Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Άγχος ή καθυστέρηση;


Recommended Posts

Just now, Tzoe είπε:

Κορίτσια γειά σας μου έδωσε να παίρνω φολικο οξύ και την τριτη που θα μας έρθει να ξανακάνω χοριακη κ θα παω μετά στην γυναικολόγο!!!! 

Καλησπέρα και καλή και τελειωμένη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Πόσο ήταν η χοριακη σου?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Υπέροχη!!!! Με το καλό!!! Φολικό οξύ καλά έκανε και σου έδωσε!!! Πολλές κοπέλες παίρνουν !!!!!

Επίσης μου είπε να κόψω κι κάπνισμα διότι Καπνίζα πριν, φυσικά κ το έκοψα βέβαια είναι δύσκολο!!! Μου είπε την αλλη Τρίτη να ξανά κάνω χοριακη και προγεστερονη αν το λέω σωστά!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzoe είπε:

Επίσης μου είπε να κόψω κι κάπνισμα διότι Καπνίζα πριν, φυσικά κ το έκοψα βέβαια είναι δύσκολο!!! Μου είπε την αλλη Τρίτη να ξανά κάνω χοριακη και προγεστερονη αν το λέω σωστά!!! 

Μια χαρά κοπέλα μου,σιγά σιγά θα σε στείλει να σου πάρουν κ άλλο αίμα για καμιά 15αρια εξετάσεις :P και ουρά κ πιθανόν να σου γράψει να πίνεις κ σίδηρο ανάλογα τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

Όλα θα γίνουν..κάνε ο,τι σε καθοδηγεί ο γιατρός σου,ο πρώτος μήνας είναι λίγο τρέξιμο με εξετάσεις κτλ μετά 1 φορά το μήνα ο υπέρηχος σου καλώς εχόντων των πραγμάτων :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tzoe είπε:

Επίσης μου είπε να κόψω κι κάπνισμα διότι Καπνίζα πριν, φυσικά κ το έκοψα βέβαια είναι δύσκολο!!! Μου είπε την αλλη Τρίτη να ξανά κάνω χοριακη και προγεστερονη αν το λέω σωστά!!! 

Ναι μια χαρά το λες!!!!!! Καλά θα κάνεις να μειώσεις όσο γίνεται το τσιγάρο κι αν γίνεται να το κόψεις τελείως ακόμα καλύτερα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzoe είπε:

Κορίτσια σε σχέση με το τσιγάρο έχω καπνίσει 2 τσιγάρα σήμερα!! Έχω άγχος βέβαια για τ; επόμενα βήματα 

Όλα θα γίνουν..κ εμένα το πρώτο μου είναι μη νομίζεις..αλλά από όταν το είδα στην αυχενική διαφάνεια (τον 3ο μήνα μια εξέταση που δείχνει αν θα έχει το παιδί κάποιο σύνδρομο πχ ντάουν) κ από μια ασχηματιστη μαύρη κουκίδα που ήταν τους προηγούμενους 2 μήνες είχε γίνει πλέον παιδάκι ΚΑΝΟΝΙΚΟ τρελάθηκα αλλά επίσης συνειδητοποίησα πως ναι είμαι εγκυος,είναι καλά το παιδί μου δόξα το Θεό κ όλα θα γίνουν σιγά σιγά.. :-)

Το πρώτο σοκ είναι στον πρώτο υπέρηχο που ακούς τη καρδουλσ του..

υγ: οκ είναι 2 τσιγάρα τη μέρα για αρχή,ελπίζω να το κόψεις τελείως κ για το νινι αλλά κ για εσένα!! Ευτυχώς εγώ το είχα κοψει 6 μήνες πριν μείνω έγκυος..

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να το κόψω τελείως τώρα τουλάχιστον στην εγκυμοσύνη!! Δεν θέλω να ρισκάρω τπτ!! Θα πάω κ από βδομάδα να με δει και ευελπιστώ στα καλύτερα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ!!μετα από παρά πολλές περιπέτειες υγείας με χειρουργεία και πολλά παρά πολλά χάπια ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου για μπεμπέ!!δεν έχω άγχος!!το μόνο μου άγχος είναι ότι στο παρελθόν με τον προηγούμενο σύντροφο μου είχα 2 αποβολές φυσικές!!με τον άντρα μου τώρα ξεκινήσαμε για παιδάκι και σε 3 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω!λογω του ότι παίρνω κάποια χάπια πρέπει να ελέγχω αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ώστε να το κόψω αμέσως το χάπι!προχθες είχα ένα αρντητικοτατο τεστ εγκυμοσύνης!!λετε να υπάρχει πιθανότητα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ!!μετα από παρά πολλές περιπέτειες υγείας με χειρουργεία και πολλά παρά πολλά χάπια ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον άντρα μου για μπεμπέ!!δεν έχω άγχος!!το μόνο μου άγχος είναι ότι στο παρελθόν με τον προηγούμενο σύντροφο μου είχα 2 αποβολές φυσικές!!με τον άντρα μου τώρα ξεκινήσαμε για παιδάκι και σε 3 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω!λογω του ότι παίρνω κάποια χάπια πρέπει να ελέγχω αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ώστε να το κόψω αμέσως το χάπι!προχθες είχα ένα αρντητικοτατο τεστ εγκυμοσύνης!!λετε να υπάρχει πιθανότητα;

Καλησπέρα! Καλύτερα αν θες να ελέγχεις από νωρίς την πιθανότητα εγκυμοσύνης να πηγαίνεις για μια εξέταση αίματος γιατί δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι τα τεστ πριν την καθυστέρηση!! Εμένα ήταν αχνό θετικό το τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης ενώ από άλλες κοπέλες έχω ακούσει να βγαίνει αρνητικό μέχρι και μία βδομάδα μετά ενώ είναι έγκυες!! 

Όσο για τις αποβολές που λες δεν ξέρω τι ακριβώς είχε συμβεί αλλά δεν χρειάζεται απαραίτητα να ανησυχείς, τις περισσότερες φορές είναι απλά τυχαίο γεγονός και δεν υπάρχει κάποιος ιατρικός λόγος! Ο γιατρός σου τι σου λέει; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα! Καλύτερα αν θες να ελέγχεις από νωρίς την πιθανότητα εγκυμοσύνης να πηγαίνεις για μια εξέταση αίματος γιατί δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι τα τεστ πριν την καθυστέρηση!! Εμένα ήταν αχνό θετικό το τεστ την πρώτη μέρα καθυστέρησης ενώ από άλλες κοπέλες έχω ακούσει να βγαίνει αρνητικό μέχρι και μία βδομάδα μετά ενώ είναι έγκυες!! 

Όσο για τις αποβολές που λες δεν ξέρω τι ακριβώς είχε συμβεί αλλά δεν χρειάζεται απαραίτητα να ανησυχείς, τις περισσότερες φορές είναι απλά τυχαίο γεγονός και δεν υπάρχει κάποιος ιατρικός λόγος! Ο γιατρός σου τι σου λέει; 

Καλημέρα,ο γιατρός μου από την στιγμή που έχω αφαιρέσει τον θυρεοειδή και είναι όλα ρυθμισμένα δεν βρίσκει κάποιο πρόβλημα!το μόνο που μας ταλαιπωρεί είναι ο τράχηλος γιατί παλαιότερα είχα κάνει loop τραχήλου και ήταν όλα πολύ καθαρά!αργοτερα όμως λόγω του αφαίρεσα τον θυρεοειδή μου και έπεσε η άμυνα του οργανισμού εμφανίστηκαν ξανά κάποιες αλλοιώσεις στον τράχηλο.αν και μου επιβεβαίωσε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και δεν μπορεί να σταματήσει μια εγκυμοσύνη για αυτό !ευχομαι να ερθει μια εγκυμοσύνη γιατί έχω περάσει πολλά με την υγεία μου και θέλω να νιώσω ηρεμη επιτέλους κρατώντας ένα αγγελούδι στη αγκαλιά μου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Καλημέρα,ο γιατρός μου από την στιγμή που έχω αφαιρέσει τον θυρεοειδή και είναι όλα ρυθμισμένα δεν βρίσκει κάποιο πρόβλημα!το μόνο που μας ταλαιπωρεί είναι ο τράχηλος γιατί παλαιότερα είχα κάνει loop τραχήλου και ήταν όλα πολύ καθαρά!αργοτερα όμως λόγω του αφαίρεσα τον θυρεοειδή μου και έπεσε η άμυνα του οργανισμού εμφανίστηκαν ξανά κάποιες αλλοιώσεις στον τράχηλο.αν και μου επιβεβαίωσε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και δεν μπορεί να σταματήσει μια εγκυμοσύνη για αυτό !ευχομαι να ερθει μια εγκυμοσύνη γιατί έχω περάσει πολλά με την υγεία μου και θέλω να νιώσω ηρεμη επιτέλους κρατώντας ένα αγγελούδι στη αγκαλιά μου

Και εγώ στο εύχομαι κορίτσι μου το συντομότερο!! Αφού ο γιατρός σου λέει ότι δεν επηρεάζει θα έχει δίκιο οπότε μην ανησυχείς και μη φοβάσαι λόγω των προηγούμενων! Να είσαι χαλαρή, να ελέγχεις με μία χοριακη σχετικά νωρίς αν είσαι έγκυος, λόγω του φαρμάκου που είπες (χωρίς να σου γίνει εμμονή) και όλα θα πάνε μια χαρά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...