Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Argyroula said:

Τέλεια!! 140 είναι το όριο άλλωστε στις δύο ώρες. Εσύ είχες 138!!! Φαε κι εσύ φάε!! :)

Αχ ναι κι εγώ το σκεφτόμουν!! Χαχα

Πήγα και είδα το πινακακι μας!!! :)

Και... σας έχω πει λάθος. 15/11 έχω ΠΗΤ ημερολογιακη. Η 13/11 που σας έχω πει είναι η υπέρηχο γραφική. Άσχετο αλλά μιας που το ανέφερες. Στις αρχές νόμιζα ότι πάει έτσι!! Εγώ γενναω στο μητέρα Αττικης! Σε περίπτωση που συμπιπτω με κάποια κοπέλα να το ξέρει!! 

Και γω Μητέρα γεννάω .... 18/11 ΠΗΤ.... Μήπως να βάλουμε στο πινακάκι και τα μαιευτήρια;;; Καλέ λες να συναντηθούμε;;; 

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Argyroula είπε:

Ρε κορίτσι εγώ παθαίνω στην κοιλιά δεξιά και αριστερά στον ύπνο όταν φτερνιζομαι. Και πραγματικά υποφέρω. Εγώ έχω κόψει το μαγνήσιο εδώ και 10 μέρες περιπου και δεν παθαίνω παραπάνω συνεχίζει στην ίδια συχνότητα. Περίπου 2 φορές την εβδομάδα. Το είπα στον γιατρό και μου είπε νερό ασβέστιο και αν είμαι σίγουρη ότι είναι μυϊκό υπομονή. Αλλά δεν ξετρελάθηκε στην ιδέα. Το είδα στην μούρη του. Νόμιζε ότι όταν λέω κραμπα εννοώ πόνο στην κοιλιά. Εγώ όμως εννοώ μυϊκό πιάσιμο. Κι εσύ το ίδιο ε?? 

Εγω κορίτσια είχα θέμα στον υπνο μόλις γυρνάω πλευρα πονάω απιστευτα.. Επίσης έχω καταλάβει ότι πλεον τ μωρό Μ πιεζει πολυ λογικά πηρε θέση.. Και κάποιες φορές που παω να σηκωθώ Μ έρχεται πονος κ νιώθω σαν άνοιγμα για δευτερόλεπτα.. Θ Μ δει αυριο οπότε θ φανειι


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Είπα να σας πω απλά μια καλησπέρα :) εύχομαι να είστε όλες καλά :x

Κοριτσάκι έχουμε μέρες να σε ακούσουμε !!! Τι κανεις πως είσαι ; Η μεγάλη σου κορουλα;;;;;

Just now, Despoina Mar είπε:

Εγω κορίτσια είχα θέμα στον υπνο μόλις γυρνάω πλευρα πονάω απιστευτα.. Επίσης έχω καταλάβει ότι πλεον τ μωρό Μ πιεζει πολυ λογικά πηρε θέση.. Και κάποιες φορές που παω να σηκωθώ Μ έρχεται πονος κ νιώθω σαν άνοιγμα για δευτερόλεπτα.. Θ Μ δει αυριο οπότε θ φανειι

Κορίτσι μου πλησιάζεις τον τελευταίο μήνα... λογικά μου ακούγονται όλα ! Αύριο θα σε δει ο γιατρουλης σου και όλα θα είναι τέλεια !

20 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

@Φραουλίνο είσαι στη σκέψη μου κορίτσι μου, εύχομαι γρήγορα να βρεί γαλήνη η ψυχούλα σου.

Κορίτσια εγώ επειδή γέννησα πρόωρα την πρώτη μου κόρη και έμεινε θερμοκοιτίδα χρησιμοποιούσα νοσοκομειακό θήλαστρο για τις αντλησεις, το οικιακό δε με βοήθησε.

Ομως αν κάποια θέλει πχ μια φορά να βγάλει γάλα πιστεύω θα έχει αποτέλεσμα.

Αύριο έχω γιατρό, έχω αγωνία πολύ.

 

Κορίτσι μου όλα καλά σήμερα με τον γιατρό ; Περιμένουμε νέα σου ❤️

Διάβασα ετοιμασίες σε τσάντα μαιευτηρίου @MumMaria!!! Μπράβο κορίτσι μου με το καλό!!! Τώρα είσαι επισήμως έτοιμη ❤️

8 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Πραγματικά!!! Δεν μπορώ να το φανταστώ... είναι μια πολύ καινούρια συνθήκη για όλη την οικογένεια φαντσχομαι! Μετά φταινε τα ζουζούνια τα πρώτα που πάνε και κάνουν "ρολογακια" στο μωρό?? Χιχι εμένα μου είχε κάνει η αδερφούλα μου με όλη της την αγάπη και τα δόντια και ήταν και 6 χρόνων γομαρα! Ελπίζω κι εγώ να είμαστε καλύτερα με τα μέτρα και να πάει ο μπαμπάς του να τον δει εκείνες τις μέρες Μαρια μου! Και για όλες σας δηλαδή! 

Γελάω με τα ρολογάκιαΑχαχαχαχαχαχ πιστεύω ότι ο Γιώργος θα τα καταφέρει να το κάνει στην αδερφή του που έρχεται ... περνάμε κρίση κορίτσια ... Γιατί αυτό , γιατί εκείνο, γιατί γιατί ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ!!! 

@Eirini1988& @Gogo1994 Χρόνια πολλά στους μπαμπάδες σας να τους χαιρεστε!!! Και με το καλό του χρόνου το αγοράκι σου να το γιορτάζεις Γωγω !!!   Νομίζω @Nina13 και εσυ θα γιορτάζεις την μικρή σου του χρόνου!!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , MinakiG είπε:

Και γω Μητέρα γεννάω .... 18/11 ΠΗΤ.... Μήπως να βάλουμε στο πινακάκι και τα μαιευτήρια;;; Καλέ λες να συναντηθούμε;;; 

Ε ναι πιστεύω μπορεί!!! :)

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο θέμα παιδίατρος, αν βρείτε κάποια μανούλα που μπορεί να σας συστήσει καλή στην περιοχή σας καλό θα είναι με ένα τηλέφωνο ένα μήνα πριν την ΠΗΤ να δηλώσετε παρουσία και να σας πει πότε θα χρειαστεί να σας δει!!! Αλλιώς στα μαιευτήρια έρχονται παιδίατροι συνήθως από κοντινή περιοχή όπου μένετε.. αλλα μην απελπιστείτε αν νιώσετε οτινδεν σας κάνει! Σίγουρα θα βρεθεί και κάποια άλλος/η παιδίατρος που να πληρει τις προϋποθέσεις σας!

Just now, Argyroula είπε:

Ε ναι πιστεύω μπορεί!!! :)

Καλε τι ωραία θα είναι!!!!! Μακάρι κορίτσια να είστε μαζί και να έχετε παρεούλα ❤️

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.καλα αποτελεσματα κ καλούς υπερήχους να έχουμε αυτήν την εβδομάδα.εμενα ήρθε η μαμά μου χθες το απόγευμα οπότε από το πρωί δουλεύω κ ανέλαβε αυτή τον βασιλακο.μεχρι παρασκευη που θα κάτσει,θα είμαι λίγο πιο χαλαρα;-)

@KarMar84 κοπέλα μου που είσαι εσύ;;μας έλειψες!!η κοιλίτσα μεγάλωσε;;η κοπέλα σου η μεγάλη πως είναι;

@Nina13 τέλεια,μου αρέσουν οι βόλτες.καλα να περάσεις!τι έχει μείνει να πάρεις;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κοριτσιααα... Ευχομαι να ΣτΕ όλες καλά!!! Εγώ θα βόλταρω σήμερα για ψώνια.. Λίγα πραγματα όμως, τα τελευταία.. Εσείς πως ειστε??? 

Καλημέρα!!! Καλή βόλτα και καλές αγορές!!!!

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.καλα αποτελεσματα κ καλούς υπερήχους να έχουμε αυτήν την εβδομάδα.εμενα ήρθε η μαμά μου χθες το απόγευμα οπότε από το πρωί δουλεύω κ ανέλαβε αυτή τον βασιλακο.μεχρι παρασκευη που θα κάτσει,θα είμαι λίγο πιο χαλαρα;-)

@KarMar84 κοπέλα μου που είσαι εσύ;;μας έλειψες!!η κοιλίτσα μεγάλωσε;;η κοπέλα σου η μεγάλη πως είναι;

@Nina13 τέλεια,μου αρέσουν οι βόλτες.καλα να περάσεις!τι έχει μείνει να πάρεις;

Μαράκι μου τι ομορφα!!! Μανούλα σπίτι κ λίγη χαλάρωση !!!! Να περάσετε όμορφα να χαρεί και ο Βασιλακης την γιαγιά του❤️

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια Μ!! Μόλις γυρισα απο τ γιατρό.. Η κολπιτιδα Μ καλά κρατεί θ συνεχίσω τ υποθετα και τη κρέμα μάλλον μέχρι ν γεννήσω.. Κ τ αλλά η μπουμπου πηρε θέση, ειναι 2.200 κ το Ντόπλερ π Μ έκανε είναι καλό.. Τώρα  ξανά θ με δει σε 2 εβδομάδες...κ τ πεμπτη έχω στο νοσοκομειο

  • Μου αρέσει 6

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

@Geo81 και @MumMaria καλά είμαι, έχω αρχίσει και έχω πονακια περιόδου σχεδόν καθημερινά αλλά ο τράχηλος είναι ακόμα στο 5,8 κ κλειστός οπότε δεν ανησυχώ.

Η μικρή πριν 5 μέρες ήταν 1600γρ και αν όλα πάνε καλά θα βγει γύρω στα 3 κιλά μου είπε.

Η μεγάλη δόξα τω Θεό είναι μια χαρουλα, σταμάτησα και την δουλειά πριν 2 εβδομάδες οπότε την ευχαριστιεμαι φουλ τώρα!

Φιλιά στον Γιώργο και τον Βασίλη ;)

Υ.Γ. από πράγματα δεν έχω ετοιμάσει τπτ απολύτως ακόμα αλλά θα ξεκινήσω σιγά σιγά αυτή την εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 6

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Geo81 και @MumMaria καλά είμαι, έχω αρχίσει και έχω πονακια περιόδου σχεδόν καθημερινά αλλά ο τράχηλος είναι ακόμα στο 5,8 κ κλειστός οπότε δεν ανησυχώ.

Η μικρή πριν 5 μέρες ήταν 1600γρ και αν όλα πάνε καλά θα βγει γύρω στα 3 κιλά μου είπε.

Η μεγάλη δόξα τω Θεό είναι μια χαρουλα, σταμάτησα και την δουλειά πριν 2 εβδομάδες οπότε την ευχαριστιεμαι φουλ τώρα!

Φιλιά στον Γιώργο και τον Βασίλη ;)

Υ.Γ. από πράγματα δεν έχω ετοιμάσει τπτ απολύτως ακόμα αλλά θα ξεκινήσω σιγά σιγά αυτή την εβδομάδα.

Κοριτσάκι μου υπέροχα νέα!!! Και εγώ από πράγματα αυτή τη βδομάδα λέω πρώτα ο θεός... !!! Η μεγάλη κόρη ευχαριστιέται τη μαμά στο φουλ!!!!! Να περνάτε υπέροχα , με το καλό τα πραγματάκια σας να ετοιμάσετε!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκα μου κοριτσια, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Να εχουμε μια ομορφη  μερα ευχομαι!

@Despoina Marκοριτσι μου αλλαξε το ph εκει κατω τωρα και σου κανει θεματακια αλλα αφου το παρακολουθεις μη σκας! Τελεια η μπεμπουλα σου, μεγαλωσε!!!!!!! Παει και το ντοπλερ!!!! Αντε πλησιαζουμε!

@MumMaria συμπεθερουλα μου τι καλα που ο Βασιλακος μας ειναι εμ τη γιαγιουλα του!!! Χαρα να υποθεσω ε; Να ξεκουραστεις κι εσυ λιγο...Εχω βαρυνει αρκετα και σκεφτομαι εσας με τα παιδακια σας και λεω μπραβο αντοχες τα κοριτσια μας! Αλλα μια βοηθεια ειναι μια μεγαλη ανασα!


@KarMar84 καλως το μας το κοριτσι μας!!! Πολυ χαιρομαι με τα νεα σου γλυκια μου!!! Αχ τι καλα που απολαμβανεις τη "μεγαλη" κορουλα σου!!! Και η αλλη η τσουπρα βλεπω μεγαλωνει εκει!!! Βρε εσεις οι εμπειρες μανουλες θα τα κανετε ολα τα πραγματακια γρηγορα, δε σας φοβαμαι!

@Nina13 καλα ψωνια!!!! Να μας πεις τι πηρες!!! Να το χαρεις κοριτσακι μου!

Just now, Geo81 said:

Κοριτσάκι μου υπέροχα νέα!!! Και εγώ από πράγματα αυτή τη βδομάδα λέω πρώτα ο θεός... !!! Η μεγάλη κόρη ευχαριστιέται τη μαμά στο φουλ!!!!! Να περνάτε υπέροχα , με το καλό τα πραγματάκια σας να ετοιμάσετε!!! 

Με το καλο κοριτσακι μου κι εσυ τα πραγματακια της μπεμπας σου!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...επιτελους ο αριθμος των ημερων μου εγινε διψυφιος..

Εστειλα στον γυναικολογο τις εξετασεις κ μου ειπε οτι τον ανησυχει ο θυρωειδης, βεβαια εγω πιστευω οτι θα πεσει αυτον τον μηνα κ αλλο αφου επεσε κ με τα 50mg Τ4..δνε ξερω τι γινετε σε περιπτωσεις που δεν πεφτει...

Εγω πρεπει να ψωνισω ρουχα για μενα γιατι δεν μου κανει τιποτα αλλα ολο το αναβαλλω...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...επιτελους ο αριθμος των ημερων μου εγινε διψυφιος..

Εστειλα στον γυναικολογο τις εξετασεις κ μου ειπε οτι τον ανησυχει ο θυρωειδης, βεβαια εγω πιστευω οτι θα πεσει αυτον τον μηνα κ αλλο αφου επεσε κ με τα 50mg Τ4..δνε ξερω τι γινετε σε περιπτωσεις που δεν πεφτει...

Εγω πρεπει να ψωνισω ρουχα για μενα γιατι δεν μου κανει τιποτα αλλα ολο το αναβαλλω...

Καλησπέρα!!!

οταν δεν πέφτει η τιμή σου αυξάνουν κ άλλο τη δόση..μη στεναχωριεσαι..

στο τρίτο τρίμηνο απλά χρειάζεται συνήθως αναπροσαρμογή της δόσης!τουλαχιστον αυτά μου έχει πει η ενδοκρινολόγος μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...