Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Βλαστοκύστες ή Έμβρυα 3ης ημέρας;


Μεγιστο ποσοστο επιτυχιας;   

44

  1. 1. Μεγιστο ποσοστο επιτυχιας;

    • Εμβρυο 3ης μερας
      10
    • Βλαστοκυστη
      34


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Zoibil είπε:

Ναι στον ίδιο γιατρό, στο ίδιο κέντρο. Αυτό που λες δεν το ξέρω, δεν το ρώτησα κιόλας, δεν θα με επειθε έτσι κ αλλιώς κάποια απάντηση γιατί δεν νομίζω να μπορούν και αυτοί να το ξέρουν. Τώρα, σε 15 μέρες που θα κάνω την χοριακη λογικά, θα έχω εικονα να σου πω πόσο ρόλο έπαιξε η μέρα. Εύχομαι να πήραμε τη σωστή απόφαση να τα βάλουμε 3ης..

Καλή επιτυχία να έχεις.. μη σκέφτεσαι αρνητικά!!!Μόνο ότι θα πετύχει!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moana είπε:

Κ πολυ καλα κανεις, ειδικά το θεμα των δανεικών ειναι πολυ ευαίσθητο κ ο κοσμος εδω ειναι  πολυ πίσω! κ εγω όπου το εγω συζητήσει, γιατί σαφώς κ το εχω ως plan b, εχω ακούσει κατι απόψεις που με εχουν φρικάρει... Σκέφτομαι όμως οτι απλά ο κοσμος μιλάει κ κρίνει χωρίς να σκέφτεται η να φιλτράρει αυτα που λεει. Ακομη οι εξωσωματικές στην ελλάδα ειναι ταμπού! αν ειναι δυνατόν... η κουμπαρα μου κ κολλητή μου ξερεις τι μου ειπε όταν της ανακοίνωσα την 2η αποτυχία μου; «κ ποτε σκοπεύεις να σταματήσεις; όταν πάθεις καρκίνο;»... εχω να σου πω άπειρα τετοια, δε λεω οτι δε με πληγώνουν αλλα προσπαθω να μη τα αφηνω να με επηρεάζουν... Δεν μπορει κανεις να καταλαβει τι περνάμε εμεις για να καταφέρουμε να κανουμε ενα μωρο, όταν αυτοί έκαναν απλά σεξ! κ οχι με τεστ ωορηξιας, ουτε στις γόνιμες, σεξ γιατί τους ηρθε, οχι με προγραμμα. 

Οποίου κ αν ειναι τα ωαρια το παιδι εσυ θα το φέρεις στον κοσμο κ εσυ θα το μεγαλώσεις, κ αυτο εχει σημάσια

Το ξερω

κι εγώ κατάλαβα ότι έκρινε χωρίς να σκεφτεί , όμως ο τρόπος που το πέταξε... εγώ ξέρω περιπτώσεις που έκαναν έτσι παιδί Κ είμαι πολύ διακριτική, προς Θεου αλλά επειδή ακριβώς είναι πολύ λεπτό θέμα δε θέλω να τολμήσει ποτέ κανείς να υπονοησει κάτι για εμένα η το παιδί... Άτομο από το οικογενειακό μου περιβάλλον το ευρυτερο(ευτυχως όχι συγγενής μου, θα χα αντιδράσει τελείως διαφορετικά) όταν έμαθε ότι έχω ΠΩΑ μου είπε εγώ κατέβαζα Ωαρια σαν εικοσάρα!!!! Κι εγώ ήξερα ότι δεν ήταν έτσι αλλά δε μίλησα, απόρησα όμως με την κακία Κ αχ Ι τη μικροψυχία, ειδικά γυναίκας που τα πέρασε όλα αυτά για να κάνει παιδί. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ έχω κάνει 4 έξωσωματικες και πέτυχε η 2η..πάντα με έμβρυα 3ης μέρας.ποτε με βλαστοκυστες.σπερμα πολύ κακο.ρωρα θα πάω με δανεικά.. κ σίγουρα θα είναι βλαστοκυστες.γτ αυτός ο γιατρός θεωρεί ότι λόγω κακού σπέρματος πιο πολύ θελουμε βλαστοκυστη.

 

Αααα,οντως βλαστοκυστες προτιμούν στα δανεικα οποτε δεν ειναι τυχαιο..να πανε ολα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Το ξερω

κι εγώ κατάλαβα ότι έκρινε χωρίς να σκεφτεί , όμως ο τρόπος που το πέταξε... εγώ ξέρω περιπτώσεις που έκαναν έτσι παιδί Κ είμαι πολύ διακριτική, προς Θεου αλλά επειδή ακριβώς είναι πολύ λεπτό θέμα δε θέλω να τολμήσει ποτέ κανείς να υπονοησει κάτι για εμένα η το παιδί... Άτομο από το οικογενειακό μου περιβάλλον το ευρυτερο(ευτυχως όχι συγγενής μου, θα χα αντιδράσει τελείως διαφορετικά) όταν έμαθε ότι έχω ΠΩΑ μου είπε εγώ κατέβαζα Ωαρια σαν εικοσάρα!!!! Κι εγώ ήξερα ότι δεν ήταν έτσι αλλά δε μίλησα, απόρησα όμως με την κακία Κ αχ Ι τη μικροψυχία, ειδικά γυναίκας που τα πέρασε όλα αυτά για να κάνει παιδί. 

Ξερεις τι, μαλλον πρέπει να το δεχτούμε οτι έτσι ειναι ο κοσμος, έτσι ειναι η κοινωνία μας φτιαγμένη, υπάρχουν καλοί κ κακοί (περισσότεροι μαλλον κακοί, νομιζω οτι κάποιοι παίρνουν χαρα πληγώνοντας τους άλλους, τους κανει να νιώθουν ανώτεροι) κ να βρουμε εμεις ενα τρόπο να τους αντιμετωπίζουμε. Κ όπως μου λεει κ ο άντρας μου συνεχεια να σταματήσω να δίνω τοση σημασια στο τι λένε οι άλλοι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clouds είπε:

Συγνώμη 6 βλαστοκυστες  έμειναν! Οπότε μου έβαλαν 4 και μετά οι άλλες 2 δεν προχώρησαν 6 ημερών.Τα δε αλλά 3εμβρυα προχώρησαν 4η μερα ,αλλά όχι και την 5 η.

Το σκέφτομαι για προεμφυτευτικό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πειράζουμε την ευαισθησία του εμβρύου. Και επίσης σκέφτομαι πως υπάρχουν μέτρια έμβρυα που δίνουν εγκυμοσύνη. Επίσης γνωρίζω και από φίλη μου ότι είχε κάνει εξέταση ενώ ήταν έγκυος και ο γιατρός της έλεγε ότι είναι προβληματικό το μωρό και να το ρίξει.Εκεινη επέμενε ότι θα το κρατήσει και ας είναι προβληματικό και στο τέλος γεννήθηκε ένα υγιέστατο αγοράκι πού ναι τώρα 3ετων!Οπότε ποιος μου λέει για την βεβαιότητα του προεμφυτευτικός; Δεν ξέρω , ρωτάω.Ειναι 100 τοις 100 σίγουρο;

Εγω ζητησα απο τη πρωτη στιγμη να κανω προεμφυτευτικό και ο γιατρος με απέτρεψε..και τοτε δεν γνωριζε οτι δε φτανω σε βλαστοκυστες πχ..μολις ειχα παρει διεγερση κ θα πηγαινα για την πρωτη ωοληψια..απορησα ..μου ειπε δε βλεπω θεμα υγειας κ καλυτερα να μη τα πειραζουμε.σε αλλη κοπελα ειπε οπωσδηποτε προεμφυτευτικο.δε ξερω αν βλεπει κατι απο ορμονολογικες..Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ξερεις τι, μαλλον πρέπει να το δεχτούμε οτι έτσι ειναι ο κοσμος, έτσι ειναι η κοινωνία μας φτιαγμένη, υπάρχουν καλοί κ κακοί (περισσότεροι μαλλον κακοί, νομιζω οτι κάποιοι παίρνουν χαρα πληγώνοντας τους άλλους, τους κανει να νιώθουν ανώτεροι) κ να βρουμε εμεις ενα τρόπο να τους αντιμετωπίζουμε. Κ όπως μου λεει κ ο άντρας μου συνεχεια να σταματήσω να δίνω τοση σημασια στο τι λένε οι άλλοι 

Κοίτα, κι εγώ καμμια σχέση όπως παλιά όμως όταν καταλαβαίνω ότι κάποιος με πληγώνει σκόπιμα, για να πάρει χαρά από τον πόνο μου, δε το αφήνω να περάσει στο ντούκου. Στη γωνία την περιμένω τη συγκεκριμένη, προσπαθώ να την αποφεύγω για να μην αποκλινω από το στόχο μου όμως όπως μου πε κι η ψυχολόγος, όσο δεν απαντάς, τόσο το εκμεταλλεύονται κάποιοι όποτε κάποιες φορές, πρέπει να το κάνεις. 

Ναι, η κοινωνία είναι οπισθοδρομική... Δε θα σου πω ψέμματα, ούτε εγώ πέταγα ή πετάω τη σκούφια μου που πάω με δανεικά όμως είναι ίσως η μόνη μου ευκαιρία να γίνω μαμά Κ δε θέλω κάνεις να μου το χαλάσει. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Εγω ζητησα απο τη πρωτη στιγμη να κανω προεμφυτευτικό και ο γιατρος με αποτρεψε..και τοτε δεν γνωριζε οτι δε φτανω σε βλαστοκυστες πχ..μολις ειχα παρει διεγερση κ θα πηγαινα για  την πρωτη ωοληψια..απορησα ..μου ειπε δε βλεπω θεμα υγειας κ καλυτερα να μη τα πειραζουμε.σε αλλη κοπελα ειπε οπωσδηποτε προεμφυτευτικο.δε ξερω αν βλεπει κατι απο ορμονολογικες..Τι να πω..

Οπότε γράψε και αυτό για ερωτησούλα αύριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clouds είπε:

Όλα καλά θα πάνε.Γραψε σε χαρτί τις απορίες για να σάι οργανωμένη!

Ολο γραφω κ αποριες και οταν απανταει ..τα ειδες κιολας.. σκεφτομαι αυριο να τον ηχογραφησω γιατί δε τα προλαβαινω τοσα που λεει κ να μη κουραζομαι κιολας χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ολο γραφω κ αποριες και οταν απανταει ..τα ειδες κιολας.. σκεφτομαι αυριο να τον ηχογραφησω γιατί δε τα προλαβαινω τοσα που λεει κ να μη κουραζομαι κιολας χαχα

Μη το κάνεις, προσωπικά δεδομένα. Χαχαχα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie said:

Εγω ζητησα απο τη πρωτη στιγμη να κανω προεμφυτευτικό και ο γιατρος με αποτρεψε..και τοτε δεν γνωριζε οτι δε φτανω σε βλαστοκυστες πχ..μολις ειχα παρει διεγερση κ θα πηγαινα για  την πρωτη ωοληψια..απορησα ..μου ειπε δε βλεπω θεμα υγειας κ καλυτερα να μη τα πειραζουμε.σε αλλη κοπελα ειπε οπωσδηποτε προεμφυτευτικο.δε ξερω αν βλεπει κατι απο ορμονολογικες..Τι να πω..

κ εμενα μου είχαν πει οι προηγούμενοι οτι δεν υπαρχει λόγος να κανω προεμφυτευτικο. Με τον σφακ δε το εχω συζητήσει. Θα τον ρωτήσω 

Just now, Nephelie said:

Ολο γραφω κ αποριες και οταν απανταει ..τα ειδες κιολας.. σκεφτομαι αυριο να τον ηχογραφησω γιατί δε τα προλαβαινω τοσα που λεει κ να μη κουραζομαι κιολας χαχα

καντο, εμεις το κάναμε στους προηγούμενους. Δεν επιτρέπεται όμως το ξερεις ε, μη σε παρει χαμπάρι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ολο γραφω κ αποριες και οταν απανταει ..τα ειδες κιολας.. σκεφτομαι αυριο να τον ηχογραφησω γιατί δε τα προλαβαινω τοσα που λεει κ να μη κουραζομαι κιολας χαχα

Ρωτά επίσης αν ο προεμφυτευτικός είναι 1000 τοις εκατό σίγουρο αποτέλεσμα ((1000 όμως) ποια μέρα είναι καλύτερα να γίνεται .Σε έμβρυα 3 μέρας η 5 ης Δλδ βλαστοκύστες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

κ εμενα μου είχαν πει οι προηγούμενοι οτι δεν υπαρχει λόγος να κανω προεμφυτευτικο. Με τον σφακ δε το εχω συζητήσει. Θα τον ρωτήσω 

καντο, εμεις το κάναμε στους προηγούμενους. Δεν επιτρέπεται όμως το ξερεις ε, μη σε παρει χαμπάρι 

Ναι δε το κανω κρυφα με τιποτα !  Θα τον ρωτησω εξαλλου για τη περιπτωση μου θα μιλαει γιατι να εχει θεμα εγω δε θα ειχα.κοριτσια μου πηρα μια ανασα βγηκε το ngs καθαρο! !μολις μου τηλ γιουπιι οποτε δεν εχω φλεγμονες , αποκλειστηκε αυτο παω για τα αλλα τωρα..καλα ετρεμα στο τηλ πριν το πει.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ναι δε το κανω κρυφα με τιποτα !  Θα τον ρωτησω εξαλλου για τη περιπτωση μου θα μιλαει γιατι να εχει θεμα εγω δε θα ειχα.κοριτσια μου πηρα μια ανασα βγηκε το ngs καθαρο! !μολις μου τηλ γιουπιι οποτε δεν εχω φλεγμονες , αποκλειστηκε αυτο παω για τα αλλα τωρα..καλα ετρεμα στο τηλ πριν το πει.

Πόσο σου κόστισε η εξέταση αυτή? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Αααα,οντως βλαστοκυστες προτιμούν στα δανεικα οποτε δεν ειναι τυχαιο..να πανε ολα καλά!!

Σε ευχαριστώ πολύ.. να είσαι καλά...

Και σε σένα να πάνε ολα τέλεια σου εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...