Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Α οκ δεν ήξερα ότι έχει κ κλήση τελείως οριζόντια.εγω είχα στο μυαλό μου το Πορτ μπεμπέ που έχουμε στο αμαξι που φτάνει μέχρι ένα σημείο η ανάκληση.

Μπορείς να πας με το αμαξι στο κατάστημα που θα πάρεις το καρότσι κ να τους πεις ότι θέλεις να δοκιμάσεις αν χωράει στο Πορτ μπαγκαζ.πολλοι το κάνουν να ξέρεις.;)

Παπάκι χαίρομαι που είσαι καλά!!!καλές διακοπές κορίτσι μου,να ξεκουραστείς κ να χαλαρώσεις!!

Κοριτσάκι κι εσύ ε;σούπερ!να έχεις καλά αποτελέσματα στην β επιπέδου.

Εγώ μια χαρά,τρέχουμε με τον μικρό κ με δουλειές.αυριο έχω ραντεβού στον γιατρό να δούμε κ την μπουμπού!

Καλή συνέχεια στις διακοπές,κ ναιιιιι ξεκινάμε σιγά σιγά τα ψωνια:grin:

Μηπως μένουμε στην ίδια πολυκατοικία;;;;;χαχαχαχαχα!κι εμάς ακριβώς έτσι..βγαίνοντας από το ασανσέρ, έχει δέκα σκαλιά η πολυκατοικία.ε σκέψου εγώ εκεί ήθελα ένα καρότσι που να μπορώ να το πάρω αγκαλιά με το μωρό για να μην χρειαστεί να το κλείσω κ να κρατάω το μωρό με το ένα χέρι.γι αυτό με βόλεψε το zippy. Είναι 7 κιλά.μεχρι να καταλάβω την τωρινή εγκυμοσυνη το σήκωνα κανονικά με το παιδί μέσα.κ είμαι κ μισή μερίδα άνθρωπος!χαχααχαχ

Χαχχαχα θα μπορούσαμε αλλά μένω Αθήνα! Τότε βολεύει πολύ το zippy απλά θα ήθελα να βλεπω και το μωρο και θυμαμαι οτι ειχες πει οτι δε γυρνουσε σωστα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα..

επειδη βλέπω ότι αναφέρεστε σε καροτσάκια κ το έψαξα αρκετά λόγω του ότι ήθελα το πιο ελαφρύ εγώ κατέληξα στο Cybex Melio..είναι 6,2κιλα..και βγάζει κ μια έκδοση που ο σκελετός είναι από ανθρακόνημα (δλδ ακόμη πιο ανθεκτικός κ ελαφρύς κ αν δε κάνω λάθος ζυγίσει 5,9 κιλά αλλά είναι κ 100€ πιο ακριβό το καρότσι)

επισης πολύ ελαφρύ είναι το bugaboo bee 5..πιο βαρύ όμως από το Cybex Melio κ πιο ακριβό..

βεβαια αυτά τα καρότσια που σας λέω σαν ντιζάιν δε συγκρίνονται με τα στοκε κτλ..αλλά είναι εξαιρετικά εύχρηστα,κλείνουν πανεύκολα κ όντως τα σηκώνεις με το ένα χέρι..

εγω είχα ερωτευτεί το mamas and pappas το o carro..κ όταν πήγα να το σηκώσω μου βγήκε η πίστη (12,5 κιλά βλέπετε)..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rebecca85 είπε:

Χαχχαχα θα μπορούσαμε αλλά μένω Αθήνα! Τότε βολεύει πολύ το zippy απλά θα ήθελα να βλεπω και το μωρο και θυμαμαι οτι ειχες πει οτι δε γυρνουσε σωστα?

Ναι δεν γυρναει:cry: σκέψου το κ ζύγισε τα.εγω το πρώτο τρίμηνο τον είχα μάρσιπο στις βόλτες,με βόλευε περισσότερο κ μετά ήταν ήδη λίγο πιο μεγάλος,δεν με πείραζε να μην τον κοιτάω.ασε που με το που τον έβαζα στο καρότσι ,στο δεκάλεπτο κοιμότανε:grin:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ναι δεν γυρναει:cry: σκέψου το κ ζύγισε τα.εγω το πρώτο τρίμηνο τον είχα μάρσιπο στις βόλτες,με βόλευε περισσότερο κ μετά ήταν ήδη λίγο πιο μεγάλος,δεν με πείραζε να μην τον κοιτάω.ασε που με το που τον έβαζα στο καρότσι ,στο δεκάλεπτο κοιμότανε:grin:

Και εγω στην αρχη ηθελα ενα που να γυρναει αλλα μετα το ξανασκεφτηκα.ουτως η αλλως μες το χειμωνα που θα ειμαστε εμεις οι βολτες θα ειναι πιο περιορισμενες.μετα που θα ανοιγει ο καιρος κ θα τα βγαζουμε πιο συχνα πιστευω δεν θα μας ενοχλει που δεν θα κοιτανε προς τα εμας.αυτο που προτεινες ειναι πρωτο στην λιστα μου για να το δω κ απο κοντα.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Ναι δεν γυρναει:cry: σκέψου το κ ζύγισε τα.εγω το πρώτο τρίμηνο τον είχα μάρσιπο στις βόλτες,με βόλευε περισσότερο κ μετά ήταν ήδη λίγο πιο μεγάλος,δεν με πείραζε να μην τον κοιτάω.ασε που με το που τον έβαζα στο καρότσι ,στο δεκάλεπτο κοιμότανε:grin:

Και εγώ φιλενάδα είχα σωθεί με το μαρσιπο! Βγάζαμε και το σκύλο μας βόλτα έτσι! Εγώ δεν έχω κ ανσανσερ σπίτι... μένω στο πρώτο σε διόροφη πολυκατοικία χωρίς ανσανσερ κα έχω κάμποσα σκαλοπάτια να ανεβοκατέβω...  


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Και εγω στην αρχη ηθελα ενα που να γυρναει αλλα μετα το ξανασκεφτηκα.ουτως η αλλως μες το χειμωνα που θα ειμαστε εμεις οι βολτες θα ειναι πιο περιορισμενες.μετα που θα ανοιγει ο καιρος κ θα τα βγαζουμε πιο συχνα πιστευω δεν θα μας ενοχλει που δεν θα κοιτανε προς τα εμας.αυτο που προτεινες ειναι πρωτο στην λιστα μου για να το δω κ απο κοντα.

Δες το δες το!!!;)

Just now, Geo81 είπε:

Και εγώ φιλενάδα είχα σωθεί με το μαρσιπο! Βγάζαμε και το σκύλο μας βόλτα έτσι! Εγώ δεν έχω κ ανσανσερ σπίτι... μένω στο πρώτο σε διόροφη πολυκατοικία χωρίς ανσανσερ κα έχω κάμποσα σκαλοπάτια να ανεβοκατέβω...  

Ωχ!κατάλαβα!!ναι μάρσιπος Σωτήριος,κοιμότανε κ σε χρόνο dt! Κ στην μικρή το πρώτο τριμηνο μάρσιπο μάλλον θα την βγάλουμε,για να μπορώ να βγαίνω με καρότσι κ μάρσιπο κ μετά σκεφτόμουν να πάρω στον Βασίλη καρότσι τρίκυκλο κ να δώσω στην μπεμπα το zippy.εσυ τι λες;;τώρα σε αυτήν την ηλικία ο δικός σου κάθεται καρότσι; ή δεν το χρησιμοποιείτε πια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Δες το δες το!!!;)

Ωχ!κατάλαβα!!ναι μάρσιπος Σωτήριος,κοιμότανε κ σε χρόνο dt! Κ στην μικρή το πρώτο τριμηνο μάρσιπο μάλλον θα την βγάλουμε,για να μπορώ να βγαίνω με καρότσι κ μάρσιπο κ μετά σκεφτόμουν να πάρω στον Βασίλη καρότσι τρίκυκλο κ να δώσω στην μπεμπα το zippy.εσυ τι λες;;τώρα σε αυτήν την ηλικία ο δικός σου κάθεται καρότσι; ή δεν το χρησιμοποιείτε πια;

Ο Γιώργος από 13 μηνών δεν ξανά έκατσε σε καροτσι... το είχαμε πάρει πέρσι στις διακοπές μόνο μαζι που ήταν 18 μηνών για να κοιμάται τα βραδιά αν βγαίναμε έξω... από τις 15 μέρες μια φορά κοιμήθηκε εκεί. 14 μηνών πήραμε το τρίκυκλο που το γούσταρε πολύ γιατί το «οδηγούσε» κ ολας με το τιμόνι.. τώρα έχει το πατίνι του και το ποδηλατάκι του! 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Ο Γιώργος από 13 μηνών δεν ξανά έκατσε σε καροτσι... το είχαμε πάρει πέρσι στις διακοπές μόνο μαζι που ήταν 18 μηνών για να κοιμάται τα βραδιά αν βγαίναμε έξω... από τις 15 μέρες μια φορά κοιμήθηκε εκεί. 14 μηνών πήραμε το τρίκυκλο που το γούσταρε πολύ γιατί το «οδηγούσε» κ ολας με το τιμόνι.. τώρα έχει το πατίνι του και το ποδηλατάκι του! 

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν..μέχρι να γεννησουμε κ να περάσει κ ένα τρίμηνο που θα την έχω στο μάρσιπο,ο Βασίλης θα κοντεύει 18 μηνων..καλύτερα το τρίκυκλο!;) τέλεια!!!σε ευχαριστώ πολύ!!! Το οδηγάει κιόλας εε;;:P

Just now, Eirini1988 είπε:

Μαρσιπο σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω μ αρέσει η λογική και αφού λέτε ότι βολεύει κιόλας... Ποιον πήρατε κορίτσια;; Γιατί από ποικιλία γίνεται χαμός..

Εγώ εχω τον μάρσιπο babybjorn mini ,σταθερός,από νεογέννητο,με βόλεψε πολύ.αλλα να ξέρεις εμένα ποτέ δεν με βόλευε να θηλάζω στον μάρσιπο,οπότε αν εσύ σκεφτόσουν να θηλάζεις εκει,ίσως να σου ήταν πιο εύχρηστος κάποιος με πανί να το δένεις εσύ.τυπου sling ring.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ellizza είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Ρώτησα χθες και το γιατρό μου αλλά λέω μήπως δεν κατάλαβα καλά :) είχες κι εσύ θέμα με τον τράχηλο; καλες διακοπές να έχετε :) να περάσετε υπέροχα!

Ευχαριστούμε κορίτσι μου!!!Όχι,εγώ δεν είχα θέμα με τον τράχηλο..είμαι μανούλα εξωσωματικής και τη χρησιμοποιούσα από πριν μείνω έγκυος για να υποβοηθήσει την όλη κατασταση!Χρησιμοποίησε τη και όλα θα πάνε καλά!!Ό,τι χρειαστεις ρώτησε με!!!Χαρά μου!

  • Μου αρέσει 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Sousamaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..

επειδη βλέπω ότι αναφέρεστε σε καροτσάκια κ το έψαξα αρκετά λόγω του ότι ήθελα το πιο ελαφρύ εγώ κατέληξα στο Cybex Melio..είναι 6,2κιλα..και βγάζει κ μια έκδοση που ο σκελετός είναι από ανθρακόνημα (δλδ ακόμη πιο ανθεκτικός κ ελαφρύς κ αν δε κάνω λάθος ζυγίσει 5,9 κιλά αλλά είναι κ 100€ πιο ακριβό το καρότσι)

επισης πολύ ελαφρύ είναι το bugaboo bee 5..πιο βαρύ όμως από το Cybex Melio κ πιο ακριβό..

βεβαια αυτά τα καρότσια που σας λέω σαν ντιζάιν δε συγκρίνονται με τα στοκε κτλ..αλλά είναι εξαιρετικά εύχρηστα,κλείνουν πανεύκολα κ όντως τα σηκώνεις με το ένα χέρι..

εγω είχα ερωτευτεί το mamas and pappas το o carro..κ όταν πήγα να το σηκώσω μου βγήκε η πίστη (12,5 κιλά βλέπετε)..

 

Καθόμουν κ χαζευα τα καροτσια που έστειλες.θα μου πεις ρε κοπελιά εσύ τι κοιτάς αφού έχεις;;!!χαχααχα!έλα ζήλεψα.καλα το mamas and papas πανέμορφο ρε συ αλλά εκτός από βαρύ όπως λες κ ακριβό μου φάνηκε..κ το cybex melio μου φάνηκε τσιμπημενο,εκτός αν έχει κι άλλα μοντέλα κ κοιτούσα λάθος:???: τουλάχιστον όμως θα είναι ελαφρύ κ θα βολεψει;)

πρίν από 11 λεπτά , Geo81 είπε:

Και το inglesina quid έχω δει ότι είναι αρκετά μαζεμένο και 5,9 κιλά! Αλλά νομίζω κ αυτό κοιτάει μόνο μπροστά... και είδα ότι μαζεύει και αρκετά!

Πώς μου είχε ξεφυγει αυτό το καρότσι όταν είχα κάνει την ερευνα μου;;;!!από κοντά δεν το έχω δει,αλλά ιντερνετικά με κάλυψε!κ παναλαφρο!βέβαια δεν ξέρω με τις ρόδες αυτές πως θα τσουλαει,αλλά τα πλεονεκτήματα ειναι πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@MumMaria το απλό το Melio έχει 399, 400€ πες..γυρνάει κιόλας να βλέπεις το μωρό κτλ..έχουν βγάλει κ ένα μοντέλο που ο σκελετός είναι πιο ελαφρύς κ κάνει 500€

το bugaboo bee5 το είχα βρει 575€ στα μαδερκερ..

ειναι τσιμπημενα απλά στηρίζομαι στο γεγονός ότι δε θα χρειαστώ δεύτερο καρότσι τύπου ομπρέλα οποτε θα εξοικονομηθούν κάπως έτσι.

πρεπει να δω κ αυτό το inglesina που λετε

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...