Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ Γωγουλα μου με ξεαγχωσες κι εσυ! Χιλια ευχαριστω! Δεν ειναι με πονους ή εμετο απλα ετυχε και λεω βρε τί γινεται; Και κλασσικα εκανα σεναρια!!!

Ναι κανουμε 20 λεπτα αργα και μετα παγκακι και κουβεντα! Και φυσικα νερο μαζι μας. Λαχανιαζω πολυ γρηγορα πλεον!

Επισης κοριτσακια μου καμια ιδεα για αντιηλιακο; Θα ρωτησω τη φαρμακοποιο αλλα αν ειστε ευχαριστημενες απο καποια μαρκα θα βοηθουσε! Νομιζω το αντιηλιακο θα ειναι κολλητος μας απο δω και περα. Σε λιγο θα θελουμε και σπρει για κουνουπια, αλλα ακομη δεν το θιγβ το θεμα χαχαχα!

Δοξα τω Θεω!!! Αντε ενα ενα να φευγουν!!

Εγώ και αντηλιακό κ αντικουνουπικο φοράω παιδικό στην εγκυμοσύνη.Αντηλιακο δεν έχω στάνταρ μάρκα αλλά.μου αρέσει η frezyderm κ για τα κουνουπια κριλεν από frezyderm πάλι.;-)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria said:

Εγώ και αντηλιακό κ αντικουνουπικο φοράω παιδικό στην εγκυμοσύνη.Αντηλιακο δεν έχω στάνταρ μάρκα αλλά.μου αρέσει η frezyderm κ για τα κουνουπια κριλεν από frezyderm πάλι.;-)

Μπηκαν στη λιστα!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Μόλις μπήκα και διάβασα τα νέα σας γιατί όλη μέρα από το πρωί τρέχαμε με δουλειές! 

@MumMaria μου τι ωραία!! Αντε πέρασαν τα δύσκολα.. Ο γιατρός σου όταν σου έλεγε πόσο θα πονάς μετά την επέμβαση μάλλον δεν φανταζόταν πόσο πονούσες πριν..

@Υβόννη πολλές εγκυουλες έχουν διάρροιες για διάφορους λόγους δεν νομίζω ότι είναι κάτι ειδικά αφού δεν έχεις πόνο κλπ. που ίσως να έδειχνε κάποια ίωση..

Κορίτσια τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα το πρωί έκανα την καμπυλη που μου είπε η ενδοκρινολογος και βγήκε πολύ καλή! Για όσα κορίτσια ξέρουν η καμπύλη ήταν δύο ωρών και βγήκαν οι τιμές : Πριν τη γλυκόζη 90 Στα 60 λεπτά 117 και στα 120 λεπτά 83

Μαράκι μου αν μπορείς εσύ που έχεις πιο πολύ εμπειρία διαφώτισε με τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν υπάρχει περίπτωση διαβήτη κύησης ή άσχετο το ένα με το άλλο; Περιμένω και τηλέφωνο από τη γιατρό αλλά έτσι καμία πληροφορία μέχρι να με πάρει ελπίζω αύριο; 

Επισης κορίτσια πήγαμε να δούμε τη μπέμπα μας σήμερα και ήταν όλο κούνημα, πιπιλαγε το δάχτυλο και κούναγε χεράκια ποδαράκια πέρα δώθε!!! :-D Τι όμορφα!! 

Ε τι όμορφα η μπεμπούλα μέσα στο ναζί ήταν δηλαδηηηη

@Υβόννη μου σου χω απάντηση κια για τα δυοοο κ αντιηλιακό κ αντικουνουπικο γιατί προφανώς τα έχει προβλέψει όλα η δικιά μου αχαχαχα frezyderm όλα το αντιηλιακό ειναι πρόσωπο σώμα active sunscreen  κ για τα κουνούπια crilen πάλι freezyderm

Τα ίδιααα Μαρία γράψαμε τώρα το είδα χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Μόλις μπήκα και διάβασα τα νέα σας γιατί όλη μέρα από το πρωί τρέχαμε με δουλειές! 

@MumMaria μου τι ωραία!! Αντε πέρασαν τα δύσκολα.. Ο γιατρός σου όταν σου έλεγε πόσο θα πονάς μετά την επέμβαση μάλλον δεν φανταζόταν πόσο πονούσες πριν..

@Υβόννη πολλές εγκυουλες έχουν διάρροιες για διάφορους λόγους δεν νομίζω ότι είναι κάτι ειδικά αφού δεν έχεις πόνο κλπ. που ίσως να έδειχνε κάποια ίωση..

Κορίτσια τα δικά μου νέα είναι ότι σήμερα το πρωί έκανα την καμπυλη που μου είπε η ενδοκρινολογος και βγήκε πολύ καλή! Για όσα κορίτσια ξέρουν η καμπύλη ήταν δύο ωρών και βγήκαν οι τιμές : Πριν τη γλυκόζη 90 Στα 60 λεπτά 117 και στα 120 λεπτά 83

Μαράκι μου αν μπορείς εσύ που έχεις πιο πολύ εμπειρία διαφώτισε με τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν υπάρχει περίπτωση διαβήτη κύησης ή άσχετο το ένα με το άλλο; Περιμένω και τηλέφωνο από τη γιατρό αλλά έτσι καμία πληροφορία μέχρι να με πάρει ελπίζω αύριο; 

Επισης κορίτσια πήγαμε να δούμε τη μπέμπα μας σήμερα και ήταν όλο κούνημα, πιπιλαγε το δάχτυλο και κούναγε χεράκια ποδαράκια πέρα δώθε!!! :-D Τι όμορφα!! 

Μια χαρά σε βρίσκω φραουλινο μου!!!δεν έχεις καμία παθολογική τιμή από όσο βλέπω.εγω είχα 83 νηστείας αλλά στην μια ώρα βαρεσα 200 και κάτι κ στις δύο ώρες 180!πολύ χάλια!!

Αν η καμπύλη σου είναι εντος ορίων,σημαίνει ότι δεν έχεις διαβήτη κύησης άρα είσαι οκ κ μπράβο σου!!!την παλεψες με την γεύση;;;εγώ τρεμω στην εξέταση,πιστεύω θα τα βγάλω τόσο αηδία που είναι κ με άδειο στομάχι...πέρσι ήμουν στο τσακ κ μετά ένιωθα άρρωστη για ώρες..

Είδες το μπουμπούκι σου;;;αχ τι τέλεια!!! φαντάζομαι χαρά!!:x

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Ε τι όμορφα η μπεμπούλα μέσα στο ναζί ήταν δηλαδηηηη

@Υβόννη μου σου χω απάντηση κια για τα δυοοο κ αντιηλιακό κ αντικουνουπικο γιατί προφανώς τα έχει προβλέψει όλα η δικιά μου αχαχαχα frezyderm όλα το αντιηλιακό ειναι πρόσωπο σώμα active sunscreen  κ για τα κουνούπια crilen πάλι freezyderm

Τα ίδιααα Μαρία γράψαμε τώρα το είδα χαχαχα

Γωγουλα να σου πω ηξερα εσυ θα ειχες απαντηση χαχαχα! Αχ κοριτσακια μου ευχαριστω, γιατι πλεον θελει αντιηλιακο αν και Γερμανια!! Κουνουπια εδω δεν εχει ακομη αλλα αν ερθουμε με το καλο Ελλαδα θα το εχω αγκαλια! Ειμαι απο αυτους που οπου πανε τσιμπανε αυτον ολα τα κουνουπια χαχαχαχα!!!!

  • Χαχα 2
  • Λυπημένη/-ος 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Ε τι όμορφα η μπεμπούλα μέσα στο ναζί ήταν δηλαδηηηη

@Υβόννη μου σου χω απάντηση κια για τα δυοοο κ αντιηλιακό κ αντικουνουπικο γιατί προφανώς τα έχει προβλέψει όλα η δικιά μου αχαχαχα frezyderm όλα το αντιηλιακό ειναι πρόσωπο σώμα active sunscreen  κ για τα κουνούπια crilen πάλι freezyderm

Τα ίδιααα Μαρία γράψαμε τώρα το είδα χαχαχα

Κι εγώ τώρα το ειδαααα!!αχααχχααχαχ!τα μεγάλα πνεύματα!! αχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Μια χαρά σε βρίσκω φραουλινο μου!!!δεν έχεις καμία παθολογική τιμή από όσο βλέπω.εγω είχα 83 νηστείας αλλά στην μια ώρα βαρεσα 200 και κάτι κ στις δύο ώρες 180!πολύ χάλια!!

Αν η καμπύλη σου είναι εντος ορίων,σημαίνει ότι δεν έχεις διαβήτη κύησης άρα είσαι οκ κ μπράβο σου!!!την παλέψεις με την γεύση;;;εγώ τρώω στην εξέταση,πιστεύω θα τα βγάλω τόσο αηδία που είναι κ με άδειο στομάχι...πέρσι ήμουν στο τσακ κ μετά ένιωθα άρρωστη για ώρες..

Είδες το μπουμπούκι σου;;;αχ τι τέλεια!!! φαντάζομαι χαρά!!:x

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια μου γλυκά!! Ναι είναι εντός ορίων όλα και η γραμματέας της γιατρού μου είπε τέλεια και ότι θα με πάρει και η ίδια τηλέφωνο! Η αλήθεια είναι πως με το ζόρι το ήπια αυτό το πράγμα αλλά μετά ήμουν οκ..

Εντομεταξυ κάναμε μαζί με τον άντρα μου γιατί ήθελε και αυτός να κάνει λόγω οριακου υψηλού σακχάρου νηστείας και γιατί θα ερχόταν που θα ερχόταν για παρεουλα η δική του όμως δεν βγήκε τόσο καλή! Είπα να μη το πω στην αρχή γιατί δεν είναι εντός θέματος φόρουμ αλλά εκείνος δεν αισθανόταν καλά.. Στη μία ώρα ανακατευοταν και είχε χλωμιασει και του είπε η μικροβιολος ότι ήταν λόγω του ότι έκανε απότομη αύξηση και μετά υπογλυκαιμία.. Οπότε Μαράκι μου ίσως γι'αυτό να μην ένιωθες κ εσύ τόσο καλά!

Τεσπα αλλη ιστορία με τον αντρουλη μου θα τα πει και εκείνος με την ενδοκρινολογο.. Για μένα αγχωνομασταν άλλο μας βγήκε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια μου γλυκά!! Ναι είναι εντός ορίων όλα και η γραμματέας της γιατρού μου είπε τέλεια και ότι θα με πάρει και η ίδια τηλέφωνο! Η αλήθεια είναι πως με το ζόρι το ήπια αυτό το πράγμα αλλά μετά ήμουν οκ..

Εντομεταξυ κάναμε μαζί με τον άντρα μου γιατί ήθελε και αυτός να κάνει λόγω οριακου υψηλού σακχάρου νηστείας και γιατί θα ερχόταν που θα ερχόταν για παρεουλα η δική του όμως δεν βγήκε τόσο καλή! Είπα να μη το πω στην αρχή γιατί δεν είναι εντός θέματος φόρουμ αλλά εκείνος δεν αισθανόταν καλά.. Στη μία ώρα ανακατευοταν και είχε χλωμιασει και του είπε η μικροβιολος ότι ήταν λόγω του ότι έκανε απότομη αύξηση και μετά υπογλυκαιμία.. Οπότε Μαράκι μου ίσως γι'αυτό να μην ένιωθες κ εσύ τόσο καλά!

Τεσπα αλλη ιστορία με τον αντρουλη μου θα τα πει και εκείνος με την ενδοκρινολογο.. Για μένα αγχωνομασταν άλλο μας βγήκε!

Αχ αλήθεια;;ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό ..καλά έκανες κ το μοιράστηκες..νομίζω κ ο άντρας της Υβόννης έχει διαβήτη οπότε μπορεί να την ρωτήσεις αν χρειάζεσαι κατι..λες για αυτό πέρσι να το ένιωσα τόσο χάλια δηλαδή;;;είναι μια καλή εξήγηση πάντως..

Τεσπά,τώρα που μας νοιάζει το μπεμπέ να είναι καλά,μας ενδιαφέρει η δικιά σου καμπύλη να είναι καλή,οπότε κρατάμε αυτο;-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια μου γλυκά!! Ναι είναι εντός ορίων όλα και η γραμματέας της γιατρού μου είπε τέλεια και ότι θα με πάρει και η ίδια τηλέφωνο! Η αλήθεια είναι πως με το ζόρι το ήπια αυτό το πράγμα αλλά μετά ήμουν οκ..

Εντομεταξυ κάναμε μαζί με τον άντρα μου γιατί ήθελε και αυτός να κάνει λόγω οριακου υψηλού σακχάρου νηστείας και γιατί θα ερχόταν που θα ερχόταν για παρεουλα η δική του όμως δεν βγήκε τόσο καλή! Είπα να μη το πω στην αρχή γιατί δεν είναι εντός θέματος φόρουμ αλλά εκείνος δεν αισθανόταν καλά.. Στη μία ώρα ανακατευοταν και είχε χλωμιασει και του είπε η μικροβιολος ότι ήταν λόγω του ότι έκανε απότομη αύξηση και μετά υπογλυκαιμία.. Οπότε Μαράκι μου ίσως γι'αυτό να μην ένιωθες κ εσύ τόσο καλά!

Τεσπα αλλη ιστορία με τον αντρουλη μου θα τα πει και εκείνος με την ενδοκρινολογο.. Για μένα αγχωνομασταν άλλο μας βγήκε!

Φραουλινο μου μην αγχωνεσαι! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος (τυπου 2). Το βρηκαμε τυχαια σε μια εξεταση ρουτινας και ηταν το ζαχαρο τοσο ψηλο που τον πηραν με φορειο και νοσηλευτηκε 1 βδομαδα (το ζαχαρο νηστειας ηταν 600 σκεψου). Καμια σχεση με εσας βεβαια, απλα για να σου δειξω οτι εμεις ζησαμε το απολυτο σοκ! Με σωστη διατροφη και περπατημα συχνα, 2 χρονια μετα, απλα παιρνει ενα χαπι πρωι βραδυ και η κλινικη του εικονα λεει η γιατρος ειναι σαν να μην εχει διαβητη!! Να μη φοβαστε, αν το βρηκατε εγκαιρως με λιγη προσοχη και ασκησουλα θα γινουν ολα! Ευτυχως που το βρηκατε εγκαιρα, γιατι ισως αποφυγει την ταλαιπωρια που περασαμε εμεις. Και πλεον ο αντρας μου που και που κανει καμια ατασθαλια, απλα θα φροντισουμε να περπατησουμε εκεινη τη μερα. Ζουμε οπως πριν πλεον, το ξεχναμε οτι εχει διαβητη.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Ειμαι η Δέσποινα βρίσκομαι στην 14 εβδομαδα.. υποφέρω από την 6 εβδομαδα από το στομάχι μου,πολλές αναγούλες και δεν κάνω και εμετό καθόλου..ούτε το νερό δε θελω να πιω ...ποτε φεύγουν βρε κορίτσια;; Εχω απογοητευτη και φοβάμαι για το μωρακι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου τρία βραδιά το άκουγα το μωρό μου χθς τίποτα κ δε κοιμήθηκα καθόλου καλά έβλεπα κάτι γνώστες όνειρο ότι έχασαν το παιδακι τους. Πω βρε κορίτσια δε ξύπνησα καλα

  • Λυπημένη/-ος 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τρία βραδιά το άκουγα το μωρό μου χθς τίποτα κ δε κοιμήθηκα καθόλου καλά έβλεπα κάτι γνώστες όνειρο ότι έχασαν το παιδακι τους. Πω βρε κορίτσια δε ξύπνησα καλα

Καλημέρα Γωγω μου !!!μπορει να χτυπήσει κ να μην το κατάλαβες !κυριως εάν είσαι ορθια !!ουτε εγώ την ακούω κάθε μέρα ,,αλλα Δ με ανησυχεί !ακομα έχει πολύ χώρο εκεί μέσα να κινηθεί !!!τα όνειρα πολλές φορές δείχνουν κ τις δικές σου ανησυχίες κ άγχη !μην τα δίνεις σημασια ,κανε κάτι όμορφο σήμερα να ξεχαστείς !!

1 ώρα πρίν, Despoina87 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ειμαι η Δέσποινα βρίσκομαι στην 14 εβδομαδα.. υποφέρω από την 6 εβδομαδα από το στομάχι μου,πολλές αναγούλες και δεν κάνω και εμετό καθόλου..ούτε το νερό δε θελω να πιω ...ποτε φεύγουν βρε κορίτσια;; Εχω απογοητευτη και φοβάμαι για το μωρακι μου...

Γεια σου Δέσποινα !καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις !!το μωράκι σου Δ επηρεάζεται από τις αναγούλες σου !να πίνεις λίγο λίγο νεράκι !σε λίγο καιρό θα σταματήσουν οι περισσότερες αναγούλες σου !κανε λιγη υπομονη !

6 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια μου γλυκά!! Ναι είναι εντός ορίων όλα και η γραμματέας της γιατρού μου είπε τέλεια και ότι θα με πάρει και η ίδια τηλέφωνο! Η αλήθεια είναι πως με το ζόρι το ήπια αυτό το πράγμα αλλά μετά ήμουν οκ..

Εντομεταξυ κάναμε μαζί με τον άντρα μου γιατί ήθελε και αυτός να κάνει λόγω οριακου υψηλού σακχάρου νηστείας και γιατί θα ερχόταν που θα ερχόταν για παρεουλα η δική του όμως δεν βγήκε τόσο καλή! Είπα να μη το πω στην αρχή γιατί δεν είναι εντός θέματος φόρουμ αλλά εκείνος δεν αισθανόταν καλά.. Στη μία ώρα ανακατευοταν και είχε χλωμιασει και του είπε η μικροβιολος ότι ήταν λόγω του ότι έκανε απότομη αύξηση και μετά υπογλυκαιμία.. Οπότε Μαράκι μου ίσως γι'αυτό να μην ένιωθες κ εσύ τόσο καλά!

Τεσπα αλλη ιστορία με τον αντρουλη μου θα τα πει και εκείνος με την ενδοκρινολογο.. Για μένα αγχωνομασταν άλλο μας βγήκε!

Καλημέρα φραουλινο !πολυ καλες οι εξετάσεις ,,να είναι καλα το μπεμπέ σου !!ευχομαι να ρυθμιστεί σύντομα το θέμα με το σύζυγο σου !!

9 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου τί κανετε;

Εδω εχει καυσωνα και πηγα μια βολτα με μια φιλη μου με τα ποδια και σκασαμε! Μιλαμε φοραμε ραντακια! Να δειτε τους Γερμαναραδες να κανουν ηλιοθεραπεια στο γκαζον με 1 μετρο αποσταση ομως χαχαχα! Σημερα επισης με ρωτησε μια κοπελα στο δρομο ποσων μηνων ειμαι!!! Φαινεται η κοιλιαααααααααα!

Βρε κοριτσια μου ειναι κατι που με ανησυχει πολυ και θα μιλησω αυριο με τη γιατρο γιατι δεν ειναι στο ιατρειο τωρα. Εδω και καποιες μερες εχω διαρροια (χιλια συγγνωμη για το θεμα) αλλα δεν ποναω κτλ. Ανησυχω μηπως εχω τιποτα και ειναι επικινδυνο για το μωρο. Θα παρω αυριο τηλεφωνο οπωσδηποτε, απλα επειδη αγχωθηκα ηθελα να σας το πω...

Καλημέρα Υβοννη μου !!!γμωριζω κοπέλα που είναι εγκυος κ μια της φέρνει δυσκοιλιότητα μια διάρροια !επομενως ,όντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό αφου Δ έχει μεγάλη συχνότητα η κανενα άλλο σύμπτωμα !!εννοειται ότι θα ρωτήσεις την γιατρό σου !!!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Despoina87 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ειμαι η Δέσποινα βρίσκομαι στην 14 εβδομαδα.. υποφέρω από την 6 εβδομαδα από το στομάχι μου,πολλές αναγούλες και δεν κάνω και εμετό καθόλου..ούτε το νερό δε θελω να πιω ...ποτε φεύγουν βρε κορίτσια;; Εχω απογοητευτη και φοβάμαι για το μωρακι μου...

Καλημέρα Δέσποινα και καλώς μας ήρθες!Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!Την απογοήτευση αυτή την ξέρω καλά αλλά σκέψου ότι κάθε γυναίκα δεν είναι ίδια.Καποια μπορεί να μην έχει καθόλου αναγουλες και κάποια αλλαγή να υποφέρει μέχρι να γεννήσει!!!Υποτίθεται ότι μετά το 1ο τρίμηνο φεύγουν αλλα θα δεις κι εδώ στην ομάδα μας πολλές κοπέλες έχουν και στο δεύτερο τρίμηνο..Οι αναγουλες δεν επηρεάζουν το μωρό απ'οσο ξέρω..το πρόβλημα είναι όταν κάνεις πολλούς εμετούς και στην ουσία αφυδατώνεται.Γι αυτό να πίνεις όσο πιο πολύ νερό μπορείς..Μη στεναχωριέσαι..

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τρία βραδιά το άκουγα το μωρό μου χθς τίποτα κ δε κοιμήθηκα καθόλου καλά έβλεπα κάτι γνώστες όνειρο ότι έχασαν το παιδακι τους. Πω βρε κορίτσια δε ξύπνησα καλα

Καλημέρα Γωγώ..Αχ,καλό μου κορίτσι..είδα κι εγώ μια μέρα ένα όνειρο κ ξύπνησα πολύ ανήσυχη..έψαξα και τη σημασία το στο ίντερνετ κ έλεγε για μεγάλη στεναχωρια και δώστου στεναχώρια και άγχος εγώ!!Κανόνισε να κάνεις κάτι όμορφο σήμερα,έστω μια βόλτα στη γειτονιά να σε χτυπήσει καθαρός αέρας και θα το ξεχάσεις είμαι σίγουρη!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!!Χτες ήταν μια γεμάτη μέρα..Νιώθω ότι πέρασε πολύ γρήγορα βέβαια..μάλλον επειδή πέρασα ωραία!!!Ήρθε μια συναδελφος μου το πρωί για καφέ και είπαμε τοοοοσα πολλά!Την είχα βοηθό στο γραφείο όταν δούλευα και είχα λιγο καιρό να τη δω!Μετά είχα οδοντίατρο για έλεγχο και καθαρισμό και μετά προέκυψε ένα κάλεσμα σε γενέθλια από το ζευγάρι που μένει από πάνω μας!!!Όπως καταλαβαίνετε,λοιπόν,έπεσα ξερή...Σήμερα λέω να χαλαρωσω..

  • Μου αρέσει 3

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενα μου κοριτσακια και μελλοντικες μανουλες!!! Ευχομαι αν εχετε ολες μια υπεροχη μερα σημερα! Εδω ακομη καυσωνα εχουμε και νομιζω ηρθε η ωρα κι εμενα για το μαξιλαρι εγκυμοσυνης, γιατι το βραδυ δε βολευομαι με τιποτα!

@Gogo1994κοριτσακι μου αφου το ξερεις οτι ειναι νωρις ακομη να τα ακουμε τα μωρακια μας καθε μερα!!! Ασε που μπορει πριν ξαπλωσεις να κουνιοταν και να μην τον καταλαβες και μετα να κοιμηθηκε! Τα ονειρα τωρα και με τις ορμονες κανουν σεναρια! Εγω νομιζω το "χαμενο" παει στην επαφη με το γιο σου που δεν την ειχες χτες και σου ελειψε!! Κι εγω μονιμως ψαχνω να τον ακουσω, μολις εφαγα φραουλες που τον ξυπνησαν την αλλη φορα!!! Για να δουμε!!! Τωρα τα ξυπναμε και του χρονου θα παρακαλαμε να κοιμηθουν χαχαχα

@demifilolκαλημερα κοριτσακι μου! Αυριο εσυ θα δεις τη μπεμπουλα νταρντανα μας; Με το καλο ευχομαι!!!! Εχεις δικιο με τη διαρροια, περιμενω να ανοιξει η γιατρος να τη ρωτησω. Αλλα τελικα ειναι συχνο απ'οτι ειδα οποτε χαλαρωσα!

@Papakιμου τί ομορφη μερα η χτεσινη!!!! Ευχομαι να εισαι καλυερα με ζαλαδες κτλ. Δε μας ειπες ομως τί απεγινε το τσισκεικ και το παγωτο! Τα τσακισατε με τη φιλεναδα ενω συζητουσατε; Χιχιχιχιχι! Μα πόσο ομορφο να εισαι με μια φιλη και ο χρονος να περναει στο λεπτο...Και ειχατε και βραδινη εξοδο! Τελεια σας βρισκω! Σημερα ναι κατσε να χαλαρωσεις καλυτερα! Αντε πλησιαζει η μερα να δεις παλι το μπεμπακι σου! Τι καλα που δεχτηκε ο γιατρος να σε βλεπει συχνα!

@Evitheodorouκουκλιτσα μου καλη καλη επιτυχια αυριο στην αμνιο!! Σε σκεφτομαστε ολες πολυ και η προσευχη μας θα ειναι μαζι σου! Ελπιζω να εισαι καλα σημερα και ηρεμη σχετικα. Αντε να πανε ολα τελεια και μετα να πας να παρεις κολαν εγκυμοσυνης!!!!!!!!!!!!!!! Απειρη θετικη ενεργεια σου στελνω να πανε ολα τελεια!

3 hours ago, Despoina87 said:

Γεια σας κορίτσια!!! Ειμαι η Δέσποινα βρίσκομαι στην 14 εβδομαδα.. υποφέρω από την 6 εβδομαδα από το στομάχι μου,πολλές αναγούλες και δεν κάνω και εμετό καθόλου..ούτε το νερό δε θελω να πιω ...ποτε φεύγουν βρε κορίτσια;; Εχω απογοητευτη και φοβάμαι για το μωρακι μου...

Καλωσηρθες κοριτσακι μου και με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλια!!!! Μη μου ανησυχεις καθολου, εγω ετσι ημουν και με εμετους μαζι και το μωρακι μια χαρα ειναι! Τρωει αυτο απο τα αποθεματα μη σε απασχολει! Σιγα σιγα θα μειωθουν αρκετα ολα αυτα. Να τρως συχνα γευματακια και μικρα, οπως φρυγανιτσες ή κριτσινια ή κρακερακια και νερακι λιγο λιγο μεσα στη μερα. Οσο εκνευριστικα και να ειναι ολα τα συμπτωματα, ειναι και ενα σημαδι οτι ολα πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας να είστε καλα βρε κορίτσια μου!!!! Πρώτη εγκυμοσύνη και εχω τους φόβους μου...☺️Εχω και την αυχενική αυριο και εύχομαι να πάνε όλα καλα και να ειναι καλα η ψυχούλα μου θελω τόσο να το δωωω!!!!!..Καλή εγκυμοσύνη σε όλα τα κορίτσια!!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...