Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Ναι και εμένα και μου είπε να μη παίρνω το σίδηρο που έπαιρνα πρίν

Κοριτσια δεν ξερω τι να κανω εγω ρωρησα δυο φορες  .....ειπα οτι παιρνω αυτο τ σιδηρο με ρωτησε γραμμαρια και ρωτησα για το φυλλικο μου ειπε οχι ακομα και πριν φυγω ξαναρωτησα σιγουρα δεν χρειαζεται να παρω κατι .....κ μου παν οχι ... μου δωσε 2 χοριακες να κανω κ μου ειπε να ξαναπαω για υπερηχο σε 3 βδομαδες ....αλλα λογω Μ.παρασκευης εκλεισα να παω σε 4 βδομαδες ....λετε να παρω κανεναν αλλον γιατρο ? 


oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, InaRina είπε:

Κοριτσια δεν ξερω τι να κανω εγω ρωρησα δυο φορες  .....ειπα οτι παιρνω αυτο τ σιδηρο με ρωτησε γραμμαρια και ρωτησα για το φυλλικο μου ειπε οχι ακομα και πριν φυγω ξαναρωτησα σιγουρα δεν χρειαζεται να παρω κατι .....κ μου παν οχι ... μου δωσε 2 χοριακες να κανω κ μου ειπε να ξαναπαω για υπερηχο σε 3 βδομαδες ....αλλα λογω Μ.παρασκευης εκλεισα να παω σε 4 βδομαδες ....λετε να παρω κανεναν αλλον γιατρο ? 

Φυλλικό οξύ δεν καταλαβαίνω γιατί σου είπε να μην πάρεις..οι περισσότερες κοπέλες που προσπαθούν για παιδάκι το ξεκινάνε κι από πριν.αν δεν νιώθεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου,εγώ θα έλεγα να αλλάξεις,καλό είναι να είμαστε σε αυτόν τον δρόμο της εγκυμοσύνης με ένα άτομο που μας καταλαβαίνει κ που μας αφιερώνει χρόνο,μας λύνει απορίες κτλ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Κοριτσια δεν ξερω τι να κανω εγω ρωρησα δυο φορες  .....ειπα οτι παιρνω αυτο τ σιδηρο με ρωτησε γραμμαρια και ρωτησα για το φυλλικο μου ειπε οχι ακομα και πριν φυγω ξαναρωτησα σιγουρα δεν χρειαζεται να παρω κατι .....κ μου παν οχι ... μου δωσε 2 χοριακες να κανω κ μου ειπε να ξαναπαω για υπερηχο σε 3 βδομαδες ....αλλα λογω Μ.παρασκευης εκλεισα να παω σε 4 βδομαδες ....λετε να παρω κανεναν αλλον γιατρο ? 

Ναι κορίτσι μου είναι απαραίτητο το φυλλικό οξύ και μάλιστα αυτές τις πρώτες βδομάδες 

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

@InaRina καλώς ήρθες! Με το καλό! θα συμφωνήσω κ εγώ με τα κορίτσια για το φυλλικό οξύ :)

Σίδηρο εμένα μου είπε στο δεύτερο τρίμηνο γτ στο πρώτο τρίμηνο δεν βοηθάει κάπου το έμβρυο και θα μου διπλασιάσει κ τις αναγουλες....

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μ!Πώς ειστε;;; κ εγώ με τ πρώτη χοριακη ξεκίνησα φυλλικο κ μ είπε μέχρι τ τέλος θ τ παίρνω!! Επίσης άλλαξα γιατρό γ άλλο λόγο βέβαια αλλά καλά έκανα γτ τώρα βρήκα έναν π τ έχω απόλυτη εμπιστοσύνη,μ έχει πει ότι θέλω ν παίρνω τηλ κ ν τ ρωτάω,κ μάλιστα μια μέρα τώρα μτ καφε π είχα κ πήρα.. Τ σηκωσε η γραμματέας γτ είχε δουλειά κ μ είπε ν ξαναπάρω σε 10 λεπτά και τελικά μ πήρε ο ίδιος μετά!!αν κάτι δεν σ άρεσει πάρε κ μια γνώμη από κάποιον άλλον π ξέρετε!!:-D

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους. Πριν 11 ημέρες βγήκε το τεστ θετικό! Από τότε 2 χοριακές 153,5 και 982 με διαφορά 5 ημερών! Ο πρώτος υπέρηχος στις 5 εβδομάδες και 4 ημέρες έδειξε σάκο κύησης και λεκιθικό ασκό, ακόμα όμως δεν φαίνεται το μωράκι.. :( Ο γιατρός με ξεκίνησε felicine 5mg από την μέρα που το έμαθα, Τώρα μου έγραψε προγεννητικό και θα ξαναπάω σε 3 εβδομάδες να το δούμε πρώτα ο Θεός!! Δεν περιγράφεται αυτή η αγωνία.....

  • Μου αρέσει 7

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Πριν 11 ημέρες βγήκε το τεστ θετικό! Από τότε 2 χοριακές 153,5 και 982 με διαφορά 5 ημερών! Ο πρώτος υπέρηχος στις 5 εβδομάδες και 4 ημέρες έδειξε σάκο κύησης και λεκιθικό ασκό, ακόμα όμως δεν φαίνεται το μωράκι.. :( Ο γιατρός με ξεκίνησε felicine 5mg από την μέρα που το έμαθα, Τώρα μου έγραψε προγεννητικό και θα ξαναπάω σε 3 εβδομάδες να το δούμε πρώτα ο Θεός!! Δεν περιγράφεται αυτή η αγωνία.....

Καλώς ήρθες κοπέλα μ όλα καλά θ πάνε!!νομίζω η αγωνία στο 1 τριμηνο δεν σταματάει ποτέ!!

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Πριν 11 ημέρες βγήκε το τεστ θετικό! Από τότε 2 χοριακές 153,5 και 982 με διαφορά 5 ημερών! Ο πρώτος υπέρηχος στις 5 εβδομάδες και 4 ημέρες έδειξε σάκο κύησης και λεκιθικό ασκό, ακόμα όμως δεν φαίνεται το μωράκι.. :( Ο γιατρός με ξεκίνησε felicine 5mg από την μέρα που το έμαθα, Τώρα μου έγραψε προγεννητικό και θα ξαναπάω σε 3 εβδομάδες να το δούμε πρώτα ο Θεός!! Δεν περιγράφεται αυτή η αγωνία.....

Καλώς ήρθες κοπέλα μου! Όλα θα πάνε καλά,καλή αρχή:-P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...έφτασε η μεγάλη μέρα.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό για να ακούσουμε πρώτη φορά το μωρό...Το μυαλό μου συνέχεια εκεί,ειδικά τώρα με την τόση κλεισούρα!

  • Μου αρέσει 6

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι said:

Γεια σας κορίτσια...έφτασε η μεγάλη μέρα.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό για να ακούσουμε πρώτη φορά το μωρό...Το μυαλό μου συνέχεια εκεί,ειδικά τώρα με την τόση κλεισούρα!

Κι εγω με αυτήν την αγωνία είμαι, αλλά έχουμε μια εβδομάδα ακομα μπροστα μας για να το ακουσουμε! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!Στείλε να μας πεις τα ευχάριστα :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papakι είπε:

Γεια σας κορίτσια...έφτασε η μεγάλη μέρα.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό για να ακούσουμε πρώτη φορά το μωρό...Το μυαλό μου συνέχεια εκεί,ειδικά τώρα με την τόση κλεισούρα!

Άντε παπάκι μου! Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια κ να ακούσεις ένα γρήγορο τικ τακ:x περιμένουμε εντυπώσεις!!:-Pσου στέλνω την θετική μου ενέργεια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Γεια σας κορίτσια...έφτασε η μεγάλη μέρα.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό για να ακούσουμε πρώτη φορά το μωρό...Το μυαλό μου συνέχεια εκεί,ειδικά τώρα με την τόση κλεισούρα!

Να ηρεμήσεις  και όλα θα πάνε καλα!!Εγω νομίζω ακόμη ότι ακούω και βλέπω στο μόνιτορ ένα λευκο πραγματακι να αναβοσβήνει...

Έχει κάνει καμία κοπέλα την αυχενική διαφάνεια;;Εμενα με έβαλα να την κάνω 10 Απριλίου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Maria marieta είπε:

Να ηρεμήσεις  και όλα θα πάνε καλα!!Εγω νομίζω ακόμη ότι ακούω και βλέπω στο μόνιτορ ένα λευκο πραγματακι να αναβοσβήνει...

Έχει κάνει καμία κοπέλα την αυχενική διαφάνεια;;Εμενα με έβαλα να την κάνω 10 Απριλίου 

10 Απριλίου;;;Σε ποιο μήνα είσαι εσύ;την αυχενική διαφάνεια δεν την κάνουμε στον τρίτο-τεταρτο μήνα;


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...