Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Κοροναιος μια κατάσταση τρελή


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κοριτσια πεσατε να με φατε.Δε προσπαθω να δικαιολογηθω.Προσπαθω να επιζησω οπως ολοι μας.Η κοινη λογικη λεει οτι αν δεν εχω να πληρωσω το νοικι,θα με διωξουν και μετα δε θα εχω σπιτι για να μεινω σε καραντινα και μετα θα ειναι ακομα πιο δυσκολο να ορθοποδησω οταν τα οικονομικα μου ειναι χαλια.Τι δεν καταλαβενετε;

Ολα ειναι ενας κυκλος που οσο και να μη θελετε να το παραδεχτειτε ξεκιναει και τελειωνει με το χρημα.Οι καπιταλιστικες κοινωνιες ετσι λειτουργουν.

Καλως η κακως οι συνταξιουχοι αποτελουν βαρος για τα δημοσια ταμεια καθως ειναι πιο πιθανο να επισκεπτονται πιο συχνα γιατρους,να παιρνουν φαρμακα και να επιβαρυνουν το συστημα υγειας ενω δεν συγκαταλεγονται στις πιο παραγωγικες ομαδες του πληθυσμου.Με λιγα λογια υπαρχει ανισορροπια "παρε και δωσε" σε αυτη την κοινωνια που ζουμε.Με αυτο τον ιο στοχος τους ειναι να ξεκαθαρισουν τις ομαδες οι οποιες δεν παραγουν και αντιθετα αποστραγγιζουν το συστημα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τί είμαστε δηλαδή;; Ρυθμιστές του συστήματος; Να πεθάνουν οι γεροί,οι οποίοι σημειωτέων τόσα χρόνια πρόσφεραν στο σύστημα και τώρα που ζουν τα χρόνια που τους απομένουν θα πρέπει να θεωρούνται επιζήμιοι!; Δηλαδή μέχρι πότε πρέπει να δουλεύουμε; Μέχρι να κλείσουμε τα μάτια μας,για να θεωρούμαστε παραγωγικοί;; Τέτοιες αντιλήψεις από νέους ανθρώπους..πόσο η πάρτη μας πια;!

Και κάτι ακόμα...Και η μαία, γιατρός, νοσηλεύτρια στο μαιευτήριο που θα γεννήσεις,μπορεί να χρωστάει.. Οπότε βάση της λογικής σου, αν νοσήσει και τα συμπτώματα είναι ήπια(οπότε μπορεί να το κρύψει!!) πιάσει το μωρό σου κλπ κλπ...Πώς θα νιώσεις αν στο κολλήσει,κολλήσεις εσύ και πάει λέγοντας; Ενσυναίσθηση κορίτσι μου χρειάζεται... Καταλαβαίνω τι είναι να ζορίζεσαι οικονομικά αλλά ποτέ ποτέ ποτέ δεν πατάμε πάνω στους άλλους για να επιβιώνουμε εμείς...

  • Μου αρέσει 9

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Ρε κοριτσια πεσατε να με φατε.Δε προσπαθω να δικαιολογηθω.Προσπαθω να επιζησω οπως ολοι μας.Η κοινη λογικη λεει οτι αν δεν εχω να πληρωσω το νοικι,θα με διωξουν και μετα δε θα εχω σπιτι για να μεινω σε καραντινα και μετα θα ειναι ακομα πιο δυσκολο να ορθοποδησω οταν τα οικονομικα μου ειναι χαλια.Τι δεν καταλαβενετε;

Ολα ειναι ενας κυκλος που οσο και να μη θελετε να το παραδεχτειτε ξεκιναει και τελειωνει με το χρημα.Οι καπιταλιστικες κοινωνιες ετσι λειτουργουν.

Καλως η κακως οι συνταξιουχοι αποτελουν βαρος για τα δημοσια ταμεια καθως ειναι πιο πιθανο να επισκεπτονται πιο συχνα γιατρους,να παιρνουν φαρμακα και να επιβαρυνουν το συστημα υγειας ενω δεν συγκαταλεγονται στις πιο παραγωγικες ομαδες του πληθυσμου.Με λιγα λογια υπαρχει ανισορροπια "παρε και δωσε" σε αυτη την κοινωνια που ζουμε.Με αυτο τον ιο στοχος τους ειναι να ξεκαθαρισουν τις ομαδες οι οποιες δεν παραγουν και αντιθετα αποστραγγιζουν το συστημα.

Βρε κορίτσι μου τι εννοείς;; ότι αν αρρωστήσεις δεν θα μπορέσεις να πάρεις αναρρωτική;; απλή αναρρωτική σαν αυτή που παίρνουμε όταν έχουν γρίπη για πάνω από 3 μέρες.! Θέλω να πω ότι καταλαβαίνω τι λες για το οικονομικό σκέλος αλλά δεν είναι και λογική το να πηγαίνεις στη δουλειά οποία και να είναι αυτή. Κ εγω στο εξωτερικό μένω μπαι δε γουει. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Ρε κοριτσια πεσατε να με φατε.Δε προσπαθω να δικαιολογηθω.Προσπαθω να επιζησω οπως ολοι μας.Η κοινη λογικη λεει οτι αν δεν εχω να πληρωσω το νοικι,θα με διωξουν και μετα δε θα εχω σπιτι για να μεινω σε καραντινα και μετα θα ειναι ακομα πιο δυσκολο να ορθοποδησω οταν τα οικονομικα μου ειναι χαλια.Τι δεν καταλαβενετε;

Ολα ειναι ενας κυκλος που οσο και να μη θελετε να το παραδεχτειτε ξεκιναει και τελειωνει με το χρημα.Οι καπιταλιστικες κοινωνιες ετσι λειτουργουν.

Καλως η κακως οι συνταξιουχοι αποτελουν βαρος για τα δημοσια ταμεια καθως ειναι πιο πιθανο να επισκεπτονται πιο συχνα γιατρους,να παιρνουν φαρμακα και να επιβαρυνουν το συστημα υγειας ενω δεν συγκαταλεγονται στις πιο παραγωγικες ομαδες του πληθυσμου.Με λιγα λογια υπαρχει ανισορροπια "παρε και δωσε" σε αυτη την κοινωνια που ζουμε.Με αυτο τον ιο στοχος τους ειναι να ξεκαθαρισουν τις ομαδες οι οποιες δεν παραγουν και αντιθετα αποστραγγιζουν το συστημα.

Δεν σου ειπε καμια μας πήγαινε και κλείσουν σπίτι σου εσυ και μονο εσυ. Γιατι και στην Ελλάδα αν κάποιος πριν απο ενα μήνα έλεγε θα μπω σε καραντίνα απο μόνος του χωρις πρόβλεψη απο το κράτος θα λέγαμε οτι ειναι προβληματικός.

 Η ένσταση μας ειναι οτι αν αρρωστήσεις θα το αποκρύψεις για να μην πάρεις τις δεκατέσσερις  μερες άδεια που θα επαιρνες για διακοπές το Πάσχα ή το καλοκαίρι. Γιατι απο εκεί θα τις έχανες δεν θα έμενες και στο δρόμο οπως το παρουσιάζεις.

 Εγω το στόχο των Άγγλων τον εχω καταλάβει και γι αυτο το εγραψα και παραπανω, το θεμα ειναι οτι εσυ τον ασπαζεσαι, αναρωτιέμαι στα γεράματα σου σε ποια χώρα θα επιλέξεις να τα ζήσεις;

 Ελλάδα με λίγα και ανθρώπινες καταστάσεις vs Αγγλία ψωφας και κανουν κυβερνητικό party?

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και στις "καλες εποχες" αν λειψεις απο της δουλεια 3 μερες δεν παιρνεις τιποτα.Αν δουλευεις full time και λειψεις 1 εβδομαδα θα παρεις μονο 100 λιρες.Ετσι ειναι το συστημα εδω.Εγω δε δουλευω καν full time οποτε μην πω τι θα παρω.Τελοσπαντων ας το ληξουμε εδω γιατι δεν οδηγει πουθενα.Εχουμε διαφορετικες αποψεις και δε θα πεισει ποτε η μια την αλλη.Καταλαβαινω τους προβληματισμους σας και χαιρομαι που εσεις αποδυκνυεται οτι ειστε πιο πολυ "ανθρωποι"  απο μενα.Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angela123 είπε:

Δε μπορεις να ξερεις την οικονομικη κατασταση του καθενα.Ηδη με το μισθο μου ζοριζομαι καθε μηνα και χρωσταω λεφτα οποτε 1 μηνας απληρωτος για μενα ειναι ο δικος μου "θανατος".Δυστυχως ζουμε σε μια καπιταλιστικη κοινωνια και τα παντα τα οριζει το χρημα.Αυτο που ζουμε ειναι πρωτιστως οικονομικος πολεμος και μετα ας αρχισουμε να μιλαμε για πανδημιες.Αν οι κυβερνησεις ενδιαφεροταν πραγματικα για τον ανθρωπο θα επαιρναν προ πολλου τα καταλληλα οικονομικα μετρα.

Εχω παραδειγμα συναδελφου που το σχολειο εστειλετο παιδι της 14 μερες στο σπιτι λογω βηχα(εκεινη ειπε πως οφειλεται σε αλλεργια)χωρις καμια εξεταση και ετσι η συναδελφος αναγκαστηκε να διακοψει τη δουλεια για να το προσεχει.Η καημενη εκλαιγε στο τηλ γιατι δε ξερει πως θα ανταπεξελθει οικονομικα.Και αν και εκεινη η το αλλο της παιδι αρχισουν να βηχουν(δε σου κανουν κανενα τεστ για να επιβεβαιωσουν την αιτιολογια)αυτο σημαινει συν 14 μερες για καθε ατομοπου πιθανον να νοσει δηλ για τη συγκεκριμενη 3μελη.οικογενεια 1,5 μηνας απληρωτος!Ε οχι ρε και εμεις και τα παιδια μας  τι θα τρωμε;

Για ποια οικονομική κατάσταση μιλάτε κυρία μου? Πραγματικά μου φαίνεστε παραφρον κ δημόσιος κίνδυνος με τις απόψεις κ τα πιστεύω σας. Τέτοιοι άνθρωποι υπάρχουν δυστυχώς κ είμαστε τοοοσο πίσω. Λυπάμαι.

1 hour ago, Angela123 είπε:

Δε γινεται αλλιως στην Ελλαδα γιατι ολα εκλεισαν μετα απο πρωθυπουργικη αποφαση.Εδω ειναι ολα ανοιχτα και απλα τραγουδαμε happy birthday 2 φορες οταν πλενουμε τα χερια μας

Έτσι έλεγαν μέχρι προχθές κ στο Λονδίνο κ μέσα σε δύο μέρες έθεσαν μέτρα απαγόρευσης κυκλοφορίας. Όπως καταλαβαίνεις σιγά σιγά όλοι αντιδρούν το ίδιο για κάποιο λόγο προφανώς κ όχι γτ είναι ξαφνικα όλοι σαδιστές κ θέλουν να μας βασανίσουν. Στην Ιταλία σήμερα μόνο πέθαναν 621 άνθρωποι,τους αποτεφρωνουν διότι δεν χωράνε στα νεκροταφεία κ εσύ με θρασσος κ εγωκεντρική σκέψη λες "θα το έκρυβα" πόσο κρίμα πράγματικα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Και στις "καλες εποχες" αν λειψεις απο της δουλεια 3 μερες δεν παιρνεις τιποτα.Αν δουλευεις full time και λειψεις 1 εβδομαδα θα παρεις μονο 100 λιρες.Ετσι ειναι το συστημα εδω.Εγω δε δουλευω καν full time οποτε μην πω τι θα παρω.Τελοσπαντων ας το ληξουμε εδω γιατι δεν οδηγει πουθενα.Εχουμε διαφορετικες αποψεις και δε θα πεισει ποτε η μια την αλλη.Καταλαβαινω τους προβληματισμους σας και χαιρομαι που εσεις αποδυκνυεται οτι ειστε πιο πολυ "ανθρωποι"  απο μενα.Καλη συνεχεια

Κάτσε βρε κορίτσι μου , δεν δικαιούσαι 25 μερες τον χρόνο κανονική άδεια με κανονικές αποδοχές; Γιατι εγω που εχω συγγενείς στον Αγγλία τοςο έχουν αν δεν κανω λάθος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια και ειπα δεν θα γράψει κανεις ποσά ειπατε καλέ ; κοιτάξτε το οικονομικό των ανθρώπων που θα κάτσουν μέσα το σκέφτομαι παρα πολύ απο οτι την καραντίνα εμένα δεν με πειράζει να κάτσω και ενα μήνα μεσα στο σπίτι κάτι θα βρω να κάνω εμενα με πειράζει να μην Εχω να δώσω στο παιδί μου να φαει αν δεν δουλεύω πως θα το κάνω καλά όλα αυτά κορίτσια μου Συμφωνώ οτι πρέπει να προστατευτούμε και προστατευόυμε τον άλλον αλλά για σκέφτηκε μετα απο δυο μηνες το πολύ με κλείσιμο επιχείρησεων τι θα γίνει απολύσεις ενα κραχ σε ολο το οικονομικό σύστημα δηλαδή με λιγα λογια θα είμαστε ένα σύστημα διαλυμένο 

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ρε κορίτσια και ειπα δεν θα γράψει κανεις ποσά ειπατε καλέ ; κοιτάξτε το οικονομικό των ανθρώπων που θα κάτσουν μέσα το σκέφτομαι παρα πολύ απο οτι την καραντίνα εμένα δεν με πειράζει να κάτσω και ενα μήνα μεσα στο σπίτι κάτι θα βρω να κάνω εμενα με πειράζει να μην Εχω να δώσω στο παιδί μου να φαει αν δεν δουλεύω πως θα το κάνω καλά όλα αυτά κορίτσια μου Συμφωνώ οτι πρέπει να προστατευτούμε και προστατευόυμε τον άλλον αλλά για σκέφτηκε μετα απο δυο μηνες το πολύ με κλείσιμο επιχείρησεων τι θα γίνει απολύσεις ενα κραχ σε ολο το οικονομικό σύστημα δηλαδή με λιγα λογια θα είμαστε ένα σύστημα διαλυμένο 

Ναι αλλα αυτο δεν θα ισχύει για όλους; Εκτος φυσικα των φαρμακοποιών και ιδιοκτητών σούπερ μάρκετ. Προσωπικα πιστεύω οτι όλοι θα γίνουμε πιο φτωχοί. Το μέλλον το φαντάζομαι σαν δεύτερη κρίση οπως ηταν τα πράγματα το 2014.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

Ρε κορίτσια και ειπα δεν θα γράψει κανεις ποσά ειπατε καλέ ; κοιτάξτε το οικονομικό των ανθρώπων που θα κάτσουν μέσα το σκέφτομαι παρα πολύ απο οτι την καραντίνα εμένα δεν με πειράζει να κάτσω και ενα μήνα μεσα στο σπίτι κάτι θα βρω να κάνω εμενα με πειράζει να μην Εχω να δώσω στο παιδί μου να φαει αν δεν δουλεύω πως θα το κάνω καλά όλα αυτά κορίτσια μου Συμφωνώ οτι πρέπει να προστατευτούμε και προστατευόυμε τον άλλον αλλά για σκέφτηκε μετα απο δυο μηνες το πολύ με κλείσιμο επιχείρησεων τι θα γίνει απολύσεις ενα κραχ σε ολο το οικονομικό σύστημα δηλαδή με λιγα λογια θα είμαστε ένα σύστημα διαλυμένο 

εvταξει δεv κλεισαv τα παvτα πολλες εταιρειες παροχες υπηρεσειωv δουλευουv κ θα δουλευουv . Τα καταστηματα πολλα δουλευουv on line οποτε θα υποχρεωθουv vα πληρωσουv τους υπαλληλους τους ετσι κ αλλιως κ οι υπολοιποι θα παρουv κ το επιδομα. εξαλλου οι περισσοτεροι απο εμας προτιμαμε vα ειvαι καλα η οικογεvεια μας κ vα μηv εχουμε το αvχος οτι κατι θ; κολλησουμε στη δουλεια κ ας τσιτωθουμε λιγο με τα οικοvομικα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ρε κορίτσια και ειπα δεν θα γράψει κανεις ποσά ειπατε καλέ ; κοιτάξτε το οικονομικό των ανθρώπων που θα κάτσουν μέσα το σκέφτομαι παρα πολύ απο οτι την καραντίνα εμένα δεν με πειράζει να κάτσω και ενα μήνα μεσα στο σπίτι κάτι θα βρω να κάνω εμενα με πειράζει να μην Εχω να δώσω στο παιδί μου να φαει αν δεν δουλεύω πως θα το κάνω καλά όλα αυτά κορίτσια μου Συμφωνώ οτι πρέπει να προστατευτούμε και προστατευόυμε τον άλλον αλλά για σκέφτηκε μετα απο δυο μηνες το πολύ με κλείσιμο επιχείρησεων τι θα γίνει απολύσεις ενα κραχ σε ολο το οικονομικό σύστημα δηλαδή με λιγα λογια θα είμαστε ένα σύστημα διαλυμένο 

Την οικονομική καταστροφή δυστυχώς δε θα τη γλυτώσουμε ,ας είμαστε ρεαλιστές. Κ εγώ με τον άντρα μ επιχείρηση έχουμε κ με τα όσα έχουν πει τουλάχιστον ως τώρα ως μέτρα στήριξης σίγουρα δε σωζόμαστε.

Όμως προτιμώ μετράω ξανά ένα ένα το ευρώ όπως μετά το 2012-1013 παρά τους νεκρούς στη χώρα μου μέσα σε αυτούς κ άτομα της οικογένειας μου. Δυστυχώς τόσο ψυχρά κ ρεαλιστικά είναι τα πράγματα,ζούμε έναν πόλεμο απλά δίχως όπλα. Θα καταστραφούμε πολλοί οικονομικά,ψυχολογικά,θα υπάρξουν κ θύματα όμως στο χέρι μας είναι να το ξεπεράσουμε και αυτό κ μαζί να χτίσουμε το μέλλον των δικών μας παιδιών ελπίζοντας πάντα στο καλύτερο..

  • Μου αρέσει 5
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι αλλα αυτο δεν θα ισχύει για όλους; Εκτος φυσικα των φαρμακοποιών και ιδιοκτητών σούπερ μάρκετ. Προσωπικα πιστεύω οτι όλοι θα γίνουμε πιο φτωχοί. Το μέλλον το φαντάζομαι σαν δεύτερη κρίση οπως ηταν τα πράγματα το 2014.

Ακριβως κορίτσι μου λίγοι θα αντέξουν κρίμα πολύ κρίμα από όλο αυτό αλλά με την υγεία δεν παίζουμε ετσι Οσο είναι θα κατσουμε σπίτι μας

Just now, Renez είπε:

Την οικονομική καταστροφή δυστυχώς δε θα τη γλυτώσουμε ,ας είμαστε ρεαλιστές. Κ εγώ με τον άντρα μ επιχείρηση έχουμε κ με τα όσα έχουν πει τουλάχιστον ως τώρα ως μέτρα στήριξης σίγουρα δε σωζόμαστε.

Όμως προτιμώ μετράω ξανά ένα ένα το ευρώ όπως μετά το 2012-1013 παρά τους νεκρούς στη χώρα μου μέσα σε αυτούς κ άτομα της οικογένειας μου. Δυστυχώς τόσο ψυχρά κ ρεαλιστικά είναι τα πράγματα,ζούμε έναν πόλεμο απλά δίχως όπλα. Θα καταστραφούμε πολλοί οικονομικά,ψυχολογικά,θα υπάρξουν κ θύματα όμως στο χέρι μας είναι να το ξεπεράσουμε και αυτό κ μαζί να χτίσουμε το μέλλον των δικών μας παιδιών ελπίζοντας πάντα στο καλύτερο..

Ευελπιστώ να βγει κάτι καλό απο ολο αυτό φοβάμαι ομως και φτανω σε σημείο να μην κοιμάμαι τα βραδιά νου έρχεται γαμωτο να μην μπορω να βγω να αναπνευσω οξυγόνο και δεν μου λειπεται ο καφες ουτε καλομαθημενη είμαι και ουτε παρτακιας αλλά ποσο θέλω να ξαναναπνευσω οξυγόνο και να με χτυπήσει ο ήλιος ξανά ξένοιαστη

Just now, linaa είπε:

εvταξει δεv κλεισαv τα παvτα πολλες εταιρειες παροχες υπηρεσειωv δουλευουv κ θα δουλευουv . Τα καταστηματα πολλα δουλευουv on line οποτε θα υποχρεωθουv vα πληρωσουv τους υπαλληλους τους ετσι κ αλλιως κ οι υπολοιποι θα παρουv κ το επιδομα. εξαλλου οι περισσοτεροι απο εμας προτιμαμε vα ειvαι καλα η οικογεvεια μας κ vα μηv εχουμε το αvχος οτι κατι θ; κολλησουμε στη δουλεια κ ας τσιτωθουμε λιγο με τα οικοvομικα . 

Φυσικα και εγώ προτιμώ την υγεια μου αλλά και παλι φοβάμαι δεν την θέλω αυτήν την κατάσταση

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΥΘΎΝΗ ειναι η πιο μεγάλη λέξη σε τέτοιες δύσκολες στιγμές.....εγώ επιλέγω να μείνω μέσα μαζί με το παιδί μου και δεν πηγαίνω σε γονείς κλπ .....ο άντρας μου δουλεύει ακόμα γιατί δυστηχως δεν γίνεται αλλιώς,ευτυχώς στην δουλειά δεν έρχεται σε επαφή με τρίτους και τηρεί τα μέτρα ασφαλείας.....δυστηχως η οικονομική καταστροφή του '12-'14 είναι στο κατώφλι των περισσότερων μας....δυστηχως με μεγάλη λύπη κάποιοι χανονται και θα χαθούν....ευτυχώς για την Ελλάδα πήρε εγγυρα μέτρα και δεν έχουμε βρεθεί ακόμα σε καταστάσεις Ιταλιας....ευτυχώς οι Έλληνες δεν αποδείχθηκαμε όσο παρτακιδες μας νόμιζαν.... Είναι ΠΌΛΕΜΟΣ αυτό που ζούμε τώρα όλοι στα σπίτια μας, άδειες από τις δουλειές, κλειστά όλα εκτός των βασικών αλλά σε λίγο δεν θα υπάρχει χρήμα να αγοραστούν τα απαραίτητα παρόλη την επάρκεια προϊόντων.... Παρόλαυτα η υγεία μας και των δικών μας νομίζω είναι πάνω από όλα....δεν θα ήθελα να χάσω την μαμά μου ή τον πεθερό μου που ενώ φαινομενικά λόγω ηλικίας δεν ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες αλλά με προβλήματα καρδιάς κατατάσσονται εκεί έτσι επιλέγω να ΜΕΙΝΩ ΜΕΣΑ για οσο διαρκεσει αυτό....

Δεν θα σχολιάσω τα παραπάνω γιατί από ότι φαίνεται όταν ο κωλος σου είναι καλυμμένος χεστ.....για τους άλλους.....υπάρχουν παρτακιδες Έλληνες έξω από την Ελλάδα βλέπω....

  • Μου αρέσει 5

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Οσοι εχουν προβληματα υγειας οπως ειπα ας καθησουν σπιτια τους.Ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει σε ατομικο επιπεδο.Αν ειχα σοβαρο προβλημα υγειας και εγω αυτο θα εκανα.Δε θα περιμενα κανεναν πρωθυπουργο και καμια επισημη καραντινα για να το κανω.

Απο τη στιγμη ομως που ολα ειναι ανοιχτα εδω και η ζωη συνεχιζεται σε οσο το δυνατον πιο ομαλους ρυθμους,ουτε σπιτι μου θα κατσω ουτε τιποτα.Δε μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεστε ετσι.Μαλλον φταιει η καραντινα που εχει αρχισει να σας επηρεαζει ψυχολογικα και για αυτο δε σας κατηγορω.Με οσους μιλαω εδω που ζω ,η αντιμετωπιση ειναι πολυ πιο ψυχραιμη και μιλαω με πολλες μαμαδες καθημερινα.Καμια δεν εχει σταματησει να βγαινει εξω με το παιδι της και ολα τα εστιατορια ειναι γεματα.Προχθες ειχαμς μια μεγαλη συναυλια και ο κοσμος πηγε κανονικα(ναι Αγγλια ειμαι σωστα μαντεψατε)

Ισα ισα που πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερα εμεις που δεν ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες,να το κολλησουμε και να τελειωνουμε με αυτο το θεμα που εχει κουρασει

Αυτή είναι και η λογική του  Μπόρις.  Επικροτείς τη λογική του ας σπείρουμε τον ιό να αποκτήσουμε ανοσία; Απ' όσο γνωρίζω και επίσημα από σήμερα στην Αγγλία είναι όλα κλειστά. Του πέθαναν μερικοί, τους ξαναμέτρησε και δεν του έβγαιναν τα νούμερα και είπε να λογικευτεί. Λίγο αργά βέβαια. Η ζωή εκεί κυλούσε σε πιο ομαλούς ρυθμούς, γιατί δεν είχατε καταλάβει τι πρόκειται να συμβεί. Έτσι ήμαστε και εδώ πριν ένα μήνα. Ακούγαμε για την Κίνα και δεν περιμέναμε ότι θα το ζούσαμε και εδώ. Το ίδιο πίστευε και η Ιταλία και γι' αυτό δεν πήρε έγκαιρα μέτρα. Διάβασε τα νούμερα των νεκρών σήμερα... Με μαθηματική ακρίβεια αν συνεχίσετε να είστε στον κόσμο σας θα θρηνήσετε περισσότερους νεκρούς και από την Ιταλία. Τη σκέψη να αποκρύψεις ασθένεια θέτοντας σε κίνδυνο ομάδες ευπαθών ασθενών δεν θα τη σχολιάσω, γιατί δεν έχω ακούσει πιο εγωκεντρική άποψη "επαγγελματία"..

  • Μου αρέσει 7

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...