Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

14 hours ago, MumMaria said:

Άντε με το καλό κοπέλα μου!ναι λογικά από τις πρώτες θα είσαι!όλα τέλεια να είναι!

Ρε συ όχι,μην το κάνεις αυτό!να σκέφτεσαι αισιόδοξα,χάιδεψε κοιλίτσα κ σκέψου το μωράκι σου!!

Λοιπόν κορίτσια εγώ γύρισα από τον γιατρό όλα καλά!μου βγαίνει λίγο μεγαλύτερο το μπεμπακι κ μου είπε ο γιατρός θα μάθουμε στην αυχενική πόσο εβδομάδων είμαι ακριβώς!κουνούσε χεράκια,ποδαράκια,χαμός!!χαχαχαχα! Με έβγαζε 10+1 ο υπέρηχος.θα φανεί...

Αχ τί ομορφα νεα!!! Ενα ομορφο μωρακι που κουνουσε τα χερακια και τα ποδαρακια του!!! Με το καλο να το ξαναδειτε!!! Αυτο με την ηλικια παντως κι εμενα με μπερδευει που αλλα νομιζουμε και αλλιως τελικα βγαινει χαχαχα!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Μπράβο κοπέλα μου! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!άκουσες κ καρδούλα,σούπερ!λογικά θελει να δει αν το μωράκι σου έχει και αυτό αρνητικό σαν κι εσένα ή αν πήρε από τον μπαμπά του κ είναι θετικό.δεν υπάρχει κάποιο θεμα.,μην αγχώνεσαι.νομοζω στην επόμενη σου εγκυμοσύνη απλά θα πρέπει να κάνεις μια ενεσουλα,χωρίς να είμαι κ σίγουρη.ολα καλάααααα;-)

Μου έκανε εντύπωση απλά γιατί μου λέει ´´α! Έχεις αρνητικό Ε ; ´´ και μου λέει θα κανείς και μια έξτρα εξέταση ! Αλλά μπροστά στις τόσες πληροφορίες ξέχασα να τον ρωτήσω και αυτό για πιο λόγο !! 


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m said:

Καλημέρα κορίτσια !!!! Τι όμορφα νέα από όλες :D! πήγα και εγώ χθες στο γιατρό πρώτη φορά !! Ακούσαμε καρδούλα και από τος μετρήσεις που έκανε ο γιατρός μου είπε όλα καλά πάνε !!! Εντάξει έκλαψα στο γεγονός ότι το μωράκι μου είναι σχεδόν 1 εκατοστό :-P !!! Εγώ είμαι εφτά εβδομάδων και μιας ημέρας ! Τώρα μου έδωσε ο γιατρός εξετάσεις αίμα και ουρά αλλά μου έδωσε και μια έξτρα εξέταση γιατί έχω ομάδα αίματος αρνητική! Ξέρει κάποια γιατί;;; Έχουμε ξανά ραντεβού στις 27 του μήνα πρώτα ο θεός !!! 

Πολυ ομορφα νεα κοριτσακι μου!!! Ενα εκατοστο καλε, ολοκληρο παληκαρι-κοπελαρα τί λεμε τωρα!!!! Με την ομαδα αιματος να μην ανησυχεις! Επειδη εσυ εχεις αρνητικη ομαδα αιματος, αν το μωρακι εχει θετικη ισως χρειαστει μια ενεσουλα για να μη το δει ο οργανισμος σαν ξενο σωμα. Δεν ειναι τιποτα αυτο να μην ανησυχεις καθολου! Με το καλο τωρα στην επομενη εξεταση!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Πολυ ομορφα νεα κοριτσακι μου!!! Ενα εκατοστο καλε, ολοκληρο παληκαρι-κοπελαρα τί λεμε τωρα!!!! Με την ομαδα αιματος να μην ανησυχεις! Επειδη εσυ εχεις αρνητικη ομαδα αιματος, αν το μωρακι εχει θετικη ισως χρειαστει μια ενεσουλα για να μη το δει ο οργανισμος σαν ξενο σωμα. Δεν ειναι τιποτα αυτο να μην ανησυχεις καθολου! Με το καλο τωρα στην επομενη εξεταση!!

Ωωω τότε πρέπει να τις κάνω άμεσα γιατί όσο πιο νωρίς το μάθω τόσο το καλύτερο ... αχ ευχαριστώ βρε κορίτσια !!!! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο !

  • Μου αρέσει 1

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Μου έκανε εντύπωση απλά γιατί μου λέει ´´α! Έχεις αρνητικό Ε ; ´´ και μου λέει θα κανείς και μια έξτρα εξέταση ! Αλλά μπροστά στις τόσες πληροφορίες ξέχασα να τον ρωτήσω και αυτό για πιο λόγο !! 

Δεν είναι κάτι,αφού το είδε ο γιατρός κ σου έβαλε αυτήν την εξέταση όλα καλά.πρωτη σου εγκυμοσύνη είναι ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lady_m said:

Ωωω τότε πρέπει να τις κάνω άμεσα γιατί όσο πιο νωρίς το μάθω τόσο το καλύτερο ... αχ ευχαριστώ βρε κορίτσια !!!! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο !

Να μην ανησυχεις ειναι τελειως ρουτινα σε οσες κοπελες εχουν αρνητικη ομαδα αιματος αυτη η εξεταση!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Ωωω τότε πρέπει να τις κάνω άμεσα γιατί όσο πιο νωρίς το μάθω τόσο το καλύτερο ... αχ ευχαριστώ βρε κορίτσια !!!! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο !

Επειδή είναι αρχή ακόμα και αν είναι πρώτη εγκυμοσύνη δεν προλαβαίνει ο οργανισμός να δημιουργησει αντισώματα στο έμβρυο οπότε δεν υπάρχει άγχος.στην δεύτερη εγκυμοσύνη σου,πρώτα ο Θεός,θα σου κάνει κατευθείαν την ενεσουλα που λέει κ η Υβόννη,γιατί ο οργανισμός τα δημιουργεί πιο γρήγορα αφού έχει ξαναέρθει σε επαφή με κάτι ανάλογο,δηλαδή την προηγούμενη σου εγκυμοσύνη.ολα αυτά με την προϋπόθεση ότι το μωράκι έχει άλλο ρέζους από σένα.μπορει να έχετε το ίδιο κ τα βγάζεις όλα αυτά από το μυαλό σου!μην αγχώνεσαι!για όλα ευτυχώς πλέον υπάρχουν οι λυσεις:wink:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ποιες κοπέλες έχουμε για υπέρηχο;;;;;αχ δεν είμαι καλή πλέον!!!τα ξεχνάω!!!γίναμε κ πολλές! χαχααχαχα!

Περιμένουμε νέα!!όλα καλά κορίτσια μου να πάνε κ να δείτε τα μωράκια σας πόσο μεγαλωσαν:x!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lady_m είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! Τι όμορφα νέα από όλες :D! πήγα και εγώ χθες στο γιατρό πρώτη φορά !! Ακούσαμε καρδούλα και από τος μετρήσεις που έκανε ο γιατρός μου είπε όλα καλά πάνε !!! Εντάξει έκλαψα στο γεγονός ότι το μωράκι μου είναι σχεδόν 1 εκατοστό :-P !!! Εγώ είμαι εφτά εβδομάδων και μιας ημέρας ! Τώρα μου έδωσε ο γιατρός εξετάσεις αίμα και ουρά αλλά μου έδωσε και μια έξτρα εξέταση γιατί έχω ομάδα αίματος αρνητική! Ξέρει κάποια γιατί;;; Έχουμε ξανά ραντεβού στις 27 του μήνα πρώτα ο θεός !!! 

Μπράβο κοπέλα μ όλα καλά!! Κ εγώ έχω στις 30..υπομονή μέχρι την επόμενη φορά π θ είναι η πιο τελεια:-D

Just now, evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;; Ήθελα να σας ρωτήσω στους μύκητες τι συμπτώματα είχατε ;; Εγώ έχω πολλά λευκά υγρά με ελαφριά μυρωδιά δεν μπορώ να πω πως είναι άοσμα 

Καλημέρα κοπέλα μ εγώ είχα πριν γεννήσω αρκετό καιρό κ εμφάνιση κ τώρα που κ που..γτ υγρά είχα σαν κρεμωδη άσπρα.. Αλλά σίγουρα είχα κ συμπτώματα όπως φαγούρα κυρίως η κάψιμο.. μιλά μ τ γιατρό σ εμένα μ έδωσε γάλακτοβακιλους κολπικα όποτε νιώθω  κάτι.. 

Άντε οι επόμενες τώρα!!πάντως κορίτσια εμένα μ είχε πει ο γιατρός επειδή σε κάθε περίοδο ο οργανισμός της γυναίκας έχει μάθει να αποβάλει τ ωάριο με τη περίοδο.. Όταν γίνεται γονιμοποίηση τον πρώτο καιρό το βλέπει σαν ξένο σώμα γ αυτο ίσως κάποιες έχουμε κ πονακια..μεγάλο θαύμα η ανθρώπινη ζωή!!

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;; Ήθελα να σας ρωτήσω στους μύκητες τι συμπτώματα είχατε ;; Εγώ έχω πολλά λευκά υγρά με ελαφριά μυρωδιά δεν μπορώ να πω πως είναι άοσμα 

Καλημέραααα σε όλες κορίτσια.Εγω έχω μηκυτες κορίτσι μου και έχω και εγώ που κ που μόνο κάτι τέτοια λευκά υγρά.τιποτα άλλο.Δε θα το καταλάβαινα χωρίς εξετάσεις.ουτε φαγούρα ούτε τίποτα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια γύρισα και εγώ  από γιατρό μεγαλώσαμε 6.5cm και 3.46 cm παλμοι 174 αλλά καθόταν ήσυχο..καλά πάμε μου είπε ο γιατρός..αυχενικη θα κάνω 24 Απριλίου την Παρασκευή άλλο ανγχος εκεί αλλά οκ.μετά έχω και άλλες εξετάσεις καλα να είμαστε :)

  • Μου αρέσει 6

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια γύρισα και εγώ  από γιατρό μεγαλώσαμε 6.5cm και 3.46 cm παλμοι 174 αλλά καθόταν ήσυχο..καλά πάμε μου είπε ο γιατρός..αυχενικη θα κάνω 24 Απριλίου την Παρασκευή άλλο ανγχος εκεί αλλά οκ.μετά έχω και άλλες εξετάσεις καλα να είμαστε :)

Τέλεια κοπέλα μου!πολύ χάρηκα!! Όταν βγούνε καλές κ οι αυχενικες μας θα είναι μια μεγάλη ανάσα για όλες μας!!;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...