουν 5w6d και οι παλμοί ήταν 97 αλλά δεν τον προβλημάτισε τον γιατρό :)

@Evitheodorou περιμένουμε κ τα δικά σου νέα! :)

@MinakiG καλώς ήρθες! Με το καλό!


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ ελπίζω επειδή είμαι στην επαρχία να μην είναι τόσο αυστηρά τα μέτρα για τους συνοδούς στην αυχενική :(

@Papakι στον πρώτο υπέρηχο ήμουν 5w6d και οι παλμοί ήταν 97 αλλά δεν τον προβλημάτισε τον γιατρό :)

@Evitheodorou περιμένουμε κ τα δικά σου νέα! :)

@MinakiG καλώς ήρθες! Με το καλό!

Ξέρετε γτ Μ φαίνεται περίεργο;;(χωρίς βέβαια να έχω γνώσεις επί του θέματος).Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα στις 4 Μαρτίου.ο γιατρός όταν έκανα χοριακη Μ είπε ότι η εγκυμοσύνη ήταν κάποια ηλικίας κ σήμερα π πήγα ο υπέρηχος έδειξε απόκλιση 6-7 ημερών.Αυτο γτ συμβαίνει;Είμαστε σίγουροι ότι ο υπέρηχος δείχνει τη σωστή ηλικία κύησης;


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Ξέρετε γτ Μ φαίνεται περίεργο;;(χωρίς βέβαια να έχω γνώσεις επί του θέματος).Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα στις 4 Μαρτίου.ο γιατρός όταν έκανα χοριακη Μ είπε ότι η εγκυμοσύνη ήταν κάποια ηλικίας κ σήμερα π πήγα ο υπέρηχος έδειξε απόκλιση 6-7 ημερών.Αυτο γτ συμβαίνει;Είμαστε σίγουροι ότι ο υπέρηχος δείχνει τη σωστή ηλικία κύησης;

Ο υπέρηχος δείχνει με μια μικρή απόκλιση την σωστή ηλικία κύησης.οι χοριακες από την άλλη βασικό είναι να διπλασιάζονται κάθε 48-72 ώρες για αυτό κ θα δεις 2 κοπέλες να έχουν ξεκινήσει η μία με 500 χοριακη ή άλλη με 50 αλλά κ των δύο να εξελίσσεται καλά η εγκυμοσύνη κ να είναι πάνω κάτω στην ίδια εβδομάδα.εγω να σκεφτείς που τα έχω πρόσφατα γιατί πέρσι ήμουν έγκυος,έχω τελείως διαφορετικές τιμές χοριακης στην ίδια εβδομάδα αλλά ως τώρα πάνε όλα καλά.προσπαθησε να το βγάλεις από το μυαλό σου το κακό σενάριο,αν ήταν κάτι θα στο έλεγε κ ο γιατρός σου που είναι κ ο μόνος ειδικός!ένα παραπάνω εφ όσον κ ο ίδιος γνωρίζει την μέρα της εμβρυομεταφορας σου;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...