Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Άγχος ή καθυστέρηση;


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Και εγώ στο πρώτο μου είμαι..27 χρονών..

Αγάπη μου το σε ποιον θα το πεις είναι καθαρά δικό σου θέμα. Ο μόνος που οφείλεις να τον ενημερώσεις εξ αρχής είναι ο πατέρας κ μαζί αποφασίζετε ποτέ κ σε ποιον θα το πείτε! 

Κ εγώ 4.5 μήνες που είμαι έγκυος συμμετέχω εδώ στο φόρουμ κ έχω εκπλαγεί με το πόσο καλά παιδιά (εκτός της ομαδαρας μου "μανουλες Οκτωβρίου 2020)υπάρχουν εδώ μέσα κ πρόθυμα να απαντήσουν σε κάθε απορία σου κ να είναι κοντά σου σε όλο σου το ταξίδι.. οπότε ρωτά ότι θες οπότε θες,πάντα κάποια θα είναι εδώ!!

Θέλω να μιλάμε γενικά με όσα κορίτσια είναι πρόθυμα κια θέλουν φυσικά. Είμαι 24 όσο ητνα κ η μητέρα μου όταν έμαθε ότι είναι σε εμένα έγκυος. Βέβαια επειδή λόγο των καταστάσεων δεν έχουμε παντρευτει ακόμα με τονν σύντροφο μου είναι λίγο κάπως η μητέρα μου με τη ν εγκυμοσύνη. Σε ευχαριστώ πολύ για όλδε τις απαντήσεις σου και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπεμπέ σου με έναν πόνο και προπάντων να είναι υγηις!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tzoe είπε:

Θέλω να μιλάμε γενικά με όσα κορίτσια είναι πρόθυμα κια θέλουν φυσικά. Είμαι 24 όσο ητνα κ η μητέρα μου όταν έμαθε ότι είναι σε εμένα έγκυος. Βέβαια επειδή λόγο των καταστάσεων δεν έχουμε παντρευτει ακόμα με τονν σύντροφο μου είναι λίγο κάπως η μητέρα μου με τη ν εγκυμοσύνη. Σε ευχαριστώ πολύ για όλδε τις απαντήσεις σου και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπεμπέ σου με έναν πόνο και προπάντων να είναι υγηις!!!! 

Είστε καιρό με τον άντρα σου? Δουλεύει εκείνος? Μένετε μαζί? Εκείνος θα ήθελε να κρατήσετε το παιδί? (Σόρρυ για τη μίνι ανάκριση απλά για να βοιδοσκοπισω τη κατάσταση..)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Είστε καιρό με τον άντρα σου? Δουλεύει εκείνος? Μένετε μαζί? Εκείνος θα ήθελε να κρατήσετε το παιδί? (Σόρρυ για τη μίνι ανάκριση απλά για να βοιδοσκοπισω τη κατάσταση..)

Είμαστε ναι καιρό, ναι δουλεύουμε και οι 2 μας τώρα ψάχνουμε σπιτι γιατί δυχτυχως έχω που μένουμε οι ΜΚΟ έχουν πάρει δυχτυχως όλα τα σπίτια και όσα κοιτάξαμε ήταν σε μαύρο χαλί. Δεν υπάρχει πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzoe είπε:

Είμαστε ναι καιρό, ναι δουλεύουμε και οι 2 μας τώρα ψάχνουμε σπιτι γιατί δυχτυχως έχω που μένουμε οι ΜΚΟ έχουν πάρει δυχτυχως όλα τα σπίτια και όσα κοιτάξαμε ήταν σε μαύρο χαλί. Δεν υπάρχει πρόβλημα 

Ε μόλις με το καλό μπείτε κ στο σπίτι σας κ εφόσον είστε καιρό μαζί θα το ξεπεράσει η μαμα σου..μανάδες ειναι μωρεεε γκρίνια γκρίνια αλλά σε όλα δίπλα μας,μη ψαρωνεις :-) απλα θέλουν το καλύτερο!!  Εμένα μου έλεγε μη βιαστεις να παντρευτείς μη κάνεις νωρίς παιδιά κτλ..παντρεύτηκα στα 26 μου μετά από 5 χρόνια σχέση με συγκατοίκηση βέβαια όλα τα χρόνια κ ήταν η πρώτη που έσερνε το χορό στο γάμο από τη χαρά της!!

Μετά μη κάνεις παιδί γρήγορα,ζήστε τη ζωή σας κι άλλο κ τώρα που έμεινα έγκυος είναι η πρώτη που θα με πάρει κάθε μέρα να δει πως είμαι κ που σε κάθε υπέρηχο να της στείλω φωτό το νινι :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε μόλις με το καλό μπείτε κ στο σπίτι σας κ εφόσον είστε καιρό μαζί θα το ξεπεράσει η μαμα σου..μανάδες ειναι μωρεεε γκρίνια γκρίνια αλλά σε όλα δίπλα μας,μη ψαρωνεις :-) απλα θέλουν το καλύτερο!!  Εμένα μου έλεγε μη βιαστεις να παντρευτείς μη κάνεις νωρίς παιδιά κτλ..παντρεύτηκα στα 26 μου μετά από 5 χρόνια σχέση με συγκατοίκηση βέβαια όλα τα χρόνια κ ήταν η πρώτη που έσερνε το χορό στο γάμο από τη χαρά της!!

Μετά μη κάνεις παιδί γρήγορα,ζήστε τη ζωή σας κι άλλο κ τώρα που έμεινα έγκυος είναι η πρώτη που θα με πάρει κάθε μέρα να δει πως είμαι κ που σε κάθε υπέρηχο να της στείλω φωτό το νινι :-)

Χαχα φαντάζομαι μωρέ. Προφανώς κ θέλουν το καλό μας το γνωρίζω κ το καταλαβαίνω. Μανάδες είναι κ θα είναι πάντα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tzoe είπε:

Χαχα φαντάζομαι μωρέ. Προφανώς κ θέλουν το καλό μας το γνωρίζω κ το καταλαβαίνω. Μανάδες είναι κ θα είναι πάντα!!! 

Το τεστ μαρή το έκανες η θα μας σκάσεις?

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Χαχα κ εγώ μπήκα να δω νέα αλλά μπαααααααα!!!! :P

Εγώ έχω 2 παιδάκια.. Όπως είπαν κ τα κορίτσια στους γονείς δεν χρειάζεται να πεις κάτι για την καθυστέρηση.. Αν είσαι τότε θα αποφασίσεις αν θες να το πεις κατευθείαν η να περιμένεις λίγο να πας κ στο γιατρό!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Χαχα κ εγώ μπήκα να δω νέα αλλά μπαααααααα!!!! :P

Εγώ έχω 2 παιδάκια.. Όπως είπαν κ τα κορίτσια στους γονείς δεν χρειάζεται να πεις κάτι για την καθυστέρηση.. Αν είσαι τότε θα αποφασίσεις αν θες να το πεις κατευθείαν η να περιμένεις λίγο να πας κ στο γιατρό!!

Άσε παιδί μου,μέχρι να μας πει τούτη δω αν είναι η όχι εμείς θα έχουμε γεννήσει κ θα πηγαίνουμε για το 2ο χαχαχαχα

Μωρέ ας είναι καλά το κορίτσι κ ας κάνει οπότε θέλει το τεστ! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Tzoe Σου εύχομαι να είσαι  εγκυος!!! Όσο για τους γονείς σου δε χρειάζεται να τους πεις κάτι ακόμα κάνε το τεστ πρώτα και μετά βλέπεις. Εγώ μόλις εγινα 28 και έχω έναν μπεμπακο τριων μηνών. Και εμένα η μαμά μου μου ελεγε να περιμένω  αλλά όταν γεννήθηκε το μωρό δε ξεκολλουσε από πάνω του και τωρα με τη καραντίνα έχει φρικάρει γιατί δε μπορεί να έρθει να τον δει

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άσε παιδί μου,μέχρι να μας πει τούτη δω αν είναι η όχι εμείς θα έχουμε γεννήσει κ θα πηγαίνουμε για το 2ο χαχαχαχα

Μωρέ ας είναι καλά το κορίτσι κ ας κάνει οπότε θέλει το τεστ! 

Κορίτσια μου γειά σας. Έκανα το. Τεστ και βγήκε θετικό.. Ακόμα ααα τρεμωωω :o

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stelloudia είπε:

Συγχαρητήρια!!! Να εχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, να χαίρεσαι το μωράκι σου με υγεία κ ότι επιθυμεί να το έχει στην ζωη του.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzoe said:

Κορίτσια μου γειά σας. Έκανα το. Τεστ και βγήκε θετικό.. Ακόμα ααα τρεμωωω :o

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να πας αύριο πρωί να κάνεις μια χοριακη να το επιβεβαιώσεις...έπειτα να μιλήσεις με το γιατρό σου(λογικά θα σε στείλει παρασκευή για επαναληπτική ώστε να δει αν αναβαινει φυσιολογικά) αν η χοριακη σου δε πάει πάνω από 1500 δεν μπορεί να δει κάτι στον υπέρηχο!!

Άποψη μου μιας κ είμαι καμένη! Καταβαινω τον ενθουσιασμό μα περιοριστειτε στο να το πείτε το πολύ σε γονείς....εγώ σε επόμενη κύηση ούτε σε γονείς θα το πω....

Εύχομαι να πάνε οοοοολα καλά κ να έχεις μια τελειομηνη κύηση! 

ΥΓ αν δεν έχεις γιατρό που να εμπιστεύεσαι μπορώ να σ δοσω πληροφορία για τον δικό μου(εφόσον είσαι Αθήνα η κάπου κοντά)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Peggy87 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να πας αύριο πρωί να κάνεις μια χοριακη να το επιβεβαιώσεις...έπειτα να μιλήσεις με το γιατρό σου(λογικά θα σε στείλει παρασκευή για επαναληπτική ώστε να δει αν αναβαινει φυσιολογικά) αν η χοριακη σου δε πάει πάνω από 1500 δεν μπορεί να δει κάτι στον υπέρηχο!!

Άποψη μου μιας κ είμαι καμένη! Καταβαινω τον ενθουσιασμό μα περιοριστειτε στο να το πείτε το πολύ σε γονείς....εγώ σε επόμενη κύηση ούτε σε γονείς θα το πω....

Εύχομαι να πάνε οοοοολα καλά κ να έχεις μια τελειομηνη κύηση! 

ΥΓ αν δεν έχεις γιατρό που να εμπιστεύεσαι μπορώ να σ δοσω πληροφορία για τον δικό μου(εφόσον είσαι Αθήνα η κάπου κοντά)

Κορίτσι σε ευχαριστώ πολύ, ναι θα πάω να κάνω μια χοριακη να δω που βρισκόμαστε, θα το πούμε στους δικούς μας αν βεβαιωθούμε πως όλα είναι καλά και ύστερα!! Δυχτυχως ζωω στην Λέσβο!!! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzoe είπε:

Κορίτσια μου γειά σας. Έκανα το. Τεστ και βγήκε θετικό.. Ακόμα ααα τρεμωωω :o

Αλιλουιαααα!!!! Μπράβο κοπέλα μου!! Ξέρω είναι σοκ στην αρχή ειδικά αν δε το κάνατε κ τελείως συνειδητά αλλααααα οι ελεύθερες επαφές αυτά έχουν :-)

το είπες στον σύντροφό σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...