Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας! Σας διαβάζω που κ που μιας κ είμαστε κοντά! Μανουλες Οκτωβρίου εγώ! Είμαι όμως και Νοεμβρίου από το 1ο μ παιδάκι! Σκορπιουδακια φοβερά!!!

Το έχω εγω το θήλαστρο, είναι πολύ καλό! Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα! Μετά από έρευνα είχα καληξει σε αυτό κ όντως είναι από τα καλύτερα! Δυνατό μηχανηματακι, σχετικά αθόρυβο, εύκολο στη χρήση κ στην προσαρμογή στις ανάγκες σου. Η δυνατή σκάλα ίσως σου ερεθισει το στήθος αλλά εμένα γενικά δεν με πλήγωσε κ δεν είχα κ τις πιο εύκολες θηλές. 

Γεια σου Χριστίνα!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το μπεμπάκι!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.. Ελπίζω να με βολέψει..

Just now, MumMaria είπε:

@Gogo1994 εγώ έχω πιπίλες της mam όπως κ μπιμπερο,μιας κ έπινε κ από μπιμπερο μετά από αντλήσεις που έκανα με νοσοκομειακό θηλαστρο.τα avent δεν τα έπαιρνε.δεν είχα θέμα να δαγκώνει της θηλές μου,δεν το έκανε ποτέ,τώρα βέβαια ίσως είναι κ στο παιδί.αλλα κ στην μικρή με αυτήν την μάρκα θα ξεκινήσω.

@Evitheodorou κοπέλα μου τέλεια τα νέα σου με το ντοπλερ,δεν πειράζει που δεν την είδατε,αρκεί που είναι καλά.ουτως ή άλλως κοντευουμε;-)

 @Eirini88 ξέρω από φίλες ότι έμειναν ευχαριστημένες από το θηλαστρο που λες.παρ όλα αυτά αν τελικά δεν το θες για 2-3 φορές την μέρα κ θες αποκλειστικά να δίνεις αντλημενο,θα σου έλεγα να δοκιμάσεις νοσοκομειακό για να μην σου μειώσει κ την ροή.θα το δεις όμως αυτό στην πορεία.εμενα με καταβολεψε το νοσοκομειακό της medela.το νοίκιαζαν με το 15μερο.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα μπει σε διαδικασία να το ψάξω με τα θήλαστρα. Σίγουρα θέλω να τον θηλάσω αν μπορώ αλλά είναι πρακτικό νομίζω να αντλείς κιόλας κάποιες φορές. Θα το δω και το πολύ πολύ αν χρειαστεί νοικιάζω και το νοσοκομειακό. Το καλό είναι ότι μου το έκαναν δώρο..


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σου Χριστίνα!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το μπεμπάκι!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.. Ελπίζω να με βολέψει..

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα μπει σε διαδικασία να το ψάξω με τα θήλαστρα. Σίγουρα θέλω να τον θηλάσω αν μπορώ αλλά είναι πρακτικό νομίζω να αντλείς κιόλας κάποιες φορές. Θα το δω και το πολύ πολύ αν χρειαστεί νοικιάζω και το νοσοκομειακό. Το καλό είναι ότι μου το έκαναν δώρο..

Για αυτό σου λέω ,αν τελικά το θες το θηλαστρο για τις φορές που θα λείπεις από το σπίτι ή να τον ταιζει ο μπαμπάς κάνα δυο φορές την μέρα για να ξεκουράζεσαι κ αυτό μια χαρά είναι.το βλέπεις στην πορεία,αφού ήταν κ δωράκι,μια χαρα;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!καλή Κυριακή να έχουμε!!:-P

Εγώ ξάπλα από το πρωί,έχει αναλάβει τον μικρό ο άντρας μου κι εγώ γεμίζω μπαταριες;-)

Σήμερα το απόγευμα λέω να φτιάξω την τσάντα μαιευτηρίου σιγά σιγα:x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου, καλη και ευλογημενη Κυριακη να εχουμε!!!! Να περασετε ομορφα σημερα οτι και να κανετε και να ξεκουραζεστε, γιατι πλεον το εχουμε αναγκη!! 

Σωτηρια η βρωμη κοριτσια για τις καουρες! Σημερα την εκανα με γαλα αμυγδαλου και κακαο στο.κατσαρολακι με λιγη στεβια και εγινε κρεμα! 

 

Just now, MumMaria said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!καλή Κυριακή να έχουμε!!:-P

Εγώ ξάπλα από το πρωί,έχει αναλάβει τον μικρό ο άντρας μου κι εγώ γεμίζω μπαταριες;-)

Σήμερα το απόγευμα λέω να φτιάξω την τσάντα μαιευτηρίου σιγά σιγα:x

Αααααα καλα ξαπλαρωματα συμπεθερουλα!!!! Με το καλο η τσαντουλα σου!!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσιαααα!!!

να είμαστε καλά, ευτυχισμένες κ χαρούμενες!!!εγω σήμερα έχω σίδερο αλλά το απωθώ από το μυαλό μου..θα πάμε καμία βολτίτσα κ θα περιμένω να πέσει η νύχτα κ η δροσιά για να σιδερωσω!!

αυτη τη βδομάδα θα φτιάξω κ εγώ πρώτα ο θεός το βαλιτσάκι !!βεβαια νομίζω ότι μετά θα το βλέπει ο άντρας μου κ θα αγχώνεται..

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου εμείς σήμερα πολύ τεμπελιά αλλά είναι ότι καλύτερο.Δροσισε κ εδω λίγο και είναι τελεια.Εμενα λίγα πράγματακια μου μένουν για τη βαλίτσα οπότε πιστεύω κ εγώ αυτή τη βδομάδα θα είναι έτοιμη.Παραμονη του Τιμίου Σταυρού και σκέφτομαι ότι του χρόνου εκτός τον μπαμπακα μου θα γιορτάζει πρώτα ο Θεός και ο Σταυρουλης μου.

  • Μου αρέσει 9

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλή Κυριακή να έχουμε... Μόλις γύρισα σπίτι. Πήγαμε για brunch στην Καλαμαριά σήμερα το πρωί για να δω και λίγη θάλασσα... Αφού φέτος δεν μπόρεσα να βουτήξω τλχστον να τη βλέπωΛε να βάλουμε μερικά πλυντήρια σήμερα και να αναλάβει το σιδέρωμα η μαμά αύριο που θα γυρίσει απ το χωριό..

@MumMaria καλή χαλάρωση και με το καλό η βαλίτσα. Πες μας μετά τι έβαλες να παίρνουμε ιδέες.. @Sousamaki να βολτάρετε να χαλαρώσετε και μετά καλό σιδέρωμα. @Gogo1994 τελευταία χρόνια χωρίς το μωράκι σου. Η μέρα αυτή θα γίνει ακόμα πιο γιορτινή του χρόνου! Εμένα αύριο είναι τα γενέθλια του μπαμπά μου όποτε και για εμάς γιορτή!

  • Μου αρέσει 7

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

Καλημέρα κοριτσιαααα!!!

να είμαστε καλά, ευτυχισμένες κ χαρούμενες!!!εγω σήμερα έχω σίδερο αλλά το απωθώ από το μυαλό μου..θα πάμε καμία βολτίτσα κ θα περιμένω να πέσει η νύχτα κ η δροσιά για να σιδερωσω!!

αυτη τη βδομάδα θα φτιάξω κ εγώ πρώτα ο θεός το βαλιτσάκι !!βεβαια νομίζω ότι μετά θα το βλέπει ο άντρας μου κ θα αγχώνεται..

Καλως το το κοριτσι μας!!! Αν θες να μην αγχωνεται ο αντρουλης, δωσε του να κανει το σιδερο εκεινος χιχιχιιχιχιχιχι!! Αχ αυτο το σιδερο αχ και εχετε και ζεστη εκει, ε; Με το καλο κοριτσακι μου να τα ετοιμασεις ολα!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλή Κυριακή να έχουμε... Μόλις γύρισα σπίτι. Πήγαμε για brunch στην Καλαμαριά σήμερα το πρωί για να δω και λίγη θάλασσα... Αφού φέτος δεν μπόρεσα να βουτήξω τλχστον να τη βλέπωΛε να βάλουμε μερικά πλυντήρια σήμερα και να αναλάβει το σιδέρωμα η μαμά αύριο που θα γυρίσει απ το χωριό..

@MumMaria καλή χαλάρωση και με το καλό η βαλίτσα. Πες μας μετά τι έβαλες να παίρνουμε ιδέες.. @Sousamaki να βολτάρετε να χαλαρώσετε και μετά καλό σιδέρωμα. @Gogo1994 τελευταία χρόνια χωρίς το μωράκι σου. Η μέρα αυτή θα γίνει ακόμα πιο γιορτινή του χρόνου! Εμένα αύριο είναι τα γενέθλια του μπαμπά μου όποτε και για εμάς γιορτή!

Να τους χαιρόμαστε κοριτσάκι μου.και με το καλό να κρατήσουμε τα θαυματακια μας

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέρα κορίτσια μου εμείς σήμερα πολύ τεμπελιά αλλά είναι ότι καλύτερο.Δροσισε κ εδω λίγο και είναι τελεια.Εμενα λίγα πράγματακια μου μένουν για τη βαλίτσα οπότε πιστεύω κ εγώ αυτή τη βδομάδα θα είναι έτοιμη.Παραμονη του Τιμίου Σταυρού και σκέφτομαι ότι του χρόνου εκτός τον μπαμπακα μου θα γιορτάζει πρώτα ο Θεός και ο Σταυρουλης μου.

Γωγουλα μου αυτο σκεφτομουν σημερα, οτι αυριο θα γιορταζει και το αγορακι σου!

Μεγαλη γιορτη ειναι αυριο, πριν πολλα πολλα χρονια και εν μεσω πολλων προβληματων, ειχε η μαμα μου δει το Χριστο στον υπνο της σαν σημερα να της λεει ελα να με βρεις στα Σπατα και μη φοβασαι. Παει η μαμα μου στα Σπατα, χωρις να ξερει τι ειναι εκει, και οντως ειχε πανηγυρι εκει η ενορια, επειδη η εκκλησια ειναι αφιερωμενη στο Χριστο!! Απο τοτε στην οικογενεια το εχουμε μεγαλη γιορτη! Να μας βοηθαει παντα ολες ο Χριστος κοριτσια μου και εμας και τα παιδακια μας.

Just now, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλή Κυριακή να έχουμε... Μόλις γύρισα σπίτι. Πήγαμε για brunch στην Καλαμαριά σήμερα το πρωί για να δω και λίγη θάλασσα... Αφού φέτος δεν μπόρεσα να βουτήξω τλχστον να τη βλέπωΛε να βάλουμε μερικά πλυντήρια σήμερα και να αναλάβει το σιδέρωμα η μαμά αύριο που θα γυρίσει απ το χωριό..

@MumMaria καλή χαλάρωση και με το καλό η βαλίτσα. Πες μας μετά τι έβαλες να παίρνουμε ιδέες.. @Sousamaki να βολτάρετε να χαλαρώσετε και μετά καλό σιδέρωμα. @Gogo1994 τελευταία χρόνια χωρίς το μωράκι σου. Η μέρα αυτή θα γίνει ακόμα πιο γιορτινή του χρόνου! Εμένα αύριο είναι τα γενέθλια του μπαμπά μου όποτε και για εμάς γιορτή!

Ειρηνακι μου τελειο το μπραντς! Δε θα ρωτησω τι εφαγες χιχιχιχι! Να τον χαιρεσαι τον μπαμπακα σου αυριο!!! Γιορτη και σε σας λοιπον!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γωγουλα μου αυτο σκεφτομουν σημερα, οτι αυριο θα γιορταζει και το αγορακι σου!

Μεγαλη γιορτη ειναι αυριο, πριν πολλα πολλα χρονια και εν μεσω πολλων προβληματων, ειχε η μαμα μου δει το Χριστο στον υπνο της σαν σημερα να της λεει ελα να με βρεις στα Σπατα και μη φοβασαι. Παει η μαμα μου στα Σπατα, χωρις να ξερει τι ειναι εκει, και οντως ειχε πανηγυρι εκει η ενορια, επειδη η εκκλησια ειναι αφιερωμενη στο Χριστο!! Απο τοτε στην οικογενεια το εχουμε μεγαλη γιορτη! Να μας βοηθαει παντα ολες ο Χριστος κοριτσια μου και εμας και τα παιδακια μας.

Ειρηνακι μου τελειο το μπραντς! Δε θα ρωτησω τι εφαγες χιχιχιχι! Να τον χαιρεσαι τον μπαμπακα σου αυριο!!! Γιορτη και σε σας λοιπον!!!

Πωπω ειρηνακι ανατριχιασα.Να μας έχει όλες υπό τη Σκέπη Του 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

@Φραουλίνο είσαι στη σκέψη μου κορίτσι μου, εύχομαι γρήγορα να βρεί γαλήνη η ψυχούλα σου.

Κορίτσια εγώ επειδή γέννησα πρόωρα την πρώτη μου κόρη και έμεινε θερμοκοιτίδα χρησιμοποιούσα νοσοκομειακό θήλαστρο για τις αντλησεις, το οικιακό δε με βοήθησε.

Ομως αν κάποια θέλει πχ μια φορά να βγάλει γάλα πιστεύω θα έχει αποτέλεσμα.

Αύριο έχω γιατρό, έχω αγωνία πολύ.

 

  • Μου αρέσει 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

@Φραουλίνο είσαι στη σκέψη μου κορίτσι μου, εύχομαι γρήγορα να βρεί γαλήνη η ψυχούλα σου.

Κορίτσια εγώ επειδή γέννησα πρόωρα την πρώτη μου κόρη και έμεινε θερμοκοιτίδα χρησιμοποιούσα νοσοκομειακό θήλαστρο για τις αντλησεις, το οικιακό δε με βοήθησε.

Ομως αν κάποια θέλει πχ μια φορά να βγάλει γάλα πιστεύω θα έχει αποτέλεσμα.

Αύριο έχω γιατρό, έχω αγωνία πολύ.

 

Να πανε ολα καλα ευχόμαστε!!!! 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...