Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια κάνοντας μια βολτιτσα σήμερα μπήκαμε και στο Mothercare να πάρουμε μια πρώτη ιδέα. Τι όμορφη διαδικασία... Βέβαια επειγόντως νιώθω ότι χρειάζομαι λίστα 

Λίστα;;;εγώ εγώ!!!χααχαχαχα!θα το συζητήσουμε αύριο γιατί τώρα ήρθε ο αντρουλης,να τον δω λίγο κ να την πέσουμε!:-D

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ellizza είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έκανα την β επιπέδου. Όλα καλά με το μπεμπακι μας. Μας έδειξε και το προσωπάκι του. Όμως ενώ κοιλιακά ο τράχηλος έδειχνε 27mm στον κολπικό ήταν πάρα κάτω :( ο γιατρος μου μας είπε παρακολουθηση θα πάω την άλλη βδομάδα και μας είπε και μόνος του για να είμαστε πιο ήρεμοι να πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη. Θέλει να δει λίγο ακόμη την πρόοδο του τραχήλου και μετά νομίζω περίδεση. Δε βλέπω να τη γλυτώνω. Θετική σκέψη και υπομονή! 

Καλημεραααα.. Κορίτσι μ κράτα το θετικό ότι τ μωράκι σ ειναι καλα.. Θετική σκέψη κ ίσως μην χρειαστείς περιδεση αλλά ακόμα κ αν χρειαστεί, παλι καλά π υπάρχουν κ αυτές οι μέθοδοι κ γλυτώνουμε τ χειρότερα.. Να σκέφτεσαι το μωράκι σ μονο:x

20 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς χθες β επιπέδου :x δόξα τω Θεό όλα τα όργανα αναπτύσσονται σωστά και είναι γύρω στα 490 γρ. :-D μας δυσκόλεψε λίγο γτ κουράστηκα αρκετά στην δουλειά κ έκανα συσπάσεις οπότε η καημένη είχε κουλουριαστει σε ένα σημείο και προσπαθούσαμε να την τεντωσουμε οπότε κράτησε 2 ώρες η εξέταση! Μας χάρισε όμως 3-4 ωραίες φωτογραφίες χιχι

Φιλιά σε όλες, σας παρακολουθώ ;)

Παει κ αυτό κ η μικρουλα μας ειναι μια μια χαρά.. Τσακωσες και τις φωτο χαχα.. Γτ τις συσπασεις τις είδε στον υπέρηχο?? Εσυ ένιωθες κάτι?? 

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς χθες β επιπέδου :x δόξα τω Θεό όλα τα όργανα αναπτύσσονται σωστά και είναι γύρω στα 490 γρ. :-D μας δυσκόλεψε λίγο γτ κουράστηκα αρκετά στην δουλειά κ έκανα συσπάσεις οπότε η καημένη είχε κουλουριαστει σε ένα σημείο και προσπαθούσαμε να την τεντωσουμε οπότε κράτησε 2 ώρες η εξέταση! Μας χάρισε όμως 3-4 ωραίες φωτογραφίες χιχι

Φιλιά σε όλες, σας παρακολουθώ ;)

Καλημέρα κορίτσι μου !πολυ όμορφα νέα !ευχομαι τα καλύτερα !!προσπθησε να μην κουράζεσαι πολύ !!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ευχομαι σε όλες σας μια όμορφη μέρα.. Λοιπόν ζυγίστηκα με τον άντρα μου να μου κρατάει το βυζι... Μείον 2 κιλά εγώ!! Με κοιτούσε σαν τρελή ο άντρας μου. Αλλά το συμπέρασμα είναι ότι η μέθοδος πιάνει χαχαχαχαχα

  • Χαχα 5

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα και από μένα!!! Εξαφανίστηκα για 10 μέρες αφού ήμασταν διακοπουλες όπως σας είχα πει στο αγαπημένο μας νησί στην Ανάφη και γυρίσαμε χθες.. Αυτό το νησάκι δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αλλά δεν έχει ούτε σήμα, εκτός χώρας, οπότε έμπαινα όποτε μπορούσα να δω τα νέα σας και πραγματικά το πάλευα να σας διαβάζω αλλά είστε πολυλογουδες βρε παιδί μου και δυσκολευομουν λιγο χάχαχα! Αλήθεια μια μέρα μπήκα ενώ είχα να μπω από την προηγούμενη και είδα 10 νέες σελίδες, οπότε αν έχω χάσει κάποια νεακια κορίτσια μου αγαπημένα συγνώμη θα επανόρθωσω! 

Λοιπόν εμείς χαλαρωσαμε φουλ, κάναμε μπανακια, σεξακι (εγώ είμαι η αμαρτωλή του γκρουπ που δεν το έχω κόψει το σπορ καθόλου από την αρχή έτσι κ αλλιώς χαχαχα :oops:) και γενικά περάσαμε υπέροχα αδειασαμε μυαλό και γεμίσαμε μπαταρίες!!! 

Τη μικρή μου πλέον τη νιώθω κάθε μέρα, ξέρω πότε κοιμάται και πότε είναι ξύπνια αφού είναι πολύ δραστήρια και 7 Αυγούστου έχουμε και τη Β επιπέδου μας Αααχ αντε και αυτό να έρθει η ώρα να γίνει με έχει αγχώσει δεν σας κρύβω.. Να αρχίσουμε σιγά σιγά ψαξιματακια αγορές κλπ τι χαρά!!! :grin:

Τι τέλειες διακοπές !!!οντως γεμίσατε μπαταρίες κ σε λίγες μέρες θα συναντήσετε κ τη μικρή !!καλα αποτελέσματα να έχετε !!!κ βουρ για αγορές μετά !!!

16 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια!!! Καταρχήν να σας πω ότι μόλις έφτιαξα και έφαγα στραπατσαδα (αυγά με ντομάτες κρεμμύδια  και φέτα στο τηγανι). Και τώρα χορεύουμε μαζί με τον μπέμπη γίνεται χαμός!!! 

Ο γιατρός μου είπε να μην ασχοληθώ ξανά με τίποτα μέχρι καμπύλη ζαχαρου. Όλα πάνε καλά. (δεν μου διευκρίνισε τι κάνουμε στις υπογλυκαιμιες οπότε συνεχίζω να τρώω τα πάντα σε μικρά γεύματα και βλέπουμε). Με θυρεοειδή όλα καλά μετά τον τοκετό να ξαναπάω να δούμε έναν οζο. Και να πάω ξανά σε 2 μήνες να κάνω μια άνω κοιλιάς γιατί έχω ένα αιμαγγιωμα στο σηκωτι το οποίο μπορεί να μεγαλώσει κι άλλο λόγω κύησης  (εχει μεγαλώσει από το 2016 που το είχαμε εντοπίσει). Σε όλα τα παραπάνω δεν μου είπε τίποτα για το μωρό και γενικά μου σχολίασε ότι όλα είναι μια χαρά. Οπότε λέω να μην ξανασχοληθω. Μάλλον θα πάω μέχρι τέλους με αναγούλες και ταχυπαλμιες και πρέπει απλά να σταματήσει να με αγχώνει όλο αυτό. Δνε ξαναμετριεμαι μέχρι την καμπύλη! Κορίτσια εγώ θα τρώω κανονικά δεν μπορώ άλλο πια....

Το έκανα το πείραμα! Εδώ είμαστε 2 κιλά μείον! Δεν μου τα κράταγε καλά ομως γιατί πήγα και τα μέτρησα στην ζυγαριά της κουζίνας και το καθένα είναι 1.800 περίπου. Εντάξει ο Σπύρος απλά με κοίταγε με ένα ύφος τύπου τι θα κάνω με εσένα την τρελή! 

Καλημέρα κοπέλα μ !!πολυ καλα θα κανεις κ θα τρως ότι θελεις !!!απολαυσε το !

12 ώρες πρίν, Ellizza είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έκανα την β επιπέδου. Όλα καλά με το μπεμπακι μας. Μας έδειξε και το προσωπάκι του. Όμως ενώ κοιλιακά ο τράχηλος έδειχνε 27mm στον κολπικό ήταν πάρα κάτω :( ο γιατρος μου μας είπε παρακολουθηση θα πάω την άλλη βδομάδα και μας είπε και μόνος του για να είμαστε πιο ήρεμοι να πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη. Θέλει να δει λίγο ακόμη την πρόοδο του τραχήλου και μετά νομίζω περίδεση. Δε βλέπω να τη γλυτώνω. Θετική σκέψη και υπομονή! 

Καλημέρα Ελίζα !να κρατήσεις ότι το μωρό είναι καλα !!ο τράχηλος μπορεί να αντέξει κ με χιλιοστα !!μην αγχώνεσαι !να ξεκουράζεσαι ,να το παρακολουθείτε ,,και να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου !

12 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

@MumMaria Καλησπέρα και σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες!! Το αθλητικό μπεμπέ μου μόνο το ποπό του μας έχει δείξει μέχρι στιγμής αλλά την Πέμπτη έχω την Β Επιπέδου και μας υποσχέθηκε ο γιατρός μας ότι δεν θα μπορεί να το κρύψει πια!! Έχω τόση αγωνία να το δω και να είναι καλά που δεν περνάνε οι μέρες!!! Και έχω και τον γάμο μας την Κυριακή.... 

Καλα αποτελέσματα να έχεις !!!Να μάθετε κ το φύλο επιτελους!!!Η ώρα η καλη !!!αυτη θα είναι η εβδομάδα σου !!!

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ευχομαι σε όλες σας μια όμορφη μέρα.. Λοιπόν ζυγίστηκα με τον άντρα μου να μου κρατάει το βυζι... Μείον 2 κιλά εγώ!! Με κοιτούσε σαν τρελή ο άντρας μου. Αλλά το συμπέρασμα είναι ότι η μέθοδος πιάνει χαχαχαχαχα

Καλημέρα Ειρηνη μου !αχ αυτή η @Υβόννη τι σας έκανε ;;!!!!σαν τρελή θα με Κοιταξε κ εμένα αν του το πω !!!!χαχαχαχ

Το συμπέρασμα όλων είναι ότι το στήθος μας ζυγίζει 2-3 κιλά !!!!χαχχα

8 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια κάνοντας μια βολτιτσα σήμερα μπήκαμε και στο Mothercare να πάρουμε μια πρώτη ιδέα. Τι όμορφη διαδικασία... Βέβαια επειγόντως νιώθω ότι χρειάζομαι λίστα 

Καλημέρα Γωγω!!!ειναι όμορφη διαδικασία κ να την κανετε πριν φουσκώσετε πολύ !!

@MumMariaθα την περιμενουμε για τ λίστα 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημεραααα.. Κορίτσι μ κράτα το θετικό ότι τ μωράκι σ ειναι καλα.. Θετική σκέψη κ ίσως μην χρειαστείς περιδεση αλλά ακόμα κ αν χρειαστεί, παλι καλά π υπάρχουν κ αυτές οι μέθοδοι κ γλυτώνουμε τ χειρότερα.. Να σκέφτεσαι το μωράκι σ μονο:x

Παει κ αυτό κ η μικρουλα μας ειναι μια μια χαρά.. Τσακωσες και τις φωτο χαχα.. Γτ τις συσπασεις τις είδε στον υπέρηχο?? Εσυ ένιωθες κάτι?? 

Ναι το ένιωθα γτ είχε σκληρύνει η κοιλιά μου κ πονούσα αρκετά στην δεξιά πλευρά κ φάνηκε κ στον υπέρηχο γτ λόγω τον συσπάσεων είχε κουλουριαστει η μικρή σε αυτό το σημείο στα δεξιά....

Καλημέρα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημεραααα.. Κορίτσι μ κράτα το θετικό ότι τ μωράκι σ ειναι καλα.. Θετική σκέψη κ ίσως μην χρειαστείς περιδεση αλλά ακόμα κ αν χρειαστεί, παλι καλά π υπάρχουν κ αυτές οι μέθοδοι κ γλυτώνουμε τ χειρότερα.. Να σκέφτεσαι το μωράκι σ μονο:x

Παει κ αυτό κ η μικρουλα μας ειναι μια μια χαρά.. Τσακωσες και τις φωτο χαχα.. Γτ τις συσπασεις τις είδε στον υπέρηχο?? Εσυ ένιωθες κάτι?? 

Έλα Δεσποινάκι μου,θα σου απαντήσει κ η @KarMar84 αλλά να σου πω εγώ στην β επιπέδου στην αρχή του υπερήχου,μου λέει ο εμβρυολογος ας περιμενουμε να χαλαρώσει λίγο η μήτρα γιατί κάνει μια σύσπαση αυτή την στιγμή κ έχει στριμωξει το μωρό.δεν ένιωθα τίποτα,αλλά την είδα.ειχε κάπως πρηστεί ένα σημείο στον υπέρηχο,σε εκείνο το σημείο ήταν η σύσπαση.σε λίγα δευτερόλεπτα χαλάρωσε κ μετά έγινε κανονικά ολη η διαδικασία.ο εμβρυολογος μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου κ ότι από την εβδομάδα που είμαστε θα έχουμε συχνά ανώδυνες συσπάσεις.κατα λέξη είπε 'μυς είναι κ το μόνο που ξέρει να κάνει,είναι να συσπαται'

Just now, KarMar84 είπε:

Ναι το ένιωθα γτ είχε σκληρύνει η κοιλιά μου κ πονούσα αρκετά στην δεξιά πλευρά κ φάνηκε κ στον υπέρηχο γτ λόγω τον συσπάσεων είχε κουλουριαστει η μικρή σε αυτό το σημείο στα δεξιά....

Καλημέρα κορίτσια!

Α μαζί απαντήσαμε!χαχααχα!εγώ πάλι χαμπάρι δεν πήρα στην σύσπαση!στον κόσμο μου λες;;;!!!χαχααχαχα

Καλημέρα φιλενάδες μου!!!σήμερα ξεκινάω κ διανύω την 25η εβδομάδα!!!!εγώ κ η @demifilol  !! Δεν ξέρω αν ξεχνάω κ καμία άλλη κοπέλα..άντε αυτός ο 6ος μήνας ατέλειωτος μου φαίνεται!:grin: περιμένω πως κ πως αύριο να δω το μωράκι μου,οπότε σήμερα θα κάνω το μπανάκι μου,τα νυχακια μου,να είμαι έτοιμη περιποιημένη!τώρα παρέα με τον γιο μου θα πάμε να κάνουμε κάτι χαζοδουλειτσες στην αγορά εδώ της γειτονιάς(να πάρω κάτι λάμπες,μπαταρίες,κάτι πετσετουλες για την κουζίνα από vicko)

@Gogo1994 το μεσημεράκι που θα κοιμηθεί,είμαι στην διάθεση σου!θα σας παραθέσω την πρώτη λίστα για τα χοντρά!:-D

Σας φιλω:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

@Despoina Marέτσι είναι οι συσπάσεις όπως τις περιέγραψε η @KarMar84 και εγώ την Παρασκευή που πήγα βίωσα ακριβώς το ίδιο πράγμα , πέτρωνε η κοιλιά μου κάτω αριστερά και την είδαμε κουλουριασμένη στην αρχή :( μετά όμως χαλάρωσε η κοιλιά και είπε να πιπιλίσει λίγο το χεράκι της να την πάρει ο ύπνος!!

γενικα σε αυτές τις εβδομάδες όπως είπε και η @MumMaria είναι φυσιολογικό να έχουμε συσπασουλες... συνήθως είναι μικρές και ανώδυνες !!! 
με πείσατε για το στήθος θα πάω να μετρηθώ αχαχαχαχαχ τρελές !!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellizza είπε:

Καλημέρα σας :) ευχομαι μια υπέροχη μέρα!! Κοριτσια έχει χρησιμοποιήσει καμία σας την vasclor? Χαχα μέχρι που μπαίνει αυτό το εξαρτηματακι?? 

Νομίζω το @papaki έβαζε αυτήν την κρέμα ,Ισως μπορεί ν σε βοηθήσει !αλλιως ρωτάς τον γιατρό σ 

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!! Σας διαβάζω συχνά και όσο μπορώ συμμετέχω και εγω, όταν έχω λίγο χρόνο γιατί η δουλειά μου τρώει πλεον 12ωρα.. αχ 2 μήνες και σταματάω επιτέλους! @MumMaria πολύ σωστά τα θυμάσαι για το πινακάκι μας! τι τέλεια, σ'ευχαριστούμε πολύ! θέλω και εγω την λίστα κορίτσια γιατί στις 24/07 έχω β επιπέδου και εγω και μετά ξεκινάμε ψωνιααα!!! :)@Υβόννη είσαι πραγματικά τρελή που μας μπρίζωσες όλες και το κάναμε! κορίτσια εγω εχω πάρει 6 κιλά μέχρι στιγμής και το βυζί ειναι 3,5 κιλα! χαχαχα με τον αντρα μου γελούσαμε 10 λεπτα!! άρχισα πλεον και εγω να την καταλαβαίνω την μικρούλα μας, ο άντρας μου οχι ακόμα και στεναχωριέται ο καημένος... αλλά μου χώνει κάτι κλωτσιές ωρες ώρες ειδικά οταν ακούμε τα metal τραγουδάκια μας, μεταλλάδες και ροκάδες και οι 2! με Metallica θα την κοιμήζω την μικρή! και πολλές φορές νιώθω σαν φτερουγίσματα μια πάνω και μια κάτω..τι όμορφο συναισθημα!

κοριτσάκια εύχομαι σε όλες τέλειες β επιπέδου και όλα να μας πάνε καλά μέχρι το τέλος, εξάλλου είμαστε γουρλίδικη ομαδάρα! :)

  • Μου αρέσει 5

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες @MumMariaκ όλες οι άλλες μανουλες που ξέρετε χθες είδαμε καροτσια inglessina κ kikka boo.. Ποια η γνώμη σας?  Κ λίκνο πήρατε υφασμάτινο η ξύλινο? Από κουνιτσα προτιμήσατε μικρή η μία που Ν Α γίνεται κ παιδικό κρεβατάκι? 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια εγώ που ακόμα δεν έχω ψωνίσει τίποτα λέτε να τρέχω τελευταία στιγμή κ δεν θα φτάνω..ας μην ανχωθω ε όλα θα γινουν..

Όχι κορίτσι μου. Και εμείς κοιτάμε μόνο τώρα.Γιαυι υπάρχουν τόσες μάρκες κ θέλω να καταλήξουμε. Να σου πω την αλήθεια εγώ σκέφτομαι αγορές μετά τη Γ επιπέδου ελπίζω να μην είναι πολύ τελευταία στιγμή να δω τι γίνεται κ με το ασβεστωμα που είχαμε δει. Μήπως έχει αρχίσει να φεύγει. 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...