Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου εγώ έχω πάρει αθλητικά σουτιέν και πραγματικά δεν τα αντέχω καθόλου!!! Γενικα στην.οεριοχη του στήθους  δεν θέλω να.με ακουμπαει τίποτα! 

Βέβαια εμένα επέστρεψαν και τα προβλήματα με το στομάχι ( καουρες, εμετοι....)

Εγω πηρα ενα απο το λητω πολυ βολικο με λαστιχο χωρις μπανελα κ μ το κραταει πολυ καλα γτ εχω πολυ μεγαλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, myrina είπε:

Εμενα μου το είπε η παιδίατρος όταν πήγαμε για τσεκ απ τα κορίτσια, αλλιώς δεν νομίζω να το μάθαινα. Είναι νεα οδηγία λέει.. Να δω αν πείσω τον άντρα μου πάλι, για της γρίπης τον έπεισα αλλα 2ο τώρα θα δείξει!! Αυτος πριν με γνωρίσει δεν είχε καν βιβλιάριο υγείας, εγώ του το έβγαλα, είναι ο τύπος του "αν πας στο γιατρό κάτι θα σου βρει" :razz:

@myrina εμενα μου είπε μόνο να το κάνω αυτο το τριπλό

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια εξέταση ούρων έχετε κάνει τώρα τελευταία ?? εμένα στην τελευταία μου ήταν ανεβασμένο το λεύκωμα και κάτι διάβαζα για προεκλαμψια.. θα ρωτήσω  και τον γιατρό την Παρασκευή αλλά μου έκανε εντύπωση 

@vivi24 εγω εκανα πριν 2 εβδομάδες εξετάσεις αίματος και ούρων όλες καλές βγήκαν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως μεγάλο στήθος , από πριν την εγκυμοσύνη δηλ.αλλα τώρα πραγματικά δεν έχει αλλάξει. Σας καταλαβαίνω με το σουτιέν, γι αυτό το ανέφερα πριν ότι έχω κοιτάξει. Είχα κάτι μπουστάκια κ με πιέζουν κ αυτά η αλήθεια είναι, με ένα από mothercare ohma έχω καταευχαριστηθει κ αυτό που είναι σα γάζα.

Για εξετάσεις με έβαζε στην αρχή κάθε τριμήνου ,αλλά από τον προηγούμενο μήνα με βάζει κάθε φορά γενική αίματος κ ούρων. Εμένα ήταν λίγο όξινα κ είναι λέει από τη δίαιτα που κάνω. Οπότε μην ανησυχείς μπορεί να είναι Κ κάτι τόσο απλό, θα τα πείτε με το γιατρό κ θα σου εξηγήσει. 

Ρε κορίτσια να σας πω....Έχω βγάλει αρκετό χνούδι στις φαβοριτες εκεί στις παρυφές μάγουλου κ κάποιες διάσπαρτες τρίχες σε πηγούνι . Έχει καμία εντοπίσει κάτι;;; σαν την Καρέζη θα το κάνω,στο μπαρμπερη να μου ξουρισουν το μούσι χαχαχαχα:D:P

  • Χαχα 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Παρομοίως μεγάλο στήθος , από πριν την εγκυμοσύνη δηλ.αλλα τώρα πραγματικά δεν έχει αλλάξει. Σας καταλαβαίνω με το σουτιέν, γι αυτό το ανέφερα πριν ότι έχω κοιτάξει. Είχα κάτι μπουστάκια κ με πιέζουν κ αυτά η αλήθεια είναι, με ένα από mothercare ohma έχω καταευχαριστηθει κ αυτό που είναι σα γάζα.

Για εξετάσεις με έβαζε στην αρχή κάθε τριμήνου ,αλλά από τον προηγούμενο μήνα με βάζει κάθε φορά γενική αίματος κ ούρων. Εμένα ήταν λίγο όξινα κ είναι λέει από τη δίαιτα που κάνω. Οπότε μην ανησυχείς μπορεί να είναι Κ κάτι τόσο απλό, θα τα πείτε με το γιατρό κ θα σου εξηγήσει. 

Ρε κορίτσια να σας πω....Έχω βγάλει αρκετό χνούδι στις φαβοριτες εκεί στις παρυφές μάγουλου κ κάποιες διάσπαρτες τρίχες σε πηγούνι . Έχει καμία εντοπίσει κάτι;;; σαν την Καρέζη θα το κάνω,στο μπαρμπερη να μου ξουρισουν το μούσι χαχαχαχα:D:P

Αγοράκι έχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vivi24 είπε:

@Mikri Ollandeza Εγώ κάνω κάθε μήνα και ούρων και αίματος...ευτυχώς δλδ γτ τον προηγούμενο μήνα  είχα ελαφριά Ουρολοίμωξη και το αντιμετωπίσαμε άμεσα... 

Κι εμενα κάθε μήνα ο γιατρός μου μου γράφει και αίματος και ούρων!

Just now, Lottaki είπε:

Παρομοίως μεγάλο στήθος , από πριν την εγκυμοσύνη δηλ.αλλα τώρα πραγματικά δεν έχει αλλάξει. Σας καταλαβαίνω με το σουτιέν, γι αυτό το ανέφερα πριν ότι έχω κοιτάξει. Είχα κάτι μπουστάκια κ με πιέζουν κ αυτά η αλήθεια είναι, με ένα από mothercare ohma έχω καταευχαριστηθει κ αυτό που είναι σα γάζα.

Για εξετάσεις με έβαζε στην αρχή κάθε τριμήνου ,αλλά από τον προηγούμενο μήνα με βάζει κάθε φορά γενική αίματος κ ούρων. Εμένα ήταν λίγο όξινα κ είναι λέει από τη δίαιτα που κάνω. Οπότε μην ανησυχείς μπορεί να είναι Κ κάτι τόσο απλό, θα τα πείτε με το γιατρό κ θα σου εξηγήσει. 

Ρε κορίτσια να σας πω....Έχω βγάλει αρκετό χνούδι στις φαβοριτες εκεί στις παρυφές μάγουλου κ κάποιες διάσπαρτες τρίχες σε πηγούνι . Έχει καμία εντοπίσει κάτι;;; σαν την Καρέζη θα το κάνω,στο μπαρμπερη να μου ξουρισουν το μούσι χαχαχαχα:D:P

Εγώ!!! Και χνούδι στο πρόσωπο που δεν είχα ποτέ! Και ακμή στο πρόσωπο και στο σώμα ( κυρίως στο στήθος!) Αλλά νομίζω πως είναι απ' τις ορμονες!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα like γιατί δεν είναι ωραίο Αχαχχα ! Α οκ εντάξει νιώθω καλύτερα που υπάρχει κ άλλη κοπέλα μαζί μου. Θυμάμαι είμαστε κοντά στην ημερομηνία τοκετού Κ είσαι κ στο Μητέρα.  Μήπως να το κανονίσουμε να πάμε μαζί κ να φωνάξουμε κ αισθητικό να μας ξετριχιασει;;;;; χεχε;)


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Παρομοίως μεγάλο στήθος , από πριν την εγκυμοσύνη δηλ.αλλα τώρα πραγματικά δεν έχει αλλάξει. Σας καταλαβαίνω με το σουτιέν, γι αυτό το ανέφερα πριν ότι έχω κοιτάξει. Είχα κάτι μπουστάκια κ με πιέζουν κ αυτά η αλήθεια είναι, με ένα από mothercare ohma έχω καταευχαριστηθει κ αυτό που είναι σα γάζα.

Για εξετάσεις με έβαζε στην αρχή κάθε τριμήνου ,αλλά από τον προηγούμενο μήνα με βάζει κάθε φορά γενική αίματος κ ούρων. Εμένα ήταν λίγο όξινα κ είναι λέει από τη δίαιτα που κάνω. Οπότε μην ανησυχείς μπορεί να είναι Κ κάτι τόσο απλό, θα τα πείτε με το γιατρό κ θα σου εξηγήσει. 

Ρε κορίτσια να σας πω....Έχω βγάλει αρκετό χνούδι στις φαβοριτες εκεί στις παρυφές μάγουλου κ κάποιες διάσπαρτες τρίχες σε πηγούνι . Έχει καμία εντοπίσει κάτι;;; σαν την Καρέζη θα το κάνω,στο μπαρμπερη να μου ξουρισουν το μούσι χαχαχαχα:D:P

Κι εγώ το ίδιο!!!ορμονικό είναι μην ανησυχείς...απλά εμένα είναι ξανθές και φαίνονται μόνο στο πολύ φως.

Έχω συνειδητοποιήσει εντωμεταξυ ότι οι τρίχες μεγαλώνουν τόσο γρήγορα στο σωμα μας όπως και τα νύχια μας.Το καλό είναι ότι μακρυνε πολύ το μαλλί...να και κάτι καλό:razz:

Link to comment
Share on other sites

@myrina Δυστυχώς, σε όλα τα προγράμματα που έχω δοκιμάσει στο στεγνωτήριο τσαλακώνει τα ρούχα! 

@Mikri Ollandeza Και εδώ στην Αγγλία το σύστημα παρακολούθησης για τις εγκύμονουσες είναι ίδιο με αυτό της Ολλανδίας.

Έχω ακούσει ότι για το τριπλό εμβόλιο που προτείνουν κάποιοι γιατροί να κάνουμε πλέον, είναι γιατί τα επιδημιολογικά χαρακτηριστικά έχουν αλλάξει και το θεωρούν απαραίτητο! 

Όσο για πόνους, εγώ πονάω συχνά στην αριστερή πλευρά της πλάτης και με ανακουφίζει ή να κάθομαι σε ορθή γωνία ή να στέκομαι όρθια ! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες οσες κανατε το αντιγριπικο την επομενη νιωθατε καπως;;;;νιωθω σαν αρρωστη εβαλα και θερμομετρο σκεφτειτε  αλλα δ εχω πυρετο.νιωθω ομως το κεφαλι μ βαρυ κ ετσι μια ατονια ενα κατι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Καλημερα σε ολες οσες κανατε το αντιγριπικο την επομενη νιωθατε καπως;;;;νιωθω σαν αρρωστη εβαλα και θερμομετρο σκεφτειτε  αλλα δ εχω πυρετο.νιωθω ομως το κεφαλι μ βαρυ κ ετσι μια ατονια ενα κατι....

Καλημέρα! Εγώ το έκανα προχτές αλλά δεν αισθάνομαι απολυτως τίποτα. Μήπως σε επηρεάζει ο καιρός που είναι μουντός? Πάντως έχω ακούσει όντως κάποιους να λένε ότι μετά το εμβόλιο νιώθανε για κάνα δυο μέρες ατονία σα να πονάνε τα κόκκαλα τους.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Εγώ το έκανα προχτές αλλά δεν αισθάνομαι απολυτως τίποτα. Μήπως σε επηρεάζει ο καιρός που είναι μουντός? Πάντως έχω ακούσει όντως κάποιους να λένε ότι μετά το εμβόλιο νιώθανε για κάνα δυο μέρες ατονία σα να πονάνε τα κόκκαλα τους.

Νιωθω καλυτερα το πρωι ημουν χαλια ομως

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Καλημέρα !! Μήπως γνωρίζει κάποια πως χρησιμοποιούμε τις καμπύλες ανάπτυξης του εμβρύου ??? 

Καλημέρα!υπάρχουν και καμπύλες ανάπτυξης για τα έμβρυα???νόμιζα μόνο για τα μωρά αφού γεννηθούν...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...