Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Άγχος ή καθυστέρηση;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα!πως είμαστε σήμερα;;εγώ τα ίδια!δεκατα και πονάω αρκετά όμως χαμηλά!τοσες μέρες δεκατα είναι φυσιολογικό;κουράστηκα!αντε μα ερθει η ευλογημένη να ξεκινήσουμε ξανα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Καλημέρα!πως είμαστε σήμερα;;εγώ τα ίδια!δεκατα και πονάω αρκετά όμως χαμηλά!τοσες μέρες δεκατα είναι φυσιολογικό;κουράστηκα!αντε μα ερθει η ευλογημένη να ξεκινήσουμε ξανα

Τι κάνεις? Εγώ ήρθε περισσότερος πονος και πονάω και το απόγευμα έχω και δέκατα. Φοβάμαι μήπως πέρασα πάλι βιοχημικη κύηση και μετάνιωσα που δεν πήγα για εξέταση να ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Τι κάνεις? Εγώ ήρθε περισσότερος πονος και πονάω και το απόγευμα έχω και δέκατα. Φοβάμαι μήπως πέρασα πάλι βιοχημικη κύηση και μετάνιωσα που δεν πήγα για εξέταση να ξέρω 

Και εγώ συνεχίζω να πονάω αρκετά!ειδα ελάχιστη βλέννη με αίμα!μηπως να κανείς ένα τεστ;ίσως να προλάβεις με την βοήθεια του γιατρού!εχεις αίμα;δεκατα συνεχίζουν το ίδιο!

Δεν έχω καθόλου διάθεση!σημερα με ειδοποίησαν ότι πρέπει να κάνω ραδιενεργό ιώδιο!αυτο σημαίνει ότι πρέπει να μπει στοπ στην διαδικασία να κάνουμε παιδακι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Και εγώ συνεχίζω να πονάω αρκετά!ειδα ελάχιστη βλέννη με αίμα!μηπως να κανείς ένα τεστ;ίσως να προλάβεις με την βοήθεια του γιατρού!εχεις αίμα;δεκατα συνεχίζουν το ίδιο!

Δεν έχω καθόλου διάθεση!σημερα με ειδοποίησαν ότι πρέπει να κάνω ραδιενεργό ιώδιο!αυτο σημαίνει ότι πρέπει να μπει στοπ στην διαδικασία να κάνουμε παιδακι

Τώρα μου ήρθε αρκετό αίμα οπότε δεν θα δείξει πιστεύω. Δεν έχεις αφαιρέσει το θυρεοειδη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria2015 είπε:

Τώρα μου ήρθε αρκετό αίμα οπότε δεν θα δείξει πιστεύω. Δεν έχεις αφαιρέσει το θυρεοειδη? 

Τον έχω αφαιρέσει πριν 1 χρόνο !τωρα με ειδοποίησαν ότι πρέπει να λάβω συμπληρωματικό ιώδιο για να μην υπάρχει στο μέλλον κάποιο πρόβλημα..όποτε τέρμα οι προσπάθειες για έναν χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Τον έχω αφαιρέσει πριν 1 χρόνο !τωρα με ειδοποίησαν ότι πρέπει να λάβω συμπληρωματικό ιώδιο για να μην υπάρχει στο μέλλον κάποιο πρόβλημα..όποτε τέρμα οι προσπάθειες για έναν χρόνο!

Λυπάμαι. Κάθε εμπόδιο για καλό λένε. Κάνε υπομονή, θα περάσει ο καιρός χωρις να το καταλάβεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Λυπάμαι. Κάθε εμπόδιο για καλό λένε. Κάνε υπομονή, θα περάσει ο καιρός χωρις να το καταλάβεις 

Περίμενα 1 χρόνο για να ερθει η στιγμή αυτή και τώρα άλλον εναν χρονο

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2020 at 5:12 ΜΜ, Eλπε είπε:

Περίμενα 1 χρόνο για να ερθει η στιγμή αυτή και τώρα άλλον εναν χρονο

Ένα παιδάκι αυτό που έχει κυρίως ανάγκη είναι να είναι καλά οι γονείς του, στην προκειμένη εσύ, φρόντισε την υγεία σου και έπειτα όλα θα έρθουν!

Καλή δύναμη σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Ένα παιδάκι αυτό που έχει κυρίως ανάγκη είναι να είναι καλά οι γονείς του, στην προκειμένη εσύ, φρόντισε την υγεία σου και έπειτα όλα θα έρθουν!

Καλή δύναμη σου εύχομαι!

Σίγουρα!απλα ευχομαι να είναι το τελευταίο γιατί έχω κουραστεί !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Eλπε είπε:

Σίγουρα!απλα ευχομαι να είναι το τελευταίο γιατί έχω κουραστεί !

Καταλαβαίνω αυτού του είδους την κούραση, το περνούσα πέντε χρόνια μέχρι να έρθει ο γιος μου, έχεις δίκιο που νιώθεις έτσι, πραγματικά σε καταλαβαίνω.

Να σκέφτεσαι πως πάνω από όλα πρέπει να είσαι υγιής και πως κάθε μέρα που περνάει σε φέρνει λιγο πιο κοντά στον στόχο σου. Αυτό τον χρόνο κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν και σε γεμίζουν, δώσε χρόνο στον εαυτό σου να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα, ένας χρόνος αναμονής θα περάσει γρήγορα....άλλωστε αυτό που θα έρθει μετά θα μείνει για το υπόλοιπο της ζωής σου.


 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Καταλαβαίνω αυτού του είδους την κούραση, το περνούσα πέντε χρόνια μέχρι να έρθει ο γιος μου, έχεις δίκιο που νιώθεις έτσι, πραγματικά σε καταλαβαίνω.

Να σκέφτεσαι πως πάνω από όλα πρέπει να είσαι υγιής και πως κάθε μέρα που περνάει σε φέρνει λιγο πιο κοντά στον στόχο σου. Αυτό τον χρόνο κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν και σε γεμίζουν, δώσε χρόνο στον εαυτό σου να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα, ένας χρόνος αναμονής θα περάσει γρήγορα....άλλωστε αυτό που θα έρθει μετά θα μείνει για το υπόλοιπο της ζωής σου.

Σ ευχαριστω για τα καλά σου λόγια!μακαρι να τελειώσει όλο αυτό γιατί ταλαιπωρούμε 3χρονια από γιατρό σε γιατρό!τον οκτωμβριο παντρεύτηκα Και είπαμε να βάλουμε μπρος αλλά πάλι εμπόδιο!ας είναι το θέλημα του θεού!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια, είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα να σας παρουσιάσω τη δική μου κατάσταση.. ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα.. Λοιπόν αυτό τον μήνα με τον σύντροφό είχαμε αρκετές επαφές. Συγκεκριμένα έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημέρες και είχαμε επαφές 6,12,14,16,18,20,24,25, 27,29η μέρα.. Την εβδομάδα της ωορρηξίας το στήθος μου πρήστηκε και παρέμεινε πρησμένο μέχρι σήμερα.. αλλά πολύ πρησμένο, με πονάει και στο πλάι..και με ενοχλεί κάποιες φορές το σουτιέν.. την 18η μέρα του κύκλου μετά από επαφή είδα καφέ μπεζ υγρά και τέλος.. Την Τετάρτη πάλι το ίδιο στο σκούπισμα, χθες Πέμπτη που περίμενα την περίοδο καφέ μπεζ που και που και λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά πολύ ανοιχτόχρωμο... Σήμερα μια μέρα μετά τίποτα.. Είχα κάνει τεστ εγκυμοσύνης αλλά πριν την καθυστέρηση και έδειξε αρνητικό...Έχει συμβεί σε καμία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα να σας παρουσιάσω τη δική μου κατάσταση.. ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα.. Λοιπόν αυτό τον μήνα με τον σύντροφό είχαμε αρκετές επαφές. Συγκεκριμένα έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημέρες και είχαμε επαφές 6,12,14,16,18,20,24,25, 27,29η μέρα.. Την εβδομάδα της ωορρηξίας το στήθος μου πρήστηκε και παρέμεινε πρησμένο μέχρι σήμερα.. αλλά πολύ πρησμένο, με πονάει και στο πλάι..και με ενοχλεί κάποιες φορές το σουτιέν.. την 18η μέρα του κύκλου μετά από επαφή είδα καφέ μπεζ υγρά και τέλος.. Την Τετάρτη πάλι το ίδιο στο σκούπισμα, χθες Πέμπτη που περίμενα την περίοδο καφέ μπεζ που και που και λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά πολύ ανοιχτόχρωμο... Σήμερα μια μέρα μετά τίποτα.. Είχα κάνει τεστ εγκυμοσύνης αλλά πριν την καθυστέρηση και έδειξε αρνητικό...Έχει συμβεί σε καμία;

Καλημέρα! Εγώ δεν είχα καθόλου καφέ ή ροζ κλπ αλλά πολλές κοπέλες λένε ότι είχαν! Αν κάνεις ένα τεστ τώρα σίγουρα θα δείξει.. Εγώ τη μέρα που περίμενα περίοδο έκανα τεστ γιατί είχα πολύ πρησμένο στήθος και δεν αισθανόμουν και καλά και βγήκε θετικότατο απόγευμα κιόλας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα να σας παρουσιάσω τη δική μου κατάσταση.. ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα.. Λοιπόν αυτό τον μήνα με τον σύντροφό είχαμε αρκετές επαφές. Συγκεκριμένα έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημέρες και είχαμε επαφές 6,12,14,16,18,20,24,25, 27,29η μέρα.. Την εβδομάδα της ωορρηξίας το στήθος μου πρήστηκε και παρέμεινε πρησμένο μέχρι σήμερα.. αλλά πολύ πρησμένο, με πονάει και στο πλάι..και με ενοχλεί κάποιες φορές το σουτιέν.. την 18η μέρα του κύκλου μετά από επαφή είδα καφέ μπεζ υγρά και τέλος.. Την Τετάρτη πάλι το ίδιο στο σκούπισμα, χθες Πέμπτη που περίμενα την περίοδο καφέ μπεζ που και που και λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά πολύ ανοιχτόχρωμο... Σήμερα μια μέρα μετά τίποτα.. Είχα κάνει τεστ εγκυμοσύνης αλλά πριν την καθυστέρηση και έδειξε αρνητικό...Έχει συμβεί σε καμία;

Αρκετές επαφές? Δεν τον άφησες να ξεκουραστεί κ λίγο ο άνθρωπος χαχαχα:D

Οπως σου είπε κ η Φραουλινο πολλές κοπέλες έχουν καφέ ή ροζ υγρά όταν γίνεται η εμφύτευση του ωαρίου οπότε εύχομαι να είναι αυτό :) κάνε ξανά ένα τεστακι ή για στανταρ αποτελέσματα μια χοριακη σε κάποιο μικροβιολογικό της γειτονιάς σου,10€-15€ έχει περίπου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...