Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια και βοηθεια μας ο τιμιος σταυρος. Γωγουλα να χαιρεσαι τον μπαμπα σου! Κ εγω doppler εχω αυριο κ εξετασεις αυτη την εβδομαδα.:-)οντως πλησιαζουμε,θα παω κ για ψωνια για φορμακια...δεν ξερω βεβαια ποσα θα μου χρειαστουν  για 0-3 μηνων.

Καλό ντοπλερ ευακι μου!!!ε πάρε να έχεις κ 0-3 ,όχι πολλά αλλά για την πρώτη -δευτερη βδομάδα μέχρι να σου ξεπεταχτεί,πάρε να εχεις:wink:

Καλημερα κορίτσια μου,χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν,καλή αρχή στα παιδάκια στο σχολείο κ καλή εβδομάδα σε μας τις υπόλοιπες!

Εγώ χθες ετοίμασα την τσάντα μαιευτηρίου,μου λείπουν κάποια πράγματα για το νεσεσερ,θα τα προσθέσω μέσα στην εβδομάδα κ είμαστε έτοιμοι.ελπιζω βέβαια ναηξ βιαστεί τόσο η μικρή.εγω έχω την άλλη Πέμπτη εμβρυολογο κ ήδη ανυπομονώ να την ξαναδώ την τσουπρα μου!!!χθες από την μια χαιρομουν που έκανε τα πράγματα για το μαιευτήριο από την άλλη σκεφτομουν που πάω κ θα αφήσω το αγοράκι μου τρεις μέρες μόνο του;;;;ελπίζω τουλάχιστον να επιτρέπεται τότε να μπαινοβγαίνει ο άντρας μου να τον βλέπει αυτός!!πόσο δύσκολο για τις δευτερομανουλες ρε σεις!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλό ντοπλερ ευακι μου!!!ε πάρε να έχεις κ 0-3 ,όχι πολλά αλλά για την πρώτη -δευτερη βδομάδα μέχρι να σου ξεπεταχτεί,πάρε να εχεις:wink:

Καλημερα κορίτσια μου,χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν,καλή αρχή στα παιδάκια στο σχολείο κ καλή εβδομάδα σε μας τις υπόλοιπες!

Εγώ χθες ετοίμασα την τσάντα μαιευτηρίου,μου λείπουν κάποια πράγματα για το νεσεσερ,θα τα προσθέσω μέσα στην εβδομάδα κ είμαστε έτοιμοι.ελπιζω βέβαια ναηξ βιαστεί τόσο η μικρή.εγω έχω την άλλη Πέμπτη εμβρυολογο κ ήδη ανυπομονώ να την ξαναδώ την τσουπρα μου!!!χθες από την μια χαιρομουν που έκανε τα πράγματα για το μαιευτήριο από την άλλη σκεφτομουν που πάω κ θα αφήσω το αγοράκι μου τρεις μέρες μόνο του;;;;ελπίζω τουλάχιστον να επιτρέπεται τότε να μπαινοβγαίνει ο άντρας μου να τον βλέπει αυτός!!πόσο δύσκολο για τις δευτερομανουλες ρε σεις!!

Πραγματικά!!! Δεν μπορώ να το φανταστώ... είναι μια πολύ καινούρια συνθήκη για όλη την οικογένεια φαντσχομαι! Μετά φταινε τα ζουζούνια τα πρώτα που πάνε και κάνουν "ρολογακια" στο μωρό?? Χιχι εμένα μου είχε κάνει η αδερφούλα μου με όλη της την αγάπη και τα δόντια και ήταν και 6 χρόνων γομαρα! Ελπίζω κι εγώ να είμαστε καλύτερα με τα μέτρα και να πάει ο μπαμπάς του να τον δει εκείνες τις μέρες Μαρια μου! Και για όλες σας δηλαδή! 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα αποτελεσματα...αιμα κ ουρα ειναι καλα κ ο θυρωειδης επεσε με το Τ4...τωρα με την καμπυλη νηστειας ειναι 74, στα 60 λεπτα 148 κ στα 120 ειναι 138..στα 120 ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι ανεβασμενη κ να μιλησω με παθολογο...ο γυναικολογος μου ειχε πει να μιλησω με ενδοκρινολογο οταν βγουν τα αποτελεσματα...αρα ρε κοριτσια με τι να μιλησω;;


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα...αιμα κ ουρα ειναι καλα κ ο θυρωειδης επεσε με το Τ4...τωρα με την καμπυλη νηστειας ειναι 74, στα 60 λεπτα 148 κ στα 120 ειναι 138..στα 120 ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι ανεβασμενη κ να μιλησω με παθολογο...ο γυναικολογος μου ειχε πει να μιλησω με ενδοκρινολογο οταν βγουν τα αποτελεσματα...αρα ρε κοριτσια με τι να μιλησω;;

Κοριτσάκι μου ενδοκρινολος είναι κατάλληλος για αυτά

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου, βοηθεια μας ο Τιμιος Σταυρος. Να προσεχει εμας, τις κοιλιτσες μας και ολους οσους εχουμε γυρω μας. Να δινει δυναμη και κουραγιο σε οσους τη χρειαζονται...Χρονια πολλα στους μπαμπαδες της @Eirini1988 και @Gogo1994!! Του χρονου θα εχουμε ευχες για τα παιδακια της Γωγουλας μας και της Νινας μας @Nina13!!

Καλη επιτυχια κοριτσια μου με υπερηχους, ντοπλερ και λοιπες εξετασεις! Καλα ψωνια στα φορμακια 0-3 @ΕΥΑ!Ευακι μας και μπραβο που θιξατε το θεμα παιδιατρος γιατι ενω το εχω σημειωσει στη λιστα μου το ειχα ξεχασει οτι πρεπει κι εγω να ρωτησω τωρα να δω τι παιζει με το συστημα εδω!

@MumMariaσυμπεθερουλα μου με το καλο η τσαντουλα να παει στο μαιευτηριο οταν ερθει η ωρα και να γυρισει μετα πισω μαζι με ενα ροδαλο κοριτσακι! Αχ νομιζω ολες με παιδακια ηδη αυτο σκεφτονται, πού θα αφησουν τα παιδακια τους...Ομως ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα, ειναι και σε καλη ηλικια ο Βασιλακος σου!

Just now, Depykal said:

Πηρα τα αποτελεσματα...αιμα κ ουρα ειναι καλα κ ο θυρωειδης επεσε με το Τ4...τωρα με την καμπυλη νηστειας ειναι 74, στα 60 λεπτα 148 κ στα 120 ειναι 138..στα 120 ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι ανεβασμενη κ να μιλησω με παθολογο...ο γυναικολογος μου ειχε πει να μιλησω με ενδοκρινολογο οταν βγουν τα αποτελεσματα...αρα ρε κοριτσια με τι να μιλησω;;

Κοριτσακι μου ενδοκρινολογος ρυθμιζει το ζαχαρο! Μην ανησυχεις, θα σου πει τι να κανεις και ολα θα ειναι τελεια!!

Just now, Argyroula said:

Πραγματικά!!! Δεν μπορώ να το φανταστώ... είναι μια πολύ καινούρια συνθήκη για όλη την οικογένεια φαντσχομαι! Μετά φταινε τα ζουζούνια τα πρώτα που πάνε και κάνουν "ρολογακια" στο μωρό?? Χιχι εμένα μου είχε κάνει η αδερφούλα μου με όλη της την αγάπη και τα δόντια και ήταν και 6 χρόνων γομαρα! Ελπίζω κι εγώ να είμαστε καλύτερα με τα μέτρα και να πάει ο μπαμπάς του να τον δει εκείνες τις μέρες Μαρια μου! Και για όλες σας δηλαδή! 

ααααα κανατε κι εσεις ρολογακια ε;;; Εμενα μου εκανε ο κατα ενα χρονο μικροτερος αδερφουλης μου μωρε ο γλυκουλης!!! Γκρρρρρρρρρρρ!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 3
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Πραγματικά!!! Δεν μπορώ να το φανταστώ... είναι μια πολύ καινούρια συνθήκη για όλη την οικογένεια φαντσχομαι! Μετά φταινε τα ζουζούνια τα πρώτα που πάνε και κάνουν "ρολογακια" στο μωρό?? Χιχι εμένα μου είχε κάνει η αδερφούλα μου με όλη της την αγάπη και τα δόντια και ήταν και 6 χρόνων γομαρα! Ελπίζω κι εγώ να είμαστε καλύτερα με τα μέτρα και να πάει ο μπαμπάς του να τον δει εκείνες τις μέρες Μαρια μου! Και για όλες σας δηλαδή! 

Ρολογακια..!!που το θυμήθηκες;;ναιιιιι!χαχαχαχα

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα...αιμα κ ουρα ειναι καλα κ ο θυρωειδης επεσε με το Τ4...τωρα με την καμπυλη νηστειας ειναι 74, στα 60 λεπτα 148 κ στα 120 ειναι 138..στα 120 ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι ανεβασμενη κ να μιλησω με παθολογο...ο γυναικολογος μου ειχε πει να μιλησω με ενδοκρινολογο οταν βγουν τα αποτελεσματα...αρα ρε κοριτσια με τι να μιλησω;;

Με ενδοκρινολόγο πρέπει να μιλήσεις κοπέλα μου,ειναι η ειδικότητα του.

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα με τα πλυντήρια και έχει στρωθεί η μαμά μου εδώ και σιδερώνει... Νομίζω της χρωστάω ένα μεγάλο δώρο! 

Κορίτσια από εσάς παθαίνει κάποια άλλη συχνές κράμπες; Μου συμβαίνει πολύ συχνά τα βραδιά που κοιμάμαι και σήμερα απ το πρωί έχω πάθει δυο φορές. Εντωμεταξύ παίρνω φουλ δόση trofocard μαγνήσιο.

@MumMaria επειδή δεν ξέρω κάποιον γιατρό αν μπορείς στείλε να μου πεις για τη δίκη σου..

@Depykal ενδοκρινολόγος θα πρέπει να σε δει..

  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το ουρικό βρέθηκε λίγο αυξημένο είναι 6.2.θελουν να δουν κ το λεύκωμα στα ούρα και δεν μου έχουν στείλει την ούρων.εχετε καμμία ιδέα εσείς? Ωστόσο τα πόδια μου δεν είναι πρησμένα καθόλου


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Τελείωσα με τα πλυντήρια και έχει στρωθεί η μαμά μου εδώ και σιδερώνει... Νομίζω της χρωστάω ένα μεγάλο δώρο! 

Κορίτσια από εσάς παθαίνει κάποια άλλη συχνές κράμπες; Μου συμβαίνει πολύ συχνά τα βραδιά που κοιμάμαι και σήμερα απ το πρωί έχω πάθει δυο φορές. Εντωμεταξύ παίρνω φουλ δόση trofocard μαγνήσιο.

@MumMaria επειδή δεν ξέρω κάποιον γιατρό αν μπορείς στείλε να μου πεις για τη δίκη σου..

@Depykal ενδοκρινολόγος θα πρέπει να σε δει..

Σου έστειλα πμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λεύκωμα κορίτσια στα ούρα δεν έχω αλλά μου είπε η μαια ότι είναι οριακό το 6.2 ουρικό  και θα το πει στη γιατρό .Να κόψω το αλάτι μου είπε εκείνη.το έχω κόψει εντελώς μόνο έξω αν τύχει να φάω σίγουρα θα έχει.Δεν ξέρω πως μπορεί να ανέβηκε γιατί κ νερά πίνω κ βάρος τώρα παίρνω λιγο.Να φταίει τόσο πολύ η ζεστη?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μολις μιλησα με ενδοκρινολογο κ μου ειπε οτι οι εξεταση της καμπυλης  ειναι αριστη..τι να πω..ισως αλλες μετρησεις ισχυουν για τις εγγυες..μονο το Τ4 θα ανεβασω σε 75αρι..

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Τελείωσα με τα πλυντήρια και έχει στρωθεί η μαμά μου εδώ και σιδερώνει... Νομίζω της χρωστάω ένα μεγάλο δώρο! 

Κορίτσια από εσάς παθαίνει κάποια άλλη συχνές κράμπες; Μου συμβαίνει πολύ συχνά τα βραδιά που κοιμάμαι και σήμερα απ το πρωί έχω πάθει δυο φορές. Εντωμεταξύ παίρνω φουλ δόση trofocard μαγνήσιο.

@MumMaria επειδή δεν ξέρω κάποιον γιατρό αν μπορείς στείλε να μου πεις για τη δίκη σου..

@Depykal ενδοκρινολόγος θα πρέπει να σε δει..

Ρε κορίτσι εγώ παθαίνω στην κοιλιά δεξιά και αριστερά στον ύπνο όταν φτερνιζομαι. Και πραγματικά υποφέρω. Εγώ έχω κόψει το μαγνήσιο εδώ και 10 μέρες περιπου και δεν παθαίνω παραπάνω συνεχίζει στην ίδια συχνότητα. Περίπου 2 φορές την εβδομάδα. Το είπα στον γιατρό και μου είπε νερό ασβέστιο και αν είμαι σίγουρη ότι είναι μυϊκό υπομονή. Αλλά δεν ξετρελάθηκε στην ιδέα. Το είδα στην μούρη του. Νόμιζε ότι όταν λέω κραμπα εννοώ πόνο στην κοιλιά. Εγώ όμως εννοώ μυϊκό πιάσιμο. Κι εσύ το ίδιο ε?? 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Depykal said:

Πηρα τα αποτελεσματα...αιμα κ ουρα ειναι καλα κ ο θυρωειδης επεσε με το Τ4...τωρα με την καμπυλη νηστειας ειναι 74, στα 60 λεπτα 148 κ στα 120 ειναι 138..στα 120 ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι ανεβασμενη κ να μιλησω με παθολογο...ο γυναικολογος μου ειχε πει να μιλησω με ενδοκρινολογο οταν βγουν τα αποτελεσματα...αρα ρε κοριτσια με τι να μιλησω;;

Κοριτσακι μου πριν δεν τσεκαρα τις τιμες σου γιατι λεω αφου το ειπε ο μικροβιολογος οκ...Λοιπον, νηστειας θελουμε μεχρι 91, 1 ωρα μετα μεχρι 179 και 2 ωρες μετα μεχρι 152. Μεσα στα ορια σε βλεπω...Αρα καλα τα ειπε ο ενδοκρινολογος!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Μολις μιλησα με ενδοκρινολογο κ μου ειπε οτι οι εξεταση της καμπυλης  ειναι αριστη..τι να πω..ισως αλλες μετρησεις ισχυουν για τις εγγυες..μονο το Τ4 θα ανεβασω σε 75αρι..

Τέλεια!! 140 είναι το όριο άλλωστε στις δύο ώρες. Εσύ είχες 138!!! Φαε κι εσύ φάε!! :)

Just now, MinakiG είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι σκεφτόμουν; Να γεννήσουμε μαζί με κάποια από την ομάδα και να μην ξέρουμε ότι γνωριζόμαστε καν......

Αχ ναι κι εγώ το σκεφτόμουν!! Χαχα

Πήγα και είδα το πινακακι μας!!! :)

Και... σας έχω πει λάθος. 15/11 έχω ΠΗΤ ημερολογιακη. Η 13/11 που σας έχω πει είναι η υπέρηχο γραφική. Άσχετο αλλά μιας που το ανέφερες. Στις αρχές νόμιζα ότι πάει έτσι!! Εγώ γενναω στο μητέρα Αττικης! Σε περίπτωση που συμπιπτω με κάποια κοπέλα να το ξέρει!! 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...