Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα!!!

οταν δεν πέφτει η τιμή σου αυξάνουν κ άλλο τη δόση..μη στεναχωριεσαι..

στο τρίτο τρίμηνο απλά χρειάζεται συνήθως αναπροσαρμογή της δόσης!τουλαχιστον αυτά μου έχει πει η ενδοκρινολόγος μου

Ναι αλαξαμε απο 50 σε 75mg

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Depykal said:

Καλημερα κοριτσια μου...επιτελους ο αριθμος των ημερων μου εγινε διψυφιος..

Εστειλα στον γυναικολογο τις εξετασεις κ μου ειπε οτι τον ανησυχει ο θυρωειδης, βεβαια εγω πιστευω οτι θα πεσει αυτον τον μηνα κ αλλο αφου επεσε κ με τα 50mg Τ4..δνε ξερω τι γινετε σε περιπτωσεις που δεν πεφτει...

Εγω πρεπει να ψωνισω ρουχα για μενα γιατι δεν μου κανει τιποτα αλλα ολο το αναβαλλω...

Καλημερα κοριτσι μου με τις 99 μερες πλεον αναμονης μεχρι αν ερθε το αγορακι σου!! Θα πεσει σιγουρα με την αλλαγη στη δοση!! Εμενα απο 100μγ το εκανε 125μγ και ολα μια χαρα!! Επισης για να πιανει καλυτερα το χαπι, αφηνε 4 ωρες πριν παρεις οποιοδηποτε αλλο χαπι.

Αντε ναι βουρ για ψωνια!!!!!! Να μας πεις τί πηρες αν πας με το καλο!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Depykal τότε μην αγχώνεσαι!

θα πεσει..εγώ να σκεφτείς σχεδόν κάθε ένα με δυο μήνες αλλάζω δόση!αλλα γενικά πρέπει να είσαι κ ηρεμη γιατί το άγχος κτλ δε βοηθανε τον θυρεοειδη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια Μ!! Μόλις γυρισα απο τ γιατρό.. Η κολπιτιδα Μ καλά κρατεί θ συνεχίσω τ υποθετα και τη κρέμα μάλλον μέχρι ν γεννήσω.. Κ τ αλλά η μπουμπου πηρε θέση, ειναι 2.200 κ το Ντόπλερ π Μ έκανε είναι καλό.. Τώρα  ξανά θ με δει σε 2 εβδομάδες...κ τ πεμπτη έχω στο νοσοκομειο

Πω πω μια μπέμπα κ η δικιά σου!!!φτου φτου!!τέλεια με το ντοπλερ κ Πέμπτη θα την ξαναδείς ε;;;τι καλααααα:x

Just now, KarMar84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Geo81 και @MumMaria καλά είμαι, έχω αρχίσει και έχω πονακια περιόδου σχεδόν καθημερινά αλλά ο τράχηλος είναι ακόμα στο 5,8 κ κλειστός οπότε δεν ανησυχώ.

Η μικρή πριν 5 μέρες ήταν 1600γρ και αν όλα πάνε καλά θα βγει γύρω στα 3 κιλά μου είπε.

Η μεγάλη δόξα τω Θεό είναι μια χαρουλα, σταμάτησα και την δουλειά πριν 2 εβδομάδες οπότε την ευχαριστιεμαι φουλ τώρα!

Φιλιά στον Γιώργο και τον Βασίλη ;)

Υ.Γ. από πράγματα δεν έχω ετοιμάσει τπτ απολύτως ακόμα αλλά θα ξεκινήσω σιγά σιγά αυτή την εβδομάδα.

Τέλεια κ με την μεγάλη σου κ με την μικρή!!!καλή ξεκούραση τώρα στην άδεια σου;-) καλέ τι τράχηλος είναι αυτός,μακρύς κ κλειστός,άρα θα είσαι άνετα κ με την κοράκλα την μεγάλη.μπραβο κοπέλα μου!!

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...επιτελους ο αριθμος των ημερων μου εγινε διψυφιος..

Εστειλα στον γυναικολογο τις εξετασεις κ μου ειπε οτι τον ανησυχει ο θυρωειδης, βεβαια εγω πιστευω οτι θα πεσει αυτον τον μηνα κ αλλο αφου επεσε κ με τα 50mg Τ4..δνε ξερω τι γινετε σε περιπτωσεις που δεν πεφτει...

Εγω πρεπει να ψωνισω ρουχα για μενα γιατι δεν μου κανει τιποτα αλλα ολο το αναβαλλω...

Αφού το παρακολουθείτε κοπέλα μου,μην ανησυχείς,αν δεν πέσει,θα σου δώσει αντίστοιχη αγωγή.

Άντε να βγεις κι εσύ στην αγορα;)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! 

Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες κι έχω ταυτιστεί πλήρως με όλες σας... Αποφάσισα να κάνω, λοιπόν ,λογαριασμό για να επικοινωνήσω μαζί σας. Δεν ξέρω να χειριζομαι καλά το συγκεκριμένο forum αλλά είμαι αισιόδοξη. Περιμένω το μικρό μου γίγαντα στις 17.11(λέτε να γεννήσω το νέο Κουφοντινα??:shock::shock:)  και ενώ βρίσκω αρκετά ξέγνοιαστη την περίοδο της εγκυμοσύνης ομολογώ ότι τώρα φτάνει!!!! Κουράστηκα, βάρυνα και ανυπομονώ να ξαναγίνω ο εαυτός μου . Εννοείται ότι θέλω να δω και το παιδάκι μου και να γίνουμε οικογένεια όλοι μαζί αλλά για να πάνε όλα καλά πρέπει να νιώσω ξανα δραστήρια και υγιής. Ελπίζω να μην σας ακουγομαι εγωιστρια αλλά ίσως όταν γίνεσαι μαμά σε μεγάλη ηλικία (είμαι 37+) ζοριζεσαι πιο πολύ με τις αλλαγές. Anyway,  μάλλον είπα πολλά άλλα ήθελα κάπως να σας συστηθω.  Ελπίζω να μου επιτρέψετε την "εισβολή". ΥΓ: πώς βάζετε αυτό το banner στο τέλος? Έχει πλάκα. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες κι έχω ταυτιστεί πλήρως με όλες σας... Αποφάσισα να κάνω, λοιπόν ,λογαριασμό για να επικοινωνήσω μαζί σας. Δεν ξέρω να χειριζομαι καλά το συγκεκριμένο forum αλλά είμαι αισιόδοξη. Περιμένω το μικρό μου γίγαντα στις 17.11(λέτε να γεννήσω το νέο Κουφοντινα??:shock::shock:)  και ενώ βρίσκω αρκετά ξέγνοιαστη την περίοδο της εγκυμοσύνης ομολογώ ότι τώρα φτάνει!!!! Κουράστηκα, βάρυνα και ανυπομονώ να ξαναγίνω ο εαυτός μου . Εννοείται ότι θέλω να δω και το παιδάκι μου και να γίνουμε οικογένεια όλοι μαζί αλλά για να πάνε όλα καλά πρέπει να νιώσω ξανα δραστήρια και υγιής. Ελπίζω να μην σας ακουγομαι εγωιστρια αλλά ίσως όταν γίνεσαι μαμά σε μεγάλη ηλικία (είμαι 37+) ζοριζεσαι πιο πολύ με τις αλλαγές. Anyway,  μάλλον είπα πολλά άλλα ήθελα κάπως να σας συστηθω.  Ελπίζω να μου επιτρέψετε την "εισβολή". ΥΓ: πώς βάζετε αυτό το banner στο τέλος? Έχει πλάκα. 

Καλως ηρθες κοριτσι μου...καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις...γελασα πολυ με τον νεο κουφοντινα...για το banner καλυτερα να σου εξηγησει καποια αλλη κοπελα γιατι εγω εκανα πολλες φορες προσπαθεια να το κανω κ τελικα το πετυχα στην τυχη...

  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι μου...καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις...γελασα πολυ με τον νεο κουφοντινα...για το banner καλυτερα να σου εξηγησει καποια αλλη κοπελα γιατι εγω εκανα πολλες φορες προσπαθεια να το κανω κ τελικα το πετυχα στην τυχη...

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σένα! 

Εντάξει, δεν είναι και πολύ επείγον το banner. Μπορεί να με βοηθήσει κι εμένα η τύχη άλλωστε. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Πω πω μια μπέμπα κ η δικιά σου!!!φτου φτου!!τέλεια με το ντοπλερ κ Πέμπτη θα την ξαναδείς ε;;;τι καλααααα:x

Τέλεια κ με την μεγάλη σου κ με την μικρή!!!καλή ξεκούραση τώρα στην άδεια σου;-) καλέ τι τράχηλος είναι αυτός,μακρύς κ κλειστός,άρα θα είσαι άνετα κ με την κοράκλα την μεγάλη.μπραβο κοπέλα μου!!

Αφού το παρακολουθείτε κοπέλα μου,μην ανησυχείς,αν δεν πέσει,θα σου δώσει αντίστοιχη αγωγή.

Άντε να βγεις κι εσύ στην αγορα;)

Όχιιι στο νοσοκομείο δεν κάνουν υπέρηχο μόνο τ πρώτη φορά κ μετα νομίζω όταν μπαίνεις στο μήνα.. Καρδιοτοκογραφημα κάνουν κ μετρουν πιεση.. Γ αυτό τ λόγο ξεκάθαρα συνεχίζω και στον δικό Μ γιατρο έξω γτ δεν θ άντεχα χωρίς υπερηχο

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες κι έχω ταυτιστεί πλήρως με όλες σας... Αποφάσισα να κάνω, λοιπόν ,λογαριασμό για να επικοινωνήσω μαζί σας. Δεν ξέρω να χειριζομαι καλά το συγκεκριμένο forum αλλά είμαι αισιόδοξη. Περιμένω το μικρό μου γίγαντα στις 17.11(λέτε να γεννήσω το νέο Κουφοντινα??:shock::shock:)  και ενώ βρίσκω αρκετά ξέγνοιαστη την περίοδο της εγκυμοσύνης ομολογώ ότι τώρα φτάνει!!!! Κουράστηκα, βάρυνα και ανυπομονώ να ξαναγίνω ο εαυτός μου . Εννοείται ότι θέλω να δω και το παιδάκι μου και να γίνουμε οικογένεια όλοι μαζί αλλά για να πάνε όλα καλά πρέπει να νιώσω ξανα δραστήρια και υγιής. Ελπίζω να μην σας ακουγομαι εγωιστρια αλλά ίσως όταν γίνεσαι μαμά σε μεγάλη ηλικία (είμαι 37+) ζοριζεσαι πιο πολύ με τις αλλαγές. Anyway,  μάλλον είπα πολλά άλλα ήθελα κάπως να σας συστηθω.  Ελπίζω να μου επιτρέψετε την "εισβολή". ΥΓ: πώς βάζετε αυτό το banner στο τέλος? Έχει πλάκα. 

Καλως ηρθες κοπέλα Μ με το καλό όλα!! Τι περιμενεις??? Οι εξετάσεις σ όλα καλά?? 

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσι μου με τις 99 μερες πλεον αναμονης μεχρι αν ερθε το αγορακι σου!! Θα πεσει σιγουρα με την αλλαγη στη δοση!! Εμενα απο 100μγ το εκανε 125μγ και ολα μια χαρα!! Επισης για να πιανει καλυτερα το χαπι, αφηνε 4 ωρες πριν παρεις οποιοδηποτε αλλο χαπι.

Αντε ναι βουρ για ψωνια!!!!!! Να μας πεις τί πηρες αν πας με το καλο!!

Αχ ναι κορίτσι εγινε χαμός με τ  ph .. Εγώ πλενομουν Μ λακτασιντ κ Μ είπε δεν κανει.. Η με σκέτο νερό η με ήπιο σαπουνι... Αληθεια εσείς το χρησιμοποίητε? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες κι έχω ταυτιστεί πλήρως με όλες σας... Αποφάσισα να κάνω, λοιπόν ,λογαριασμό για να επικοινωνήσω μαζί σας. Δεν ξέρω να χειριζομαι καλά το συγκεκριμένο forum αλλά είμαι αισιόδοξη. Περιμένω το μικρό μου γίγαντα στις 17.11(λέτε να γεννήσω το νέο Κουφοντινα??:shock::shock:)  και ενώ βρίσκω αρκετά ξέγνοιαστη την περίοδο της εγκυμοσύνης ομολογώ ότι τώρα φτάνει!!!! Κουράστηκα, βάρυνα και ανυπομονώ να ξαναγίνω ο εαυτός μου . Εννοείται ότι θέλω να δω και το παιδάκι μου και να γίνουμε οικογένεια όλοι μαζί αλλά για να πάνε όλα καλά πρέπει να νιώσω ξανα δραστήρια και υγιής. Ελπίζω να μην σας ακουγομαι εγωιστρια αλλά ίσως όταν γίνεσαι μαμά σε μεγάλη ηλικία (είμαι 37+) ζοριζεσαι πιο πολύ με τις αλλαγές. Anyway,  μάλλον είπα πολλά άλλα ήθελα κάπως να σας συστηθω.  Ελπίζω να μου επιτρέψετε την "εισβολή". ΥΓ: πώς βάζετε αυτό το banner στο τέλος? Έχει πλάκα. 

Καλως ορισες Αλεξανδρα!!λιγος καιρος εμεινε ακομα!!με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας,κ εγω  ειμαι 38 αλλα ολα μια χαρα,αν κ ειναι αληθεια αυτο για τις αλλαγες. για το banner αν θυμαμαι καλα γιατι το εχω φτιαξει απο τον μαρτη,πας στο site  lilypie φτιαχνεις την υπογραφη κ κανεις copy to link που θα σου βγαλει στο μενου εδω υπογραφες

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες κι έχω ταυτιστεί πλήρως με όλες σας... Αποφάσισα να κάνω, λοιπόν ,λογαριασμό για να επικοινωνήσω μαζί σας. Δεν ξέρω να χειριζομαι καλά το συγκεκριμένο forum αλλά είμαι αισιόδοξη. Περιμένω το μικρό μου γίγαντα στις 17.11(λέτε να γεννήσω το νέο Κουφοντινα??:shock::shock:)  και ενώ βρίσκω αρκετά ξέγνοιαστη την περίοδο της εγκυμοσύνης ομολογώ ότι τώρα φτάνει!!!! Κουράστηκα, βάρυνα και ανυπομονώ να ξαναγίνω ο εαυτός μου . Εννοείται ότι θέλω να δω και το παιδάκι μου και να γίνουμε οικογένεια όλοι μαζί αλλά για να πάνε όλα καλά πρέπει να νιώσω ξανα δραστήρια και υγιής. Ελπίζω να μην σας ακουγομαι εγωιστρια αλλά ίσως όταν γίνεσαι μαμά σε μεγάλη ηλικία (είμαι 37+) ζοριζεσαι πιο πολύ με τις αλλαγές. Anyway,  μάλλον είπα πολλά άλλα ήθελα κάπως να σας συστηθω.  Ελπίζω να μου επιτρέψετε την "εισβολή". ΥΓ: πώς βάζετε αυτό το banner στο τέλος? Έχει πλάκα. 

Καλώς την μας κ ας άργησες!! Με το καλό το γιγαντάκι σου κορίτσι μου !!! Ετοιμασίες έχεις κάνει; Που θα γεννήσεις ;  Και εγώ και στα 37 παρά δυο μήνες έκανα τον γιο μου και τώρα στα 39+ έρχεται κ η μικρή μου!!! Όλα θα πάνε καλά, μπήκες τελική ευθεία βάρυνες σε έπιασε η γλυκιά ανυπομονησία !! Όλα τα πάνε καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παλεύω λίγο με το banner, φτανω σε ένα σημείο αλλά δεν το καταφέρνω.

Anyway, στα σημαντικά τώρα: είμαι 32η εβδομάδα και τη Δευτέρα έχω το Doppler. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν καλά παρόλο που λίγο πριν την εγκυμοσύνη ανακάλυψα ότι έχω Hassimoto (υποθυρεοειδισμό) και φυσικά παίρνω χάπι των 112. Επίσης, στην μέση  της κύησης (4ο μήνα) είχα μια μικρή αιμορραγία αλλά με λίγο utrogestan έστρωσε! Αυτή τη στιγμή, όλα είναι υπό έλεγχο και η πρόβλεψη του πιτσιρίκου ειναι για min 4,5 kg!!! Αυτό είναι το άγχος μου τώρα μιας κι ο γιατρός επιμένει για φυσιολογικό τοκετό....

Κι επίσης, τι ψώνια να κάνω για το μικρό Βούδα?? Να πάρω ρούχα για νήπιο?? :D

Έχω κάνει αρκετά πράγματα από ψώνια βέβαια. Πχ Παρασκευή περιμενω έπιπλα, καρότσι. Μου λείπουν λίγα ακόμη από ψιλό πράγματα. Θα γεννήσω στο Μητέρα. Έχει καμία σας άποψη?

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την αποδοχή! Αυτό το χαρακτηριστικό είναι σήμα κατατεθέν της ομάδας σας και με έκανε να συμμετάσχω.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Παλεύω λίγο με το banner, φτανω σε ένα σημείο αλλά δεν το καταφέρνω.

Anyway, στα σημαντικά τώρα: είμαι 32η εβδομάδα και τη Δευτέρα έχω το Doppler. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν καλά παρόλο που λίγο πριν την εγκυμοσύνη ανακάλυψα ότι έχω Hassimoto (υποθυρεοειδισμό) και φυσικά παίρνω χάπι των 112. Επίσης, στην μέση  της κύησης (4ο μήνα) είχα μια μικρή αιμορραγία αλλά με λίγο utrogestan έστρωσε! Αυτή τη στιγμή, όλα είναι υπό έλεγχο και η πρόβλεψη του πιτσιρίκου ειναι για min 4,5 kg!!! Αυτό είναι το άγχος μου τώρα μιας κι ο γιατρός επιμένει για φυσιολογικό τοκετό....

Κι επίσης, τι ψώνια να κάνω για το μικρό Βούδα?? Να πάρω ρούχα για νήπιο?? :D

Έχω κάνει αρκετά πράγματα από ψώνια βέβαια. Πχ Παρασκευή περιμενω έπιπλα, καρότσι. Μου λείπουν λίγα ακόμη από ψιλό πράγματα. Θα γεννήσω στο Μητέρα. Έχει καμία σας άποψη?

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την αποδοχή! Αυτό το χαρακτηριστικό είναι σήμα κατατεθέν της ομάδας σας και με έκανε να συμμετάσχω.

Καλωσηρθες με το καλό το μωράκι σου κ μια τέλεια εγκυμοσυνη σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!δεν παίζει ρόλο η ηλικία αλλά παίζουν ρόλο οπότε μη σε φοβιζει.όλα θα πάνε καλά!!και εγω έχω θυροειδη hassimoto αλλά το ρυθμίσω απ την αρχη.μια καλησπέρα σε όλες κορίτσια περιμένουμε όμορφα νέα από εξετάσεις!!!

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση
Just now, Evitheodorou είπε:

Καλωσηρθες με το καλό το μωράκι σου κ μια τέλεια εγκυμοσυνη σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!δεν παίζει ρόλο η ηλικία αλλά παίζουν ρόλο οπότε μη σε φοβιζει.όλα θα πάνε καλά!!και εγω έχω θυροειδη hassimoto αλλά το ρυθμίσω απ την αρχη.μια καλησπέρα σε όλες κορίτσια περιμένουμε όμορφα νέα από εξετάσεις!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι τα καλύτερα και για σένα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! 

Σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες κι έχω ταυτιστεί πλήρως με όλες σας... Αποφάσισα να κάνω, λοιπόν ,λογαριασμό για να επικοινωνήσω μαζί σας. Δεν ξέρω να χειριζομαι καλά το συγκεκριμένο forum αλλά είμαι αισιόδοξη. Περιμένω το μικρό μου γίγαντα στις 17.11(λέτε να γεννήσω το νέο Κουφοντινα??:shock::shock:)  και ενώ βρίσκω αρκετά ξέγνοιαστη την περίοδο της εγκυμοσύνης ομολογώ ότι τώρα φτάνει!!!! Κουράστηκα, βάρυνα και ανυπομονώ να ξαναγίνω ο εαυτός μου . Εννοείται ότι θέλω να δω και το παιδάκι μου και να γίνουμε οικογένεια όλοι μαζί αλλά για να πάνε όλα καλά πρέπει να νιώσω ξανα δραστήρια και υγιής. Ελπίζω να μην σας ακουγομαι εγωιστρια αλλά ίσως όταν γίνεσαι μαμά σε μεγάλη ηλικία (είμαι 37+) ζοριζεσαι πιο πολύ με τις αλλαγές. Anyway,  μάλλον είπα πολλά άλλα ήθελα κάπως να σας συστηθω.  Ελπίζω να μου επιτρέψετε την "εισβολή". ΥΓ: πώς βάζετε αυτό το banner στο τέλος? Έχει πλάκα. 

Καλως ήρθες Αλέξανδρα!!!με το καλό το παιδάκι σου !!!κ καλη επιτυχία στο Doppler !!!

2 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια Μ!! Μόλις γυρισα απο τ γιατρό.. Η κολπιτιδα Μ καλά κρατεί θ συνεχίσω τ υποθετα και τη κρέμα μάλλον μέχρι ν γεννήσω.. Κ τ αλλά η μπουμπου πηρε θέση, ειναι 2.200 κ το Ντόπλερ π Μ έκανε είναι καλό.. Τώρα  ξανά θ με δει σε 2 εβδομάδες...κ τ πεμπτη έχω στο νοσοκομειο

Ολα καλα Δεσποινακι !!μην αγχώνεσαι με την κολπίτιδα ,,προσπαθησε μόνο με νερό να πλένεσαι καλύτερα !η γιατρός μ είπε κ με μαγειρική σόδα ,εάν θελεις δοκιμασε το!(όχι βαθειά )η Μπέμπα ειναι καλα γύρισε κ έχει κ τα κιλάκια της !!φτου φτου !αυτο ν σκέφτεσαι !

On 14/9/2020 at 12:49 ΜΜ, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια και βοηθεια μας ο τιμιος σταυρος. Γωγουλα να χαιρεσαι τον μπαμπα σου! Κ εγω doppler εχω αυριο κ εξετασεις αυτη την εβδομαδα.:-)οντως πλησιαζουμε,θα παω κ για ψωνια για φορμακια...δεν ξερω βεβαια ποσα θα μου χρειαστουν  για 0-3 μηνων.

Ευχομαι ολα καλα Ευα μ κ καλα ψώνια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Καλως ήρθες Αλέξανδρα!!!με το καλό το παιδάκι σου !!!κ καλη επιτυχία στο Doppler !!!

Ολα καλα Δεσποινακι !!μην αγχώνεσαι με την κολπίτιδα ,,προσπαθησε μόνο με νερό να πλένεσαι καλύτερα !η γιατρός μ είπε κ με μαγειρική σόδα ,εάν θελεις δοκιμασε το!(όχι βαθειά )η Μπέμπα ειναι καλα γύρισε κ έχει κ τα κιλάκια της !!φτου φτου !αυτο ν σκέφτεσαι !

Ευχομαι ολα καλα Ευα μ κ καλα ψώνια!!!

Ναι κορίτσι προαπαθω να εστιάζω στα θετικά κ οχι στη σπαστική κολπιτιδα χαχα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...