Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Ε τώρα και αν ανυπομωνωωω να έρθει η μέρα.Θελω και εγώ να το απολαύσω στην οθονηηη λίγο περισσότερο 

Άσε Γωγώ,θα πάθεις πλάκα!εγώ την πρώτη φορά όταν πήγα ανυποψίαστη,δεν το πίστευα!!έλεγα τον γιατρό 'καλε αυτό είναι έτοιμο παιδί,ολοκληρωμένο μωρακι' λες κ αύριο θα γεννήσω κ μου έλεγε καααατσε ακόμα!!αλλά ήταν μοναδική εμπειρία!κρίμα για τους άντρες με ρε γ#μωτο!εμένα έχει καταστεναχωρεθει

Just now, Evitheodorou είπε:

ξέρετε ποτέ βγαίνουν τα αποτελέσματα της αυχενικής?

Την ίδια στιγμή σου βγάζει τις πιθανότητες το σύστημα κ μετά απλά πας σε μικροβιολογικό κ κανείς την αιματολογική την pappA και όλα μαζί συνδυάζονται.αλλα εκείνη την στιγμή θα έχει ο γιατρός σου ήδη μια ιδέα αρκετά αντιπροσωπευτική!

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria ναι και ο δικός μου δακρύζει όταν του δείχνω τη φώτο κ του είπα ότι κουνιόταν κιόλας.Κοριτσια εγώ που έχω 7 η ώρα το απόγευμα την αυχενική πρεπει να έχω πάει από το πρωί να κάνω την εξέταση αίματος; και τα αποτελέσματα πότε βγαίνουν της papp-a;

 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

@MumMaria ναι και ο δικός μου δακρύζει όταν του δείχνω τη φώτο κ του είπα ότι κουνιόταν κιόλας.Κοριτσια εγώ που έχω 7 η ώρα το απόγευμα την αυχενική πρεπει να έχω πάει από το πρωί να κάνω την εξέταση αίματος; και τα αποτελέσματα πότε βγαίνουν της papp-a;

 

Εγώ λέω να ρωτήσεις τον εμβρυολογο . ή πιο πριν ή ίσως κ μετά να προλαβαίνεις.τα μεγάλα κέντρα είναι μέχρι τις 9 το βράδυ ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ λέω να ρωτήσεις τον εμβρυολογο . ή πιο πριν ή ίσως κ μετά να προλαβαίνεις.τα μεγάλα κέντρα είναι μέχρι τις 9 το βράδυ ανοιχτά.

Το δικό μας κέντρο κλείνει 12 άσε :sad:

  • Λυπημένη/-ος 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, InaRina είπε:

Μπραβο αντε να ακουσουμε και ωραια νεα για τις αυχενικες ....εγω ειμαι απο τις τελευταιες της παρεας γιατι ειναι τελη Νοεμβρίου ο τοκετος ....ειναι λιγο νωρις βεβαια αλλα εχετε σκεφτει αν θα πατε σε Δημόσιο ή ιδιωτικο? Ο γιατρος σας με ποιο νοσοκομειο συνεργαζεται? 

Τι καλαααα !!! Εμείς είμαστε μαζί ακριβώς !!! :D

Κορίτσια να σας πω !!! Για όσες έχετε αναγούλες !! Το προηγούμενο Σάββατο ξεκίνησαν σε μένα και ήμουν χάλια όλη μέρα δε μπορούσα να κουνηθώ από το κρεβάτι ! Ευτυχώς χωρίς εμετούς αλλά και πάλι! Μίλησα λοιπόν με το γιατρό και μου έδωσε κάτι χαπάκια τα οποία λέγονται pregnaderm morning sickness relief! Ένα θα σας πω ! Μαγικά ! Δε καταλαβαίνω τίποτα πλέον ! Επιτέλους μπορώ να φάω σωστά και δεν είμαι μόνο με φρυγανιές !!!

  • Μου αρέσει 4

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια κορίτσια μ άντε ν περάσουν οι μέρες κ ν μιλάμε πάλι γτ μωράκια μας!!  @Lady_m αληθεια;;;Εγώ έχω απ τ 6 μέχρι τώρα π μπαίνω στ 10η κ έχω κάνει 2 φορές εμετό,αλλά έχω χάσει 3 κιλά ήδη γτ δεν τρώω σχεδόν τπτ...

  • Λυπημένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Τέλεια κορίτσια μ άντε ν περάσουν οι μέρες κ ν μιλάμε πάλι γτ μωράκια μας!!  @Lady_m αληθεια;;;Εγώ έχω απ τ 6 μέχρι τώρα π μπαίνω στ 10η κ έχω κάνει 2 φορές εμετό,αλλά έχω χάσει 3 κιλά ήδη γτ δεν τρώω σχεδόν τπτ...

Και εμένα στην 6 και κάτι μέρες μου ξεκίνησαν και σώθηκα !! Μιλά με το γιατρό σου ρωτά τον για αυτά τα χάπια μήπως και σου πει να τα πάρεις ! Είναι της intermed είναι καλή εταιρία πολυ! Όπως και να έχει αν δε σου τα δώσει μπορείς να πίνεις τσάι τζίντζερ βοηθάει πολύ ! Εγώ δυστυχώς επειδή δεν έβρισκα βρήκα μαστιχιες τζίντζερ στο φαρμακείο !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!μιας κ χθες μιλούσαμε για τις αυχενικες,ήθελα να σας ρωτήσω..σκέφτεσαι να κάνετε κ nipt με την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της αυχενικής είναι καλά κ δεν χρειάζεται τροφοβλάστη/αμνιοπαρακέντηση.(για όσες δεν ξέρουν nipt είναι μια αιματολογική εξέταση που σου δείχνει πιθανότητες για κάποια σύνδρομα κ αναλόγως το τεστ φτάνει η ευαισθησία τους μέχρι κ το 99%) εγώ το είχα κάνει πέρσι στον γιο μου γιατί μου το σύστησε προαιρετικά ο εμβρυολογος μιας κ ενώ όλα ήταν καλά ,είχε βγει κάτι στην καρδούλα του που θα μπορούσε ίσως κ να είναι χρωμοσωμικες δείκτης,το έκανα κ μετά η αλήθεια είναι ησύχασα.σε αυτήν την εγκυμοσύνη σκεφτόμουν ακόμα κ όλα να είναι καλά,μήπως να μπω στο τροπικό κ να το κάνω πάλι για να το βγάλω από το μυαλό μου .το μειονέκτημα του είναι προφανώς η τιμή του που είναι λίγο λιγότερο από 500 ευρώ!!!:-? εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια καλημέρα!μιας κ χθες μιλούσαμε για τις αυχενικες,ήθελα να σας ρωτήσω..σκέφτεσαι να κάνετε κ nipt με την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της αυχενικής είναι καλά κ δεν χρειάζεται τροφοβλάστη/αμνιοπαρακέντηση.(για όσες δεν ξέρουν nipt είναι μια αιματολογική εξέταση που σου δείχνει πιθανότητες για κάποια σύνδρομα κ αναλόγως το τεστ φτάνει η ευαισθησία τους μέχρι κ το 99%) εγώ το είχα κάνει πέρσι στον γιο μου γιατί μου το σύστησε προαιρετικά ο εμβρυολογος μιας κ ενώ όλα ήταν καλά ,είχε βγει κάτι στην καρδούλα του που θα μπορούσε ίσως κ να είναι χρωμοσωμικες δείκτης,το έκανα κ μετά η αλήθεια είναι ησύχασα.σε αυτήν την εγκυμοσύνη σκεφτόμουν ακόμα κ όλα να είναι καλά,μήπως να μπω στο τροπικό κ να το κάνω πάλι για να το βγάλω από το μυαλό μου .το μειονέκτημα του είναι προφανώς η τιμή του που είναι λίγο λιγότερο από 500 ευρώ!!!:-? εσείς τι λέτε;

καλημέρα αν και δύσκολα τα οικονομικά στις μέρες μας αν όμως χρειαζόταν κ ήταν απαραίτητο κ μου το προτεινε ο γιατρός θα το εκανα κ για να είμαι σίγουρη κ να μου φύγει οποιαδηποτε αμφιβολία..για τα μωρακια μας θα κάνουμε τα πάντα θα δώσουμε κ παραπάνω για να είναι όλα καλά.

  • Μου αρέσει 3

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, InaRina είπε:

Μπραβο αντε να ακουσουμε και ωραια νεα για τις αυχενικες ....εγω ειμαι απο τις τελευταιες της παρεας γιατι ειναι τελη Νοεμβρίου ο τοκετος ....ειναι λιγο νωρις βεβαια αλλα εχετε σκεφτει αν θα πατε σε Δημόσιο ή ιδιωτικο? Ο γιατρος σας με ποιο νοσοκομειο συνεργαζεται? 

Δεν τον έχω ρωτήσει γιατί μου φαίνεται πολύ νωρίς..Απ'οτι ξέρω όμως ο γιατρός μου ξεγενναει στο Λητώ οπότε εκεί θα γεννήσω!

15 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Ναιιιιιι! Τέλεια ρε συ!!!σοκ όταν άκουσες καρδούλα;;;ρε κορίτσια τι καλά που τα πάει η ομάδα μας!!!όλο ευχάριστα νέα είμαστε!!φτου φτου φτου!:P

Εμένα είναι ιδιώτης κ συνεργάζεται με την γενική κλινική.την πρώτη φορά εκεί γέννησα κ έμεινα υπερευχαριστημενη,καθαρό,τέλεια φαγητά με ποικιλία κ οι μαίες απίστευτες,με βοήθησαν πολύ στον θηλασμό.επισης κ#λονα να πάω στο νοσοκομείο να γεννήσω όχι για τίποτα άλλο,αλλά είχα μια παραπάνω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου!αυτήν την φορά βέβαια το σκέφτομαι...

Σοκ λέει;;;;Συγκίνηση και δέος!!!Απίστευτο!!!Άκουσα την καρδούλα του παιδιού μας!!Θαύμα!!Και θα το ξαναπώ!ΘΑΥΜΑ!!!Να μάστε όλες καλά κορίτσια να κάνουμε υγιή μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 3

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξερετε κάποια κρεμα που να μπορώ να χρησιμοποιώ άφοβα σε στήθος κοιλια ποδια χωρίς να επηρεάσει το μωρό?ξέχασα να ρωτήσω κ τον γιατρο όταν ξαναπαω τώρα..κ μπορώ απ ποιο μηνα κ τώρα πχ?


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μ!ευχομαι να είστε όλες καλα !θελω να έχετε πίστη κ να μην αγχώνεστε ,,κάθε μέρα παλεύω να είμαι αισιόδοξη !ολα καλα θα πανε και να ακολουθείτε το ένστικτο σας !εχω χάσει δυο παιδιά στον 5μηνα αλλα παρόλα αυτά είμαι εδώ με θάρρος και πίστη !μην φοβάστε τίποτε ,ολα θα πανε καλα !να μη διστάζετε σε τίποτε και να ρωτάτε τον γιατρό σας (γιαυτο πληρώνετε )!ο θεός είναι μεγάλος και μας έδωσε αυτό το δώρο στην κοιλιτσα μας ,,,να είμαστε ευγνώμων και κάθε αρνητική σκέψη να σβήνει σκεπτόμενη αυτό και μόνο !ειχα υπέρηχο σήμερα ,το μωρό είναι καλα ,θα περιμένω την αυχενική μ στις 21 Απρ !να δείτε που όλες θα πάρουμε καλα αποτελέσματα αυχενικής !θα περιμένω τ νέα σας !

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Κορίτσια καλημέρα!μιας κ χθες μιλούσαμε για τις αυχενικες,ήθελα να σας ρωτήσω..σκέφτεσαι να κάνετε κ nipt με την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της αυχενικής είναι καλά κ δεν χρειάζεται τροφοβλάστη/αμνιοπαρακέντηση.(για όσες δεν ξέρουν nipt είναι μια αιματολογική εξέταση που σου δείχνει πιθανότητες για κάποια σύνδρομα κ αναλόγως το τεστ φτάνει η ευαισθησία τους μέχρι κ το 99%) εγώ το είχα κάνει πέρσι στον γιο μου γιατί μου το σύστησε προαιρετικά ο εμβρυολογος μιας κ ενώ όλα ήταν καλά ,είχε βγει κάτι στην καρδούλα του που θα μπορούσε ίσως κ να είναι χρωμοσωμικες δείκτης,το έκανα κ μετά η αλήθεια είναι ησύχασα.σε αυτήν την εγκυμοσύνη σκεφτόμουν ακόμα κ όλα να είναι καλά,μήπως να μπω στο τροπικό κ να το κάνω πάλι για να το βγάλω από το μυαλό μου .το μειονέκτημα του είναι προφανώς η τιμή του που είναι λίγο λιγότερο από 500 ευρώ!!!:-? εσείς τι λέτε;

Αν το συστησει ο γιατρος εννοειται! Αν οχι δεν ξερω αν θελω να μπω στη διαδικασια απο μονη μου. Μας εκαναν τοσους ελεγχους πριν την εξωσωματικη που νομιζω οτι πλεον δεν αντεχω ψυχολογικα αλλο εξτρα ψαξιμο! Βεβαια αν ο γιατρος πει οτι ειδε κατι περιεργο δε το συζητω καθολου! Τωρα που τα συζηταμε,  ο εμβρυολογος εμενα μου ζητησε να παω μια βδομαδα πριν την αυχενικη να δωσω αιμα και δεν ρωτησα γιατι!

Just now, demifilol said:

Καλημέρα κορίτσια μ!ευχομαι να είστε όλες καλα !θελω να έχετε πίστη κ να μην αγχώνεστε ,,κάθε μέρα παλεύω να είμαι αισιόδοξη !ολα καλα θα πανε και να ακολουθείτε το ένστικτο σας !εχω χάσει δυο παιδιά στον 5μηνα αλλα παρόλα αυτά είμαι εδώ με θάρρος και πίστη !μην φοβάστε τίποτε ,ολα θα πανε καλα !να μη διστάζετε σε τίποτε και να ρωτάτε τον γιατρό σας (γιαυτο πληρώνετε )!ο θεός είναι μεγάλος και μας έδωσε αυτό το δώρο στην κοιλιτσα μας ,,,να είμαστε ευγνώμων και κάθε αρνητική σκέψη να σβήνει σκεπτόμενη αυτό και μόνο !ειχα υπέρηχο σήμερα ,το μωρό είναι καλα ,θα περιμένω την αυχενική μ στις 21 Απρ !να δείτε που όλες θα πάρουμε καλα αποτελέσματα αυχενικής !θα περιμένω τ νέα σας !

Κοριτσι μου εισαι μια μαχητρια και ευχομαι να πανε ολα τελεια απο δω και περα!!!!! Τί καλα που ειδες σημερα το μωρακι σου! Τα λες πολυ ομορφα ειδικα για το ενστικτο και τις θετικες σκεψεις! Το ΘΑΥΜΑ στην κοιλιτσα μας να δινει σε ολες πιστη και ελπιδα οτι ολα θα πανε υπεροχα!!!!

Just now, Evitheodorou said:

κορίτσια ξερετε κάποια κρεμα που να μπορώ να χρησιμοποιώ άφοβα σε στήθος κοιλια ποδια χωρίς να επηρεάσει το μωρό?ξέχασα να ρωτήσω κ τον γιατρο όταν ξαναπαω τώρα..κ μπορώ απ ποιο μηνα κ τώρα πχ?

εγω χρησιμοποιω αμυγδαλελαιο, μαρκας Weleda! Ειναι σκετο λαδακι και βοηθαει και στις ραγαδες λεει για αργοτερα!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...