Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Άγχος ή καθυστέρηση;


Recommended Posts

Just now, Maria2015 είπε:

Ναι εχω σταθερό κύκλο. Εκανα ενα 2 μερες πριν την καθηστερηση το clear blue με πρωινα ουρα και ενα self clear το απόγευμα με μια μέρα καθυστέρηση. Τελευταία επαφή ειχα στις 4/4 με τον άντρα μου 

Πόσο είσαι (εβδομάδων)? Πόσο ήταν η χοριακη σου? 

18 μερες απο την ωορρηξία , λόγω εξωσωματικής ξερω ακριβως και ειναι 1270 η χοριακη.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Εμενα κοριτσια ξεπρηστηκε  και το στήθος απο την προηγούμενη εβδομαδα, πονάει μονο οσο πονούσε. Και η θερμοκρασία μου έπεσε απο 37, 1 την προηγούμενη εβδομαδα στο 36,6 χτες . Η χοριακη σημερα ειναι θετική. Τοςο ασυμπτωτικη εγκυμοσυνη ουτε που το φανταζόμουν!

Ουαουυυ!!αρα τελικά τα πάντα είναι σχετικά!ειχες καθυστερηση;είχες κάνει κάποιο τεστ ενδιάμεσα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Ναι εχω σταθερό κύκλο. Εκανα ενα 2 μερες πριν την καθηστερηση το clear blue με πρωινα ουρα και ενα self clear το απόγευμα με μια μέρα καθυστέρηση. Τελευταία επαφή ειχα στις 4/4 με τον άντρα μου 

Πόσο είσαι (εβδομάδων)? Πόσο ήταν η χοριακη σου? 

Πιθανον το clear blue το εκανες νωρις

Ισως το self clear επρεπε με πρωινα ουρα

Ισως ηταν οριακα να φανουν, οποτε μπορεις να κανεις μια χοριακη για σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εμενα κοριτσια ξεπρηστηκε  και το στήθος απο την προηγούμενη εβδομαδα, πονάει μονο οσο πονούσε. Και η θερμοκρασία μου έπεσε απο 37, 1 την προηγούμενη εβδομαδα στο 36,6 χτες . Η χοριακη σημερα ειναι θετική. Τοςο ασυμπτωτικη εγκυμοσυνη ουτε που το φανταζόμουν!

καλα εγω με 4000 χοριακη κ τρεις μερες καθηστερηση δεv ειχα καταλαβει τιποτα ουτε καv το στηθος . αυτο αρχισε vα με ποvαει μετα τις 8000. κ οι εμετοι ηρθαv μετα Τηv 8η εβδομαδα. γεvικα για vα σε προλαβω γιατι θα χουφτωvεσε ξερω το στηθος ξεπρηζετε μετα τοv υπvο κ μεσα στηv μερα αρκετες φορες . Κ ξαvαπρηζετε κ μια ποvαει μια  οχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Ουαουυυ!!αρα τελικά τα πάντα είναι σχετικά!ειχες καθυστερηση;είχες κάνει κάποιο τεστ ενδιάμεσα;

Οχι λογικά θα μπορούσε να πει κάποιος οτι ήμουν με 4 μερες καθυστέρηση. Τεστ δεν εκανα.

Just now, linaa είπε:

καλα εγω με 4000 χοριακη κ τρεις μερες καθηστερηση δεv ειχα καταλαβει τιποτα ουτε καv το στηθος . αυτο αρχισε vα με ποvαει μετα τις 8000. κ οι εμετοι ηρθαv μετα Τηv 8η εβδομαδα. γεvικα για vα σε προλαβω γιατι θα χουφτωvεσε ξερω το στηθος ξεπρηζετε μετα τοv υπvο κ μεσα στηv μερα αρκετες φορες . Κ ξαvαπρηζετε κ μια ποvαει μια  οχι

Το βυζι ετσι ακριβως κανει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eλπε είπε:

@Maria2015 έκανα ένα τεστ βιάστηκα και βγήκε αρνητικό!δεκατα έχω ακόμη !θα πήγαινα για χοριακη αλλά χάσαμε την γιαγιά μου!ευχομαι να μας πεις ευχάριστα συντομα

Συλλυπητήριά κούκλα μου. Με τόσο φλατ κοιλιά δεν νομίζω, εδω θα είμαστε και θα προσπαθούμε μαζί τον άλλο μήνα. 

Just now, Maria2015 είπε:

Συλλυπητήριά κούκλα μου. Με τόσο φλατ κοιλιά δεν νομίζω, εδω θα είμαστε και θα προσπαθούμε μαζί τον άλλο μήνα. 

Α και η θερμοκρασία έπεσε λίγο, εχω 36.8

Just now, Maria2015 είπε:

Συλλυπητήριά κούκλα μου. Με τόσο φλατ κοιλιά δεν νομίζω, εδω θα είμαστε και θα προσπαθούμε μαζί τον άλλο μήνα. 

Α και η θερμοκρασία έπεσε λίγο, εχω 36.8

Α και μολις είδα και λίγο αίμα. Να ρθει να ησυχάσω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Συλλυπητήριά κούκλα μου. Με τόσο φλατ κοιλιά δεν νομίζω, εδω θα είμαστε και θα προσπαθούμε μαζί τον άλλο μήνα. 

Α και η θερμοκρασία έπεσε λίγο, εχω 36.8

ευχαριστω πολύ!ναι από ότι βλέπω πάμε για τον άλλο μήνα !μαζι προσπάθειες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria2015 είπε:

σταγονες σαν βλέννες το πρωί μια φορά και λιγο στο σερβιετάκι τώρα. Α και τα δέκατα ξανά ανεβηκαν .Τα υγρα είναι καλό ξέρω  

Επίσης πονάω χαμηλά αρκετά θα έλεγα!αν δεν ερθει έως Παρασκευή θα κάνω μια χοριακη για σίγουρα!τα δέκατα από το πρωί που ξυπνήσω μέχρι το άλλο πρωί ακόμη εκεί!τι να πω;;λες να κάναμε και οι δυο λάθος με τα τεστ;η να έγινε αργά η σύλληψη;;σηκώνω τα χέρια ψηλά!χχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

δεν ξέρω, όλα τα έχω δει αλλά δεν θέλω να ελπίζω. εγω πιο πολύ φοβάμαι για βιοχημική παρά για κανονική

Μήπως όμως καλό είναι να κανείς μια χοριακη μήπως και προλάβεις κάτι;εννοώ να σε βοηθήσει ο γιατρός σου με κάποια θεραπεία..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Μήπως όμως καλό είναι να κανείς μια χοριακη μήπως και προλάβεις κάτι;εννοώ να σε βοηθήσει ο γιατρός σου με κάποια θεραπεία..

ξέρω εγω , το σκέφτηκα και αυτο. Περίμενα κάτι τεστ σήμερα αλλά η acs τα αργησε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

ξέρω εγω , το σκέφτηκα και αυτο. Περίμενα κάτι τεστ σήμερα αλλά η acs τα αργησε πολύ

Αχ τι να πω θα μας φάει αυτή η αναμονή!απο την μια λέω άντε να ερθει να ησυχάσω!απο την άλλη δεν θέλω να ερθει να έχω το σποράκι !!ουτε εγώ ξέρω τι θέλω!νευρα!!πολλα νευρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...