Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@Dhmh4 Άντε καλα! Ότι θέλω γράφω.. Λοιπόν στις 20 είμαστε πολλές.. Πρέπει να ξεκινήσουμε τα στοιχήματα :P

Θα σε βάλω στις 20 κ αν αλλάξει κάτι το αλλάζουμε κ στο πινακάκι, δεν έγινε κ τίποτα!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Dhmh4                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

 

 

Σύνολο Μανούλες - 14

Σύνολο Αντράκια - 6

Σύνολο Πριγκίπισσες - 8

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Dhmh4 Άντε καλα! Ότι θέλω γράφω.. Λοιπόν στις 20 είμαστε πολλές.. Πρέπει να ξεκινήσουμε τα στοιχήματα :P

Θα σε βάλω στις 20 κ αν αλλάξει κάτι το αλλάζουμε κ στο πινακάκι, δεν έγινε κ τίποτα!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Dhmh4                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

 

 

Σύνολο Μανούλες - 14

Σύνολο Αντράκια - 6

Σύνολο Πριγκίπισσες - 8

Ώπ τι βλέπω;τα κορίτσια νικαμε....στη στροφή;:-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!! Καλώς ήρθαν και τα νέα μέλη με το καλό εύχομαι Τα μωράκια σας!!!!! Εγώ τρέχω σαν τρελή από τότε που ξεκίνησαν τα σχολεία.. αγγλικά μπάλα  δεν προλαβαίνουμε!!!!! Είχα και ένα περιστατικό με είπε ο Γιάτρος οτι η μικρή μου είναι μια εβδομάδα πίσω οπότε αντί για 25 που θα έπρεπε να είμαι μετράω τώρα 24.. Δεν είναι κάτι σοβαρό λέει συμβαίνει αρκετές φορές αλλά όσο να ναι αγχώθηκα.. Η μικρή τελευταία φορά που την είδα ήταν 575 γραμμάρια και με είπε είναι μια χαρά..  Οπότε αντί για 4 Ιανουαρίου γένναω 20 τελικά θα πάω εδώ στο Διδυμότειχο πήγα άνοιξα καρτελα και ο γιατρός μου φάνηκε πολύ καλός.. Από ρούχα με έχουν δώσει κάποια άλλα είναι λίγο μεγάλα με ετοιμάζει και η αδερφή μου πακέτο από Ολλανδία με ένα σορό.. Οπότε ακόμα δεν έχω πάρει κάτι..  Εγώ σκέφτομαι για λίκνο να την έχω δίπλα μου αλλα δεν έχω καταλήξει ακόμα. 

Μήπως κουραστικες κοπέλα μου έκανες τίποτα; ξάπλα όσο μπορείς σήμερα μην κάνεις τίποτα... 

Πηγα στον γιατρο κ η μητρα κ ο τραχηλος ολα καλα μ λεει ισως γαστρεντεριτιδα γτ εχει εξαρση αυτη την εποχη.οποτε εντερικο.....τι να κανω θα το περασω και αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Suzukaki Περαστικά κορίτσι μου.. Κ υπομονή!

Να σαι καλα.ευτυχως δ εχω κατι φοβερο προς το παρον τλχ απλα ποναω κοιλια μεση κ καλα το στομαχι που ουτως η αλλως το ειχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Πηγα στον γιατρο κ η μητρα κ ο τραχηλος ολα καλα μ λεει ισως γαστρεντεριτιδα γτ εχει εξαρση αυτη την εποχη.οποτε εντερικο.....τι να κανω θα το περασω και αυτο

περαστικά @Suzukaki!

και εγώ στην αρχή σκέφτομαι για λίκνο για να το έχω κολλητά στο κρεβάτι, και να πορευτούμε έτσι τους πρώτους μήνες.. έχω λίγο η αλήθεια μπερδευτεί με όλα αυτά, καλαθούνες -πορτ μπεμπε- λικνο-- φωλιά- κούνια... εσείς που είστε ήδη μανούλες δώστε τα φώτα σας! και άντε και αποφασίζεις τι θέλεις, μετά έχει ένα σωρό καταστήματα-μάρκες κτλ, χαχαχαχ! χαμός!!!

επίσης πείτε ιδέες γιατί άρχισα να κοιτάω για τα πρώτα φορμάκια ρουχάκια κτλ.. μου άρεσαν πολύ τα σχεδιάκια απο h&m, σήμερα μου είπε μια φίλη και για τα μωρουδιακά του marks&spenser που είδα ότι όντως έχει και εδώ πολύ όμορφα κ με οργανικό βαμβάκι μάλιστα, εννοείται πιο τσιμπημένα. εσείς συνήθως απο που αγοράζετε? είδα που γράφανε νομίζω εδώ και για το lidl, κ είδα και jumbo έχει σε τιμές απίστευτες... αλλά εμένα με ανησυχεί, θα είναι το ίδιο ποιοτικά; γιατί με πιάνουν σκέψεις τύπου, 1ο μωράκι θέλω μόνο τα καλύτερα! για εμένα δεν έχω ψωνίσει τίποτα (πέρα απο σωβρακοφανέλες της γιαγιάς όπως λέω, χαχα) γιατί έλεγα όλα θα τα κρατήσω για την μπέμπα, ότι βάζω στην άκρη, οπότε η αλήθεια είναι ότι θέλω να επικεντρωθώ στην ποιότητα!

Link to comment
Share on other sites

@Opheliav Αρχικά κ για εμένα το λίκνο θα μου είναι πιο χρήσιμο, καλαθούνα δεν θα προτιμούσα γιατί είναι πολύ κλιστοφοβικά πιστεύω αλλά δική μου άποψη.. Θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 οπότε θα έχουμε κ πορτ μπεμπε για τους πρώτους μήνες που θα μαπάινει το αυτοκίνητο καθώς κ την καλαθούνα του καροτσιού που σε περίπτωση αν είμαστε έξω μπορεί κ να κοιμηθεί άνετα, επίσης και το άλλο καρεκλάκι του καροτσιού όπου εκεί θα μπει αργότερα όταν δηλαδή αρχίζει κ κάθεται.. Επίσης θα πάρουμε μία ντουλάπα κ μία συρταριέρα με αλλαξιέρα, τώρα για κούνια θα δούμε, δεν έχουμε κατασταλάξει ακόμα.. Κ μετά θα πάρουμε ένα μπανάκι με ποδαράκια για να είναι πιο εύχρηστο, μπορεί να πάρω κ ριλάξ αλλά δεν ξέρω ακόμα, γιατί διάβασα ότι δεν πρέπει να περνάνε πολλές ώρες χωρίς να είναι ξαπλωμένα σε ευθεία (τώρα που είναι τόσο μικρούλικα). Σε γενικές γραμμές αυτά για εμένα είναι τα χοντρά ψώνια.. Ρουχαλάκια, σεντονάκια κτλ γίνονται κ ονλαιν εφόσον γνωρίζεις την ποιότητα.. Ελπίζω να μπορέσω να πάω αυτή την εβδομάδα.. Θέλω να τα έχω σπίτι κ να τα βλέπω :wub:

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

περαστικά @Suzukaki!

και εγώ στην αρχή σκέφτομαι για λίκνο για να το έχω κολλητά στο κρεβάτι, και να πορευτούμε έτσι τους πρώτους μήνες.. έχω λίγο η αλήθεια μπερδευτεί με όλα αυτά, καλαθούνες -πορτ μπεμπε- λικνο-- φωλιά- κούνια... εσείς που είστε ήδη μανούλες δώστε τα φώτα σας! και άντε και αποφασίζεις τι θέλεις, μετά έχει ένα σωρό καταστήματα-μάρκες κτλ, χαχαχαχ! χαμός!!!

επίσης πείτε ιδέες γιατί άρχισα να κοιτάω για τα πρώτα φορμάκια ρουχάκια κτλ.. μου άρεσαν πολύ τα σχεδιάκια απο h&m, σήμερα μου είπε μια φίλη και για τα μωρουδιακά του marks&spenser που είδα ότι όντως έχει και εδώ πολύ όμορφα κ με οργανικό βαμβάκι μάλιστα, εννοείται πιο τσιμπημένα. εσείς συνήθως απο που αγοράζετε? είδα που γράφανε νομίζω εδώ και για το lidl, κ είδα και jumbo έχει σε τιμές απίστευτες... αλλά εμένα με ανησυχεί, θα είναι το ίδιο ποιοτικά; γιατί με πιάνουν σκέψεις τύπου, 1ο μωράκι θέλω μόνο τα καλύτερα! για εμένα δεν έχω ψωνίσει τίποτα (πέρα απο σωβρακοφανέλες της γιαγιάς όπως λέω, χαχα) γιατί έλεγα όλα θα τα κρατήσω για την μπέμπα, ότι βάζω στην άκρη, οπότε η αλήθεια είναι ότι θέλω να επικεντρωθώ στην ποιότητα!

Ευχαριστω πολυ.κοριτσι κοιτα εγω ειμαι της αποψης οτι τον πρωτο καιρο ειδικα ειναι τοσο γρηγορη η αναπτυξη  που δ ξερω αν παιζει και τοσο ρολο η ποιοτητα ειναι κριμα τα λεφτα.δηλ πιο μεγαλο που θα βγαινει κ εξω κτλ να του παρω κατι πιο καλο τωρα τον πρωτο καιρο που θα το χω σπιτι καταχειμωνο που γενναμε εμεις ολο με μπιτζαμακια θα το εχω δ ειπα να ναι τραγικα τα υφασματα αλλα εγω ξερω πολλες που πηραν απο τα τζαμπο κ μια χαρα εξυπηρετηθηκαν.στα h &m ειδα κ εγω κατι τελεια αλλα δ ξερω με τα μεγεθη τι γινεται.εγω απο τζαμπο πηρα καποια κ μπουρνουζι σεντονια απο τα  mother care.επισης απο οτι διαβαζω στα μωρο αρεσει αυτο το πιο "κλειστοφοβικο"τον πρωτο καιρο ειδικα γτ εχουν συνηθισει μεσα στην κοιλια στριμωγμενα κ η απλα τα τρομαζει.εγω σκεψου που ακομα δ αποφασισα αν θα ναι στο πορτ μπεμπε.η στην κουνια αν την βαλω στην κουνια στανταρτ μεσα σε φωλιτσα θα μπει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Suzukaki είπε:

Πηγα στον γιατρο κ η μητρα κ ο τραχηλος ολα καλα μ λεει ισως γαστρεντεριτιδα γτ εχει εξαρση αυτη την εποχη.οποτε εντερικο.....τι να κανω θα το περασω και αυτο

@Suzukaki περαστικα και σιδερένια και να πίνεις πολλά υγρά βοηθούν πολυ και χυμούς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Opheliav Αρχικά κ για εμένα το λίκνο θα μου είναι πιο χρήσιμο, καλαθούνα δεν θα προτιμούσα γιατί είναι πολύ κλιστοφοβικά πιστεύω αλλά δική μου άποψη.. Θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 οπότε θα έχουμε κ πορτ μπεμπε για τους πρώτους μήνες που θα μαπάινει το αυτοκίνητο καθώς κ την καλαθούνα του καροτσιού που σε περίπτωση αν είμαστε έξω μπορεί κ να κοιμηθεί άνετα, επίσης και το άλλο καρεκλάκι του καροτσιού όπου εκεί θα μπει αργότερα όταν δηλαδή αρχίζει κ κάθεται.. Επίσης θα πάρουμε μία ντουλάπα κ μία συρταριέρα με αλλαξιέρα, τώρα για κούνια θα δούμε, δεν έχουμε κατασταλάξει ακόμα.. Κ μετά θα πάρουμε ένα μπανάκι με ποδαράκια για να είναι πιο εύχρηστο, μπορεί να πάρω κ ριλάξ αλλά δεν ξέρω ακόμα, γιατί διάβασα ότι δεν πρέπει να περνάνε πολλές ώρες χωρίς να είναι ξαπλωμένα σε ευθεία (τώρα που είναι τόσο μικρούλικα). Σε γενικές γραμμές αυτά για εμένα είναι τα χοντρά ψώνια.. Ρουχαλάκια, σεντονάκια κτλ γίνονται κ ονλαιν εφόσον γνωρίζεις την ποιότητα.. Ελπίζω να μπορέσω να πάω αυτή την εβδομάδα.. Θέλω να τα έχω σπίτι κ να τα βλέπω :wub:

και εγω αρχικα καλαθουνα σκεφτομουν αλλα ειδα που παντου λενε το ιδιο, οτι ειναι κλειστοφοβικα και αντε να μεινει κανα μηνα μεσα...  η φωλια επισης δε ξερω αν εχει νοημα.. ειδα κατι γλυκουτσικες αλλα δε ξερω σε τι ακριβως εξυπηρετουν..πχ στην αρχη για ναναι μεσα στο κρεβατακι? ή αν θες να πας σε αλλο δωματιο και να το εχεις πχ σε καποιον καναπε? 

και εγω για καροτσι 3 σε 1 ελεγα, αλλα διαβασα οτι αυτα συνηθως ειναι πολυ βαρια και δυσκολα στο ανοιξε κλεισε, πχ αν θες να το βαλεις στο αμαξι, οποτε εχε το στο νου σου.

ναι σωστα, για ριλαξ και εγω διαβασα οτι μετα το πρωτο 3μηνο επιτρεπεται... 

χιχιχι σε καταλαβαινω!!!! εγω φοβομουν ως τωρα, αλλα νομιζω τωρα που μπαινουμε 3ο τριμηνο μπορουμε να αρχισουμε σιγα σιγα...

 

 

 

Just now, Suzukaki είπε:

Ευχαριστω πολυ.κοριτσι κοιτα εγω ειμαι της αποψης οτι τον πρωτο καιρο ειδικα ειναι τοσο γρηγορη η αναπτυξη  που δ ξερω αν παιζει και τοσο ρολο η ποιοτητα ειναι κριμα τα λεφτα.δηλ πιο μεγαλο που θα βγαινει κ εξω κτλ να του παρω κατι πιο καλο τωρα τον πρωτο καιρο που θα το χω σπιτι καταχειμωνο που γενναμε εμεις ολο με μπιτζαμακια θα το εχω δ ειπα να ναι τραγικα τα υφασματα αλλα εγω ξερω πολλες που πηραν απο τα τζαμπο κ μια χαρα εξυπηρετηθηκαν.στα h &m ειδα κ εγω κατι τελεια αλλα δ ξερω με τα μεγεθη τι γινεται.εγω απο τζαμπο πηρα καποια κ μπουρνουζι σεντονια απο τα  mother care.

ναι ισχυει, τα πρωτα θα τα φορεσουμε σιγουρα για πολυ λιγο καιρο.. εγω ελεγα να παρω πιτζαμακια μονο και εσωρουχακια, πχ καμια 10ρια για νεογεννητα, και μετα καμια 15αρια το επομενο μεγεθος, σε αυτα που ειδα τουλαχιστον οτι εχουν νουμερο 0 και 1 (΄ή 50 και 56 αν θυμαμαι καλα), και να τα εχω πλυνε βαλε. παλι καλα περσι ειχαμε αγορασει στεγνωτηριο οποτε να γλιτωσω απο σιδερα κτλ.. βεβαια πρεπει να παρουμε πλυντηριο γιατι νομιζω εχει αρχισει να ψιλοχαλαει κ δε θελω να εχω τετοια ανασφαλεια, οτι δε πλενονται καλα και σε δυνατες θερμοκρασιες..

απο πιο καλα ρουχακια αντε να παρω 1 σετακι για καθε μεγεθος για αρχη, ισα ισα αν τυχει να παμε πουθενα , ειχε πχ με 10 ευρω κατι φανταστικα τυπου κολανακι φορεματακι κ κορδελακι... ξετρελαθηκα <3

 

 

κοριτσια σεμιναρια ή μαθήματα έχετε κανει καθολου; εγω θα ήθελα να βρω μια μαία για να μπορεί να ερχεται και σπιτι, αλλά δε ξερω απο που να βρω.. θα προτιμουσα δηλαδη καποια συστημενη, παρα να ψαξω τυχαια στο ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

περαστικά @Suzukaki!

και εγώ στην αρχή σκέφτομαι για λίκνο για να το έχω κολλητά στο κρεβάτι, και να πορευτούμε έτσι τους πρώτους μήνες.. έχω λίγο η αλήθεια μπερδευτεί με όλα αυτά, καλαθούνες -πορτ μπεμπε- λικνο-- φωλιά- κούνια... εσείς που είστε ήδη μανούλες δώστε τα φώτα σας! και άντε και αποφασίζεις τι θέλεις, μετά έχει ένα σωρό καταστήματα-μάρκες κτλ, χαχαχαχ! χαμός!!!

επίσης πείτε ιδέες γιατί άρχισα να κοιτάω για τα πρώτα φορμάκια ρουχάκια κτλ.. μου άρεσαν πολύ τα σχεδιάκια απο h&m, σήμερα μου είπε μια φίλη και για τα μωρουδιακά του marks&spenser που είδα ότι όντως έχει και εδώ πολύ όμορφα κ με οργανικό βαμβάκι μάλιστα, εννοείται πιο τσιμπημένα. εσείς συνήθως απο που αγοράζετε? είδα που γράφανε νομίζω εδώ και για το lidl, κ είδα και jumbo έχει σε τιμές απίστευτες... αλλά εμένα με ανησυχεί, θα είναι το ίδιο ποιοτικά; γιατί με πιάνουν σκέψεις τύπου, 1ο μωράκι θέλω μόνο τα καλύτερα! για εμένα δεν έχω ψωνίσει τίποτα (πέρα απο σωβρακοφανέλες της γιαγιάς όπως λέω, χαχα) γιατί έλεγα όλα θα τα κρατήσω για την μπέμπα, ότι βάζω στην άκρη, οπότε η αλήθεια είναι ότι θέλω να επικεντρωθώ στην ποιότητα!

@Opheliav Εγω πήρα γεμισα από όλες τς εταιρίες και H&M και orchestra ,Lidl,jumbo και μου έδωσαν και πολλά αλλά ειμαστε μέσα στο χειμώνα και μεγαλώνουν πολυ γρήγορα και θα φεύγουν τα νούμερα γρήγορα ετσι αποφάσισα τώρα να πάρω οικονομικά και αργότερα να πάρω μεγαλύτερα και λίγο πιο καλα γιατί θα τα φοράνε πιο πολυ.Μας πήραν καροτσι 3 σε 1 , κουνια,(relax,πάρκο& καλαθουνα  μου τα έδωσαν)πήρα μια φωλίτσα από ένα ελληνικό site 35€ και πάντα κοτσίδα λευκο Χρωμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Opheliav είπε:

και εγω αρχικα καλαθουνα σκεφτομουν αλλα ειδα που παντου λενε το ιδιο, οτι ειναι κλειστοφοβικα και αντε να μεινει κανα μηνα μεσα...  η φωλια επισης δε ξερω αν εχει νοημα.. ειδα κατι γλυκουτσικες αλλα δε ξερω σε τι ακριβως εξυπηρετουν..πχ στην αρχη για ναναι μεσα στο κρεβατακι? ή αν θες να πας σε αλλο δωματιο και να το εχεις πχ σε καποιον καναπε? 

και εγω για καροτσι 3 σε 1 ελεγα, αλλα διαβασα οτι αυτα συνηθως ειναι πολυ βαρια και δυσκολα στο ανοιξε κλεισε, πχ αν θες να το βαλεις στο αμαξι, οποτε εχε το στο νου σου.

ναι σωστα, για ριλαξ και εγω διαβασα οτι μετα το πρωτο 3μηνο επιτρεπεται... 

χιχιχι σε καταλαβαινω!!!! εγω φοβομουν ως τωρα, αλλα νομιζω τωρα που μπαινουμε 3ο τριμηνο μπορουμε να αρχισουμε σιγα σιγα...

 

 

 

ναι ισχυει, τα πρωτα θα τα φορεσουμε σιγουρα για πολυ λιγο καιρο.. εγω ελεγα να παρω πιτζαμακια μονο και εσωρουχακια, πχ καμια 10ρια για νεογεννητα, και μετα καμια 15αρια το επομενο μεγεθος, σε αυτα που ειδα τουλαχιστον οτι εχουν νουμερο 0 και 1 (΄ή 50 και 56 αν θυμαμαι καλα), και να τα εχω πλυνε βαλε. παλι καλα περσι ειχαμε αγορασει στεγνωτηριο οποτε να γλιτωσω απο σιδερα κτλ.. βεβαια πρεπει να παρουμε πλυντηριο γιατι νομιζω εχει αρχισει να ψιλοχαλαει κ δε θελω να εχω τετοια ανασφαλεια, οτι δε πλενονται καλα και σε δυνατες θερμοκρασιες..

απο πιο καλα ρουχακια αντε να παρω 1 σετακι για καθε μεγεθος για αρχη, ισα ισα αν τυχει να παμε πουθενα , ειχε πχ με 10 ευρω κατι φανταστικα τυπου κολανακι φορεματακι κ κορδελακι... ξετρελαθηκα <3

 

 

κοριτσια σεμιναρια ή μαθήματα έχετε κανει καθολου; εγω θα ήθελα να βρω μια μαία για να μπορεί να ερχεται και σπιτι, αλλά δε ξερω απο που να βρω.. θα προτιμουσα δηλαδη καποια συστημενη, παρα να ψαξω τυχαια στο ιντερνετ..

Εγω κανω σεμιναριο ναι με μαια κ γυναικολογο σε νοσοκομειο.πολυ ενδιαφερον εμπειρια την συστηνω ανεπιφυλακτα.που μενεις;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εγω κανω σεμιναριο ναι με μαια κ γυναικολογο σε νοσοκομειο.πολυ ενδιαφερον εμπειρια την συστηνω ανεπιφυλακτα.που μενεις;;

Θεσσαλονίκη!

έχω κοιτάξει στο ιντερνετ, παρακολούθησα ενα απο τη nutricia, είδα πως έχει και κανα 2 θεματικές ακόμη, δωρεάν για όποια ενδιαφέρεται. ειδα πως παλια γινοντουσαν εδω και σε καποιες κλινικες, αλλα δε ξερω τι γινεται τωρα λογω covid. εσεις τα κανετε κανονικα δια ζώσης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...