Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

HwZsp3.png

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Το πινακάκι μας ανανεωμένο!

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Dhmh4                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 16

Σύνολο Αντράκια - 8

Σύνολο Πριγκίπισσες - 9

Θα ήταν ωραίο και αστείο μαζί να βγάζαμε και τις κοιλιτσες μας φωτό δίπλα στις Πητ μας χαχα,βέβαια δε ξέρω αν χωράει σε μια φωτό.

Αυτη τη φορά το τελευταίο δεκαήμερο νομίζω ότι φούσκωσε υπερβολικά πολύ,πρώτα μπαίνει η κοιλιά απ' τη πόρτα και μετά εγώ....:grin: εσείς σε τι φάση είστε?νιώθετε ότι βαρυνατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Angelvas Χθες ειδικά ένιωθα ότι στην κοιλιά μου είχα πέτρες!! Μιλάμε για πολύ φούσκωμα!! Κ πλέον είναι ολοφάνερο ότι είμαι έγκυος.. Ο άντρας μου μου λέει όλη την ώρα, ελα εδώ μπουζουκάκι μου.. Γιατί η κοιλιά μου πλεόν είναι σαν ένα μπουζουκάκι.. Αχ δεν μπορώ.. Επίσης δεν ξέρω αλλά πρέπει να το κάνει επίτηδες, αλλά το αντράκι μου με κλωτσάει στην κύστη κ κάθε 5 λεπτά πρέπει να πάω για τσίσα.. Δεν ξέρω πόσο θα το αντέξω πριν βάλω πάνα ακράτειας!!!

Επίσης πάμε σήμερα να τον ακούσουμε, μπορεί κ να τον δούμε σε απλό υπέρηχο αλλά αύριο έχουμε τον 3d!!!

Μπορούμε να βάλουμε τις κοιλίτσες μας σας φωτο προφίλ!

**Καλέ που πήγε το ποστ σου στο οποίο απάντησα???

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2020 at 3:03 ΜΜ, Angelvas είπε:

Ειδες;;;οι γυναίκες πάλι θα κάνουν κουμαντο:grin::grin:

Τουτουνι καλωσηρθες!υπέροχο το ότι έχεις ένα κι ένα παιδάκι!τα πρώτα είναι?με το καλό να τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου:oops:

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.Πραγματικα με ξεπερνάει που βλέπουν στη β επιπέδου τόσες λεπτομέρειες.:roll: είναι ανησυχητικό ή γενικά συμβαίνει στα αγοράκια και μετά το ξεπερνάνε?

Όχι από ότι μου είπαν δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλά θέλει παρακολούθηση...Τώρα αν παίζει 100% ρόλο το φύλο δεν γνωρίζω 

17 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπέραααα κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου!Εγω πρώτα ο Θεός θα είμαι μανούλα Δεκεμβρίου!!!Και εμάς  στην β επιπέδου μας βρήκαμε το ίδιο πράγμα και τότε μας είχε πει ότι μπορεί μέχρι το Doppler να έχει φύγει ή στην χειρότερη να γεννηθεί με αυτό και να του δοθεί αντιβίωση για να του φύγει!Δεν μας είπαν κάτι πάντως για να μας βάλουν να γεννήσω 2 βδομαδες νωρίτερα!!!Αντιθετως με καλμάρανε και ο εμβρυολογος και ο γυναικολόγος  και μου είπανε ότι δεν είναι τίποτα...Εσένα σου είπε ότι αν δεν φύγει θα μπεις νωρίτερα; Σου είπε το γιατί;

Σε ευχαριστώ πολύ....με το καλό και το δικό σου μωράκι... Και εμένα με καθησυχασαν... Ο δικός μου γυναικολόγος πρότεινε σε 1 μήνα να κάνω υπέρηχο νεφρών του μωρού και να παρω τώρα αντιβίωση και  ότι το πιθανόν είναι να του φύγει μέχρι να έρθει η ώρα της γέννας...αν όμως δεν φύγει θέλει να γεννήσω πιο νωρίς για να μην πιεστούν τα νεφρά...τι να σου πω και εγώ ρωτώντας πάω στην πρώτη μου κόρη δεν αντιμετώπισα κάποια επιπλοκή... εσενα τι σου είπαν..? τι διαφορά έχει το ένα νεφρό με το άλλο ? 

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Angelvas Χθες ειδικά ένιωθα ότι στην κοιλιά μου είχα πέτρες!! Μιλάμε για πολύ φούσκωμα!! Κ πλέον είναι ολοφάνερο ότι είμαι έγκυος.. Ο άντρας μου μου λέει όλη την ώρα, ελα εδώ μπουζουκάκι μου.. Γιατί η κοιλιά μου πλεόν είναι σαν ένα μπουζουκάκι.. Αχ δεν μπορώ.. Επίσης δεν ξέρω αλλά πρέπει να το κάνει επίτηδες, αλλά το αντράκι μου με κλωτσάει στην κύστη κ κάθε 5 λεπτά πρέπει να πάω για τσίσα.. Δεν ξέρω πόσο θα το αντέξω πριν βάλω πάνα ακράτειας!!!

Επίσης πάμε σήμερα να τον ακούσουμε, μπορεί κ να τον δούμε σε απλό υπέρηχο αλλά αύριο έχουμε τον 3d!!!

Μπορούμε να βάλουμε τις κοιλίτσες μας σας φωτο προφίλ!

**Καλέ που πήγε το ποστ σου στο οποίο απάντησα???

Που θα κάνεις το 3D; είναι έξτρα από την Β επιπέδου ??? εγώ δυστυχώς δεν τον είδα 3D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vivi24 Εγώ μένω Ολλανδία και οι διαδικασίες διαφέρουν σε σχέση με την Ελλάδα, εδώ αυτούς τους υπέρηχους τους λένε fun ultrasound και τους κάνεις εσύ αν θες! Όλοι οι υπόλοιπο υπέρηχοι καλύπτονται από την ασφάλεια σου και δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάτι, το ίδιο ισχύει και για τις εξετάσεις αίματος εκτος αν είναι κάτι πολύ ειδικό.. Οπότε εγώ το κάνω απλά για εμάς, για ένα εξτρα αναμνηστικό :wub:

  • Μου αρέσει 3

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Τώρα εννοείται ότι φαίνεται ότι είμαστε έγκυες, κ η κοιλιά αυτή είναι χαρά :-D

Κορίτσια αυτό για τα νεφρακια, να μας ενημερώνετε Ε; εύχομαι να πάνε όλα καλά που έτσι βέβαια θα είναι.

Αυτό με τα τσίσα....Έχει αρχίσει κ γίνεται έντονο φαινόμενο χαχαχα 

Με το καλό μπαίνουμε τελευταίο τρίμηνο χιχι 

Να μας πεις για το φατσακι του @Mikri Ollandeza καλό ραντεβού :)

Εμείς μεθαύριο την Πέμπτη έχουμε γιατρό οπότε θα τη δούμε και χαιρόμαστε!!

Ακούω για ετοιμασίες δωματίων κ είναι τόσο όμορφο!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Lottaki Θα σας πω αύριο, γιατί το ραντεβού το έχω σήμερα αργά το απόγευμα και πιστεύω ότι από τον έρωτα δεν θα μπορώ να κάνω πολλά μετά!!!

Χθες είχαμε ραντεβού για να ακούσουμε την καρδούλα του, και ήταν και θα είναι ο πιο όμορφος ήχος που έχουν ακούσει τα αυτιά μου!!:wub:

  • Μου αρέσει 5

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Lottaki Θα σας πω αύριο, γιατί το ραντεβού το έχω σήμερα αργά το απόγευμα και πιστεύω ότι από τον έρωτα δεν θα μπορώ να κάνω πολλά μετά!!!

Χθες είχαμε ραντεβού για να ακούσουμε την καρδούλα του, και ήταν και θα είναι ο πιο όμορφος ήχος που έχουν ακούσει τα αυτιά μου!!:wub:

Τυχερούλα!! Εγώ έχω γιατρό την επόμενη Πέμπτη, αλλά επίσης τον doppler (όπου αν μας κάνει τη χάρη θα δούμε τη φατσούλα του) σε ένα μήνα περίπου!

Σήμερα κατέβηκα στο κέντρο να αλλάξω κάτι που έφεραν των κοριτσιών από orchestra και είπα να πάρω κάτι και για τον μπέμπη μας! Έπαθα πλάκα, έχει πολύ πολύ λιγότερες επιλογές σε σχέση με τα κοριτσίστικα, τοσο σε είδη αλλά και σε ποσότητα, πχ αν ειδα κάτι που μου άρεσε δεν είχε στο νούμερο που το ήθελα! Πήρα κάτι εν τέλει, αλλά όπως μου το είχαν πει ισχύει τελικά! Τα αγοράκια βγαίνουν πιο οικονομικά από ότι τα κοριτσάκια  :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, επειδή δεν έχω ιδέα, για πείτε μου τι νουμεράκια να κοιτάω, για παράδειγμα 50-74 για τον πρώτο μήνα είναι εντάξει? και μετά? Αχ δεν θα βγάλω άκρη!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Βρε κορίτσια, επειδή δεν έχω ιδέα, για πείτε μου τι νουμεράκια να κοιτάω, για παράδειγμα 50-74 για τον πρώτο μήνα είναι εντάξει? και μετά? Αχ δεν θα βγάλω άκρη!!

 Κορίτσι εγώ επειδη κάνω μεγάλα μωρα, το ξέρω από τα πρώτα μου, δεν παίρνω καν για νεογέννητα ή 1 μηνός. Υπολογίζω ότι ως νεογέννητο θα φορέσει αυτό που είναι 1-3, και μετά ανάλογα την μάρκα ανεβαίνουμε. Γενικά μην πάρεις πολλά μικρά θα σου έλεγα.

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω ιδέα! Χαχααχα Θα πάρω απ όλα κ από λίγα κ αν δω ότι δε μας κάνουν κάποια θα πάρω τότε σε μια εξόρμηση ή μέσω ίντερνετ. Απλα μια φίλη που γέννησε Ιανουάριο μου έλεγε ότι τη βολέψαν τα φανελάκια τα κοντομάνικα από μέσα για να μπορεί να βάζει από πάνω το μακρυμανικο κ να μη γυρίζει το μανίκι κ εκνευριζομαστε.

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

Βρε κορίτσια, επειδή δεν έχω ιδέα, για πείτε μου τι νουμεράκια να κοιτάω, για παράδειγμα 50-74 για τον πρώτο μήνα είναι εντάξει? και μετά? Αχ δεν θα βγάλω άκρη!!

δεν εχω εμπειρια ουτε εγω, αλλα μπαινοντας στα next που στελνουν ελλαδα απο uk λεει τα εξης

  • 56cm up to one month
  • 56-62cm up to three months
  • 62-68cm  three to six months
  • 68-74cm six to nine months

τωρα σε εσας... δεν ξερω αν ειναι ετσι :oops:

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pap88 είπε:

δεν εχω εμπειρια ουτε εγω, αλλα μπαινοντας στα next που στελνουν ελλαδα απο uk λεει τα εξης

  • 56cm up to one month
  • 56-62cm up to three months
  • 62-68cm  three to six months
  • 68-74cm six to nine months

τωρα σε εσας... δεν ξερω αν ειναι ετσι :oops:

Άσχετα με το τι νούμερα λενε παίζει πολύ η γραμμή από εταιρεία σε εταιρεία. Δυστυχώς νομίζω το trial and error δεν το γλυτώνεις για αρχή.. Απλά το μονο που θα συμβουλευα να αποφύγετε είναι αυτά για νεογέννητα, εκτός και αν Θεος φυλάξει καποιο είναι πρόωρο είναι η μονη περίπτωση να χρειαστεί ρουχαλάκι newborn ή νούμερο μηδέν 0. 

@Mikri Ollandeza το 1-3 Είναι για μηνών δηλαδή απο ενός εώς τριών μηνών, το βρίσκεις και σαν 0-3 ανάλογα την εταιρεία!! 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...