Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καθημερινοί πόνοι περιόδου χωρίς περίοδο


Anastasia_01

Recommended Posts

Εδώ και 2 μήνες έχω σχεδον κάθε μερα πόνους περιόδου, λίγο πιο έντονους κατά την διάρκεια της ωορρηξίας μου και της περιόδου μου.. Αυτο που με ανησυχεί είναι ότι αυτοί οι πόνοι αν και και ήπιοι είναι καθημερινοί.. μήπως ξέρει καμία τι συμβαίνει; Να σημειωθεί πως η περίοδος μου μου έρχεται ρολόι κάθε φορά ( κάθε 27-28 μέρες). Επίσης αυτή την αλλαγή την παρατήρησα  έπειτα από την πρώτη μου σεξουαλικη επαφή(με προφυλάξεις εννοειται) .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτσε να καταλάβω δλδ εδώ κ 2 μήνες πονάς κάθε μέρα σαν να έχεις περίοδο? Αλλά σου έρχεται κ κανονικά η περίοδος σωστά? Κ το έπαθες από όταν ολοκληρώσεις πρώτη φορά πριν 2 μήνες λογικά σωστά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κάτσε να καταλάβω δλδ εδώ κ 2 μήνες πονάς κάθε μέρα σαν να έχεις περίοδο? Αλλά σου έρχεται κ κανονικά η περίοδος σωστά? Κ το έπαθες από όταν ολοκληρώσεις πρώτη φορά πριν 2 μήνες λογικά σωστά?

Ναι! Μου έρχεται περίοδος κανονικά

οι πόνοι διαρκούν λίγα λεπτά..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δε τίθεται θέμα εγκυμοσυνης αλλά το καλύτερο θα ήταν να πας σε έναν γυναικολόγο να σε δει να κάνεις κ ένα τεστ Παπ,ειδικά τώρα που ολοκληρώσες κ θα έχεις επαφές κ πιθανόν κ με διαφορετικούς συντρόφους το καλύτερο θα ήταν να πηγαίνεις για ένα τεστ Παπ μια φορά το χρόνο τουλάχιστον .

Ίσως από την επαφή να τραυματίστηκε λίγο ο τράχηλος ή η μήτρα σου αν ήταν έντονη η επαφή. Δεν πιστεύω πως είναι κάτι σοβαρό αλλά επειδή δεν είναι καμία εδώ γιατρός κ μάλιστα πίσω από μια οθόνη κλείσε ένα ραντεβού κορίτσι μου.

Εχεις γυναικολόγο? Έχεις ξανά πάει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοίτα δε τίθεται θέμα εγκυμοσυνης αλλά το καλύτερο θα ήταν να πας σε έναν γυναικολόγο να σε δει να κάνεις κ ένα τεστ Παπ,ειδικά τώρα που ολοκληρώσες κ θα έχεις επαφές κ πιθανόν κ με διαφορετικούς συντρόφους το καλύτερο θα ήταν να πηγαίνεις για ένα τεστ Παπ μια φορά το χρόνο τουλάχιστον .

Ίσως από την επαφή να τραυματίστηκε λίγο ο τράχηλος ή η μήτρα σου αν ήταν έντονη η επαφή. Δεν πιστεύω πως είναι κάτι σοβαρό αλλά επειδή δεν είναι καμία εδώ γιατρός κ μάλιστα πίσω από μια οθόνη κλείσε ένα ραντεβού κορίτσι μου.

Εχεις γυναικολόγο? Έχεις ξανά πάει?

Ευχαριστώ πολυ! Δεν έχω ξανα πάει, αλλά επειδή είναι απαραίτητο, μόλις τελειώσει όλο αυτο με τον ιο και την καραντίνα θα φροντίσω να βρω καποιον γυναικολόγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Anastasia_01 είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Δεν έχω ξανα πάει, αλλά επειδή είναι απαραίτητο, μόλις τελειώσει όλο αυτο με τον ιο και την καραντίνα θα φροντίσω να βρω καποιον γυναικολόγο..

Να το κάνεις μετά το Πάσχα όχι μετά τον ιό αγάπη μου. Πάντα να θυμάσαι πως η καλύτερη θεραπεία είναι η πρόληψη. Εννοώ πως όσο πιο νωρίς μαθαίνουμε κάτι για την υγεία μας τόσο πιο εύκολα αντιμετωπίζετε(δε λέω πως έχεις κάτι μην αγχωθεις,απλά γενικά να το θυμάσαι αυτό!!)

Αν ντρέπεσαι να πας στης μαμάς σου τον γυναικολόγο (που θα ήταν το καλύτερο κ κακώς τόσα χρόνια δε στο έχει προτείνει..) ρωτά κάποια φίλη σου ή συγγενή που εμπιστεύεσαι να πας στον δικό τους για μεγαλύτερη εμπιστοσύνη. Ειδάλλως δες στο ίντερνετ ένα site λέγεται "doctor anytime" κ βρίσκεις οποίο γιατρο θες κοντα στη περιοχή που θες κ βλέπεις κ κριτικές για εκείνους..

Ελπίζω να βοήθησα γτ καταλαβαίνω πως είσαι μικρούλα κ είναι καλό να βοηθάμε πάντα η μία γυναίκα την άλλη. Ο,τι χρειαστείς μίλησε μου. 

Καλό Πάσχα :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...