Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Άγχος ή καθυστέρηση;


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα! Εγώ δεν είχα καθόλου καφέ ή ροζ κλπ αλλά πολλές κοπέλες λένε ότι είχαν! Αν κάνεις ένα τεστ τώρα σίγουρα θα δείξει.. Εγώ τη μέρα που περίμενα περίοδο έκανα τεστ γιατί είχα πολύ πρησμένο στήθος και δεν αισθανόμουν και καλά και βγήκε θετικότατο απόγευμα κιόλας!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ..θα περιμένω λίγο ακόμα και θα κάνω χοριακη που είναι ασφαλής επιλογή... 

Just now, Renez είπε:

Αρκετές επαφές? Δεν τον άφησες να ξεκουραστεί κ λίγο ο άνθρωπος χαχαχα:D

Οπως σου είπε κ η Φραουλινο πολλές κοπέλες έχουν καφέ ή ροζ υγρά όταν γίνεται η εμφύτευση του ωαρίου οπότε εύχομαι να είναι αυτό :) κάνε ξανά ένα τεστακι ή για στανταρ αποτελέσματα μια χοριακη σε κάποιο μικροβιολογικό της γειτονιάς σου,10€-15€ έχει περίπου..

Έχεις απόλυτο δίκιο...χοριακη πιο ασφαλής επιλογή θα κάνω υπομονή το σκ και Δευτέρα αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος θα πάω ναι .... γιατί με τα τεστ έχω απογοητευτεί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Maria1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα να σας παρουσιάσω τη δική μου κατάσταση.. ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα.. Λοιπόν αυτό τον μήνα με τον σύντροφό είχαμε αρκετές επαφές. Συγκεκριμένα έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημέρες και είχαμε επαφές 6,12,14,16,18,20,24,25, 27,29η μέρα.. Την εβδομάδα της ωορρηξίας το στήθος μου πρήστηκε και παρέμεινε πρησμένο μέχρι σήμερα.. αλλά πολύ πρησμένο, με πονάει και στο πλάι..και με ενοχλεί κάποιες φορές το σουτιέν.. την 18η μέρα του κύκλου μετά από επαφή είδα καφέ μπεζ υγρά και τέλος.. Την Τετάρτη πάλι το ίδιο στο σκούπισμα, χθες Πέμπτη που περίμενα την περίοδο καφέ μπεζ που και που και λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά πολύ ανοιχτόχρωμο... Σήμερα μια μέρα μετά τίποτα.. Είχα κάνει τεστ εγκυμοσύνης αλλά πριν την καθυστέρηση και έδειξε αρνητικό...Έχει συμβεί σε καμία;

Στη 2η εγκυμοσυνη τισ μερεσ που κανονικα θα αδιαθετουσα ειχα κ εγω λιγα καφε..κ λιγα ροζ..κ πονακια περιοδου..πηγα κ αγορασα σερβιετεσ αλλα τιποτα..ενημερωσα τον γυναικολογο( εχω περιεργο ιστορικο κ γενικα παντα συμβουλευομαι  γιατρο) κ μου ειπε πωσ αν δςν μου ρθει σε 3 με 4 μερεσ να κανω τεστ εγκυμοσυνησ...

Ε βγηκε θετικο!!!!

Το 1ο που ερευνουν ειναι εγκυμοσυνη..μετα ψαζνονται για αλλα προβληματα...

Αν δεν σου ρθει κανε συντομα ενα..

Στειλε μασ ευχαριστα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα θετικο τεστ ωορρηξίασ στις 7/5. Τη Δευτέρα είδα λίγο καφε και την Τρίτη εχτές λίγα ροζ υγρα, είπα θα αδειαθετησω. Σταμάτησαν. Σήμερα το πρωί κάνω ένα hometest και δείχνει αχνο θετικο, λέω λες κανω και ενα blueclear πρώιμη ανηχνευσης, πολυ αχνο και αυτό και έκανα ένα hometest ακόμα τώρα αλλά είναι αρνητικο. Μπερδεύτηκα. Έχει τύχει σε καμία? Περιμένω σε 2μερες περίοδο. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Maria2015 said:

Καλησπέρα. Είχα θετικο τεστ ωορρηξίασ στις 7/5. Τη Δευτέρα είδα λίγο καφε και την Τρίτη εχτές λίγα ροζ υγρα, είπα θα αδειαθετησω. Σταμάτησαν. Σήμερα το πρωί κάνω ένα hometest και δείχνει αχνο θετικο, λέω λες κανω και ενα blueclear πρώιμη ανηχνευσης, πολυ αχνο και αυτό και έκανα ένα hometest ακόμα τώρα αλλά είναι αρνητικο. Μπερδεύτηκα. Έχει τύχει σε καμία? Περιμένω σε 2μερες περίοδο. 

Καλημέρα ! Εύχομαι και πιστεύω οτι θα είσαι έγκυος. Το καλύτερο είναι να κάνεις πάλι τεστ σε 2 μέρες. Εγώ περιμένω περίοδο αύριο και χτες έκανα τεστ ( predictor early ) αλλά βγήκε αρνητικό και απογοητεύτηκα. Με έχουν μπερδέψει πολύ τα συμπτώματα. Μετά την ωορηξία είχα υγρά λευκά και διάφανα, πρήξιμο και πόνο στο στήθος που όμως από χτες έχει υποχωρήσει και ανακατοσούρες. Επίσης έχω πονάκια όλο αυτό το καιρό στη κοιλιά σαν τραβήγματα.  Δεν ξέρω μάλλον αύριο θα έρθει η περίοδος.:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria2015 είπε:

Καλημέρα. Σου ευχομαι το καλύτερο. Εγώ έκανα χοριακη και δυστυχώς ηταν 12. Πήρα το γιατρο. Περιμένω να με πάρει τηλέφωνο να μιλήσουμε. Φοβάμαι πως είχα πάλι βιοχημικη 

Καλημέρα!! Μην προδικάζεις ακόμη τίποτα....είσαι ακόμη πριν την καθυστέρηση σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Ναι αλλά μυρίζομαι πάλι βιοχημικη, εχτές θα ηταν παραπάνω για να έδειχναν θετικο αχνο τα τεστ. Κάτι γίνεται, μάλλον πρέπει να κάνω εξετάσεις 

Να δούμε την επόμενη χοριακη την τιμή της! Εμενα στην βιοχημική που είχα μετά την χοριακη ξεκίνησα με καφέ σκούρο αίμα ανεβαινε η χοριακη αλλα δεν διπλασιάζοταν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria2015 είπε:

Στη μια βιοχημικη είχα καφέ, στη δεύτερη δεν είχα απλά έπεσε η χοριακη και μετά απο μια εβδομάδα αδειαθετησα. Τωρα απο Δευτερα έχω μια δυο σταγόνες την ημέρα ροζ

Να δούμε τι θα πει και ο γιατρός σου.! Είναι πολύ ψυχοφθόρο το ξέρω! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...