Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Άγχος ή καθυστέρηση;


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Αλιλουιαααα!!!! Μπράβο κοπέλα μου!! Ξέρω είναι σοκ στην αρχή ειδικά αν δε το κάνατε κ τελείως συνειδητά αλλααααα οι ελεύθερες επαφές αυτά έχουν :-)

το είπες στον σύντροφό σου?

Ο Γιάννης έχει αυτό το χαζούλη χαμόγελο ακόμα μετά από τόσες ώρες!!! :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα τον βρείτε τον τρόπο σας :-)

Μη σε αγχωνει τίποτε αρκεί να είστε οκ δύο σας καλά!! Μέχρι να πάει στο γιατρό όχι ωμά αυγά κ ψαρικα (σούσι,μύδια κτλ),πολύ καλό πλύσιμο στα λαχανικά Μ φρούτα λόγω σαλμονέλας,όχι μαλακά τυριά (τύπου ανθότυρο)κ όλα τα κρέατα καλοψημενα!

Εννοείται δε σηκώνεις βάρος.κα πάρε οπωσδήποτε Φολικό οξύ από ένα φαρμακείο πχ το felicin δίνουν συνηθως..ειναι καθαρή βιταμίνη ψάξε στο ίντερνετ να μάθεις γ αυτό ή ρωτά τη φαρμακοποιό,όλες μας περνούμε γτ συμβάλει στη καλή ανάπτυξη του παιδιού!!

κατα τ αλλά απόλαυσε το!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Θα τον βρείτε τον τρόπο σας :-)

Μη σε αγχωνει τίποτε αρκεί να είστε οκ δύο σας καλά!! Μέχρι να πάει στο γιατρό όχι ωμά αυγά κ ψαρικα (σούσι,μύδια κτλ),πολύ καλό πλύσιμο στα λαχανικά Μ φρούτα λόγω σαλμονέλας,όχι μαλακά τυριά (τύπου ανθότυρο)κ όλα τα κρέατα καλοψημενα!

Εννοείται δε σηκώνεις βάρος.κα πάρε οπωσδήποτε Φολικό οξύ από ένα φαρμακείο πχ το felicin δίνουν συνηθως..ειναι καθαρή βιταμίνη ψάξε στο ίντερνετ να μάθεις γ αυτό ή ρωτά τη φαρμακοποιό,όλες μας περνούμε γτ συμβάλει στη καλή ανάπτυξη του παιδιού!!

κατα τ αλλά απόλαυσε το!!

Εξαρχής δεν έτρωγα ψαρικά κλπ πολλά στην ζωη μου. Τρελενομαι για λαχανικά κ φρούτα εννοείται καλό πλύσιμο. Ναι κάτι μου είπε μια φίλη που είναι κ αυτή έγκυος τωρα. Θα πάω να κάνω μια χοριακη αύριο αλλά επειδή το έψαξα είμαι μάλλον 5 εβδομάδων!!! :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tzoe είπε:

Ο Γιάννης έχει αυτό το χαζούλη χαμόγελο ακόμα μετά από τόσες ώρες!!! :rolleyes:

Να το απολαυσεις είναι ωραία στιγμη. Μέχρι να πας στον γιατρό πρόσεχε λιγο τι τρως όχι απ'εξω, λαχανικά και φρούτα πλύσιμο με ξυδι( λογως σαλμονελας), πολύ προσοχή το κοτόπουλο να είναι καλά μαγειρεμένο, όχι θαλασσινά(γαριδες,μύδια κλπ.), και από ψάρια όχι τόνο,ξιφια,σολωμο. Προσοχή τα αυγά όχι μελατα ή ωμα και τέλος όχι γλυκά που περιέχουν ωμά αυγά οπως τυραμισου. 

Και ξεκινα filicine όπως σου είπε και η @Renez βοηθάει στην ανάπτυξη του νευρικού συστήματος του μωρού.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Να το απολαυσεις είναι ωραία στιγμη. Μέχρι να πας στον γιατρό πρόσεχε λιγο τι τρως όχι απ'εξω, λαχανικά και φρούτα πλύσιμο με ξυδι( λογως σαλμονελας), πολύ προσοχή το κοτόπουλο να είναι καλά μαγειρεμένο, όχι θαλασσινά(γαριδες,μύδια κλπ.), και από ψάρια όχι τόνο,ξιφια,σολωμο. Προσοχή τα αυγά όχι μελατα ή ωμα και τέλος όχι γλυκά που περιέχουν ωμά αυγά οπως τυραμισου. 

Και ξεκινα filicine όπως σου είπε και η @Renez βοηθάει στην ανάπτυξη του νευρικού συστήματος του μωρού.

 

Κατάλαβα, είναι αρκετά πράγματα που πρέπει να προσέχω έτσι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tzoe είπε:

Κατάλαβα, είναι αρκετά πράγματα που πρέπει να προσέχω έτσι; 

Θέλει προσοχή αρκετή η διατροφή σου για να εισαι και εσύ και το μωράκι σου υγιείς. Πίστεψε με αξίζει εγώ είχα υπερεμεση στην εγκυμοσύνη έκανα 15-20 εμετούς την ημέρα μέχρι που γέννησα και θα το ξανακανα με κλειστά μάτια, μόλις είδα το μωρό μου τα ξέχασα όλα. Ότι απορία έχεις και μπορώ να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Άσε παιδί μου,μέχρι να μας πει τούτη δω αν είναι η όχι εμείς θα έχουμε γεννήσει κ θα πηγαίνουμε για το 2ο χαχαχαχα

Μωρέ ας είναι καλά το κορίτσι κ ας κάνει οπότε θέλει το τεστ! 

Χαχα άσε μην το συζητάς!!!!

Άσχετο αλλά με ένα πόνο... Σε ποια εβδομάδα είσαι?

4 ώρες πρίν, Tzoe είπε:

Κορίτσια μου γειά σας. Έκανα το. Τεστ και βγήκε θετικό.. Ακόμα ααα τρεμωωω :o

Ωωωω τέλεια τώρα το διάβασα, συγχαρητήρια!!!!!!! Μια καλή κ τελειομηνη κύηση σου εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Χαχα άσε μην το συζητάς!!!!

Άσχετο αλλά με ένα πόνο... Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Ωωωω τέλεια τώρα το διάβασα, συγχαρητήρια!!!!!!! Μια καλή κ τελειομηνη κύηση σου εύχομαι!!

14 εβδομαδων είμαι κ 5 ημερών.. 4.5 μηνών περίπου δλδ..εσύ? :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

14 εβδομαδων είμαι κ 5 ημερών.. 4.5 μηνών περίπου δλδ..εσύ? :-)

Άντε μια χαρά, σε κανένα μήνα περίπου θα αρχίσεις να νιώθεις κ το μωράκι σου!!

Εγώ δεν είμαι έγκυος. Έχω ένα κοριτσάκι 3 χρόνων κ λίγο κ ένα αγοράκι σχεδόν 11 μηνών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγχαρητήρια @Tzoe! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Βρες ένα γιατρό εκεί στη Λέσβο αν δεν έχεις ήδη ή ρωτά καμία φίλη σου να σου πει που πάει. Κ παρτον άμεσα τηλέφωνο να σε καθοδηγήσει! Επίσης λογικά θα εισαι μαμά Δεκεμβρίου μπορείς να βρεις το αντίστοιχο θέμα στο parents cafe και να συμμετέχεις!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Συγχαρητήρια @Tzoe! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Βρες ένα γιατρό εκεί στη Λέσβο αν δεν έχεις ήδη ή ρωτά καμία φίλη σου να σου πει που πάει. Κ παρτον άμεσα τηλέφωνο να σε καθοδηγήσει! Επίσης λογικά θα εισαι μαμά Δεκεμβρίου μπορείς να βρεις το αντίστοιχο θέμα στο parents cafe και να συμμετέχεις!

Κορίτσια καλημέρα σας, σας ευχαριστώ πολύ για όλα τα σχόλια σας, έχω κανονίσει να πάω να κάνω μια χοριακη κ έκλεισα μ ραντεβού στην γυναικολόγο μου!!! Λογικά είμαι 5 εβδομάδων 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου ομορφο συγχαρητηρια!!!

Διαβασα τα σχολια ολα και εχω χαρει πολυ για σενα! Τελικα σε αυτη τη ζωη τιποτα δεν ειναι απολυτο και κανενας γιατρος δε μπορει να πει τί θα γινει σε καμια γυναικα!  Καλη αρχη στο ομορφο ταξιδι που ξεικνας και ευχομαι μια ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου ομορφο συγχαρητηρια!!!

Διαβασα τα σχολια ολα και εχω χαρει πολυ για σενα! Τελικα σε αυτη τη ζωη τιποτα δεν ειναι απολυτο και κανενας γιατρος δε μπορει να πει τί θα γινει σε καμια γυναικα!  Καλη αρχη στο ομορφο ταξιδι που ξεικνας και ευχομαι μια ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Πήγα έκανα χοριακη περιμένω τα αποτελέσματα για να τα δώσω στην γυναικολόγο μου!!!! Καλημέρα σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...