Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 28 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μακάρι ❤️

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Angelvas είπε:

Κοριτσάκια μου να σας ρωτήσω πέραν της καμπύλης κάνατε εξετάσεις για αιματοκρίτη και φερρίτινη;γνωρίζω τις φυσιολογικές τιμές λόγω επαγγέλματος αλλά ήθελα να δω αν στην εγκυμοσύνη έχετε και εσείς παρόμοιες.

Αιματοκρίτη 34 και φερρίτινη 18

Σα πολύ να "ρουφάει η μπέμπα"φοβάμαι μη στερεψω ενώ παίρνω σίδηρο φουλ

Εγώ που έκανα πρόσφατα έχω αιματοκρίτη 34 και φεριτινη 7. Σκέψου όταν ξεκίνησα την εγκυμοσύνη είχα 40 αιματοκρίτη. Καλά η φεριτινη πάντα στα τάρταρα ήταν... Σιδηρο παίρνεις μια φορά τη μέρα η δύο?

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα! Κουράγιο στις "ξαπλωμένες" μανούλες! Να ξέρετε συμπάσχουμε!!! 

Σας διάβαζα όλες τις μέρες αλλά δεν είχα κουράγιο να γράψω,αλλάζουμε πάτωμα σε 2 δωμάτια Κ καταλαβαίνετε ...Όλα έξω,λυμένα κρεβάτια, κοιμόμαστε σαλόνι κ μια ομορφιά. Αλλά μάλλον αύριο τελειώνουν οι μαστοροι κ χαίρομαι. Ξεκινάει σιγά σιγά το δωμάτιο της μικρής :grin:

Για τις κλοτσιές μη φοβάστε! Από την αρχή είχα διαβάσει είναι η θέση του πλακούντα ,ο οπίσθιος συνήθως σε κάνει να τα καταλαβαίνεις πιο πολύ. Αλλά εξαρτάται κ το μωράκι, αλλά είναι πιο ήσυχα.

Κ γω Παρασκευή θα κάνω καμπύλη να δούμε τα χαμπέρια. Αλλά οι τιμές είναι που ανέφεραν τα κορίτσια πάνω οπότε νομίζω δεν να έχεις πρόβλημα @Suzukaki

Τι ωραία που θα κάνετε 3d κ θα δείτε τα πάντα κ μουτράκι :)

Εμένα μαζί με την καμπύλη μου έγραψε πάλι γενική κ αίματος κ ούρων. Τον ενδιαφέρει πολύ η φεριτινη κ ο σίδηρος (είχα χαμηλό στην αρχή αλλά έχει ανέβει πολύ λόγω συμπλήρωματος που παίρνω ). Αιματοκρίτης είναι σούπερ(42) τα άλλα είναι πιο χαμηλά . Αλλά με είχε βάλει να δω κ την b12 Γιατί συμβάλει στην απορρόφηση οπότε μήπως το δείτε όσες βλέπετε λίγο έλλειψη .

Τέλος κ να μη σας κουράζω, όσες είστε φαν του μικρού πρίγκιπα:x η αδερφή μου στον μικρό της είχε κάνει με επαγγελματία  ζωγραφιά στον τοίχο, τώρα ήρθε η ώρα να του το κάνει εφηβικό κ θα το βάψει. Θα της πω να μου βγάλει φώτο να σας το αφιερώσω κ να σας δώσει επιπλέον έμπνευση :D

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Εγώ που έκανα πρόσφατα έχω αιματοκρίτη 34 και φεριτινη 7. Σκέψου όταν ξεκίνησα την εγκυμοσύνη είχα 40 αιματοκρίτη. Καλά η φεριτινη πάντα στα τάρταρα ήταν... Σιδηρο παίρνεις μια φορά τη μέρα η δύο?

Εγώ πριν την εγκυμοσύνη που κάπνιζα κιόλας είχα αιματοκρίτη 43!!!!:o αλλά κ εμένα σιδηρος-φερριτινη σκαμπανεβάσματα μια ζωή για πολλά χρόνια. παίρνω 2 φορές τη μέρα,και οι πολυβιταμινες που παιρνω έχουν και αυτές μέσα κάποια mg σίδηρου,να μου τα κάνει 3???θα τρελαθω:-? γτ μου δημιουργεί δυσκοιλιότητα..

Εντωμεταξυ βρε κορίτσια τα μαλλάκια σας μακραίνουν και σας φαίνονται υγιή;εγώ έχω παρατηρήσει ότι η μπέμπα μου κλέβει λάμψη μαλλον χαχαχα χαλάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Για αιματοκρίτη κ φεριτίνη είχα κάνει στην αρχή και ήταν σε πολύ καλά επίπεδα, αν και παλαιότερα είχα σημαντικά θέματα με τον σίδηρο μου.. Μου είπαν οι μαίες ότι θα μου γράψουν εξετάσεις ξανά τώρα, και θα πρέπει να τις κάνω από την 27η εβδομάδα και μετά, λογικά θα είναι για σίδηρο κτλ, αλλά τους ζήτησα να κάνουμε και εξέταση καμπύλης ζαχάρου (εδώ γίνεται διαφορετικά βέβαια) και μου είπαν ότι δεν το θεωρούν απαραίτητο διότι η πίσεση μου είναι σε καλά επίπεδα και δεν έχω πρηστεί, αλλά εγώ θα ήθελανα την κάνω έτσι κ αλλιώς.. Δεν ξέρω, εσείς τι λέτε? Την έχετε κάνει όλες ή θα την κάνετε όλες? 

Κ τελικά έχω τον έλεγχο στις 19/10 και έκλεισα για 3d στις 20/10..Επιτέλους να δούμε το μουτράκι.. Πόσο ανυπομονώ!! Η Τρίτη δεν αργεί!!

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εγώ δεν εχω παρατηρήσει κάτι στα μαλλιά μου ..το δέρμα μου έχω δει στις πατούσες ότι ξεφλουδιζει. Όλο κρέμες βάζω.

Πιστεύω ότι καλό θα είναι @Mikri Ollandeza να κάνεις μια καμπύλη με ότι σύστημα κ να έχουν γιατί γνωρίζω ότι ειδικά στξν εγκυμοσύνη το ζάχαρο στην αίματος δεν αντιπροσωπεύει ακριβώς αυτό που γίνεται στον οργανισμό μας. Έχω ρωτήσει γι αυτό...

Αχ τι καλά αρκετές την επόμενη εβδομάδα έχουμε ραντεβού με τα μωράκια να τα δούμε,γιατί μόνο τα αισθανόμαστε κ όσο να είναι η βλεμματικη επαφή είναι το κάτι άλλο.

 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Καλημερα :) εγω σήμερα το μεσημέρι έχω ραντεβού στο Έλενα να δω και έναν γιατρό για μια δεύτερη γνώμη  και να δω τι θα κάνω εάν γεννήσω πρόωρα θα παω στο Έλενα έχει καλή ΜΕΕΝ αλλιώς θα συνεχίσω στο γιατρό μου στο Γαία θα σας ξαναστειλω Φλκ 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμη καμπύλη αλλά λογικά μετά τις 28 βδομάδες θα μου γράψει. Αλλά πλέον κάθε φορά που πάω στο ιατρείο του μου μετράει πίεση και μου βάζει να δίνω ουρά όπου με μια ταινία κάτι μετραει.νομιζω σχετικό με αυτά.

Εμένα τα μαλλιά μου μόνο υγιή και λαμπερά δεν τα βλέπω.βγαινουν τούφες μάλλον και λόγω εποχής.αυριο θα πάω για κούρεμα μπας και ζωντανέψουν λίγο!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Κοριτσάκια μου να σας ρωτήσω πέραν της καμπύλης κάνατε εξετάσεις για αιματοκρίτη και φερρίτινη;γνωρίζω τις φυσιολογικές τιμές λόγω επαγγέλματος αλλά ήθελα να δω αν στην εγκυμοσύνη έχετε και εσείς παρόμοιες.

Αιματοκρίτη 34 και φερρίτινη 18

Σα πολύ να "ρουφάει η μπέμπα"φοβάμαι μη στερεψω ενώ παίρνω σίδηρο φουλ

Γειά σου κορίτσι μου. Είμαι απ τις μαμάδες Μαρτίου αλλά διαβάζω και σας. Στον αιματοκρίτη κοιτάνε πολύ και την αιμοσφαιρινη που τους ενδιαφέρει. Επίσης ξέρω ότι μακριά ο σίδηρος απ τα γαλακτομικα. Δεν γίνεται απορρόφηση.. Πάντως μη μιλάς καθολου μια χαρά είναι ο αιματοκριτης.. Εγώ έχω 27!!!!και αιμοσφαιρινη 8,2!!!Δεν ξέρω τι θ από γίνω :huh:Έχω όμως το στιγμα και ξεκίνησα με 34αιματοκριτη.παιρνω 2 φορές σιδηρο και 2 φιλισιν. Ο σιδηρος και η φεριτινη μου είναι μια χαρά πάντως. 

Επίσης τα μαλλιά μου είναι χάλια.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Lottaki είπε:

@Suzukaki την έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης αυτήν την άθλια γεύση ! Εγώ τη λέω, λες κ έχω στο στόμα μου ένα παπούτσι :roll:. Πήρα καραμέλες λεμόνι Κ με βοηθάνε...

Πωπω ειχα διαβασει οτι ειναι συμπτωμα αλλα δ το περιμενα να μ εμφανιστει τωρα ελεγα οκ δ θα το εχω .ειναι αθλιο πραγατικα ειναι λες κ εχειςενα σιδερο μεσα στο στομα εμενα μ κανει κατι μεταλλικο.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τα κιλα πως πατε?εγω μετα με την μέρα φούσκωνε και εννοείται παίρνω και κιλα. Η κοιλια μου έχει φουσκώσει αρκετά ... δε ξερω ποσα ακόμα θα πάρω μέχρι την γεννα


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Κορίτσια με τα κιλα πως πατε?εγω μετα με την μέρα φούσκωνε και εννοείται παίρνω και κιλα. Η κοιλια μου έχει φουσκώσει αρκετά ... δε ξερω ποσα ακόμα θα πάρω μέχρι την γεννα

Καλημέρα! Μάλλον τώρα είμαστε στην περίοδο που και το μωρό παίρνει γρήγορα βάρος και η δικιά μας όρεξη έχει ανοίξει.κι εμένα η κοιλιά μου σαν μίνι καρπούζι έχει γίνει.απο κιλά είμαι στα +4 αλλά με βλέπω να παίρνω σύντομα κι άλλα έτσι όπως τρωω

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!Πηγας εχτές στο Έλενα μίλησα με τν γιατρό μου έναν υπέρηχο ο μικρός μια χαρά!!Μετα πήγαμε μου έδειξε τα δωμάτια τα μονόκλινα τα απλά και τα μονόκλινα loux παρα πολυ καλα τα loux ανακαινισμένα μου ειπε για τς συσπάσεις εάν συνεχιστούν να μπω δυο ημέρες μέσα να κάνω μια ενδοφλέβια θεραπεία και τέλος μετά...Εγω το ξερω λόγο θρομβοφιλιας θα παω για καισαρική και μου ειπε ότι αφού η ΠΗΤ μου είναι 20 να μπω περιπου στς 15 Ιανουαρίου για να γεννήσω και αποφάσισα να συνεχίσω με αυτόν τν γιατρό 

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Μάλλον τώρα είμαστε στην περίοδο που και το μωρό παίρνει γρήγορα βάρος και η δικιά μας όρεξη έχει ανοίξει.κι εμένα η κοιλιά μου σαν μίνι καρπούζι έχει γίνει.απο κιλά είμαι στα +4 αλλά με βλέπω να παίρνω σύντομα κι άλλα έτσι όπως τρωω

Εγω εχτές που ζυγίστηκα είμαι + 4,5 κιλά  φαίνεται και εμενα πλέον η κοιλιά μου!!Το μωρό ήταν 670 γραμ στα κιλά 

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Μάλλον τώρα είμαστε στην περίοδο που και το μωρό παίρνει γρήγορα βάρος και η δικιά μας όρεξη έχει ανοίξει.κι εμένα η κοιλιά μου σαν μίνι καρπούζι έχει γίνει.απο κιλά είμαι στα +4 αλλά με βλέπω να παίρνω σύντομα κι άλλα έτσι όπως τρωω

@butterfly1986 να μαστε γερές και ας πάρουμε λίγα κιλά θα τα χάσουμε μετά :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...