Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Να έχουμε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο όλες... Επιτέλους δρόσισε λιγάκι και κοιμόμαστε πιο άνετα. Εγώ βέβαια σταθερά ξυπνάω απ τις 6 μες στο άγριο χάραμα. Τι πράγμα κι αυτό! Και λέει η μάμα μου να κοιμηθώ τώρα που μπορώ γιατί με το που γεννηθεί ο μπέμπης θα γίνω κουκουβάγια...:shock:

Αυτο ακριβώς.. Κ εγώ απο τ 4ο μήνα π έχω αυπνιες δεν κοιμάμαι, συν και το κατουρημα τώρα και ουτε τ μεσημέρια.. Χαμος...

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα αγαπημένες μου.εδω πάλι ζέστη καμμία βελτίωση λίγο καλύτερα με τις καούρες αλλά άμα δεν έχω καούρες θα έχω τουαλέτα.Και λίγο η μύτη άρχισε αυτό που λέγατε..το είχα κνστο πρώτο τρίμηνο

καλοσαββατοκύριακο να έχουμε

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια θυμιστε μου όσες έχετε εμπειρία από πιπίλες τι πήρατε τι μάρκα κ υλικό? Κ Μπίμπερο?

Εμένα τις πιπίλες μόνο τις Mam πήρε ο Γιώργος κ αυτές ύστερα από πολύ προσπάθεια γύρω στα τέλη του 3ου αρχές 4ου γιατί δεν άντεχα άλλο να πιπιλαει εμένα ...

Στα μπουκάλια είχα πάρει τα Philips Avent που προσαρμόζονταν και στο θήλαστρο μου, αλλά κ αυτά με το ζόρι να ήπιε 2 φορές; Στο 7ο άρχισε να πίνει λίγο και με μπιμπερό. Είναι τι θα του κάνει του παιδιού! Ωραία μπιμπερό έχει η mam και η nuk και επίσης για κολικούς η Dr Brown . Προτίμησε τα γυάλινα μπιμπερό για τους τρεις πρώτους μήνες τουλάχιστον , είναι πιο υγιεινά νομίζω ! Μετά το 6μηνο που πίνουν και μεγαλύτερη ποσότητα Μπορείς να πάρεις κ πλαστικό για να σου είναι πιο ελαφρύ! 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια θυμιστε μου όσες έχετε εμπειρία από πιπίλες τι πήρατε τι μάρκα κ υλικό? Κ Μπίμπερο?

Avent όλα... Και είμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. Εχω περιπου είκοσι μπιμπερό και δέκα πιπιλες.. Χαχαχαχ υπερβολική όπως παντα

  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια θυμιστε μου όσες έχετε εμπειρία από πιπίλες τι πήρατε τι μάρκα κ υλικό? Κ Μπίμπερο?

Εγώ λόγω μόνο επαγκελματικής εμπειρίας και συζητήσεων με παιδογναθολόγους θα προτιμήσω πιπίλες avent soothies και τα κλασσικά στενά μπιμπερό της chicco. Η στενή θηλή ταιριάζει καλύτερα στο στόμα του μωρού, φτάνει μέχρι την μαλακή υπερώα και διδάσκει το μωρό να μην δαγκώνει αλλά να χρησιμοποιεί τη γλώσσα του σωστά. Τα μπιμπερό που "μοιάζουν" με στήθος έχουν κοντή θηλή και αναγκαστικά το μωρό δαγκώνει.... Έτσι αν προσπαθήσεις να συνδυάσεις θηλασμό και συμπλήρωμα το μωρό θα σε πονάει... Από υλικά γυαλί και σιλικόνη μόνο!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

Εγώ λόγω μόνο επαγκελματικής εμπειρίας και συζητήσεων με παιδογναθολόγους θα προτιμήσω πιπίλες avent soothies και τα κλασσικά στενά μπιμπερό της chicco. Η στενή θηλή ταιριάζει καλύτερα στο στόμα του μωρού, φτάνει μέχρι την μαλακή υπερώα και διδάσκει το μωρό να μην δαγκώνει αλλά να χρησιμοποιεί τη γλώσσα του σωστά. Τα μπιμπερό που "μοιάζουν" με στήθος έχουν κοντή θηλή και αναγκαστικά το μωρό δαγκώνει.... Έτσι αν προσπαθήσεις να συνδυάσεις θηλασμό και συμπλήρωμα το μωρό θα σε πονάει... Από υλικά γυαλί και σιλικόνη μόνο!

Πολυ χρησιμες πληροφοριες!!της chicco αυτα που λενε nature glass εννοεις;


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ πόσες χρήσιμες πληροφορίες!! Εγώ @Gogo1994μέχρι στιγμής το μόνο που πήρα είναι δυο πιπίλες της avent. Και ήμουν σε αναζήτησή μπιμπερό. Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω περισσότερες. Απ ότι ξέρω απ τις μαμάδες μας ούτε εγώ ούτε ο Στέλιος τη δεχτήκαμε...

Κοριτσια μου έφεραν δώρο το ηλεκτρικό θήλαστρο Medela swing. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποια από τις μανούλες τις παρέας; Είναι καλό;


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Αχ πόσες χρήσιμες πληροφορίες!! Εγώ @Gogo1994μέχρι στιγμής το μόνο που πήρα είναι δυο πιπίλες της avent. Και ήμουν σε αναζήτησή μπιμπερό. Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω περισσότερες. Απ ότι ξέρω απ τις μαμάδες μας ούτε εγώ ούτε ο Στέλιος τη δεχτήκαμε...

Κοριτσια μου έφεραν δώρο το ηλεκτρικό θήλαστρο Medela swing. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποια από τις μανούλες τις παρέας; Είναι καλό;

Εγώ που ρώτησα χθες τη γιατρό γενικά μου είπε για medela να προτιμήσω θηλαστρο κ επιθέματα medela πήρα που ειδικεύονται σε αυτα

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Αχ πόσες χρήσιμες πληροφορίες!! Εγώ @Gogo1994μέχρι στιγμής το μόνο που πήρα είναι δυο πιπίλες της avent. Και ήμουν σε αναζήτησή μπιμπερό. Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω περισσότερες. Απ ότι ξέρω απ τις μαμάδες μας ούτε εγώ ούτε ο Στέλιος τη δεχτήκαμε...

Κοριτσια μου έφεραν δώρο το ηλεκτρικό θήλαστρο Medela swing. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποια από τις μανούλες τις παρέας; Είναι καλό;

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας! Σας διαβάζω που κ που μιας κ είμαστε κοντά! Μανουλες Οκτωβρίου εγώ! Είμαι όμως και Νοεμβρίου από το 1ο μ παιδάκι! Σκορπιουδακια φοβερά!!!

Το έχω εγω το θήλαστρο, είναι πολύ καλό! Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα! Μετά από έρευνα είχα καληξει σε αυτό κ όντως είναι από τα καλύτερα! Δυνατό μηχανηματακι, σχετικά αθόρυβο, εύκολο στη χρήση κ στην προσαρμογή στις ανάγκες σου. Η δυνατή σκάλα ίσως σου ερεθισει το στήθος αλλά εμένα γενικά δεν με πλήγωσε κ δεν είχα κ τις πιο εύκολες θηλές. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Gogo1994 εγώ έχω πιπίλες της mam όπως κ μπιμπερο,μιας κ έπινε κ από μπιμπερο μετά από αντλήσεις που έκανα με νοσοκομειακό θηλαστρο.τα avent δεν τα έπαιρνε.δεν είχα θέμα να δαγκώνει της θηλές μου,δεν το έκανε ποτέ,τώρα βέβαια ίσως είναι κ στο παιδί.αλλα κ στην μικρή με αυτήν την μάρκα θα ξεκινήσω.

@Evitheodorou κοπέλα μου τέλεια τα νέα σου με το ντοπλερ,δεν πειράζει που δεν την είδατε,αρκεί που είναι καλά.ουτως ή άλλως κοντευουμε;-)

 @Eirini88 ξέρω από φίλες ότι έμειναν ευχαριστημένες από το θηλαστρο που λες.παρ όλα αυτά αν τελικά δεν το θες για 2-3 φορές την μέρα κ θες αποκλειστικά να δίνεις αντλημενο,θα σου έλεγα να δοκιμάσεις νοσοκομειακό για να μην σου μειώσει κ την ροή.θα το δεις όμως αυτό στην πορεία.εμενα με καταβολεψε το νοσοκομειακό της medela.το νοίκιαζαν με το 15μερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...