Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Άγχος ή καθυστέρηση;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Χρόνια πολλά. Είμαι καινούργια στο θέματα κι σας. Είχα μια αποβολή τον Ιούνιο. Προσπαθούμε για 2ο παιδάκι. Έχω καθυστέρηση 3 μέρες. Τελευταία επαφή ειχα 4 του μηνός. Έκανα ενα clear blue 3 μερες πριν την καθυστέρηση και βγηκε στην αρχη αρνιτικο και μετά απο 1ωρα θετικο(ξερω οτι μετά απο 30 λεπτα δεν ισχύει το τεστ). Επειδή με προβλημάτισε έκανα άλλο ενα το επόμενο πρωί (τα απλά clear blue) αρνητικό. Την 1η μέρα καθηστερηση έκανα το απόγευμα ενα self clear και αυτό αρνητικό. Δεν κάνω άλλο ξέρω το παράκανα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε περιοδου ουτε εγκυμοσυνης μόνο μια θερμοκρασια 37,3 πρωί και στην ημέρα φτάνει 37,6. Εξετάσεις ορμονικές και θυρεοειδη είχα κανει πριν 20 μερες και την όλα καλά. Δεν μου έχει ξανασυμβεί. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία? (κορίτσια το δημοσίευσα και αλλού αλλά δεν ξέρω αν ειναι πολυ ενεργή η συζητηση) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Maria2015 και εγώ καινούργια είμαι ..και εμενα η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη.ξερω ότι αν η θερμοκρασία μείνει ανεβασμένη από την ωορρηξία έως και 18 μέρες τότε ίσως σημαίνει εγκυμοσύνη!αλλα αυτό διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!κατεβαινει η θερμοκρασία 1-2 μέρες πριν σου ερθει η περίοδος!εγω σήμερα το πρωί είχα 37.2 !και περιμένω σε 2 μέρες λογικά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

@Maria2015 και εγώ καινούργια είμαι ..και εμενα η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη.ξερω ότι αν η θερμοκρασία μείνει ανεβασμένη από την ωορρηξία έως και 18 μέρες τότε ίσως σημαίνει εγκυμοσύνη!αλλα αυτό διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!κατεβαινει η θερμοκρασία 1-2 μέρες πριν σου ερθει η περίοδος!εγω σήμερα το πρωί είχα 37.2 !και περιμένω σε 2 μέρες λογικά!

Μ'έχει προβληματισει οτι δεν έχω κανένα σύμπτωμα, γενικά δεν εχω ποτέ καθυστέρηση αλλά τα τεστ που έκανα τα θεωρώ πολύ αξιόπιστα. Η αυξημένη θερμοκρασία και από αλλες εγκυμοσύνες ξέρω ότι ισχύει αυτό που είπες. Σου εύχομαι να μην πέσει ☺️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Μ'έχει προβληματισει οτι δεν έχω κανένα σύμπτωμα, γενικά δεν εχω ποτέ καθυστέρηση αλλά τα τεστ που έκανα τα θεωρώ πολύ αξιόπιστα. Η αυξημένη θερμοκρασία και από αλλες εγκυμοσύνες ξέρω ότι ισχύει αυτό που είπες. Σου εύχομαι να μην πέσει ☺️

Κάνε μια χοριακη αύριο λογικά θα δείξει!εγω πάλι έχω πονάκια χαμηλά !σου ευχομαι ολόψυχα να είσαι με την ευλογία του Θεού και να σου πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Θα περιμένω νέα σου 

Τι κάνεις? Συνεχίζω να έχω δέκατα αλλά δεν πήγα για τεστ. Δεν έχω ούτε λιγο πρησμένη κοιλιά. Τίποτα απολύτως. Θα αφήσω δυο μέρες και θα κάνω ενα τεστ. Δε θέλω να παω και να απογοητευτω πάλι. Εσύ πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Τι κάνεις? Συνεχίζω να έχω δέκατα αλλά δεν πήγα για τεστ. Δεν έχω ούτε λιγο πρησμένη κοιλιά. Τίποτα απολύτως. Θα αφήσω δυο μέρες και θα κάνω ενα τεστ. Δε θέλω να παω και να απογοητευτω πάλι. Εσύ πως είσαι? 

Εγώ συνεχίζω με δέκατα αλλά σήμερα άρχισαν κάτι πονοκέφαλοι που είναι σημάδι ότι ίσως μου ερθει αύριο!εγω είμαι αρκετά πρησμένη !η περίοδος σου είναι σταθερή;θα περιμένω μεχρι αύριο για σίγουρα και μετά θα πάω 

Just now, Eλπε είπε:

Εγώ συνεχίζω με δέκατα αλλά σήμερα άρχισαν κάτι πονοκέφαλοι που είναι σημάδι ότι ίσως μου ερθει αύριο!εγω είμαι αρκετά πρησμένη !η περίοδος σου είναι σταθερή;θα περιμένω μεχρι αύριο για σίγουρα και μετά θα πάω 

Αν δεν ερθει αύριο θα κάνω ένα τεστ την Τετάρτη!εσυ παντως αν έχεις καθυστέρηση μπορείς να κανείς ένα τώρα λογικά θα δείξει αύριο πρωι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Εγώ συνεχίζω με δέκατα αλλά σήμερα άρχισαν κάτι πονοκέφαλοι που είναι σημάδι ότι ίσως μου ερθει αύριο!εγω είμαι αρκετά πρησμένη !η περίοδος σου είναι σταθερή;θα περιμένω μεχρι αύριο για σίγουρα και μετά θα πάω 

Αν δεν ερθει αύριο θα κάνω ένα τεστ την Τετάρτη!εσυ παντως αν έχεις καθυστέρηση μπορείς να κανείς ένα τώρα λογικά θα δείξει αύριο πρωι

Εγώ είμαι σταθερή, αντε μια φορα στο τόσο να μου ρθει μια μέρα πριν. Πριν ενα χρόνο ειχα 10 μερες καθηστερηση αλλα ειχα καφε υγρα και ηταν από το θυρεοειδη. Τωρα απο το θυρεοειδη σίγουρα δεν είναι πριν 20 μερες έκανα εξετάσεις και οι ορμονες μου ολες ηταν μια χαρά. Εχω παραγγείλει τεστακια ωορρηξίασ και εγκυμοσυνης και θα ρθουν την Πέμπτη (και που να τα παρήγγειλα τζαμπα) θα κάνω τότε. Αν και θεωρώ το clear blue και το self clear που έκανα πολυ αξιοπιστα. Ποιο πολύ φοβαμαι μηπως έγινε κάτι παλι και καταλήξει σε βιοχημικη (εχω δυο παθει) και γι'αυτο δε δείξανε τα τεστακια 

Link to comment
Share on other sites

@Maria2015 από ποια σελίδα τα πηρες;εγώ επειδή παίρνω ένα συγκεκριμένο χάπι Τετάρτη και Κυριακή πρέπει να είμαι σίγουρη για αυτό θα κάνω τεστ την Τετάρτη !δυστυχως μένω σε χωριό και δεν έχουμε μικροβιολογικό εδώ και πρέπει να πάω στο δίπλα χωριό για να κάνω χοριακη!εγω μετά το χειρουργείο σταθερή στις 29-30 μέρες!ο θυρεοειδής μου είναι ελεγχόμενος γιατί πρόσφατα πηγα στην γιατρό μου!παιρνω .χάπι κάθε μέρα. Το μόνο σύμπτωμα που με παραξένεψε είναι ότι έβγαλα αφθα στο στόμα πρωτη φορά στην ζωή μου!και τα δέκατα που φτάνουν μέχρι και 37,3..μήπως να κανείς ένα αύριο πρωί ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eλπε είπε:

@Maria2015 από ποια σελίδα τα πηρες;εγώ επειδή παίρνω ένα συγκεκριμένο χάπι Τετάρτη και Κυριακή πρέπει να είμαι σίγουρη για αυτό θα κάνω τεστ την Τετάρτη !δυστυχως μένω σε χωριό και δεν έχουμε μικροβιολογικό εδώ και πρέπει να πάω στο δίπλα χωριό για να κάνω χοριακη!εγω μετά το χειρουργείο σταθερή στις 29-30 μέρες!ο θυρεοειδής μου είναι ελεγχόμενος γιατί πρόσφατα πηγα στην γιατρό μου!παιρνω .χάπι κάθε μέρα. Το μόνο σύμπτωμα που με παραξένεψε είναι ότι έβγαλα αφθα στο στόμα πρωτη φορά στην ζωή μου!και τα δέκατα που φτάνουν μέχρι και 37,3..μήπως να κανείς ένα αύριο πρωί ;;

Απο το mother2be. Μου έχει πει η γιατρος να παρακολουθώ την ωορηξια μου και όντως με έχει βοηθήσει. Να κάνεις να είσαι σίγουρη. Θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Απο το mother2be. Μου έχει πει η γιατρος να παρακολουθώ την ωορηξια μου και όντως με έχει βοηθήσει. Να κάνεις να είσαι σίγουρη. Θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη καλύτερα 

Όποτε και οι δυο σε αναμονή!

Link to comment
Share on other sites

Παντως μην αγχώνεσαι  εγώ ήμουν έγκυος 2 φορές και δεν προλάβαμε τότε να ακούσουμε καρδούλα !τα έχασα πολύ νωρις!και ακόμη δεν έχω παιδί και είμαι 32!περσι έκανα χειρουργείο και έπρεπε να περιμένω 1 χρόνο...μόλις ξεκινήσαμε προσπάθειες και το μόνο που σκέφτομαι είναι να μην χασω ακόμη ένα!ειναι πολύ δύσκολο σε καταλαβαίνω!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Ακριβώς θα μας φαει το ανχος 

Εξάψεις έχεις;εγώ κοιμάμαι με ανοιχτά παράθυρα!ζεσταινομαι αρκετά εδώ και 4 μέρες!εξω βρέχει εντω μεταξύ και έχει 5 βαθμούς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...