Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

καλησπέρα και από μένα κορίτσια γύρισα από γιατρό άκουσα και την καρδούλα του πάλι 188 παλμοι και έχει μεγαλώσει  ΑΠO 2.9 ΕIΝΑΙ 6.5 ΣΕ ΜHΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠO 0.48 ΣΕ 2.13 ΣΕ ΠΛAΤΟΣ.καλά προχωραμε..μου έβαλε επιπλέον εξετάσεις κολπικου υγρού καλλιέργειας κτλ..θα πάρω και κάποιες επιπλέον βιταμίνες αυτά πάνω κάτω..

  • Μου αρέσει 4

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evitheodorou είπε:

και εγώ από τη μια απ την άλλη ακόμα δεν μου έχουν φύγει οι ανυσηχιες και το ανγχος ακόμα..

Άντε ρε Εύη και άρχισα να αγχώνομαι! Που είσαι;;;χαχαχαχαχα! Τέλεια! Τεράστιο καλε το μωράκι σου! Μπράβο! Και οι παλμοί σούπερ!

Θα σε βαρεσωωωωω ! :-DΓιατί άγχος τώρα;σου είπε τίποτα ο γιατρός;

Just now, ΑnnaT είπε:

Καλησπέρα! 

Εκανα κι εγώ το υπερηχογράφημα της 8ης εβδομάδας! Ολα καλά,  μέγεθος,  παλμοί!

Είμαι πολύ ανακουφισμένη!

Μπράβο κοπέλα μου! Σούπερ! Εννοείται θα νιώθεις ανακούφιση!προχωραμεεεεε:-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

μου είπε κάτι με τον πλάκουντα που είναι πάνω απ τον τραχήλο αλλά σε αυτή τη φαση δεν μας πειράζει κ το παρακολουθουμε..και αν δω αίμα να πάρω τηλέφωνο..αίμα δεν έχω καταλάβει θα δω απαραίτητα η οχι?


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evitheodorou είπε:

μου είπε κάτι με τον πλάκουντα που είναι πάνω απ τον τραχήλο αλλά σε αυτή τη φαση δεν μας πειράζει κ το παρακολουθουμε..και αν δω αίμα να πάρω τηλέφωνο..αίμα δεν έχω καταλάβει θα δω απαραίτητα η οχι?

Όλα είναι τέλεια 6.5 χιλ εννοεις;;;Δεν ξέρω αν είναι σχετικό αλλά κάποιες βλέπουν όπως κ εγώ άλλες τ απορροφαει ο οργανισμός.. μην ανχωνεσαιι όλα μια χαρά θα ειναιιι!!

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papakι είπε:

Ξέρετε γτ Μ φαίνεται περίεργο;;(χωρίς βέβαια να έχω γνώσεις επί του θέματος).Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα στις 4 Μαρτίου.ο γιατρός όταν έκανα χοριακη Μ είπε ότι η εγκυμοσύνη ήταν κάποια ηλικίας κ σήμερα π πήγα ο υπέρηχος έδειξε απόκλιση 6-7 ημερών.Αυτο γτ συμβαίνει;Είμαστε σίγουροι ότι ο υπέρηχος δείχνει τη σωστή ηλικία κύησης;

Κ εγώ έχω απορία σχετικά μ εμένα ενώ είχα μια ελεύθερη επαφή κ η χοριακη έδειχνε ότι ήταν από εκείνη τ μέρα ο γιατρός μ βγάζει 2 εβδομάδες πιο πολύ κ τ θέμα είναι ότι χρησιμοποιούσα προφυλακτικό τότε κ δεν είχε γίνει τπτ..υπάρχει περίπτωση να είναι πιο γρήγορη η ανάπτυξη απλα;;;


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Papakι είπε:

10 Απριλίου;;;Σε ποιο μήνα είσαι εσύ;την αυχενική διαφάνεια δεν την κάνουμε στον τρίτο-τεταρτο μήνα;

Σήμερα μπήκα στην 9 εβδομάδα εγω μου ειπε από 11 εβδομάδα την κάνουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evitheodorou είπε:

μου είπε κάτι με τον πλάκουντα που είναι πάνω απ τον τραχήλο αλλά σε αυτή τη φαση δεν μας πειράζει κ το παρακολουθουμε..και αν δω αίμα να πάρω τηλέφωνο..αίμα δεν έχω καταλάβει θα δω απαραίτητα η οχι?

Μάλλον εννοούσε ότι ο πλακούντας σου είναι χαμηλά,προς τον τράχηλο..καλά αυτό δεν σημαίνει κάτι,με την πάροδο του χρόνου,θα ανέβει ο πλακούντας λογικά.οχι απαραίτητα αλλά επειδή είναι λίγο χαμηλά μάλλον στο είπε σαν ενδεχόμενο για να μην αγχωθεις αν δεις το αίμα.ολα καλά είναι βρε σου λέω!:-D ο,τι δεν καταλαβαίνεις στο εκατό τοις εκατό να τον ρωτάς τον γιατρό σου,να τον πτήσεις,για αυτό τον έχουμε,για να είμαστε μετά ήρεμες εμείς κ να μην έχουμε δεύτερες σκεψεις;-)

Just now, Despoina Mar είπε:

Κ εγώ έχω απορία σχετικά μ εμένα ενώ είχα μια ελεύθερη επαφή κ η χοριακη έδειχνε ότι ήταν από εκείνη τ μέρα ο γιατρός μ βγάζει 2 εβδομάδες πιο πολύ κ τ θέμα είναι ότι χρησιμοποιούσα προφυλακτικό τότε κ δεν είχε γίνει τπτ..υπάρχει περίπτωση να είναι πιο γρήγορη η ανάπτυξη απλα;;;

Μπορεί να έχεις μπεμπαρο!!χαχαχαχαχ! Δεν ξέρω βασικά...μήπως μωρέ έγινε κάτι ακόμα κ με προφυλακτικό; ποτέ δεν ξέρεις..

Just now, KarMar84 είπε:

Πωπω πολλά κορίτσια στους γιατρούς σήμερα κ από όλες όμορφα νέα! Τι καλά! :x

Εσύ τι κάνεις καλέ;βάζεις την μικρή σου για ύπνο κ μετά συμμετέχεις ε;;-)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

τον ρώτησα 3-4 φορες χαχαχα μου είπε δεν χρειάζεται να ανυσηχω για κάτι κ το βλέπουμε για ότι με απασχολεί ρωτάω έτσι πρέπει..:) και ας τον έχω ρωτήσει παραπάνω φορές ..απλά οι σκέψεις δεν σταματάνε.


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

τον ρώτησα 3-4 φορες χαχαχα μου είπε δεν χρειάζεται να ανυσηχω για κάτι κ το βλέπουμε για ότι με απασχολεί ρωτάω έτσι πρέπει..:) και ας τον έχω ρωτήσει παραπάνω φορές ..απλά οι σκέψεις δεν σταματάνε.

Αχ θα με τρελάνεις!!!χααχαχαχαχα!μέχρι να τον/την πάρεις αγκαλιά έτσι θα είσαι;;;;:x σήμερα είδες κ άκουσες το μωράκι σου!!! κράτα αυτό!:-D πότε ξαναεχεις εξέταση τώρα;στην αυχενική κατευθείαν;

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria χαχα ναι κάπως έτσι, είμαι πιο χαλαρή τις βραδινές ώρες που ξαπλαρω και μπορώ πιο άνετα να γράψω :) 

@Evitheodorou θα συμφωνήσω με την από πάνω χαχα δεν επιτρέπεται σήμερα που είδες το μπεμπέ και είναι όλα μια χαρά να είσαι ακόμα τόσο αγχωμενη :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...